Συναντηση με τον Welec

3746741

Member
Ανοιγω ενα νημα για να δηλωσουμε ποσοι θελουμε να συναντηθουμε με τον welec για να μας πει αυτα που εγω εχω μεγαλη περιεργεια να ακουσω περι φιναστεριδης κλπ...

Οποιος θελει να παρει μια ιδεα περι τινος προκειται μπορει να διαβασει σ αυτο το νημα: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-167-page-48.html

απο την σελ 48 κ μετα.

Η συναντηση λογω χρονου του welec θα γινει την πρωτη βδομαδα του Νοεμβρη κ πρεπει απο οτι ειπε ο ιδιος να ειμαστε πανω απο 5-10..

Ενας εγω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
εγω δεν εχω παρει ακομα φινα αλλα επειδη το σκεφτομαι σοβαρα οταν κανετε την συναντηση (δεν μπορω να ειμαι εκει επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη) να μας πει καποιος αν οντως εχει βρεθει λυση να αρχισουμε να παιρνουμε φινα αφοβα για κανα 5-6 χρονια και μετα κανουμε αυτο που θα πει ο welec
 

welec

Member
3746741 είπε:
Ανοιγω ενα νημα για να δηλωσουμε ποσοι θελουμε να συναντηθουμε με τον welec για να μας πει αυτα που εγω εχω μεγαλη περιεργεια να ακουσω περι φιναστεριδης κλπ...

Οποιος θελει να παρει μια ιδεα περι τινος προκειται μπορει να διαβασει σ αυτο το νημα: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-167-page-48.html

απο την σελ 48 κ μετα.

Η συναντηση λογω χρονου του welec θα γινει την πρωτη βδομαδα του Νοεμβρη κ πρεπει απο οτι ειπε ο ιδιος να ειμαστε πανω απο 5-10..

Ενας εγω..

Απο την μεριά μου να πω τα εξης :

Υπάρχουν χρήστες της Φινα με Προβλήματα Στύσης, Νευρολογικά, Αυπνίες, Αδυναμια να σκεφτείς καλά, Προβλήματα Μνήμης, Υπογοναδισμο (Χαμηλη Τεστο), Γυναικομαστία, Αυπνίες, Κατάθλιψη ...και ο καταλογος συνεχίζεται.

Ολα τα παραπάνω εχουν καποια εξήγηση γιατι για ενα ποσοστό των χρηστών η Φιναστερίδη φέρνει το χάος στον Οργανισμό.

Εαν έχετε κάποια απο τα παραπάνω συμπτώματα ελάτε...δεν πληρώνετε τίποτε απλα θεωρω χρέος μου να μην περάσουν άλλοι αυτα που πέρασα εγώ.

Εαν ξέρετε χρήστες φιναστερίδης με παρόμοια προβλήματα ενημερώστε τους. Η συγκέντρωση κανονιζεται ετσι ωστε να ρωτήσετε τις απορίες σας και απο εκει και να πάρετε τις αποφάσεις σας.


Φιλικά,

Welec


petrospap είπε:
εγω δεν εχω παρει ακομα φινα αλλα επειδη το σκεφτομαι σοβαρα οταν κανετε την συναντηση (δεν μπορω να ειμαι εκει επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη) να μας πει καποιος αν οντως εχει βρεθει λυση να αρχισουμε να παιρνουμε φινα αφοβα για κανα 5-6 χρονια και μετα κανουμε αυτο που θα πει ο welec

Α ρε Πέτρο! ...θα ήθελα να γελάσω με αυτά που είπες αλλα δεν μπορώ γιατι το φάρμακο με κατέστρεψε...τώρα πρεπει να αρχίσω την ζωη μου στα 44.
 

gotsi

New Member
μπήκε ένας τύπος λέει ότι βρήκε τι λύση αλλα την λέει μονο από mail η από κοντά... και ήδη υπάρχει ένας που θέλει να πάει στο συνέδριο...τι άλλο θα ακούσουμε ! ο κύριος άμα ήθελε να βοηθήσει θα έβγαινε φορα παρτίδα στο forum και θα έλεγε ότι γνωρίζει πάνω στο θέμα ...τα δίνω mail, από κοντά, και να είστε έτοιμοι για εξέτασης 200 ευρώπουλα σε ένα site που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του ... δεν μου κάθονται καλά.... πολύ ευκολόπιστοι είστε....
 

welec

Member
gotsi είπε:
μπήκε ένας τύπος λέει ότι βρήκε τι λύση αλλα την λέει μονο από mail η από κοντά... και ήδη υπάρχει ένας που θέλει να πάει στο συνέδριο...τι άλλο θα ακούσουμε ! ο κύριος άμα ήθελε να βοηθήσει θα έβγαινε φορα παρτίδα στο forum και θα έλεγε ότι γνωρίζει πάνω στο θέμα ...τα δίνω mail, από κοντά, και να είστε έτοιμοι για εξέτασης 200 ευρώπουλα σε ένα site που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του ... δεν μου κάθονται καλά.... πολύ ευκολόπιστοι είστε....

