Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

oreo

Well-Known Member
Αν δειτε τις φωτογραφίες του πριν με το ποσο μαλλι ειχε καταλαβαινεις οτι προφανώς ηταν Ριψοκίνδυνη επεμβαση καξ κατι παιχτηκε και τρακαριστηκαν παλια με νεα μοσχεύματα. Με αποτέλεσμα να πεσουν και αυτα που ειχε αλλα και να μη φυτρώσουν τα νεα... γιαυτο βεβαια ευθύνεται η κλινικη.
Δεν είχε πολύ μαλλί, παραπλανούν οι φώτος nick, είχε αρκετά μεγάλο πρόβλημα και το κάλυπτε εντέχνως. Το ότι κατέληξε στέρφα γη εννοείται πως δεν είναι ευθύνη του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Όχι δεν λέω για scarring αναγκαστικά, επεσήμανα απλώς οτι μπορεί να υποβόσκει και να μην το γνωρίζουμε. Τώρα μην μου κάνεις της δημοσιογραφικές ερωτήσεις σιγά σιγά να εκμαιεύσεις την αποψή μου πονηρούλη ;)
Χαχα με τόσο διάβασμα που έριξες ρε μπισκότο , έπρεπε κατέυθειαν να βρεις την λύση χαχα
 

oreo

Well-Known Member
Χαχα με τόσο διάβασμα που έριξες ρε μπισκότο , έπρεπε κατέυθειαν να βρεις την λύση χαχα
Σε κανα μήνα θα κάνω και εγώ ένα νήμα επιμορφωτικό και θα δώσω εκεί λύσεις για άλλα καυτά ζητήματα. Να παρουσιάσω και την περιπτωσή μου.
 

pablopaolinio

Active Member
Το παλικάρι αυτό που έπαθε το χουνέρι ήταν diffuse thinner και αν ξύριζε το κεφάλι θα ήταν εντελώς άλλη η εικόνα.
Δεν ξερω τον ορισμο του diffuse thinner, αλλα φανταζομαι (για να με χαρακτηρισε ετσι
Γιατρος ΜΜ), οτι ειναι ο τυπος χωρις εντελως φαλακρα σημεια στα μαλλια με λεπτες τριχες, που εναλλασσονται στο παχος σε ακομα πιο λεπτες ανα περιοχες. Ο τυπος λογο φαρμακων ειχε ιδιο παχος τριχας ικανοποιητικο.. πχ εμενα οταν τα αφηνω πιο μεγαλα φαινονται πιο αραια (λεπταινει ακομα πιο πολυ η τριχα), απο οτι πολυ κοντα.. και εννοω ολο το υπολοιπο μαλλι πλην κροταφων/temporal που δεν μπορουν να καλυφθουν.
 

nick90

Well-Known Member
Δεν είχε πολύ μαλλί, παραπλανούν οι φώτος nick, είχε αρκετά μεγάλο πρόβλημα και το κάλυπτε εντέχνως. Το ότι κατέληξε στέρφα γη εννοείται πως δεν είναι ευθύνη του.
δεν λεμε οτι ηταν κ πληρης αλλα ειχε ηδη πολυ μαλλι και υγείες κιολας. Το οτι ειχε κενα ηταν δεδομενο που κρύβονταν με το layering αλλα το πως κατέληξε μετα απο το ποσο μαλλι που ειχε πριν ειναι απορίας αξιο. Τουλάχιστον να εμενε οπως ηταν πριν...
 

oreo

Well-Known Member
Δεν ξερω τον ορισμο του diffuse thinner, αλλα φανταζομαι (για να με χαρακτηρισε ετσι
Γιατρος ΜΜ), οτι ειναι ο τυπος χωρις εντελως φαλακρα σημεια στα μαλλια με λεπτες τριχες, που εναλλασσονται στο παχος σε ακομα πιο λεπτες ανα περιοχες. Ο τυπος λογο φαρμακων ειχε ιδιο παχος τριχας ικανοποιητικο.. πχ εμενα οταν τα αφηνω πιο μεγαλα φαινονται πιο αραια (λεπταινει ακομα πιο πολυ η τριχα), απο οτι πολυ κοντα.. και εννοω ολο το υπολοιπο μαλλι πλην κροταφων/temporal που δεν μπορουν να καλυφθουν.
Κάπου υπάρχει το ιδανικό μήκος που προσφέρει περισσότερη κάλυψη, δεν είναι σε όλους το ίδιο. Πχ εγώ με πολύ κοντά μαλλιά δεν έχω κάλυψη στον κρόταφο, γιατί το άλλο κομμάτι είναι ανεπηρέαστο και έκει έχω thinning. Με τόσο μακρυα μαλλιά το παλικάρι έκανε layering και κάλυπτε όσο το δυνατόν τις αδυναμίες. Τα φάρμακα έκαναν αυτό που είπες πάχυναν την τρίχα.
 

