Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Kostas97

Well-Known Member
Δυο διαχειριστες ταυτοχρονα χωρις ιεραρχια δεν μπορει να γινει, εκτος και αν ειναι κλωνος ο ενας του αλλου. Αυτο που ισως μπορουσε να γινει, ειναι καποιος να αναλαμβανε να κανει τον διαιτητη στις οποιες προστριβες... Ποιος ομως θα επαιρνε τετοιο ρολο;;
CVIAL εγω ελπιζω να αργησει η ωρα που θα αποχωρησης οχι γιατι δεν θα εχεις ηδη πετυχει οσα επιθυμεις, αλλα γιατι ο ενας στοχος θα σου φερνει τον επομενο.

Υ.Γ.: Καποιον τον εκτιμαμε-περισσοτερο- μονο οταν τον χασουμε.... :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προσωπικα, θα ηθελα να αργησει αυτη η στιγμη, γιατι βοηθας κοσμο, με απαντησεις & καθοδηγησεις, που αν δεν υπηρχαν, καποιοι ισως να ταβαγαμε τα μαλλια μας κυριολεκτικα.. το λεω ειλικρινεστατα, δεν εχω καποιο οφελος και το γνωριζεις...

Κάποια στιγμή όλοι κουραζόμαστε και συνήθως αυτή η στιγμή έρχεται όταν αρχίζει όλη η κατάσταση και γίνεται ρουτίνα. Δεν ασχολούμαι με το φόρουμ για να κάνω τον τροχονόμο αλλά γιατί αισθάνομαι ότι προσφέρω ανιδιοτελώς (είναι μεγάλη χαρά αυτό) αλλά και με πρακτκό τρόπο. Όταν η κατάσταση πλέον γίνει τέτοια που το μόνο παραγόμενο έργο θα είναι απλά και μόνο να κάνω τον διαιτητή σε κοκορομαχίες, πίστεψε με I will be long gone.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μα δεν βοηθάνε τα μέλη σε αυτό για να σε κρατήσουν έχουμε μάχες μελών και γιατρού ε αφήστε τον να λέει ότι θέλει συμπεράσματα έχουν βγει για τον καθένα μας εδώ μέσα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μα δεν βοηθάνε τα μέλη σε αυτό για να σε κρατήσουν έχουμε μάχες μελών και γιατρού ε αφήστε τον να λέει ότι θέλει συμπεράσματα έχουν βγει για τον καθένα μας εδώ μέσα.
Τζον οπως το λες. Πολλοι ,ισως, δεν το σκεφτονται ετσι. Να το πω πιο απλα;
Δεν θεωρω πως με το κλιμα που επικρατει ο Αναστασακης, μιας και μιλαμε για αυτον, διαφημιζεται. Θα ελεγα το αντιθετο.
 

Disco

Well-Known Member
Πάντως πριν μπει η κλινική στο φόρουμ κανείς δεν συζήταγε για αυτήν ούτε καν το ενδεχόμενο να κάνει μεταμόσχευση εκεί. Οπότε σίγουρα νομίζω έχει πετύχει τον στόχο της η κλινική του Αναστασάκη και έχει βγει κερδισμένη με τη συνεχή της παρουσία εδώ, να ασχολείται δηλαδη το φόρουμ με αυτή την κλινική και να παίζει το όνομα της συνεχώς...
Διάφορα μέλη και επισκέπτες Βλέποντας να παίζει το όνομα της συγκεκριμένης κλινικής συνεχώς εδώ και να διαφημίζεται συνεχώς με επίσημα περιστατικά σίγουρα θα τον επιλέγουν για τις επεμβάσεις τους (που πιθανόν να μη παρουσιάζουν), κάτι που δεν θα γινόταν αν δεν έκανε τόση προβολή εδώ μέσα με τα συνεχή περιστατικά που ανεβάζει.
 

oreo

Well-Known Member
Χαίρομαι που αποφάσισες να συνεχίσεις τον διάλογο. Μόνο έτσι ξεπερνιόνται τα όποια προβλήματα. Εύχομαι να πηγαίνεις καλύτερα με τον COVID, είμαι και εγώ ομοιοπαθής από την προηγούμενη Κυριακή αλλά από χθες χωρίς συμπτώματα. Αυτό που περιγράφεις είναι το γνωστό: "το αυγό ή η κότα". Αν κάνουμε μια στατιστική ανάλυση στα νήματα θα δούμε ότι η αλήθεια είναι μάλλον γκρι. Ναι, έχει προκλητικό στυλ και είναι ευερέθιστος και αυτό το έχουν ψυλιαστεί διάφοροι (πχ aeratos), τον "γκαζώνουν" και μετά το Κraken δεν μαζεύεται. Φυσικά ο αερατος σου λέει, ρε παιδιά πλάκα έκανα αλλά άντε εσύ μετά να μαζέψεις τα σπασμένα....



Πάνο, έχω περάσει από διάφορα μεταβατικά/πειραματικά στάδια και έχω δοκιμάσει διάφορες μεθόδους. Έχω απαγορέυσει στον γιατρό να γράφει γενικά (για αυτό είχε κόψει), του έχω πει μετά να μην απαντάει σε προκλήσεις, έχω μπανάρει παλία τον εκπρόσωπο, μια φορά και τον ίδιο. Κανένα δεν λειτούργησε γιατί όποτε προσπάθησα να τον συγκρατήσω πάντα θα βρισκόταν κάποιος που θα έριχνε την πεπονόφλουδα. Συνήθως ο Αεράτος (όχι πάντα). Σε αυτά τα πράγματα για να υπάρξει πρόοδος πρέπει να γίνει μια στρατηγική συμφωνία μεταξύ παλιών/έμπειρων μελών για να περιφρουρούνται τα νήματα του με αυστηρή κριτική αλλά με κανόνες συμπεριφοράς. Τότε ναι μπορώ να υποχρεώσω και τον γιατρό να ακολουθεί τους ίδιους.

Η εναλλακτική και αυτό που ακολουθώ τώρα είναι να μπανάρονται όλοι (και οι γιατρός) αν παρεκτρέπονται απλά και μόνο με trash talking μετά από μια μόνο προειδοποίηση.

Το μέλλον θα δείξει τι είναι καλύτερο, προτιμώ βέβαια την πρώτη μέθοδο.



Ο Βεκρής στόχευσε το φόρουμ με τον Δημήτρη με στρατηγικό marketing plan. Άρα υπήρχε παρουσία απλά ήταν υπόγεια. Μετά από την παρουσίαση του Δημήτρη στείλαμε καμμία 100 περιστατικά στον Βεκρή για αυτό και είχαμε δεκάδες ανεξάρτητα περιστατικά. Εκεί πλέον τελείωσε η συμβολή μας, ο Βεκρής έκανε μια σύμβαση με μια εταιρία ιατρικού τουρισμού (εξου και τα βραβεία) και πλέον του έρχονται πακέτο από Αγγλια (και αλλού) οι πελάτες αλά TUI. Το φόρουμ έπαψε να έχει αξία και σταμάτησε να ασχολείται μαζί του πλην του Δημητρακη που έβγαζε το χαρτζιλίκι του. Έχεις δει πόσα έχουμε από Βεκρή τα τελευταία 3-4 χρόνια σε σχέση με το 2015-2016; Ψίχουλα.

Για τον Αναστασάκη τόσα χρόνια δεν είχαμε ούτε ΕΝΑ ολοκληρωμένο ανεξάρτητο περιστατικό, απλά γιατί το φόρουμ δεν ήταν το κοινό του. Η έλλειψη ήταν προφανής. Μοιραία μετά την εισοδό του θα είχαμε και ανεξάρτητα αφού θα αντλούσε και από εδώ πελάτες.

Ο Τιρκάλας είναι ο Βεκρής του 15. Εκεί κατευθύνεται η μάζα (μιλάμε για 100+ περιστατικά) και για αυτόν είναι κρίσιμη η εικόνα του στο φόρουμ σε όρους μάρκετινγκ.




Καμμία απολύτως κοινωνική επάφη. Δεν έχουμε βγει ούτε για φαγητό. Ίσα ίσα που οι σχέσεις μας είναι τεταμένες, θεωρεί τον ευατό του αδικημένο (δεν κάνω πλάκα).



Aπάντησα πιο πάνω.






Πίστεψε με έχουν γίνει και μάλιστα εντόνως.




Γιατί υπήρχε ο φόβος να είχα μπαράζ περιστατικών από όλες τις κλινικές (προφανώς τα καλά τους) και δεν θα μπορούσα να απορρίψω κάποια σε βάρος άλλης. Τα επίσημα είναι πολύ περισσότερα από τα ανεξάρτητα, τα οποία έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα (και μεγαλύτερη ανάγκη) να γίνουν verified.



To φόρουμ αυτό ήταν είναι και θα είναι (όσο είμαι εγώ) πραγματικά ανεξάρτητο από ιατρούς και το εννοώ. Μας έχουν κάνει πρόταση για διαφήμιση διάφορες κλινικές και έχουμε αρνηθεί, μου την έχουν πέσει στην Κων/πολη, έχω αρνηθεί και άλλα πολλά που δεν είναι για τον δημόσιο διάλογο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θέλω να μην υπάρχουν κλινικές. Να υπάρχουν αλλά με τους δικούς μας κανόνες πράγμα που σημαίνει αντικειμενική, σκληρή αλλά δίκαιη κριτική με ευγένεια. Αυτό είναι δύσκολο όταν στο φόρουμ υπάρχει κάθε καρυδιάς-καρύδι καλυπτόμενο πίσω από μια ανωνυμία ή υποβιβάζοντας τον διάλογο με ότι να ναι. Η λύση δεν λύνεται με single moderation αλλά με multi-moderation μαζί με τα παλιά σκεπτόμενα μέλη που έχουν αποβάλλει εγωισμούς και προτιμήσεις. Δηλαδή με περιφρούρηση του διαλόγου για να κρατηθεί σε ένα επίπεδο. Σε ένα πράγμα έχει δίκιο ο Αναστασάκης. Όταν κάποιος είναι επαγγελματίας και δέχεται κριτική πρέπει όλοι να είμαστε προσεκτικοί στις εκφράσεις μας, στις πλάκες μας, κλπ. Ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται, μεταξύ ανωνύμων δεν υπάρχει κανένα θέμα, όταν όμως ο άλλος είναι επώνυμος υπάρχει. Επαναλαμβάνω δεν μιλάω για κριτική, μιλάω για εκφράσεις.




Αυτό είναι ένα καπρίτσιο. Αφού στην αρχή τα έδινε όλα. Λύνεται σε ένα λεπτό.




Αυτοκριτική κάνω κάθε μέρα για τα πάντα και προσπαθώ να βρω πρακτικές, εφαρμόσιμες λύσεις που όμως να εξυπηρετούν τον σκοπό μου, δηλαδή το win-win. Το να σκοτώσεις τον ένα από τους δύο το θεωρώ λύση για μη σκεπτόμενους.





Βλέπεις μόνο την κορυφή, υπάρχει ένας άλλος κόσμος αθέατος που μπορεί εσύ να μην τον βλέπεις αλλά υπάρχει. Μην νομίζεις ότι έχουμε φτάσει μέχρι χωρίς να ματώσει κανείς (παρά μόνο στα λόγια) επειδή κάπως έτυχε. Υπάρχουν πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται και πράγματα που γίνονται και δεν λέγονται γιατί πιθανώς έτσι είναι καλύτερα.

Ένα να ξέρεις, στο μυαλό μου υπάρχει μόνο το απλό μέλος που έχει την ανάγκη μας, είτε γράφει είτε όχι. Εν αντιθέσει με τους άλλους mod (gomi, κλπ) το pm μου ποτέ δεν είναι κλειστό. Τα τελευταία 7 χρόνια προσπαθώ με όσες δυνάμεις έχω να προσφέρω πρόσβαση όχι μόνο σε βοήθεια αλλά σε βοήθεια υψηλού επιπέδου.
Αύγουστος παίδες , βάλτε σαγιονάρα και παίξτε καμμιά δηλωτή
 

le2der

Active Member
Πάντως πριν μπει η κλινική στο φόρουμ κανείς δεν συζήταγε για αυτήν ούτε καν το ενδεχόμενο να κάνει μεταμόσχευση εκεί. Οπότε σίγουρα νομίζω έχει πετύχει τον στόχο της η κλινική του Αναστασάκη και έχει βγει κερδισμένη με τη συνεχή της παρουσία εδώ, να ασχολείται δηλαδη το φόρουμ με αυτή την κλινική και να παίζει το όνομα της συνεχώς...
Διάφορα μέλη και επισκέπτες Βλέποντας να παίζει το όνομα της συγκεκριμένης κλινικής συνεχώς εδώ και να διαφημίζεται συνεχώς με επίσημα περιστατικά σίγουρα θα τον επιλέγουν για τις επεμβάσεις τους (που πιθανόν να μη παρουσιάζουν), κάτι που δεν θα γινόταν αν δεν έκανε τόση προβολή εδώ μέσα με τα συνεχή περιστατικά που ανεβάζει.
Ένα διάστημα πριν ξεκινήσουν οι κοκορομαχίες , η κλινική του γιατρού είχε θετικό πρόσημο στο φόρουμ . Όταν άρχισε η κριτική στα πρώτα μη αποδεκτά από το φόρουμ αποτελέσματα ξεκίνησε το πανηγύρι . Βιάστηκε ο γιατρός να μπει δυνατά στο φόρουμ . Όσο περνάει ο καιρός εξελίσσεται στις πρακτικές του και πιστεύω θα πιάσει ένα καλό επίπεδο που θα δικαιολογούνται οι τιμές … δεν θα γίνει όμως αποδεκτός σύντομα εδώ . Ας το αφήσουμε εμείς στην άκρη για να βοηθήσουμε τον cvial στην διαχείριση . Αμαρτία να τον κουράσουμε με βλακίες και να μην χαιρόμαστε τις αναλύσεις του .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως πριν μπει η κλινική στο φόρουμ κανείς δεν συζήταγε για αυτήν ούτε καν το ενδεχόμενο να κάνει μεταμόσχευση εκεί. Οπότε σίγουρα νομίζω έχει πετύχει τον στόχο της η κλινική του Αναστασάκη και έχει βγει κερδισμένη με τη συνεχή της παρουσία εδώ, να ασχολείται δηλαδη το φόρουμ με αυτή την κλινική και να παίζει το όνομα της συνεχώς...
Διάφορα μέλη και επισκέπτες Βλέποντας να παίζει το όνομα της συγκεκριμένης κλινικής συνεχώς εδώ και να διαφημίζεται συνεχώς με επίσημα περιστατικά σίγουρα θα τον επιλέγουν για τις επεμβάσεις τους (που πιθανόν να μη παρουσιάζουν), κάτι που δεν θα γινόταν αν δεν έκανε τόση προβολή εδώ μέσα με τα συνεχή περιστατικά που ανεβάζει.

Δεν έχεις βαρεθεί να παίζεις τα ίδια; Τα έχεις γράψει δεκάδες φορές και έχεις κουράσει. Ναι είναι προφανές ότι έχει γίνει αυτό, όπως έχει γίνει στο δεκαπλάσιο για τον Τιρκάλα, για τον Βεκρή το 15, για τον Αργυρίου που έγραψε 1 μήνα και γέμισε cons, κλπ, κλπ. So what?

Τελευταία προειδοποίηση και για σένα.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν έχεις βαρεθεί να παίζεις τα ίδια; Τα έχεις γράψει δεκάδες φορές και έχεις κουράσει. Ναι είναι προφανές ότι έχει γίνει αυτό, όπως έχει γίνει στο δεκαπλάσιο για τον Τιρκάλα, για τον Βεκρή το 15, για τον Αργυρίου που έγραψε 1 μήνα και γέμισε cons, κλπ, κλπ. So what?

Τελευταία προειδοποίηση και για σένα.
Είδα που γράφτηκε από πάνω ότι η κλινική έχει βγει χαμένη κάτι που δεν συμφωνώ. Όποτε έγραψα τι πιστεύω εγώ. Δηλαδή συγγνώμη αλλά γιατί δεν μπορούμε να γράφουμε σε ήρεμο τρόπο χωρίς να προσβάλλουμε κάποιον ; Διάλογο κάνουμε… γαιτι δεν δινεισ Προειδοποίηση και στους άλλους που λένε αυτά που πιστεύουν κ αυτοί τα έχουν πει και αλλεσ Φορές τα πιστεύω τους. Δεν είπα κάτι κακό ούτε πρόσβαλλα κάποιον. Δεν είπα κάτι κάτι απλά ότι έχει κερδίσει αρκετά σε πελάτες από το φόρουμ σε σχέση με το να μην ήταν στο φόρουμ.