1) Να βγω φόρα παρτίδα και μετα να αρχίσετε τις ερωτήσεις και να μην κανω τίποτε άλλο απο το να απανταω τις ερωτήσεις σας?

2) Που είπα οτι απανταω μονο με mail?

3) Δήλωσα οτι το γονιδιακό τεστ το κανετε οπου αλλου γουστάρετε...

Αν δεν σου κάθεται δεν έρχεσαι!
 

gotsi

New Member
welec είπε:
gotsi είπε:
μπήκε ένας τύπος λέει ότι βρήκε τι λύση αλλα την λέει μονο από mail η από κοντά... και ήδη υπάρχει ένας που θέλει να πάει στο συνέδριο...τι άλλο θα ακούσουμε ! ο κύριος άμα ήθελε να βοηθήσει θα έβγαινε φορα παρτίδα στο forum και θα έλεγε ότι γνωρίζει πάνω στο θέμα ...τα δίνω mail, από κοντά, και να είστε έτοιμοι για εξέτασης 200 ευρώπουλα σε ένα site που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του ... δεν μου κάθονται καλά.... πολύ ευκολόπιστοι είστε....

1) Να βγω φόρα παρτίδα και μετα να αρχίσετε τις ερωτήσεις και να μην κανω τίποτε άλλο απο το να απανταω τις ερωτήσεις σας?

2) Που είπα οτι απανταω μονο με mail?

Αν δεν σου κάθεται δεν έρχεσαι!

πες εσύ την ιστορία και μην απαντάς τίποτα οποιος κατάλαβε κατάλαβε... είμαι έτοιμος για 200 ευρώπουλα εξέτασεις ελπίζω να βοηθήσεις να βγάλω άκρη με το site...
 

Gio

New Member
Φίλε welec, όσο καλοπροαίρετος και αν θέλω να είμαι καταλαβαίνεις οτι οι προθέσεις σου είναι... Αμφισβητήσιμες. Τα φόρουμ για αυτό υπάρχουν φίλε μου, για ανταλλαγή πληροφοριών και απαντήσεις σε ερωτήσεις. Υποθέτω οτι για αυτό έκανες εγγραφή, σωστά;

Εκ των πραγμάτων άλλωστε ακόμα και αν το θέλαμε δεν μπορούμε να παρεβρεθούμε όλοι στην συνάντηση. Γιατί να "αποκλειστουμε" από μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις και συμβουλές;
 

welec

Member
Gio είπε:
Φίλε welec, όσο καλοπροαίρετος και αν θέλω να είμαι καταλαβαίνεις οτι οι προθέσεις σου είναι... Αμφισβητήσιμες. Τα φόρουμ για αυτό υπάρχουν φίλε μου, για ανταλλαγή πληροφοριών και απαντήσεις σε ερωτήσεις. Υποθέτω οτι για αυτό έκανες εγγραφή, σωστά;

Εκ των πραγμάτων άλλωστε ακόμα και αν το θέλαμε δεν μπορούμε να παρεβρεθούμε όλοι στην συνάντηση. Γιατί να "αποκλειστουμε" από μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις και συμβουλές;


..Αμφισβητίσιμες? εχουμε και λέμε

1) προτείνω να έρθουν πολλοί να κλειδώσετε τις πόρτες κι αν ζητήσω εστω και ένα ευρώ να με σαπίσετε στο ξύλο για το χρόνο που χάσατε

2) Η ανταλλαγή πληροφοριών που λες σημαινει οτι εσεις θα ρωτατε εναν σκασμο πράγματα (απο το φόρουμ) κι εγω θα πρεπει να είμαι νυχθημερον στο site. Λυπάμαι φίλε αλλα αυτο δεν μπορώ να το κάνω

Η λογικη ΜΟΥ, λέει οτι : Δίνω την γνώση σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους ΖΩΝΤΑΝΑ και συζητάω απορίες ΖΩΝΤΑΝΑ με οσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους ετσι ώστε αυτοί που θα ακούσουν να μπορέσουν αφενος να δοκιμάσουν αυτα που θα πώ και αφετερου αυτα που θα πω να μαθευτούν σε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται και γρήγορα γιατί τα λαμόγια- Ενδοκρινολογοι που θα ζητάνε τα 100αρια θα αρχίζουν να ξεμυτίζουν σαν τα μανιτάρια.

Σημειωτέον οτι ήδη εχω δώσει καποιες οδηγίες μεσω των οποίων οποιος εχει Χαμηλη Τεστο, Αυξημένη Ε2 (Οιστραδιόλη) και/η Υποθυρεοειδισμο να το δοκιμάσει και να μας πει εδω στο φορουμ τη γνώμη και την εμπειρία του.

Χάριζαν Γαιδαρο και τον κοίταζαν στα δόντια...

