Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

bruno1989

Active Member
@mike η κλινική άνετα κάνει 8 μμ.
Όταν ήμουν εγώ είδα που ετοίμαζαν αλλά 5 άτομα νομίζω .
Φιαυτο έχει και τόσες νοσηλεύτριες άλλωστε .
Εγώ πραγματικά δεν είχα παράπονο και ο γιατρός ήταν εκεί και μιλάγαμε και όλα οκ .
Δημήτρη δεν θα κάτσω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας
Οποίος έχει κάνει μμ και δεν είναι marketing fisher όσο γουρουνότριχα και να έχει και όσο τέλεια κάλυψη καταλαβαίνει ποσά γκραφτς χρειάζονται για την εκάστοτε κάλυψη .τελεία μέχρι εκεί
Μετά είναι η πλευρά των ονειροπόλων που υπήρξα και εγώ και άλλη που πήγαμε με γνώμωνα το κεφάλι σου και την έξυπνη προσωπική σου προσέγγιση .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
για να προστατευσω τον εαυτο μου απο κατηγοριες που δεχτηκα αναγκαζομαι να δημοσιευσω εναν διαλογο με το μελος skilltone δεν λεει κατι που δεν θα επρεπε να δημοσιευσω οποτε μπορω να το κανω.
ευτυχως το κρατησα γιατι αλλιως θα υπηρχε μονο ο λογος μου.

screen capture windows 7

free picture upload

free screenshot software


κατα καιρους μου εχουν μιλησει και αλλα παιδια και σε αρκετους ειχα και την ιδια αντιμετωπιση. μπορει να εχω μιλησει με καποιους παντα μετρημενος για μεταμοσχευσεις η για ασχετα θεματα και το ξερετε αρκετοι γιατι εχουμε μιλησει.
εχω και τα μηνυματα του rengar αλλα δεν θα τα δημοσιοποιησω γιατι εγραψε μονος του οτι δεν ασχοληθηκα καθολου με μεταμοσχευσεις οταν μου εστειλε μηνυματα ενω ξεραμε ολοι οτι ψαχνει που να κανει μεταμοσχευση.
αν δεν ειχα κρατησει τα μηνυματα ο λογος μου δεν νομιζω να μετρουσε.. καλο βραδυ τα λεμε αυριο παω για φαγητο ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θέλω να κάνω μερικές επισημάνσεις:

1. Το επίπεδο μιας συζήτησης καθορίζεται από το επίπεδο των συνομιλητών. Δεν θα σας απαγορεύσω να αλληλοκατηγορείστε εκτός και αν αρχίσετε πάλι τις χυδαίες εκφράσεις οι οποίες απαγορεύονται. Εκεί θα επεμβαίνω για να κάνουμε ένα κόσμιο διάλογο.

2. Στο φόρουμ ο καθένας δηλώνει ότι θέλει. Το σύστημα είναι διάτρητο και δεν υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας. Ως εκ τούτου ο μόνος τρόπος για να βγάλει κάποιος συμπέρασμα είναι να διαβάζει τις αντικρουόμενες απόψεις (όποιες και να είναι αυτές) και να βγάζει τα συμπεράσματά του. Είναι ο ασφαλέστερος τρόπος.

3. Για την περίπτωση του Δημήτρη θα κάνω τις εξής αδιαμφισβήτητες παρατηρήσεις:

α) Ήταν το πρώτο περιστατικό του Β. και παρασσάγγας το πιο εντυπωσιακό μέχρι σήμερα.
β) Ο Β. όχι μόνο διαβάζει το φόρουμ αλλά επενδύει στο μάρκετινγκ (αφιερώματα στο πρώτο θέμα, FB, βραβεία, κλπ)
γ) Η μμ του Δημήτρη πέτυχε το θεωρητικά ακατόρθωτο. Μια μεγάλη (χωρίς ίχνος τρίχας) περιοχή μεταμορφώθηκε σε ένα σούπερ αποτέλεσμα με μόνο 2300g, με μια μέση πυκνότητα 35+g. Δεν είχα κουραστεί να το γράφω και τότε ότι κάτι τέτοιο είναι αδύνατον. Όσοι έχουν κάνουν μμ καταλαβαίνουν τι εννοώ, τα νούμερα δεν βγαίνουν ακόμα και αν είχε φύτρωση 110%.
δ) Η συμπεριφορά του Δημήτρη σε όλα τα περιστατικά του Β. μέχρι και σήμερα ήταν πανομοιότυπη. Πλήρης υποστηριξή της κλινικής χωρίς κανένα ίχνος κριτικής και μάλιστα πολλές φορές με απόψεις ενάντια σε αυτό που είναι κοινά αποδεκτό από την επιστημονική κοινότητα (π.χ διαχείρηση δότριας).
ε) Λόγω της παρουσιάσης του Δημήτρη, ένας μεγάλος αριθμός μελών έκανε μμ στον Β. Το έχουν παραδεχθεί δημόσια αρκετοί.

Από όλα τα παραπάνω δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι ο Δημήτρης είναι υπάλληλος της κλινικής, από την άλλη όμως δεν μπορεί να αποκλειστεί κιόλας. Εγώ λέω ότι δεν είναι αλλά δεν μπορώ όμως και να κατακεραυνώνω όσους λένε ότι μπορεί και να είναι. Οι απόψεις τους συνοδεύονται από επιχειρήματα που δεν στερούνται λογικής. Προτιμώ λοιπόν να αφήσω το κάθε μέλος να ακούσει τους μεν και τους δε και να βγάλει μόνο του συμπέρασμα με βάση αυτά που διαβάζει.

Για τα περί ηθικής ευθύνης θα πω το ίδιο. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια. Ας αποφασίσει κάθε μέλος με βάση τα πραγματικά περιστατικά αν υπάρχει ή όχι. Μπορεί να εκθέσει και τις απόψεις του αν νομίζει ότι αξίζει να ακουστούν. Με επιχειρήματα, όσο σκληρά και αν είναι αυτά, και όχι με κραυγές και βρισιές. Αλλιώς το νήμα θα ξανακλειδώσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
Αυτο που λετε πως ειναι αδυνατον με μολις 2300 grafts σε Norwood 3A να εχεις τετοια εικονα,μην το δενετε κ κομπο.
Δωσε μου λιγο χρονο να βρω ενα περιστατικο του Lorenzo,Νοrwood 3Α ακριβως οπως ο Δημητρης,που εβαλε 2400-2500 grafts και απεκτησε απιστευτη πυκνοτητα,πολυ καλυτερη απο του Δημητρη.
Ο ιδιος ο Lorenzo ελεγε πως λογω των χαρακτηριστικων του μαλλιου του,καλος λογος κ 60μ παχος τριχας,δεν χρειαζοτανε παραπανω κ φυσικα διαιωθηκε.
Το βρισκω,επανερχομαι κ το ανεβαζω
 

mikegad

Well-Known Member
Naturo o Δημήτρης ήταν κάτι μεταξύ 3Α και 4Α.
Σε όλα τα 3άρια σχηματίζεται ενα Μ που ο Δημήτρης δεν το είχε.
Αν συνυπολογίσεις πως η hairline έγινε ολόισια η περιοχή κάλυψης πρέπει να ναι γύρω στα 65cm².Με το μάτι πάντα βέβαια.
Άσε τι λένε οι κλινικές.Και μένα στην dhi μου λέγανε πως τα βάλανε σε 60cm² και πρέπει να ναι κάπου στα 70
Βάλε πάντως το περιστατικό που λες ,θα χει ενδιαφέρον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Naturo o Δημήτρης δεν ήταν 3Α αλλά 4Α με καλή όμως πυκνότητα (ακόμα) στην πίσω ζώνη εν αντιθέση με μένα που την έχω χάσει και ήμουν στα όρια του 4 προς 5.

nw34.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
2500 grafts με 65 μικρο τριχα.Πολυ καλυτερη πυκνοτητα απο του Δημητρη.
Ποσο τεραστα σημασια εχει το παχος της τριχας.Αλιμονο σε μας τους λεπτοτριχηδες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτός όντως είναι 3Α, ο Δημήτρης ήταν σαφώς χειρότερη περίπτωση από αυτόν. Επίσης δεν έχει 65μ, έχουμε παρόμοια τρίχα από 55-60μ. Επίσης να ξέρεις ότι εκείνο το κεντρικό στην περιοχή του forelock είναι όλα τα λεφτά γιατί σου δίνει την αυξημένη πυκνότητα εκεί που την θες.
 

naruto

Well-Known Member
Στη περιγραφη του βιντεο λεει 65μ τριχα!!!!Εγω προσωπικα δεν εχω δει πιο χοντρη τριχα απο 65μ.
Oντως το forelock κανει μια διαφορα,και η εκταση ειναι λιγο μικροτερη απο του Δημητρη.
Αλλα κ η πυκνοτητα φαινετε πολυ πολυ καλυτερη απο του Δημητρη.Ο συγκεκριμενος δειχνει full head of hair.Eγω κ πιτσιρικας που ημουν,οταν εβρεχα κ χτενιζα τα μαλλια ολα προς τα πισω,δεν ημουν τοσο πυκνος.
Ο Δημητρης ειναι εμφανως αραιωμενος σε σχεση με αυτον.
Εσυ με την εμπειρια σου τι πυκνοτητα/cm2 εχει πιστευεις ο συγκεκριμενος?
 

ViNNiE

New Member
2500 grafts με 65 μικρο τριχα.Πολυ καλυτερη πυκνοτητα απο του Δημητρη.
Ποσο τεραστα σημασια εχει το παχος της τριχας.Αλιμονο σε μας τους λεπτοτριχηδες

Η απόδειξη πιστέυω οτι με 2500 γκραφτς μπορείς να έχεις ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα απ'του Δημήτρη.Εγώ το pattern το βλέπω ίδιο με μικρές διαφορές.Ο τύπος στο βίντεο δεν γίνετια να είναι 3Α επειδή έχει ενα μικρό τσουλουφάκι με 100 τρίχες.Στον Δημήτρη πάντως θεωρώ οτι εξαπατά λίγο η πολύ δυνατή hairline που του σχεδίασαν.Πίσω απ'την hairline υπάρχουν αρκετά κενάκια(φαίνονται ξεκάθαρα στις φώτο που έχει κάτω απ΄τον ήλιο) αντίθετα με τον τύπο στο βίντεο που γέμισε 100%.Το αποτέλεσμα του Δημήτρη θεωρώ ότι είναι εφικτό αλλά αμφισβητείται έντονα γιατί
πρώτον ήρθε ξαφνικά σαν κομμήτης απο άγνωστη κλινική που δουλεύει με νοσηλεύτριες κατα βάση και δεύτερον η όλη συμπεριφορά του Δημήτρη ο οποίος επιλέγει να κλείνει τα μάτια σε λάθη της κλινικής αλλά να παρατηρεί πχ εκείνα της dhi πχ.Εγώ στο δεύτερο κυρίως εστιάζω.Αν δεν το έκανε αυτό πιστεύω η όλη η ιστορία με την μμ του θα είχε γίνει confirmed μέχρι τώρα.Αντ'αυτού όμως ξεκινά και πάλι η αμφισβήτηση ίσως και δικαιολογημένα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις παίζουν πολλά και έχουν γίνει πολλά.Αυτό που ήθελα να επισημάνω πάντως για να καταλήξω είναι το ότι μπορείς με τέτοια γκραφτς να έχεις τέτοια αποτελέσματα.Εγώ προσωπικά απο γνωστές κλινικές έχω δει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις με παρόμοιο και καλύτερο αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν πας προς Άπω Ανατολή θα δεις και χονδρύτερες αλλά είναι ίσιες. Κατά μέσον όρο γύρω στα 45+, στην περιοχή του forelock λόγω της ύπαρξης και των μαμα παραπάνω. Απλά έχει και αυτός την καλή κάλυψη από πίσω που προσθέτει σκιά, κάνει και ένα ωραίο hair styling προς τα εμπρός για να καλύψει κάποιες αδυναμίες στην hairline και φυσικά έχει και πολύ σγουρό μαλί. Όλα τα καλά δηλαδή. Το θέμα όμως είναι ότι έχει κάνει και μια πολύ αναλυτική παρουσίαση (λόγω Lorenzo φυσικά).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η απόδειξη πιστέυω οτι με 2500 γκραφτς μπορείς να έχεις ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα απ'του Δημήτρη.Εγώ το pattern το βλέπω ίδιο με μικρές διαφορές.Ο τύπος στο βίντεο δεν γίνετια να είναι 3Α επειδή έχει ενα μικρό τσουλουφάκι με 100 τρίχες.Στον Δημήτρη πάντως θεωρώ οτι εξαπατά λίγο η πολύ δυνατή hairline που του σχεδίασαν.Πίσω απ'την hairline υπάρχουν αρκετά κενάκια(φαίνονται ξεκάθαρα στις φώτο που έχει κάτω απ΄τον ήλιο) αντίθετα με τον τύπο στο βίντεο που γέμισε 100%.Το αποτέλεσμα του Δημήτρη θεωρώ ότι είναι εφικτό αλλά αμφισβητείται έντονα γιατί
πρώτον ήρθε ξαφνικά σαν κομμήτης απο άγνωστη κλινική που δουλεύει με νοσηλεύτριες κατα βάση και δεύτερον η όλη συμπεριφορά του Δημήτρη ο οποίος επιλέγει να κλείνει τα μάτια σε λάθη της κλινικής αλλά να παρατηρεί πχ εκείνα της dhi πχ.Εγώ στο δεύτερο κυρίως εστιάζω.Αν δεν το έκανε αυτό πιστεύω η όλη η ιστορία με την μμ του θα είχε γίνει confirmed μέχρι τώρα.Αντ'αυτού όμως ξεκινά και πάλι η αμφισβήτηση ίσως και δικαιολογημένα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις παίζουν πολλά και έχουν γίνει πολλά.Αυτό που ήθελα να επισημάνω πάντως για να καταλήξω είναι το ότι μπορείς με τέτοια γκραφτς να έχεις τέτοια αποτελέσματα.Εγώ προσωπικά απο γνωστές κλινικές έχω δει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις με παρόμοιο και καλύτερο αποτέλεσμα.

