Συζήτηση & πληροφορίες για τις κλινικές

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ θα γίνονται οι γενικές συζητήσεις που αφορούν την κλινική, έτσι ώστε το κάθε μέλος να μπορεί να βρίσκει συγκεντρωμένες πληροφορίες. Επίσης εδώ θα μεταφέρονται και χρήσιμα σχόλια για την κλινική από άλλα νήματα. Θα παρακαλούσα κάποιους από αυτούς που έχουν κάνει μμ εδώ να ξεκινήσουν δίνοντας κάποιες γενικές πληροφορίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γεια σας,

Γράφω για πρώτη φορά στο forum αν και έχω διαβάσει αρκετά άρθρα και έχω ενημερωθεί για διάφορους προβληματισμούς σχετικά με το κοινό μας πρόβλημα. Είμαι 34 ετών και ξεκίνησα να έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου από τα 15-16... όλα αυτά τα χρόνια με περιστασιακές θεραπείες κυρίως με μινοξιδίλη 5% και κάποια σαμπουάν ενώ μία φορά δοκίμασα και χάπια με φιναστερίδη που είδα τρομερά αποτελέσματα μέσα σε ένα μήνα αλλά για ευνόητους λόγους τα σταμάτησα... εν τέλει μετά από μία πολύ εντατική θεραπεία 4-5 μηνών με μινοξιδίλη και έχοντας υποστεί σχεδόν όλες τις παρενέργείες της αποφάσισα ότι βαρέθηκα πια να ασχολούμαι με φάρμακα κ να προχωρήσω σε δραστικές λύσεις, δλδ τη μεταμόσχευση που όπως κατάλαβα είναι η μόνη λύση (διορθώστε με αν κάνω λάθος)!

Βλεποντας πάντως αποτελέσματα σε άλλη ενότητα που είναι μάλιστα χωρισμένα ανά κλινική είναι ότι το αποτέλεσμα δεν έχει να κάνει τόσο με την κλινική αλλά κατά περίπτωση (νομίζω)... τέλος πάντων, έχω συνομιλήσει με διάφορες κλινικές και μία συγκεκριμένα στην αθήνα με το γιατρό να μου δίνει όνομα και να μου αναφέρει το πλούσιο βιογραφικό του μου έδωσε μία εξαιρετική τιμή αφού πρώτα του έστειλα πολλές φωτογραφίες και βίντεο από το κεφάλι μου...

Πρώτον θέλω να μου πείτε αν μπορώ να αναφέρω κλινική και γιατρό και δεύτερον, αν τον γνωρίζετε, να μου δώσετε κριτικές για αυτόν... φωτογραφίες πάντως από δουλειές του δεν μου στέλνει...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεις αλλα άνοιξε νήμα στην γενική κατηγορία μμ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα