Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

sneon23

New Member
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι 24 ετών και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια εμφάνισα κάποια κενά (μπροστά στο πλάι και λίγο μπροστά στο κέντρο) αποφάσισα να πάω για μεταμόσχευση στην Αμερική. Έχω στείλει σε διάφορους γιατρούς και υπολογίζω ότι θα χρειαστώ 1600-2000 grafts. Απ΄ότι φαίνεται καταλήγω στην μέθοδο FUT και θα ήθελα την γνώμη και την συμβουλή των πιο έμπειρων από σας. Αν υποθέσουμε ίδια τιμή ποιον θα διαλέγατε για FUT μεταξύ των:

1) Feller
2) Bernstein (βλέπω ότι σαρώνει κάθε χρόνο στα βραβεία και τις διακρίσεις)
3) Hasson & Wong
4) Shapiro
5) Rahal

Αυτή είναι η σειρά που τους κατατάσσω μετά από αρκετή έρευνα αλλά θα ήθελα και την δικιά σας άποψη. Έχει κάνει μεταμόσχευση κανείς με κάποιον από αυτούς;

Τέλος πιστεύετε ότι ο Basinga μπορεί να συγκριθεί με τους παραπάνω;

Σας ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ano1986

New Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

για τον βερστειν δεν εχω ακουσει τπτ αλλα απο την ευρενα που εχω κανει νμζ ο ραχαλ ειναι ο καλυτερος για σενα αλλα ειναι καναδα και πολυ ακριβος
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

sneon23 είπε:
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι 24 ετών και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια εμφάνισα κάποια κενά (μπροστά στο πλάι και λίγο μπροστά στο κέντρο) αποφάσισα να πάω για μεταμόσχευση στην Αμερική. Έχω στείλει σε διάφορους γιατρούς και υπολογίζω ότι θα χρειαστώ 1600-2000 grafts. Απ΄ότι φαίνεται καταλήγω στην μέθοδο FUT και θα ήθελα την γνώμη και την συμβουλή των πιο έμπειρων από σας. Αν υποθέσουμε ίδια τιμή ποιον θα διαλέγατε για FUT μεταξύ των:

1) Feller
2) Bernstein (βλέπω ότι σαρώνει κάθε χρόνο στα βραβεία και τις διακρίσεις)
3) Hasson & Wong
4) Shapiro
5) Rahal

Αυτή είναι η σειρά που τους κατατάσσω μετά από αρκετή έρευνα αλλά θα ήθελα και την δικιά σας άποψη. Έχει κάνει μεταμόσχευση κανείς με κάποιον από αυτούς;

Τέλος πιστεύετε ότι ο Basinga μπορεί να συγκριθεί με τους παραπάνω;

Σας ευχαριστώ
Φιλε η αποψη μου ειναι οτι εισαι μικρος για μεταμοσχευση,απο την αποψη οτι θα πρεπει να χρησιμοποιεις φιναστεριδη σε μονιμη βαση για να κρατησεις το αποτελεσμα σου.Οι γιατροι που σκεφτεσαι να πας ειναι ολοι καλοι απο οτι λεγεται παντα γιατι δεν εχω προσωπικη εμπειρια.Θ α ηθελα να μου πεις γιατι δεν σκεφτεσαι καθολου την λυση της Κυπρου,μιας και θα σου ερθει πιο οικονομικα κ ειναι κ πολυ πιο κοντα.Οτι αποφασισεις παντως ,σου ευχομαι να πας καλα.
 

sneon23

New Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε η αποψη μου ειναι οτι εισαι μικρος για μεταμοσχευση,απο την αποψη οτι θα πρεπει να χρησιμοποιεις φιναστεριδη σε μονιμη βαση για να κρατησεις το αποτελεσμα σου.Οι γιατροι που σκεφτεσαι να πας ειναι ολοι καλοι απο οτι λεγεται παντα γιατι δεν εχω προσωπικη εμπειρια.Θ α ηθελα να μου πεις γιατι δεν σκεφτεσαι καθολου την λυση της Κυπρου,μιας και θα σου ερθει πιο οικονομικα κ ειναι κ πολυ πιο κοντα.Οτι αποφασισεις παντως ,σου ευχομαι να πας καλα.

Ευχαριστώ και εσένα και τον προηγούμενο φίλο για τις απαντήσεις σας. Φιναστερίδη και γενικά φάρμακα τύπου Propecia τα αποφεύγω όσο δεν πάει γιατί ακόμα και το 10% αυτών που έχω διαβάσει για αυτά να είναι αλήθεια προσωπικά δεν με καλύπτουν. Γνωρίζω ότι είμαι σχετικά μικρός απλά σκέφτομαι ότι αν κάνω τώρα μια καλή μεταμόσχευση δεν θα χρειαστεί να ξαναασχοληθώ για αρκετά χρόνια και θα έχω και απόθεμα στο πίσω μέρος για να κάνω άλλες 2-3 μελλοντικά. Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που απέκλεισα την Κύπρο καθώς και την Αγγλία όπου σπουδάζω. Πιστεύω (και αυτά που έχω διαβάσει σε πολλά ελληνικά και ξένα φόρουμς μου ενισχύουν την πεποίθηση) ότι είναι καλύτερο να πας στους τοπ που υπάρχουν για να ελαχιστοποιήσεις όσο γίνεται τις πιθανότητες αποτυχίας και να μην αναγκάζεσαι κάθε λίγο να κάνεις διορθωτικές κινήσεις.
Αυτή είναι και μια άλλη απορία που έχω. Είναι σίγουρο (στατιστικά τουλάχιστον) ότι ο τοπ Αμερικάνος γιατρός θα πετύχει καλύτερα αποτελέσματα απο την τοπ κλινική στην Κύπρο πχ που ανέφερες; Αν ναι τότε είμαι διατεθειμένος να τον πληρώσω πιο ακριβά. Αν δεν είναι σίγουρο δεν βγάζουμε άκρη...
 

ano1986

New Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

//edit//..υπαρχουν και αλλα σαιτ με ξενες φαλακρες :D τα οποια δεν ξερω αν μπορω να αναφερω...οσο για την δικη μου μεταμοσχευση εδινα πιστωση χρονου στον γιατρο μηπως και αλλαξει κατι δεν ηθελα να τον κατηγορησω απο πολυ νωρις..ομως συντομα θα ανοιξω και εγω ενα νημα με φωτογραφιες..το καλυτερο που χεις να κανεις ειναι να πας εξωτερικο..εγω πιστευο αν χρειαζεσε την μεταμοσχευση να την κανεις τωρα γιατι να περιμενεις να γινεις 30? αλλα 6 χρονια με κακη ψυχολογια?? και εγω 26 ειμαι..οσο για το προπεσια φιλε να το 3εκινισεις...οντος βοηθαει πολυ τα μαλλια και οσον αφορα εμενα δεν εχω καμια συνεπεια...9 μηνες τωρα...και αυτο που με νευριαζει πιο πολυ ειναι οτι πριν την μεταμοσχευση δεν μου το ειχε αναφερει κανεις σε 5 γιατρους εχο παει στην κυπρο σε ολες τισ κλινικες.το μονο φαρμακο που πραγματικα βοηθαει δεν μου το πε ποτε κανεις και καλα να κανο την μεταμοσχευση για να μου παρουν τα λεφτα...
 

horhitto4

Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

ano1986 είπε:
//edit//..υπαρχουν και αλλα σαιτ με ξενες φαλακρες :D τα οποια δεν ξερω αν μπορω να αναφερω...οσο για την δικη μου μεταμοσχευση εδινα πιστωση χρονου στον γιατρο μηπως και αλλαξει κατι δεν ηθελα να τον κατηγορησω απο πολυ νωρις..ομως συντομα θα ανοιξω και εγω ενα νημα με φωτογραφιες..το καλυτερο που χεις να κανεις ειναι να πας εξωτερικο..εγω πιστευο αν χρειαζεσε την μεταμοσχευση να την κανεις τωρα γιατι να περιμενεις να γινεις 30? αλλα 6 χρονια με κακη ψυχολογια?? και εγω 26 ειμαι..οσο για το προπεσια φιλε να το 3εκινισεις...οντος βοηθαει πολυ τα μαλλια και οσον αφορα εμενα δεν εχω καμια συνεπεια...9 μηνες τωρα...και αυτο που με νευριαζει πιο πολυ ειναι οτι πριν την μεταμοσχευση δεν μου το ειχε αναφερει κανεις σε 5 γιατρους εχο παει στην κυπρο σε ολες τισ κλινικες.το μονο φαρμακο που πραγματικα βοηθαει δεν μου το πε ποτε κανεις και καλα να κανο την μεταμοσχευση για να μου παρουν τα λεφτα...
//edit//
 