ΥΓ : Έχασα πραγματικά πολύ χρόνο σήμερα. Σκεφτείτε το, δοκιμάστε οσοι έχετε προβλημα Χαμηλης Τεστο η/και Υποθυρεοειδσμό την Forskolin και ας δούμε ποιοί θα γίνουν καλύτερα. Δεν απαντάω σε άλλες ερωτήσεις θα μπω παλι σε μια εβδομάδα κι αν υπάρχει καμμια *σοβαρη* απορία θα την απαντήσω. Βλέπω το ενδιαφέρον, αν υπαρχει έχει καλώς αλλιώς δικος σας ο ανήφορος, δικός σας κι ο κατήφορος. Εγω θα έχω την συνείδηση μου ήσυχη οτι έκανα τα πραγματα με τον τρόπο μου κι οτι προσπάθησα. Αν τώρα υπάρχουν wise guys ανάμεσά σας με σκοπό τον "Διαγωνισμό καλύτερης ατάκας" για το πώς θα με πικάρουν λυπάμαι δεν θα πάρω παίδες....

Με τον ιδρώτα μου δεν θα βγάλει χρήμα κανένας άλλος. Οσο το δυνατον πιο πολλοί θα μάθουν την ίδια μέρα -τσάμπα- αυτα που έχω να πω.

Καληνύχτα σε όλους
 

gotsi

New Member
welec είπε:
Gio είπε:
Φίλε welec, όσο καλοπροαίρετος και αν θέλω να είμαι καταλαβαίνεις οτι οι προθέσεις σου είναι... Αμφισβητήσιμες. Τα φόρουμ για αυτό υπάρχουν φίλε μου, για ανταλλαγή πληροφοριών και απαντήσεις σε ερωτήσεις. Υποθέτω οτι για αυτό έκανες εγγραφή, σωστά;

Εκ των πραγμάτων άλλωστε ακόμα και αν το θέλαμε δεν μπορούμε να παρεβρεθούμε όλοι στην συνάντηση. Γιατί να "αποκλειστουμε" από μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις και συμβουλές;


..Αμφισβητίσιμες? εχουμε και λέμε

1) προτείνω να έρθουν πολλοί να κλειδώσετε τις πόρτες κι αν ζητήσω εστω και ένα ευρώ να με σαπίσετε στο ξύλο για το χρόνο που χάσατε

2) Η ανταλλαγή πληροφοριών που λες σημαινει οτι εσεις θα ρωτατε εναν σκασμο πράγματα (απο το φόρουμ) κι εγω θα πρεπει να είμαι νυχθημερον στο site. Λυπάμαι φίλε αλλα αυτο δεν μπορώ να το κάνω

Η λογικη ΜΟΥ, λέει οτι : Δίνω την γνώση σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους και συζητάω απορίες με οσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους ετσι ώστε αυτοί που θα ακούσουν να μπορέσουν αφενος να δοκιμάσουν αυτα που θα πώ και αφετερου αυτα που θα πω να μαθευτούν σε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται.

Σημειωτέον εχω δώσει καποιες οδηγίες μεσω των οποίων οποιος εχει Χαμηλη Τεστο, Αυξημένη Ε2 (Οιστραδιόλη) και/η Υποθυρεοειδισμο να το δοκιμάσει και να μας πει εδω στο φορουμ τη γνώμη και την εμπειρία του.

Χάριζαν Γαιδαρο και τον κοίταζαν στα δόντια. Τι να πω αλλο δεν ξέρω.

ΥΓ : Έχασα πραγματικά πολύ χρόνο σήμερα. Σκεφτείτε το, δοκιμάστε οσοι έχετε προβλημα Χαμηλης Τεστο η/και Υποθυρεοειδσμό την Forskolin και ας δούμε ποιοί θα γίνουν καλύτερα. Δεν απαντάω σε άλλες ερωτήσεις θα μπω παλι σε μια εβδομάδα κι αν υπάρχει καμμια *σοβαρη* απορία θα την απαντήσω. Βλέπω και το ενδιαφέρον, αν υπαρχει έχει καλώς αλλιώς δικος σας ο ανήφορος, δικός σας κι ο κατήφορος

Καληνύχτα σε όλους

μόλις είδες την ερώτηση που έκανα στο άλλο θέμα exafanizol για 1 εβδομάδα... πήγαινε gouglareto τώρα ........
 

welec

Member
gotsi είπε:
welec είπε:
Gio είπε:
Φίλε welec, όσο καλοπροαίρετος και αν θέλω να είμαι καταλαβαίνεις οτι οι προθέσεις σου είναι... Αμφισβητήσιμες. Τα φόρουμ για αυτό υπάρχουν φίλε μου, για ανταλλαγή πληροφοριών και απαντήσεις σε ερωτήσεις. Υποθέτω οτι για αυτό έκανες εγγραφή, σωστά;

Εκ των πραγμάτων άλλωστε ακόμα και αν το θέλαμε δεν μπορούμε να παρεβρεθούμε όλοι στην συνάντηση. Γιατί να "αποκλειστουμε" από μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις και συμβουλές;


..Αμφισβητίσιμες? εχουμε και λέμε

1) προτείνω να έρθουν πολλοί να κλειδώσετε τις πόρτες κι αν ζητήσω εστω και ένα ευρώ να με σαπίσετε στο ξύλο για το χρόνο που χάσατε

2) Η ανταλλαγή πληροφοριών που λες σημαινει οτι εσεις θα ρωτατε εναν σκασμο πράγματα (απο το φόρουμ) κι εγω θα πρεπει να είμαι νυχθημερον στο site. Λυπάμαι φίλε αλλα αυτο δεν μπορώ να το κάνω

Η λογικη ΜΟΥ, λέει οτι : Δίνω την γνώση σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους και συζητάω απορίες με οσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους ετσι ώστε αυτοί που θα ακούσουν να μπορέσουν αφενος να δοκιμάσουν αυτα που θα πώ και αφετερου αυτα που θα πω να μαθευτούν σε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται.

Σημειωτέον εχω δώσει καποιες οδηγίες μεσω των οποίων οποιος εχει Χαμηλη Τεστο, Αυξημένη Ε2 (Οιστραδιόλη) και/η Υποθυρεοειδισμο να το δοκιμάσει και να μας πει εδω στο φορουμ τη γνώμη και την εμπειρία του.

Χάριζαν Γαιδαρο και τον κοίταζαν στα δόντια. Τι να πω αλλο δεν ξέρω.

ΥΓ : Έχασα πραγματικά πολύ χρόνο σήμερα. Σκεφτείτε το, δοκιμάστε οσοι έχετε προβλημα Χαμηλης Τεστο η/και Υποθυρεοειδσμό την Forskolin και ας δούμε ποιοί θα γίνουν καλύτερα. Δεν απαντάω σε άλλες ερωτήσεις θα μπω παλι σε μια εβδομάδα κι αν υπάρχει καμμια *σοβαρη* απορία θα την απαντήσω. Βλέπω και το ενδιαφέρον, αν υπαρχει έχει καλώς αλλιώς δικος σας ο ανήφορος, δικός σας κι ο κατήφορος

Καληνύχτα σε όλους

μόλις είδες την ερώτηση που έκανα στο άλλο θέμα exafanizol για 1 εβδομάδα... πήγαινε gouglareto τώρα ........

Φυσικά σου απαντησα αλλα απαντω κι εδω. Ανετρεξε το post μου και θα δείς οτι ειπα οτι οι ενδοκρινολόγοι δεν καταλάβαιναν γιατι η υπόφυση δεν λειτουργεί οπως πρέπει = δευτεροπαθης υπογοναδισμος.

A, και σε περιμένω στη συνάντηση να δούμε ποιος έχει περισσότερες γνώσεις στην ενδοκρινολογία, live on stage!
 

gotsi

New Member
welec είπε:
gotsi είπε:
welec είπε:
Gio είπε:
Φίλε welec, όσο καλοπροαίρετος και αν θέλω να είμαι καταλαβαίνεις οτι οι προθέσεις σου είναι... Αμφισβητήσιμες. Τα φόρουμ για αυτό υπάρχουν φίλε μου, για ανταλλαγή πληροφοριών και απαντήσεις σε ερωτήσεις. Υποθέτω οτι για αυτό έκανες εγγραφή, σωστά;

Εκ των πραγμάτων άλλωστε ακόμα και αν το θέλαμε δεν μπορούμε να παρεβρεθούμε όλοι στην συνάντηση. Γιατί να "αποκλειστουμε" από μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις και συμβουλές;


..Αμφισβητίσιμες? εχουμε και λέμε

1) προτείνω να έρθουν πολλοί να κλειδώσετε τις πόρτες κι αν ζητήσω εστω και ένα ευρώ να με σαπίσετε στο ξύλο για το χρόνο που χάσατε

2) Η ανταλλαγή πληροφοριών που λες σημαινει οτι εσεις θα ρωτατε εναν σκασμο πράγματα (απο το φόρουμ) κι εγω θα πρεπει να είμαι νυχθημερον στο site. Λυπάμαι φίλε αλλα αυτο δεν μπορώ να το κάνω

Η λογικη ΜΟΥ, λέει οτι : Δίνω την γνώση σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους και συζητάω απορίες με οσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους ετσι ώστε αυτοί που θα ακούσουν να μπορέσουν αφενος να δοκιμάσουν αυτα που θα πώ και αφετερου αυτα που θα πω να μαθευτούν σε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται.

Σημειωτέον εχω δώσει καποιες οδηγίες μεσω των οποίων οποιος εχει Χαμηλη Τεστο, Αυξημένη Ε2 (Οιστραδιόλη) και/η Υποθυρεοειδισμο να το δοκιμάσει και να μας πει εδω στο φορουμ τη γνώμη και την εμπειρία του.

Χάριζαν Γαιδαρο και τον κοίταζαν στα δόντια. Τι να πω αλλο δεν ξέρω.

