Σχετικα με μεταμοσχευση μαλλιων..

kalifitos

New Member
Νέος στο φορουμ σας, το οποίο το ανακάλυψα χτες και ομολογώ οτι καθε μερα το παρακολουθώ.. Μπαίνω αμέσως στο ψητό και θα σας εξιστορήσω την προσωπική μου εμπειρία με το θέμα τριχόπτωση. Είμαι 35 χρονών και από τα 21 θεωρούμε φαλακρός.. Μέχρι τότε είχα πυκνά μαλλιά, χωρίς κανένα σημάδι αραίωσης.. Ωστόσο ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας μου στέρησε μέσα σε 2 εβδομάδες τα αγαπημένα μου μαλλάκια (χημειοθεραπειες).
Μπροστά στην ίαση του προβλήματος υγείας, το θέμα μαλλιά είναι δευτερεύον, ωστόσο θα ηθελα να σας κανω μια ανασκόπηση της προσπάθειας μου.
Οταν λοιπόν τελείωσαν οι θεραπείες, περίμενε με ανυπομονεσία να ξαναβγούν τα μαλλάκια.. Μάταια ομως.. Ποτέ δεν επανήλθαν όπως πρώτα. Παρόλο που ο πατέρας μου ειναι φαλακρός, ωστοσο μέχρι τοτε δεν έδειχνα καμια διάθεση..
Από εκεί και πέρα δοκίμασα τα πάντα.. Αρχικά με φάρμακα απο φαρμακεία και έφτασα τελικά στο σταδιο της μεταμοσχευσεις.. Εκανα αδέρφια μου 3 μεταμοσχευσεις.. Την πρώτη στην dgi και τις αλλες δυο στα laserline.. H Dhi κυριολεκτικα με εγδαρε.. Μια κατακοκκινη διογκομενη ουλη που ξεκινούσε πισω απο το ενα αυτι κ κατεληγε στο αλλο..Εκτος οτι φαινοταν πολυ, δεν μπορουσα να κοψω κοντα τα μαλλια μου..
Ενω δεν ειχα καθολου καλη δοτρια περιοχη κ ενω φαινοταν οτι η περιοχη της φαλακρας θα ειναι μεγαλη, αυτη μου προτειναν την μεταμοσχευση..Τους εκανα παράπονα για την ουλη με εστειλαν ξανα στην Αθηνα(ειμαι απο Δραμα) για να μου κανουν αποκατασταση ουλης.. Το αποτελεσμα.. πολυ χειροτερη εικονα.. Αναφερομαι κ σε μια εποχη που οι μεταμοσχευσεισ ηταν πανακριβες. Ειχα πληρωσει για μια συνεδρεια στην dgi γυρω στα 2,5 εκατομμυρια δραχμες..
Θελοντας τουλαχιστον να διορθωσω την ουλη (τα μαλλια εγιναν δευτερευον θεμα) κατελειξα στα laserline.. Ομολογω οτι εκει μου εκαναν πολυ καλη δουλεια.. Εξαρχης μου προτειναν εφοσον θα σου κανουμε αποκατασταση ουλης να σου κανουμε και μεταμοσχευση.. Πραγματι, μου εκαναν 2 μεταμοσχευσεις με ταυτοχρονη αποκαταστασης της ουλης..
Πλεον σαν εμπειρος δεν περιμενα κ θεαματικα αποτελεσματα, μιας η δοτρια περιοχη ηταν χαλια..
Το αποτελεσμα λοιπον μετα απο 3 μεταμοσχευσεις είναι.. να φοραω μονίμος ενα καπελο.. Μακαρι να μπορουσα να τα κοψω με την ψιλη μιας κ ειναι πλεον της μοδας, αλλα με τις ουλες πισω δεν εχω τετοια δυνατοτητα..
Ειλικρινα σας μιλαω, εδω κ 15 χρονια αυτη η dgi μου στερησε την αυτοπεποιθεση και παντα να ειμαι με ενα καπελο..
Η εικονα του κεφαλιου μου ειναι στο πανω μερος εχω τα μεταμοσχευμενα μαλλια..Πισω στο ροξακι, φαλακρη περιοχη (η οποια δεν υπηρχε οταν πηγα στην dhi, αλλα εδειχνε οτι θα πεσουν κ εκει τα μαλλια) καθως επεισης κ στα πλαγια, λιγο πανω απο τα γερα μαλλια.. Η εικονα ειναι τελειως αντιαισθητικη..Αλλου εχω, κ αλλου δεν εχω..
Δυστυχως οι εταιριες μεταμοσχευσεις στο βωμο των χρηματων, δεν υπολογιζουν τιποτα..
Ειμαι και εγω λοιπον ενας απο τους απειρους αντρες που περιμενουν αυτο το ρημαδι φαρμακο που θα κερδισει την αλωπεκια.. Κατι το οποιο δεν το βλεπω, γιατι τα χρηματα απο τις μεταμοσχευεις και τις θεραπειες ειναι απιστευτα, οποτε αν βγει κατι ενθαρρυντικο πιστευω το φιμώνουν με χρημα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απαγορεύονται τα θετικά ή αρνητικά σχόλια προς κλινικές χωρίς τις κατάλληλες φωτογραφίες που να αποδικνύουν αυτά που γράφονται.

Θα σε παρακαλέσω να ανεβάσεις φωτογραφίες εφόσον θες να μιλήσεις συγκεκριμένα, αλλιώς το θέμα θα διαγραφεί.
 

kalifitos

New Member
Ορίστε οι εικόνες που μου ζήτησατε...
Ειναι εικονα αυτη για 3 μεταμοσχευσεις?
Ακομα κ με αυτην την δοτρια περιοχη, μου προτεινα να κανω μεταμοσχευση..
Μπορειτε απο τη φωτογραφια να συμφωνειται με την λεξη "εγδαραν", για τις ουλες που μου προκαλεσε η dgi..

http://imageshack.us/g/834/49955601.jpg/
 

crossfire

Well-Known Member
ωπα...τωρα ανοιξαν kalifite
στο κατω κατω μερος του crown και 1 εκατοστο πανω απο την safe zone,αυτη η παραλληλη γραμμη ειναι ουλη?τι δουλεια εχει εκτος safe zone?
κατσε διαβασε το φορουμ kalifite και αν εχεις χρηματα κοιτα για εξωτερικο να το βελτιωσεις
 

kalifitos

New Member
crossfire είπε:
ωπα...τωρα ανοιξαν kalifite
στο κατω κατω μερος του crown και 1 εκατοστο πανω απο την safe zone,αυτη η παραλληλη γραμμη ειναι ουλη?τι δουλεια εχει εκτος safe zone?
κατσε διαβασε το φορουμ kalifite και αν εχεις χρηματα κοιτα για εξωτερικο να το βελτιωσεις

Ακριβως φιλε μου.. ειναι ουλη.. Κ πιστεψε η μια απο τις 2 εφτανε μεχρι πισω στα αυτια, διογκωμενη κ κατακοκκινη..
Αναφερεσαι στο εξωτερικο για αποκασταση ουλης?
Αν ναι μπορει να με καθοδηγησεις λιγο?
 

crossfire

Well-Known Member
kalifitos είπε:
crossfire είπε:
ωπα...τωρα ανοιξαν kalifite
στο κατω κατω μερος του crown και 1 εκατοστο πανω απο την safe zone,αυτη η παραλληλη γραμμη ειναι ουλη?τι δουλεια εχει εκτος safe zone?
κατσε διαβασε το φορουμ kalifite και αν εχεις χρηματα κοιτα για εξωτερικο να το βελτιωσεις

Ακριβως φιλε μου.. ειναι ουλη.. Κ πιστεψε η μια απο τις 2 εφτανε μεχρι πισω στα αυτια, διογκωμενη κ κατακοκκινη..
Αναφερεσαι στο εξωτερικο για αποκασταση ουλης?
Αν ναι μπορει να με καθοδηγησεις λιγο?

Απιστευτο...
Αναφερομαι στο εξωτερικο για γενικη αποκατασταση....και για την ουλη και για μεταμοσχευση με αξιοπρεπες αποτελεσμα.
Τα οικονομικα σου να ειναι καλα και ολα γινονται...υπαρχουν πολλα παραδειγματα παιδιων που μετα απο αποτυχημενες επεμβασεις,εκαναν ενα καλο repair....μπορεις να διαβασεις και στο δικο μας forum,μαρτυριες μελων που στις κλινικες του εξωτερικου που πηγαν,συναντησαν παιδια με χαλια μεταμοσχευσεις απο ισπανιες και ιταλιες που πηγαν εκει για αποκατασταση.....δυστυχως το φορουμ μετα το χακαρισμα δεν εχει μεινει φωτογραφια ουτε για δειγμα.
παραδειγμα repair
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1643.html
 

malloumpas

New Member
Φίλε πλέον με body hair γίνονται φοβερά repair σε ουλές, αρκεί να έχεις αρκετές τρίχες στο σώμα. Ψάξε σε Η*C (Κύπρο), Μπισάνγκα (Βέλγιο) και Ουμάρ (Καλιφόρνια). Εχω δει πολύ καλά repair και από τους τρεις σε φόρουμς. Στείλε τους φωτογραφίες και περίμενε απαντήσεις τους. Στην τελική μπορείς να κάνεις και τατού στην ουλή για πιο ομοιόμορφο αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα