Συμπληρώματα για αύξηση λίμπιντο

didars

Member
χρησιμοποιώ φιναστερίδη o.25mg εδώ και 6-7 μήνες. το πρόβλημα είναι μειωμένη λίμπιντο και ίσως λίγο μαλακή στύση. υπάρχει κανένα συμπλήρωμα που να βοηθάει; διάβασα για τον ψευδάργυρο και την βιταμίνη ε eviol
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Το θέμα με την φινα είναι ότι ανεβαίνουν τα οιστρογόνα, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει μόνο η αργινινη.
 

didars

Member
βασικά το πρόβλημα μου δεν είναι τόσο η ποιότητα της στύσης όσο η διάθεση για σεξ και η μειωμένη αίσθηση. λίγο που έψαξα στο νετ , τα περισσότερα συμπληρώματα όπως και η l-arginine ανεβάζουν τα επίπεδα του NO (όπως και το βιάγκρα το κάνει παροδικά) ή γενικά την ροη του αίματος στο πέος. εγώ θέλω κάτι να βοηθά ορμονικά όπως λες, είτε να μειώνει τα οιστρογόνα , ή να αυξάνει την τεστοστερόνη ή/και την dht. το zinc gluconate είναι το μόνο που βρήκα ότι ίσως μπορεί να βοηθήσει στο 2ο
 
Με 0,25mg/day φινα κ εχεις sides? Γνωμη μου θα πρεπει να το σκεφτεις λιγο καλυτερα αν πρεπει να συνεχισεις τη φινα γενικα.. παιρνεις κατι το οποιο σου μειωνει την dht, μην ψαχνεις να βρεις κατι το οποιο ταυτοχρονα στην αυξανει..θα μπλεξεις τις ισορροπιες των ορμονων μακροπροθεσμα..
 

didars

Member
o.25mg δεν είναι και λίγο , δεν ξέρω τι ποσοστό μειώνει αλλά μια έρευνα έλεγε ότι έχει το 80% του αποτελέσματος που έχει στο μαλλί 50mg . από εκεί και πέρα λέω να κάνω μια προσπάθεια μπας και την κρατήσω την φίνα
 
Καπως ετσι ειναι..Τα 0,2mg (ριχνει την dht κατα 65%) πλησιαζουν τα αποτελεσματα του 1mg κ οτι απο κει κ περα, στατιστικα σημαντικα, δεν αλλαζει κατι αν πας στα 5mg. Επισης οι ερευνες δεν ειναι κ ιδιαιτερα αμεροληπτες αυτο ειναι δεδομενο..

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βρες καλής ποιότητας pine pollen και συνδύασέ το με zinc gluconate. Αν αφορά οργανικό πρόβλημα θα σε βοηθήσει κατά 90%. (Συνδυασμός που με βοήθησε όταν έπαιρνα serms)
Αν αφορά ψυχολογικό τομέα, αλλάζεις γυναίκα :)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Πρεπει να αντιληφθούμε πως κατι κερδίζεις και κατι χάνεις.
Win-win στην ζωη δεν υπαρχει.
Πέραν τούτου μην το δραματοποιουμε το θεμα με την φίνα.δεν φταίει για ολα αυτη.
Δηλαδή αν σου φέρω την irina shayk δεν θα εχεις libido???
Εγω πιστεύω θα εχεις...
Και αν δεν εχεις θα πρεπει να το ψάξεις περαιτέρω ψυχολόγους κλπ καθότι η libido ειναι άμεσα συνυφασμένη με την ψυχολογία.εσυ και ολοι εδω για να καταφεύγουμε σε σκευάσματα που εμπεριέχουν συγκεκριμένο ρίσκο εν γνώση μας σημαίνει πως κατι δεν παει καλα μεσα μας.οποτε μην απορείς και ιδιαίτερα αν δεν εχεις σεξουαλικές ορέξεις οπως κάποτε που είχες φουλ αυτοπεποίθηση.
 
Μπλουζα