ΥΓ : Έχασα πραγματικά πολύ χρόνο σήμερα. Σκεφτείτε το, δοκιμάστε οσοι έχετε προβλημα Χαμηλης Τεστο η/και Υποθυρεοειδσμό την Forskolin και ας δούμε ποιοί θα γίνουν καλύτερα. Δεν απαντάω σε άλλες ερωτήσεις θα μπω παλι σε μια εβδομάδα κι αν υπάρχει καμμια *σοβαρη* απορία θα την απαντήσω. Βλέπω και το ενδιαφέρον, αν υπαρχει έχει καλώς αλλιώς δικος σας ο ανήφορος, δικός σας κι ο κατήφορος

Καληνύχτα σε όλους

μόλις είδες την ερώτηση που έκανα στο άλλο θέμα exafanizol για 1 εβδομάδα... πήγαινε gouglareto τώρα ........

Φυσικά σου απαντησα αλλα απαντω κι εδω. Ανετρεξε το post μου και θα δείς οτι ειπα οτι οι ενδοκρινολόγοι δεν καταλάβαιναν γιατι η υπόφυση δεν λειτουργεί οπως πρέπει = δευτεροπαθης υπογοναδισμος.

A, και σε περιμένω στη συνάντηση να δούμε ποιος έχει περισσότερες γνώσεις στην ενδοκρινολογία, live on stage!

το αν η υπόφυση σου δεν λειτουργεί όπως πρέπει, δεν σημαίνει ότι είναι και δευτεροπαθής υπογοναδισμός.μπορεί το πρόβλημα να είναι σε επίπεδο υποθαλάμου.... κάπου τα έχεις μπερδέψει ...όσο για την συνάντηση δεν μένω αθηνα φιλε αλλα και να εμενα δεν έχεις κάτι να μου προσφέρεις .η λύση δεν είναι τα φάρμακα και οι 10000 δείκτες ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
gotsi είπε:
μπήκε ένας τύπος λέει ότι βρήκε τι λύση αλλα την λέει μονο από mail η από κοντά... και ήδη υπάρχει ένας που θέλει να πάει στο συνέδριο...τι άλλο θα ακούσουμε ! ο κύριος άμα ήθελε να βοηθήσει θα έβγαινε φορα παρτίδα στο forum και θα έλεγε ότι γνωρίζει πάνω στο θέμα ...τα δίνω mail, από κοντά, και να είστε έτοιμοι για εξέτασης 200 ευρώπουλα σε ένα site που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του ... δεν μου κάθονται καλά.... πολύ ευκολόπιστοι είστε....

Nαι υπαρχει ενας κ ναι γουσταρω να παω!

Κ ξερεις γιατι?

Γιατι παλευω 10 χρονια με την τριχοπτωση κ εχω δωσει πολλα λεφτα σε απατεωνες!

Αυτος ο ανθρωπος μπορει αυτα που λεει να ισχυουν μπορει οχι,αλλα δεν ζητησε ουτε ενα ευρω!

Οποτε αφηστε τις επιθεσεις κ οποιος δεν γουσταρει καθεται σπιτι του!Κ στην τελικη ας μαζευτουμε 10 ας παμε κ ποσταρουμε εμεις μετα αυτα που ακουσαμε απο τον ιδιο κ ενημερωνουμε το φορουμ!

Τοσο χρονο εχουμε χαλασει ολοι στα φορουμ για το θεμα τριχοπτωση κ δεν ειδα ΕΝΑΝ εστω ΕΝΑΝ να λεει εστω απο περιεργεια οτι θα ερθω κ εγω να δω τι στο καλο εχει να πει αυτος ο ανθρωπος....

Παρα μονο επιθεση....
Καλα ρε παιδια,περιεργεια δεν εχετε??
Δυο ωρες πχ ελευθερο χρονο?Ουτε απο αυτο εχετε??

ΥΓ.Κ για την ιστορια,για να μην νομιζετε πως ειμαι κανενας που να τσιμπαει σε οτιδηποτε του πλασαρουν πολλοι νομιζω θυμουνται ποσο δεχτηκα την θεωρια του καστορελαιου απο μελος που υποστηριζε οτι βγαζεις μαλλια καθως επισης κ σε σημερινο ποστ αλλου μελους που συμφωνησα οτι στην ουσια τα τελευταια χρονια...προοδος μηδεν...
 

petrospap

Active Member
και εγω ειπα οτι ενδιαφερομαι αλλα δεν μενω αθηνα...αν μαζευτειτε και γινει η συναντηση ασ γραψει καποιος αυτα που ειπατε εδω..
αλλα ρε ψηλε δεν καταλαβα τι εννοεις οτι βρηκες την λυση...αν εννοεις αυτο που καταλαβα δηλαδη να αναστρεψεις τις παρενεργειες που αφηνει η φινα γτ να μν κανουμε αυτο π ειπα??? να κανουμε τη λυση που λες οτι βρηκες ταυτοχρονα το διαστημα που θα περνουμε φινα η μετα τη διακοπη της και gg...
 

welec

Member
gotsi είπε:
το αν η υπόφυση σου δεν λειτουργεί όπως πρέπει, δεν σημαίνει ότι είναι και δευτεροπαθής υπογοναδισμός.μπορεί το πρόβλημα να είναι σε επίπεδο υποθαλάμου.... κάπου τα έχεις μπερδέψει ...όσο για την συνάντηση δεν μένω αθηνα φιλε αλλα και να εμενα δεν έχεις κάτι να μου προσφέρεις .η λύση δεν είναι τα φάρμακα και οι 10000 δείκτες ....

Εγω έχω γνωματευση οτι ειναι δευτεροπαθής υπογοναδισμός και όλοι οι ενδοκρινολόγοι μου έλεγαν για υπόφυση και οχι για υποθάλαμο.

Απο Wikipedia για 2παθη υπογοναδισμό

It has a multitude of different causes, including brain or pituitary tumors, pituitary apoplexy, head trauma, ingestion of certain drugs, and certain systemic diseases and syndromes.[1]

Pituitary = ΥΠΟΦΥΣΗ

Όσον αφορά την Forskolin (με K oxi me c που την γράφεις) ξανα-επισυνάπτω γιατι ξεμπλοκάρει το σύστημα υποθαλάμου-υπόφυσης-όρχεων (απο Wikipedia - Forskolin)

Forskolin resensitizes cell receptors by activating the enzyme adenylyl cyclase and increasing the intracellular levels of cAMP. cAMP is an important signal carrier necessary for the proper biological response of cells to hormones and other extracellular signals. It is required for cell communication in the hypothalamus/pituitary gland axis and for the feedback control of hormones.

Gotsi δεν χάνω άλλο χρόνο μαζί σου, διάβασε πάλι και ελα να τα ξαναπούμε .
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
lydios108 είπε:
(παρακαλω chs και Ακη αν εχουν την καλοσυνη να μη με διαγραψουν ,μεγαλωσαμε πια,
και ορκιζομαι δεν θα ξανακανω φασαρια ,και με το παραμικρο αν κανω να με διαγραψουν).

Στην συνέλευση καθηγητών, θα μιλήσω με τον Κο Άκη τον Λυκειάρχη για την αποβολή σου παιδί μου και θα το συζητήσουμε...

Πράγματι "μεγαλώσαμε" ... από Γυμνάσιο πήγαμε Λύκειο βλέπω. Τι δεν καταλαβαίνεις δεν ξέρω πραγματικά.
 

gotsi

New Member
welec είπε:
gotsi είπε:
το αν η υπόφυση σου δεν λειτουργεί όπως πρέπει, δεν σημαίνει ότι είναι και δευτεροπαθής υπογοναδισμός.μπορεί το πρόβλημα να είναι σε επίπεδο υποθαλάμου.... κάπου τα έχεις μπερδέψει ...όσο για την συνάντηση δεν μένω αθηνα φιλε αλλα και να εμενα δεν έχεις κάτι να μου προσφέρεις .η λύση δεν είναι τα φάρμακα και οι 10000 δείκτες ....

Εγω έχω γνωματευση οτι ειναι δευτεροπαθής υπογοναδισμός και όλοι οι ενδοκρινολόγοι μου έλεγαν για υπόφυση και οχι για υποθάλαμο.

Απο Wikipedia για 2παθη υπογοναδισμό

It has a multitude of different causes, including brain or pituitary tumors, pituitary apoplexy, head trauma, ingestion of certain drugs, and certain systemic diseases and syndromes.[1]

Pituitary = ΥΠΟΦΥΣΗ

Όσον αφορά την Forskolin (με K oxi me c που την γράφεις) ξανα-επισυνάπτω γιατι ξεμπλοκάρει το σύστημα υποθαλάμου-υπόφυσης-όρχεων (απο Wikipedia - Forskolin)

Forskolin resensitizes cell receptors by activating the enzyme adenylyl cyclase and increasing the intracellular levels of cAMP. cAMP is an important signal carrier necessary for the proper biological response of cells to hormones and other extracellular signals. It is required for cell communication in the hypothalamus/pituitary gland axis and for the feedback control of hormones.

Gotsi δεν χάνω άλλο χρόνο μαζί σου, διάβασε πάλι και ελα να τα ξαναπούμε .

1) το άμα εσύ έχεις δευτεροπαθή με 6 μήνες χρήσης φιναστερίδης το 1998, δεν σημαίνει ότι η φίνα το προκάλεσε ,ούτε ότι η φίνα προκαλεί συγκεκριμένα δευτεροπαθή υπογοναδισμό, ώστε να γυρνάς στα forum και να χορηγείς σε όσους έχουνε πρόβλημα γονάδων και θυροειδή forscolin χωρίς καν να γνωρίζεις σε ποιο επίπεδο υπάρχει το πρόβλημα...λίγη υπευθυνότητα δεν βλάπτει και ειδικά απέναντι σε απελπισμένους ανθρώπους ...


2) ακόμα περιμένω απάντηση πως το forskolin βοηθάει έναν άνθρωπο που έχει low t3 syndrome όπου το πρόβλημα δεν έχει καμια σχέση με υπόφυση ...


3)σταματα να τρομοκρατεις τον κόσμο ότι έχει κατεστραμμένο νευρικό σύστημα και πρόβλημα με androgen receptors.και κατεστραμμένο να είναι, ο εγκέφαλος και το νευρικό σύστημα του ανθρώπου εμφανίζει πλαστικότητα, και άμα το σεβαστεις επαναφέρει στην ισορροπία που του έδωσε ο θεός.