Ο αργυρίου που χάθηκε σίγουρα έχασε πελάτες, και δεν σκέφτονται να πάνε σε αυτόν. αν είχε συνεχή παρουσία εδώ θα είχε πολύ περισσότερους. Ο Βεκρής πάλι δεν ακούγεται πολύ όποτε έχασε κ αυτός. Ο τυρκαλας δεν κάνει προβολή κ έχει μόνο ανεξάρτητα που σε διαφορά από αυτά έχει γίνει χαμός…
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είδα που γράφτηκε από πάνω ότι η κλινική έχει βγει χαμένη κάτι που δεν συμφωνώ. Όποτε έγραψα τι πιστεύω εγώ. Δηλαδή συγγνώμη αλλά γιατί δεν μπορούμε να γράφουμε σε ήρεμο τρόπο χωρίς να προσβάλλουμε κάποιον ; Διάλογο κάνουμε… γαιτι δεν δινεισ Προειδοποίηση και στους άλλους που λένε αυτά που πιστεύουν; Δεν είπα κάτι κακό ούτε πρόσβαλλα κάποιον. Δεν είπα κάτι κάτι απλά ότι έχει κερδίσει αρκετά σε πελάτες από το φόρουμ σε σχέση με το να μην ήταν στο φόρουμ.

Επειδή είσαι συγκαταβατικός και όντως δεν είχα δει το πιο πάνω σχόλιο στο οποίο "απάντησες" θα στην χαρίσω. Σταματήστε όμως τις επαναλήψεις (πλέον εννοώ και τον προηγούμενο). Η "σπαμίλα" κουράζει τους πάντες. Αν κάποιος σας έχει καλύψει δεν χρειάζεται να πείτε και εσείς την γνώμη σας. Κάντε κάτι άλλο, παίξτε με τα παιδία σας, βγείτε μια βόλτα, δείτε καμμιά ταινία. Τα αυτονόητα πράγματα τα καταλαβαίνουν όλοι, δεν χρειάζομαστε υποβολείς. Πλέον θα διώκεται και η άσκοπη πολυλογία γιατί έχει πήξει το κεφάλι μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Επειδή είσαι συγκαταβατικός και όντως δεν είχα δει το πιο πάνω σχόλιο στο οποίο "απάντησες" θα στην χαρίσω. Σταματήστε όμως τις επαναλήψεις (πλέον εννοώ και τον προηγούμενο). Η "σπαμίλα" κουράζει τους πάντες. Αν κάποιος σας έχει καλύψει δεν χρειάζεται να πείτε και εσείς την γνώμη σας. Κάντε κάτι άλλο, παίξτε με τα παιδία σας, βγείτε μια βόλτα, δείτε καμμιά ταινία. Τα αυτονόητα πράγματα τα καταλαβαίνουν όλοι, δεν χρειάζομαστε υποβολείς. Πλέον θα διώκεται και η άσκοπη πολυλογία γιατί έχει πήξει το κεφάλι μας.
Απλά απάντησα στο από πάνω σχόλιο. Δεν θα το έγραφα έτσι από μόνος μου. Δηλαδή θεωρώ οτι θα πρέπει να υπάρχει διάλογος και όχι μονόλογος από καποιους και να ακούγονται όλες οι απόψεις χωρίς προσβολές. Δεν νομίζω να πρόσβαλλα κάποιον ούτε είπα κάτι κακό. Δεν είχε γράψει κάποιος άλλος το ίδιο με εμένα. Αν το έγραφε ναι απλά θα πάταγα ίσως like χωρίς να σχολιάσω. Εντωμεταξύ ένα ποστ έκανα τις τελευταίες μερες. ούτε γράφω στα τελευταία posts, αφήνω τους άλλους να τα λένε που γράφουν ότι θέλουν με υπονοούμενα κτλπ χωρίς να δέχονται καμία προειδοποίηση. Ενώ Αμα πούμε την δίκη μας άποψη προειδοποίηση…
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα δεν βοηθάνε τα μέλη σε αυτό για να σε κρατήσουν έχουμε μάχες μελών και γιατρού ε αφήστε τον να λέει ότι θέλει συμπεράσματα έχουν βγει για τον καθένα μας εδώ μέσα.
Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα Τζον .... Δεν γίνεται να μην υπάρξει αντίδραση όταν ο άλλος προσπαθεί να χειραγωγήσει την μάζα και να την φέρει στα μέτρα του ..... Μακάρι να περιορίζονταν μόνο πάνω στην δουλειά του αλλά δεν μπορεί να το κάνει ... Είναι ξεκάθαρο... Δεν είναι στην "ιδιοσυγκρασία" του ....
 
Μπλουζα