drakator

New Member
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

sneon23 είπε:
Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι 24 ετών και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια εμφάνισα κάποια κενά (μπροστά στο πλάι και λίγο μπροστά στο κέντρο) αποφάσισα να πάω για μεταμόσχευση στην Αμερική. Έχω στείλει σε διάφορους γιατρούς και υπολογίζω ότι θα χρειαστώ 1600-2000 grafts. Απ΄ότι φαίνεται καταλήγω στην μέθοδο FUT και θα ήθελα την γνώμη και την συμβουλή των πιο έμπειρων από σας. Αν υποθέσουμε ίδια τιμή ποιον θα διαλέγατε για FUT μεταξύ των:

1) Feller
2) Bernstein (βλέπω ότι σαρώνει κάθε χρόνο στα βραβεία και τις διακρίσεις)
3) Hasson & Wong
4) Shapiro
5) Rahal

Αυτή είναι η σειρά που τους κατατάσσω μετά από αρκετή έρευνα αλλά θα ήθελα και την δικιά σας άποψη. Έχει κάνει μεταμόσχευση κανείς με κάποιον από αυτούς;

Τέλος πιστεύετε ότι ο Basinga μπορεί να συγκριθεί με τους παραπάνω;

Σας ευχαριστώ

Καλησπερα φιλε και εγω θα συμφωνησω οτι εισαι λιγο μικρος για μεταμοσχευση και σου μιλαω απο δικη μου εμπειρια που ημουν στη ηλικια σου οταν την εκανα.Δεν νομιζω οτι πρεπει να βιαστεις,σιγουρα παιζει ρολο η ψυχολογια σου αλλα σκεψου ποση αραιωση εχεις τωρα και ποση θα εχεις στο μελλον και ακομη ποσες επεμβασεις θα χρειαστεις.Σου ευχομαι οτι καλυτερο οποια αποφαση και αν παρεις.
 
Απ: Συμβουλές για μεταμόσχευση στην Αμερική

μιας και ανοιξες αυτο το θεμα θελω και εγω να ρωτησω στη ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ συγκεκριμενα αν γνωριζει καποιος καλες κλινικες περα απο τον feller. για αυτο πες μας και εσυ για ποια περιοχη της αμερικης ψαχνεις.
 

BaldWannaBe

New Member
Χαιρετώ το forum.
Βρισκομαι στη νεα υορκη για λίγο καιρό και έχω κάποιες ερωτήσεις..
1. Αξίζει να κάνω από κοντά consultation ή μέσω internet δεν εχει διαφορά;

2 Γνωρίζετε κάποιον γιατρό που αξίζει εδώ για να επισκεφτώ;

Δεν σκέφτομαι ακόμα τη μεταμόσχευση το παλεύω με toppik αλλά θέλω να ξέρω αν είμαι κατάλληλος υποψήφιος για μεταμόσχευση στο μελλον επειδή γενικά το μαλλι μου δε μου φαίνεται και πολύ πυκνό δλδ η δοτρια χωρις να εχω διαχυτη.
 

jim250781

Member
BaldWannaBe είπε:
Χαιρετώ το forum.
Βρισκομαι στη νεα υορκη για λίγο καιρό και έχω κάποιες ερωτήσεις..
1. Αξίζει να κάνω από κοντά consultation ή μέσω internet δεν εχει διαφορά;

2 Γνωρίζετε κάποιον γιατρό που αξίζει εδώ για να επισκεφτώ;

Δεν σκέφτομαι ακόμα τη μεταμόσχευση το παλεύω με toppik αλλά θέλω να ξέρω αν είμαι κατάλληλος υποψήφιος για μεταμόσχευση στο μελλον επειδή γενικά το μαλλι μου δε μου φαίνεται και πολύ πυκνό δλδ η δοτρια χωρις να εχω διαχυτη.


Ψάξε στο internet και βρες που είναι ο Feller και πήγαινε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα