Συμπληρώματα διατροφής

Panagiotispap

New Member
Καλησπέρα έχει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό συμπλήρωμα διατροφής τώρα με την εποχιακή τριχόπτωση και για ποσό καιρό πρέπει να το λαμβάνεις ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα έχει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό συμπλήρωμα διατροφής τώρα με την εποχιακή τριχόπτωση και για ποσό καιρό πρέπει να το λαμβάνεις ;
Καλησπέρα Φίλε μου! Richelet hair strength, Cystiphane, Pilfood, Solgar hair skin nails. Είναι απο τις πολύ καλές βιταμίνες μαλλιών!Μπορείς ακόμα να λάβεις και βιοτίνη 1000mg που βοηθάει εξίσου! Έχω δοκιμάσει και τις 4 ανα καιρούς και έμεινα ικανοποιημένος!
 

faniskar

Member
Για τριχόπτωση δεν ξέρω αλλά τα μαλλιά και τα νύχια μου μάκρυναν πολύ γρήγορα όταν έπαιρνα Pilfood.
 

tasos33

Well-Known Member
Για τριχόπτωση δεν ξέρω αλλά τα μαλλιά και τα νύχια μου μάκρυναν πολύ γρήγορα όταν έπαιρνα Pilfood.
Οι Pillfood είναι καλές αλλά πλέον τις άλλαξα γιατί έχουν δύο συντηρητικά , το ένα δίνει το κόκκινο χρώμα και προέρχεται από ένα κόκκινο σκαθάρι που γίνεται σκόνη σε υψηλές θερμοκρασίες ,μάλιστα ενοχοποιείται για πάθη σε εις τους ουροδόχου κυστης.Απορώ ποια η χρησιμότητα του .
 

Panagiotispap

New Member
Καλησπέρα Φίλε μου! Richelet hair strength, Cystiphane, Pilfood, Solgar hair skin nails. Είναι απο τις πολύ καλές βιταμίνες μαλλιών!Μπορείς ακόμα να λάβεις και βιοτίνη 1000mg που βοηθάει εξίσου! Έχω δοκιμάσει και τις 4 ανα καιρούς και έμεινα ικανοποιημένος!
Για τις Cystiphane έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά κάποιες παρενέργεια του τύπου στομαχικές διαταραχές κτλπ κατάλληλη δόση και θεραπεία πρέπει να είναι 3 μηνη;
 

Panagiotispap

New Member
Καλησπέρα Φίλε μου! Richelet hair strength, Cystiphane, Pilfood, Solgar hair skin nails. Είναι απο τις πολύ καλές βιταμίνες μαλλιών!Μπορείς ακόμα να λάβεις και βιοτίνη 1000mg που βοηθάει εξίσου! Έχω δοκιμάσει και τις 4 ανα καιρούς και έμεινα ικανοποιημένος!
Γνωμη για τις polysorb τις κάψουλες έχεις ;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Για τις Cystiphane έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά κάποιες παρενέργεια του τύπου στομαχικές διαταραχές κτλπ κατάλληλη δόση και θεραπεία πρέπει να είναι 3 μηνη;
Διαταραχές στομάχου απο βιταμίνη λίγο δύσκολο!Απλά πρέπει να τις λαμβάνεις μετά το φαγητό και όχι νηστικός!Η θεραπεία για να δεις αποτελέσματα πρέπει να είναι το λιγότερο ένα 3 μηνο!
 

dlazaros

Well-Known Member
Είχα δοκιμάσει πέρσι αυτές που έχει το Lidl, τις είχε και προσφορά κάπου 5 ευρώ. Μια χαρά ήταν, θα τις ξαναπάρω.

skin_hair_nails.jpg SKIN_HAR_NAILS_85604B-Proof.png

 

montecristo

Well-Known Member
Λίγο πολύ λες το ίδιο είναι αυτές που λένε για μαλλιά νύχια δέρμα. Όποτε βρες μια να είναι οικονομική σχετικά. Δοσολογία συνήθως λένε για 3 μηνες τουλάχιστον. Μετά σταματάς για 1-2 μηνες και ξανά παίρνεις πάλι.
 
Μπλουζα