4)η λύση στα προβλήματα που αναφέρεις δεν γίνετε ούτε με την μιση φαρμακαποθήκη τις αμερικής που έχεις πάρει, ούτε με forskolin, ούτε με τις 500 μαγνητικές αξονικές που έκανες και κατέληξες ραδιενεργό απόβλητο, ούτε με όλες τις παπαριές που μας πασάρει η ιατρική κοινότητα η οποια λειτουργεί με κανόνες καπιταλισμού ...σταματα να κυνηγάς δείκτες receptors κτλ και βοηθησε το σώμα σου να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα από όλους, ώστε να έρθει ξανά σε ισορροπία.
 

welec

Member
gotsi είπε:
welec είπε:
gotsi είπε:
το αν η υπόφυση σου δεν λειτουργεί όπως πρέπει, δεν σημαίνει ότι είναι και δευτεροπαθής υπογοναδισμός.μπορεί το πρόβλημα να είναι σε επίπεδο υποθαλάμου.... κάπου τα έχεις μπερδέψει ...όσο για την συνάντηση δεν μένω αθηνα φιλε αλλα και να εμενα δεν έχεις κάτι να μου προσφέρεις .η λύση δεν είναι τα φάρμακα και οι 10000 δείκτες ....

Εγω έχω γνωματευση οτι ειναι δευτεροπαθής υπογοναδισμός και όλοι οι ενδοκρινολόγοι μου έλεγαν για υπόφυση και οχι για υποθάλαμο.

Απο Wikipedia για 2παθη υπογοναδισμό

It has a multitude of different causes, including brain or pituitary tumors, pituitary apoplexy, head trauma, ingestion of certain drugs, and certain systemic diseases and syndromes.[1]

Pituitary = ΥΠΟΦΥΣΗ

Όσον αφορά την Forskolin (με K oxi me c που την γράφεις) ξανα-επισυνάπτω γιατι ξεμπλοκάρει το σύστημα υποθαλάμου-υπόφυσης-όρχεων (απο Wikipedia - Forskolin)

Forskolin resensitizes cell receptors by activating the enzyme adenylyl cyclase and increasing the intracellular levels of cAMP. cAMP is an important signal carrier necessary for the proper biological response of cells to hormones and other extracellular signals. It is required for cell communication in the hypothalamus/pituitary gland axis and for the feedback control of hormones.

Gotsi δεν χάνω άλλο χρόνο μαζί σου, διάβασε πάλι και ελα να τα ξαναπούμε .

1) το άμα εσύ έχεις δευτεροπαθή με 6 μήνες χρήσης φιναστερίδης το 1998, δεν σημαίνει ότι η φίνα το προκάλεσε ,ούτε ότι η φίνα προκαλεί συγκεκριμένα δευτεροπαθή υπογοναδισμό, ώστε να γυρνάς στα forum και να χορηγείς σε όσους έχουνε πρόβλημα γονάδων και θυροειδή forscolin χωρίς καν να γνωρίζεις σε ποιο επίπεδο υπάρχει το πρόβλημα...λίγη υπευθυνότητα δεν βλάπτει και ειδικά απέναντι σε απελπισμένους ανθρώπους ...


2) ακόμα περιμένω απάντηση πως το forskolin βοηθάει έναν άνθρωπο που έχει low t3 syndrome όπου το πρόβλημα δεν έχει καμια σχέση με υπόφυση ...


3)σταματα να τρομοκρατεις τον κόσμο ότι έχει κατεστραμμένο νευρικό σύστημα και πρόβλημα με androgen receptors.και κατεστραμμένο να είναι, ο εγκέφαλος και το νευρικό σύστημα του ανθρώπου εμφανίζει πλαστικότητα, και άμα το σεβαστεις επαναφέρει στην ισορροπία που του έδωσε ο θεός.


4)η λύση στα προβλήματα που αναφέρεις δεν γίνετε ούτε με την μιση φαρμακαποθήκη τις αμερικής που έχεις πάρει, ούτε με forskolin, ούτε με τις 500 μαγνητικές αξονικές που έκανες και κατέληξες ραδιενεργό απόβλητο, ούτε με όλες τις παπαριές που μας πασάρει η ιατρική κοινότητα η οποια λειτουργεί με κανόνες καπιταλισμού ...σταματα να κυνηγάς δείκτες receptors κτλ και βοηθησε το σώμα σου να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα από όλους, ώστε να έρθει ξανά σε ισορροπία.

-To νευρικό σύστημα του ανθρώπου εμφανίζει πλαστικότητα? Καλά θελεις και τα λες αυτα?

Τρεχα να τα πεις αυτα σε όλους οσους εχουν μείνει ΠΑΡΑΛΥΤΟΙ απο απλή αβιταμίνωση Β12 και επειδή υπήρχαν καποιοι σαν και του λόγου σου που ήταν καθησυχαστικοί.

