Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Gianney

Well-Known Member
Συμφωνώ πολύ υψηλή τιμή νομίζω για Ελλάδα από 1,7 έως 2,3 κατά εκεί πρέπει να παίξουν μπάλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis88test

Active Member
Από που προκύπτει πάντως ότι ο οποιοσδήποτε δεν μπορεί να χρεώνει όσο θέλει; Δικαίωμα του είναι, όπως ταυτόχρονα και υποχρέωση του αγοραστικού κοινού, να βρει οικονομικότερη λύση. Ότι γίνεται με το skroutz ας γίνει και εδώ σε μια τελική
 

Kostas97

Well-Known Member
Εντωνεταξυβγιατιβμετα τη μεταμόσχευση οι κλινικες τα μαλλιά τα βγάζουν σε βιντεο μονο προς τα πισω ;;
Το προς τα κάτω (μπροστα) το ξεχνάς;;
 

Kostas97

Well-Known Member
Από που προκύπτει πάντως ότι ο οποιοσδήποτε δεν μπορεί να χρεώνει όσο θέλει; Δικαίωμα του είναι, όπως ταυτόχρονα και υποχρέωση του αγοραστικού κοινού, να βρει οικονομικότερη λύση. Ότι γίνεται με το skroutz ας γίνει και εδώ σε μια τελική
Το ζήτημα είναι ότι στο σκρουτζ παίρνεις ακριβως τι ίδιο προϊόν από διαφορετικά μαγαζιά...
 

manly_Man

Well-Known Member
Τελικά οι τιμές τυχαίνει να είναι και ακόμα πιο πάνω από τον τιμοκατάλογο που είχε ποστάρει πέρυσι ο γιατρός. Αναλόγως το πόσο ψαγμένος κρίνεται ο κάθε ασθενής η τιμή ανεβαίνει και όποιος τσιμπήσει τσίμπησε, γι'αυτό τον λόγο δεν ήθελε να ποστάρει επίσημο τιμοκατάλογο όπως άλλες κλινικές π.χ. HDC που όλα είναι ξεκάθαρα και φανερά και δεν προσπαθούν να αυξήσουν τις τιμές για μεγαλύτερο κέρδος άμα δουν ότι είναι ανενημέρωτος ο άλλος.
 

aeratos28

Just aeratos
Γιάννη,αυτές τις τιμές τις ζητάνε οι γιατροί ,οι οποίοι δεν θεωρούν ρίσκο να φτιάξουν μια α ζώνη με τα τριχοθυλάκια που έβαλε ο vlafo ας πούμε..το έχουν καθημερινά ..ρουτίνα για αυτούς..και δεν σκέφτονται καν για κάτι λιγότερο..όταν λες ότι δεν το ρισκάρω να το φτιάξω αυτό,γτ προφανώς φοβάται πως δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα,τότε δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να αμοίβεσαι σαν αυτούς που το κάνουν ..απλά τα πράγματα..είναι σαν να βλέπεις στο Σκρουτζ όπως είπες η xiaomi να πουλαει το redmi note 10,σε τιμή iphone 12 pro max..αυτή είναι η σύγκριση.δεν θα το κραξεις το μαγαζί αυτό που πουλάει τόσο στο Σκρουτζ?
άλλο θέμα η ποιότητα που θα πάρεις για την χ τιμή και άλλο η τιμή.
 

oreo

Well-Known Member
"Στον έρωτα, στον πόλεμο και τελικά στην μεταμόσχευση μαλλιών, όλα επιτρέπονται "
- Κομφούζιος-
 

jacksmith

Active Member
Για μένα ο μοναδικός λόγος για να επιλέξει κάποιος την κλινική είναι ένας, να έχει σαν μονόδρομο τη fut και να του είναι αδύνατον να μεταβεί σε κλινικές έξωτερικου για fut {hattinghen, Bisanga, Hasson κ. τ. λ}.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις δεν βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο λόγο, να επιλέξει κάποιος την κλινική Αναστασακη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Πάντως παιδιά επειδή αναφέρεται συχνά αυτό περί ελεύθερης αγοράς δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Ελεύθερη αγορά δεν σημαίνει βάζω όσο υψηλή τιμή θέλω. Στα νησιά ας πούμε το 2015 υπήρχαν επιτήδειοι που πουλούσαν νερά στους πρόσφυγες/μετανάστες 5 ευρώ. Η αισχροκέρδεια βασίζεται πάντα σε ολιγοπωλιακες πρακτικές και στην ελλειπή ενημέρωση των πελατών. Στοιχεία που είναι κατακριτέα και σε μια "ελευθερη" αγορά.
 

vlafo

Well-Known Member
Για αυτό υπάρχει και το πλαφόν σε τιμές προιόντων ακριβώς για να αποφευχθούν τέτοια φαινόμενα.