pablopaolinio

Active Member
Κάπου υπάρχει το ιδανικό μήκος που προσφέρει περισσότερη κάλυψη, δεν είναι σε όλους το ίδιο. Πχ εγώ με πολύ κοντά μαλλιά δεν έχω κάλυψη στον κρόταφο, γιατί το άλλο κομμάτι είναι ανεπηρέαστο και έκει έχω thinning. Με τόσο μακρυα μαλλιά το παλικάρι έκανε layering και κάλυπτε όσο το δυνατόν τις αδυναμίες. Τα φάρμακα έκαναν αυτό που είπες πάχυναν την τρίχα.
Ηθελα απλα να ρωτησω (για την ιστορια/απορια) αν αυτο που ειχε ο τυπος παιρνοντας φαρμακα (βλεπω καλο ομοιομορφο παχος τριχας) ηταν πλεον αραια απλα μαλλια η αυτο που λενε με τον ορο diffuse thinning!
 

oreo

Well-Known Member
δεν λεμε οτι ηταν κ πληρης αλλα ειχε ηδη πολυ μαλλι και υγείες κιολας. Το οτι ειχε κενα ηταν δεδομενο που κρύβονταν με το layering αλλα το πως κατέληξε μετα απο το ποσο μαλλι που ειχε πριν ειναι απορίας αξιο. Τουλάχιστον να εμενε οπως ηταν πριν...
Φίλε κρατάω μια επιφύλαξη για την γενικότερη κατάσταση του μαλιού του μιας και δεν έχει ανάλογο φωτογραφικό υλικό, αν δείς και την δότρια μετά την μετ δείχνει Σεράγεβο. Όμως δεν έχει πριν φώτο πως ήταν μετά την πρώτη μετ. Όπως και να έχει δεν έπρεπε να μείνει στα ίδια , αλλά να πάρει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα με τα δικά του +1800 g που έβαλε ασυζητητί. Εντωμεταξύ περιγράφει τόσο γλαφυρά τα συναισθηματά του όλα αυτά τ χρόνια και την μάχη του κατά της αλωπεκίας, που πραγματικά δεν του άξιζε τέτοιο βάσανο. Σε κανέναν δεν αξίζει....
 

oreo

Well-Known Member
Ηθελα απλα να ρωτησω (για την ιστορια/απορια) αν αυτο που ειχε ο τυπος παιρνοντας φαρμακα (βλεπω καλο ομοιομορφο παχος τριχας) ηταν πλεον αραια απλα μαλλια η αυτο που λενε με τον ορο diffuse thinning!
Μα ο diffuse thiner έχει ήδη χάσει πολύ μεγάλο ποσοστό τριχών στην περιοχή, εξου και η αραίωση. Αυτά που σώζονται είναι αυτά που δεν έχουν παραδόσει ακόμα πνεύμα.
 

Gianney

Well-Known Member
Μα ο diffuse thiner έχει ήδη χάσει πολύ μεγάλο ποσοστό τριχών στην περιοχή, εξου και η αραίωση. Αυτά που σώζονται είναι αυτά που δεν έχουν παραδόσει ακόμα πνεύμα.
Diffuse thinner λόγω ότι έχει χάσει πολλές τρίχες η λόγω ότι μειώθηκε το πάχος η συνδυασμός και των δυο
 

oreo

Well-Known Member

Συνημμένα

  • 11-3-2-diffuse-thinning-LEWIGS.jpg
    11-3-2-diffuse-thinning-LEWIGS.jpg
    46.8 KB · Προβολές: 125

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgosv

Active Member
Ψάξτε να δείτε ακόμη μια περίπτωση στο φόρουμ ενός παιδιού που πήγε στο Rahal. Είχε αρκετό μαλλί και του έβαλε πολλά μοσχευματα με αποτέλεσμα να γίνει χειρότερα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
To νήμα πρέπει να διαβαστεί απο όλα τα μέλη. Εγώ βρήκα πολλά κοινά σημεία με του salonikiou. Παρά τις εκκλήσεις μου για ανάλυση σε εκείνο το thread , φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Το θέμα είναι να μάθουμε με βεβαιότητα ποιοι άλλοι παράγοντες ίσως ευθύνονται για την πανωλεθρία απο μια μετ και όχι να επιρρίψουμε ευθύνες στην κλινική αγόγγυστα.
Ο εκπρόσωπος του Ισραήλ σύμφωνα με τον ασθενή , επικαλέστηκε επίθεση κατά της χώρας, κρύφτηκε στο υπόγειο και έκανε τουλάχιστον 3ς μήνες να απαντήσει.