Μπας και τα παίρνεις απο την Merck ? Εισαι επικίνδυνος..
 

gotsi

New Member
welec είπε:
gotsi είπε:
welec είπε:
gotsi είπε:
το αν η υπόφυση σου δεν λειτουργεί όπως πρέπει, δεν σημαίνει ότι είναι και δευτεροπαθής υπογοναδισμός.μπορεί το πρόβλημα να είναι σε επίπεδο υποθαλάμου.... κάπου τα έχεις μπερδέψει ...όσο για την συνάντηση δεν μένω αθηνα φιλε αλλα και να εμενα δεν έχεις κάτι να μου προσφέρεις .η λύση δεν είναι τα φάρμακα και οι 10000 δείκτες ....

Εγω έχω γνωματευση οτι ειναι δευτεροπαθής υπογοναδισμός και όλοι οι ενδοκρινολόγοι μου έλεγαν για υπόφυση και οχι για υποθάλαμο.

Απο Wikipedia για 2παθη υπογοναδισμό

It has a multitude of different causes, including brain or pituitary tumors, pituitary apoplexy, head trauma, ingestion of certain drugs, and certain systemic diseases and syndromes.[1]

Pituitary = ΥΠΟΦΥΣΗ

Όσον αφορά την Forskolin (με K oxi me c που την γράφεις) ξανα-επισυνάπτω γιατι ξεμπλοκάρει το σύστημα υποθαλάμου-υπόφυσης-όρχεων (απο Wikipedia - Forskolin)

Forskolin resensitizes cell receptors by activating the enzyme adenylyl cyclase and increasing the intracellular levels of cAMP. cAMP is an important signal carrier necessary for the proper biological response of cells to hormones and other extracellular signals. It is required for cell communication in the hypothalamus/pituitary gland axis and for the feedback control of hormones.

Gotsi δεν χάνω άλλο χρόνο μαζί σου, διάβασε πάλι και ελα να τα ξαναπούμε .

1) το άμα εσύ έχεις δευτεροπαθή με 6 μήνες χρήσης φιναστερίδης το 1998, δεν σημαίνει ότι η φίνα το προκάλεσε ,ούτε ότι η φίνα προκαλεί συγκεκριμένα δευτεροπαθή υπογοναδισμό, ώστε να γυρνάς στα forum και να χορηγείς σε όσους έχουνε πρόβλημα γονάδων και θυροειδή forscolin χωρίς καν να γνωρίζεις σε ποιο επίπεδο υπάρχει το πρόβλημα...λίγη υπευθυνότητα δεν βλάπτει και ειδικά απέναντι σε απελπισμένους ανθρώπους ...


2) ακόμα περιμένω απάντηση πως το forskolin βοηθάει έναν άνθρωπο που έχει low t3 syndrome όπου το πρόβλημα δεν έχει καμια σχέση με υπόφυση ...


3)σταματα να τρομοκρατεις τον κόσμο ότι έχει κατεστραμμένο νευρικό σύστημα και πρόβλημα με androgen receptors.και κατεστραμμένο να είναι, ο εγκέφαλος και το νευρικό σύστημα του ανθρώπου εμφανίζει πλαστικότητα, και άμα το σεβαστεις επαναφέρει στην ισορροπία που του έδωσε ο θεός.


4)η λύση στα προβλήματα που αναφέρεις δεν γίνετε ούτε με την μιση φαρμακαποθήκη τις αμερικής που έχεις πάρει, ούτε με forskolin, ούτε με τις 500 μαγνητικές αξονικές που έκανες και κατέληξες ραδιενεργό απόβλητο, ούτε με όλες τις παπαριές που μας πασάρει η ιατρική κοινότητα η οποια λειτουργεί με κανόνες καπιταλισμού ...σταματα να κυνηγάς δείκτες receptors κτλ και βοηθησε το σώμα σου να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα από όλους, ώστε να έρθει ξανά σε ισορροπία.

-To νευρικό σύστημα του ανθρώπου εμφανίζει πλαστικότητα? Καλά θελεις και τα λες αυτα?

Τρεχα να τα πεις αυτα σε όλους οσους εχουν μείνει ΠΑΡΑΛΥΤΟΙ απο απλή αβιταμίνωση Β12 και επειδή υπήρχαν καποιοι σαν και του λόγου σου που ήταν καθησυχαστικοί.

Μπας και τα παίρνεις απο την Merck ? Εισαι επικίνδυνος..

αυτά πήγαινε πες τα σε κανέναν χορτοφάγο ...άμα ήτανε έτσι όλοι οι χορτοφάγοι θα ήτανε παράλυτοι ... μην τα λες παραέξω θα γελάνε και οι πέτρες...

έλα διάβασε λίγο γιατί μου φαίνεται απο το 1998 15 χρονια πετούσες χαρταετό υπό την επήρεια forskolin...
http://en.wikipedia.org/wiki/Activity-dependent_plasticity
http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity


δεν βλέπω να δίνεις απαντήσεις όμως γιατί έτσι? με απογοητεύεις ρε φιλε και σε είχα για επιστήμονα που ψάχνει αντιπαλους για κόντρες ενδοκρινολογίας....:dodgy:
 
Μπλουζα