Κάποτε στο ΧΑΑ (Χρηματιστήριο Αθηνών) που ήταν όλα ελεύθερα και η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς έκανε τα στραβά μάτια για ότι συνέβαινε,και συμβαίνανε τέρατα,η διακύμανση των τιμών κλείδωνε με όρια του limit up και limit down όπως συμβαίνει και τώρα άλλωστε,ακριβώς για να μπει ένα φρένο σε περίπτωση ελεύθερης πτώσης και να μην καταστρέφεται ο κόσμος.
Στην Αμερική που υπάρχει πλήρη ελευθερία διακύμανσης τιμής,όταν χάσει απότομα την τιμή της η μετοχή και αρχίζει να έχει απότομη πτώση τότε αναστέλλεται.

Αλλοίμονο να κάνει ο καθένας ότι θέλει και βάζει έστω και στο δικό του μαγαζί ότι τιμές θέλει,υπάρχει και Επιτροπή Ανταγωνισμού που τα ελέγχει όλα αυτά.

Ελεύθερη αγορά δε σημαίνει κάνεις ότι θέλεις,υπάρχουν και κανόνες.
 

Kostas97

Well-Known Member
Στη γειτονιά μου υπάρχει ένα καφέ.Ο άνθρωπος που το έχει είναι αρκετά γνωστης στα οικονομικά και πάντα μου ανέφερε την ελεύθερη αγορά κλπ.

Όταν αυτός άκουσε ότι διπλα θέλει να ανοίξει μια αλυσίδα,, ο ίδιος που έλεγε για ανταγωνισμους και να επιβιώσει ο καλύτερος..., μου είπε αμα ερθει διπλα εχω κάποια στοιχεία ότι δεν έκοβε αποδείξεις και θα του κάνω μήνυση.

Αυτό γιατί ο διπλανός ειχε τον καφέ αρκετά πιο φθηνό και φοβήθηκε τον ανταγωνισμό...
Ποιός;;;
Αυτός που στη θεωρία έλεγε ότι θα πρέπει να επιβιώνουν οι καλύτεροι.

Προσωπικα δεν ξέρω η ελεύθερη αγορά στην Ευρώπη πως δουλεύει.
Στην Ελλάδα όμως δυστυχώς όσοι είχαν επιχείρηση και μου την ανέφεραν λόγω φόρων... απαταιωνιες σκαρφιζονταν
 

Kostas97

Well-Known Member
Για να μη σχολιάσω το γεγονος πως όταν τους λες κι κάτι.... σου λένε κρινόμαστε από τον πελάτη.
Ποιόν πελάτη ρε μεγαλε ;;;
Τα βλέπουμε και εδω στο φορουμ...
Ο πελάτης που παει το αυτοκίνητο στο γνωστό και όχι στον πιο ικανό...
Ο πελάτης που στέλνει όλη την οικογένεια στο φίλο... ακομα και αν οι παροχές δεν είναι οι καλύτερες.
Ο πελάτης που παει για δίπλωμα οδήγησης στο απατεώνα δασκαλο που του παιρνει το 600αρι και του κάνει μισά μαθήματα... και τη βρίσκουν επειδή σου λέει πήρα το δίπλωμα γρήγορα.

Και σε ποσα αλλα αντικείμενα το χει βιώσει ο καθένας.

Ο ιδιωτικός τομέας κατά την αποψη μου σε πολλά θέματα είναι πολύ χαμηλά σε ποιότητα και παροχές...
 

oreo

Well-Known Member
Στη γειτονιά μου υπάρχει ένα καφέ.Ο άνθρωπος που το έχει είναι αρκετά γνωστης στα οικονομικά και πάντα μου ανέφερε την ελεύθερη αγορά κλπ.

Όταν αυτός άκουσε ότι διπλα θέλει να ανοίξει μια αλυσίδα,, ο ίδιος που έλεγε για ανταγωνισμους και να επιβιώσει ο καλύτερος..., μου είπε αμα ερθει διπλα εχω κάποια στοιχεία ότι δεν έκοβε αποδείξεις και θα του κάνω μήνυση.

Αυτό γιατί ο διπλανός ειχε τον καφέ αρκετά πιο φθηνό και φοβήθηκε τον ανταγωνισμό...
Ποιός;;;
Αυτός που στη θεωρία έλεγε ότι θα πρέπει να επιβιώνουν οι καλύτεροι.

Προσωπικα δεν ξέρω η ελεύθερη αγορά στην Ευρώπη πως δουλεύει.
Στην Ελλάδα όμως δυστυχώς όσοι είχαν επιχείρηση και μου την ανέφεραν λόγω φόρων... απαταιωνιες σκαρφιζονταν
Αντικειμενικός είναι ο άνθρωπος Κώστα, ως το σημείο που δεν εμπλέκεται το προσωπικό συμφέρον.
Εμένα αυτή είναι η φιλοσοφία μου.
 
Καλησπέρα. Καινούργιος στο forum αλλά όχι Καινούργιος στη μεταμοσχευση. Αποτυχημένη σε παλιά κλινική η οποία δεν υπάρχει πια. Το 2007.κροταφοι ένα μαύρο χαλί.αφυσικο και τα γνωστά Μάλια κούκλας.χοντρα τρυχοθυλακια.τομη παντελώς απαράδεκτη.ενα μαράζι που με τρώει χρόνια τώρα.θελω να κάνω επιδιόρθωση hairline και τομής.και θέλω να πάω στον κύριο ανασταστακη.με προβληματίζει το γνωστό γεγονός και μια αντιδικία που έχουν με ένα συγκεκριμένο πελάτη.μπορω να δω κάπου τι εξήγηση έχει δώσει για αυτό το γεγονός. Γιατί τα πράγματα με τις ουλές τα φανταζομουνα τελείως διαφορετικά μετα απο 14 χρόνια.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210910-202052_Facebook.jpg
    Screenshot_20210910-202052_Facebook.jpg
    815 KB · Προβολές: 169
  • Screenshot_20210910-202047_Facebook.jpg
    Screenshot_20210910-202047_Facebook.jpg
    805.7 KB · Προβολές: 162

Stratos

Well-Known Member
Καλησπέρα. Καινούργιος στο forum αλλά όχι Καινούργιος στη μεταμοσχευση. Αποτυχημένη σε παλιά κλινική η οποία δεν υπάρχει πια. Το 2007.κροταφοι ένα μαύρο χαλί.αφυσικο και τα γνωστά Μάλια κούκλας.χοντρα τρυχοθυλακια.τομη παντελώς απαράδεκτη.ενα μαράζι που με τρώει χρόνια τώρα.θελω να κάνω επιδιόρθωση hairline και τομής.και θέλω να πάω στον κύριο ανασταστακη.με προβληματίζει το γνωστό γεγονός και μια αντιδικία που έχουν με ένα συγκεκριμένο πελάτη.μπορω να δω κάπου τι εξήγηση έχει δώσει για αυτό το γεγονός. Γιατί τα πράγματα με τις ουλές τα φανταζομουνα τελείως διαφορετικά μετα απο 14 χρόνια.
γιατί τα κόβεις τόσο κοντά με την ουλή αυτή?
τα χοντρά μεταμοσχευμένα βγαίνουν και ξαναμπαίνουν αλλού.
έχει πολλές καλές κλινικές εδώ με ωραία αποτελέσματα. ψάξτο λίγο και θα βρεις.
βάλε καμμιά φώτο να θαυμάσουμε τα επιτεύγματα των ελληνικών κλινικών. και εγώ ομοιοπαθής ήμουν και κάπως το σουλούπωσα..
 
γιατί τα κόβεις τόσο κοντά με την ουλή αυτή?
τα χοντρά μεταμοσχευμένα βγαίνουν και ξαναμπαίνουν αλλού.
έχει πολλές καλές κλινικές εδώ με ωραία αποτελέσματα. ψάξτο λίγο και θα βρεις.
βάλε καμμιά φώτο να θαυμάσουμε τα επιτεύγματα των ελληνικών κλινικών. και εγώ ομοιοπαθής ήμουν και κάπως το σουλούπωσα..
Δεν είμαι εγώ αυτός. .εγω είμαι χειρότερος.αυρο έγινε στην κλινική του αναστασακη. Απλά ρωτάω γιατί τόσο μεγάλη τομή.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Καλησπέρα. Καινούργιος στο forum αλλά όχι Καινούργιος στη μεταμοσχευση. Αποτυχημένη σε παλιά κλινική η οποία δεν υπάρχει πια. Το 2007.κροταφοι ένα μαύρο χαλί.αφυσικο και τα γνωστά Μάλια κούκλας.χοντρα τρυχοθυλακια.τομη παντελώς απαράδεκτη.ενα μαράζι που με τρώει χρόνια τώρα.θελω να κάνω επιδιόρθωση hairline και τομής.και θέλω να πάω στον κύριο ανασταστακη.με προβληματίζει το γνωστό γεγονός και μια αντιδικία που έχουν με ένα συγκεκριμένο πελάτη.μπορω να δω κάπου τι εξήγηση έχει δώσει για αυτό το γεγονός. Γιατί τα πράγματα με τις ουλές τα φανταζομουνα τελείως διαφορετικά μετα απο 14 χρόνια.

Δες εδώ:

 
Μπλουζα