Καμια σχεση με τον ασθενη που αναφερες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσύ Τζον σαν έμπειρος ,τι λες για την περίπτωση αυτή;

Δεν εχω διαβασει το νημα...εγω με τον Theo εχουμε απορριψει αρκετα τετοια ελληνικα περιστατικα που θα ηθελαν να μπουνε για μεταμοσχευση.
Οπως και προχθες ενα ακομη μελος το αποριψαμε και λογου ηλικιας και λογο του ναι μεν θα μπορουσε να μπει για μμ αλλα υπηρχε ρισκο.
Ο Ντορον απο το ισραηλ ειχε αναλογη κακη εμπειρια απο Τουρκια και καλο θα ηταν να ειναι διπλα στον ασθενη και να τον βοηθησει.
Εμεις στην Ελλαδα ειμαστε πιο προσεκτικοι και εγω σε αναλογα περιστατικα.
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν εχω διαβασει το νημα...εγω με τον Theo εχουμε απορριψει αρκετα τετοια ελληνικα περιστατικα που θα ηθελαν να μπουνε για μεταμοσχευση.
Οπως και προχθες ενα ακομη μελος το αποριψαμε και λογου ηλικιας και λογο του ναι μεν θα μπορουσε να μπει για μμ αλλα υπηρχε ρισκο.
Ο Ντορον απο το ισραηλ ειχε αναλογη κακη εμπειρια απο Τουρκια και καλο θα ηταν να ειναι διπλα στον ασθενη και να τον βοηθησει.
Εμεις στην Ελλαδα ειμαστε πιο προσεκτικοι και εγω σε αναλογα περιστατικα.
Ευχαριστώ για την απάντηση.Νομιζω και εσύ ο ίδιος αλλά και εγώ έχω δει ότι μπαίνετε γενικά μέσα σε μαμά για πύκνωση.Προφανως εξετάζεται κάποια πράγματα πριν το κάνετε.Εδω ο Μάρας δεν είδε ότι ήταν σχεδόν φουλ ο τύπος.
 

giorgosv

Active Member
Η Hdc αποφεύγει να μπαίνει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά. Είχε γίνει το περιστατικό με τον salonikio που είχε πάει με μικρη αραίωση και προφανώς κάποια από τα δικά του μαλλιά μετά τη μεταμόσχευση χτυπήθηκαν.
Το ξέρουν ότι πιθανόν να είναι ένα αδύναμο σημείο τους και προσέχουν ποιους βάζουν και καλά κάνουν.
Αυτό όμως το περιστατικό είναι πραγματικά απίστευτο. Πώς μπορεί να πήγε τόσο στραβά;
Καλό θα ήταν μέσω του Γιάννη να έχουμε την άποψη του ίδιου του Μ*ρα.
Η να μας πει γνώμη και ο κ Αναστασ*κης σαν γιατρός γιατί μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.
 

Gianney

Well-Known Member
Η Hdc αποφεύγει να μπαίνει ανάμεσα σε μαμά μαλλιά. Είχε γίνει το περιστατικό με τον salonikio που είχε πάει με μικρη αραίωση και προφανώς κάποια από τα δικά του μαλλιά μετά τη μεταμόσχευση χτυπήθηκαν.
Το ξέρουν ότι πιθανόν να είναι ένα αδύναμο σημείο τους και προσέχουν ποιους βάζουν και καλά κάνουν.
Αυτό όμως το περιστατικό είναι πραγματικά απίστευτο. Πώς μπορεί να πήγε τόσο στραβά;
Καλό θα ήταν μέσω του Γιάννη να έχουμε την άποψη του ίδιου του Μ*ρα.
Η να μας πει γνώμη και ο κ Αναστασ*κης σαν γιατρός γιατί μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.
Συμφωνώ αλλά ο Σαλονικιός είχε απλά κλείσιμο κροταφων ,κενή περιοχή καμία σχέση δηλαδή με την περίπτωση του φίλου από το ξένο φόρουμ.
 
Μπλουζα