Καλά τα είπες. Παρόλαυτα το τσουλουφάκι δεν είναι 100 τρίχες αλλά πολύ παραπάνω. Το θέμα σε σχέση και με αυτόν και τον Δημήτρη είναι ότι αυτά τα αποτελέσματα λόγω των πολύ καλών χαρακτηριστικών (σγουρό, χοντρή τρίχα, καλή κάλυψη από πίσω) "εξαπατούν" (ή είναι εύκολο μέσω styling να παρουσιαστούν καλύτερα από ότι είναι) γιατί μόνο έτσι με 2500g και 45g/cm2 (στην περίπτωση του Δημητρη κάτω από 40) παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα. Αν η τρίχα σου είναι μέτρια 50μ, και έχεις ίσιο μαλλί θα απογοητευτείς. Αυτά προσπαθούμε να εξηγήσουμε από την αρχή. Επίσης είναι και το θέμα του hair styling. Δεν θα τα επαναλάβω γιατί έχει χιλιοειπωθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
dafuck δηλαδη
εμεις οι καυκασιοι ειμαστε η χειροτερη ρατσα την ατυχια μου μεσα.
Απο τη μια οι Ασιατες κ Αραβες που δεν καραφλιαζουν σχεδον ποτε,κ οταν καραφλιαζουν εχουν σουπερ χοντρη τριχα.
Απο την αλλη οι μαυροι,μαυρη τριχα-μαυρο δερμα,σουπερ αντιθεση κ σουπερ σγουρο μαλλι για εξτρα καλυψη.
Εμεις τι εχουμε?τιποτα δεν εχουμε.

Απο κει κ περα για τον Δημητρη εγω του το ειπα οτι αθελα του παραπλανει.Μπαινει ο καθενας στο φορουμ,βλεπει την μεταμοσχευση του κ λεει με 2000 grafts κ 3000 ευρω θα γινω μαλλιας,χωρις να μπορει να καταλαβει τη διαφορα στα χαρακτηριστικα κ το ρολο που παιζει αυτη.
Κ τι να κανει ομως ο Δημητρης?Να σβησει το νημα του?
 

ViNNiE

New Member
Καλά τα είπες. Παρόλαυτα το τσουλουφάκι δεν είναι 100 τρίχες αλλά πολύ παραπάνω. Το θέμα σε σχέση και με αυτόν και τον Δημήτρη είναι ότι αυτά τα αποτελέσματα λόγω των πολύ καλών χαρακτηριστικών (σγουρό, χοντρή τρίχα, καλή κάλυψη από πίσω) "εξαπατούν" γιατί μόνο έτσι με 2500g και 45g/cm2 παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα. Αν η τρίχα σου είναι μέτρια 50μ, και έχεις ίσιο μαλλί θα απογοητευτείς. Αυτά προσπαθούμε να εξηγήσουμε από την αρχή. Επίσης είναι και το θέμα του hair styling. Δεν θα τα επαναλάβω γιατί έχουν χιλιοειπωθεί.

Συμφωνώ,για το τσουλούφι δεν είχα δει ολόκληρο το βίντεο,ξυρισμένος δείχνει οτι έχει ένα δείγμα hairline μάλλον με αρκετές αδύναμες τριχούλες που δεν φαινόντουσαν απλά το α3 μου φαίνεται λίγο κοπλιμέντο απο αυτό που βλέπω.Το έκανα το σχόλιο γιατι είχες πει οτι είναι ακατόρθωτο αλλά και γενικά υπάρχει μια τέτοια τάση στο φόρουμ τελευταία και ξεκίνησα πάλι την αναζήτηση για παρόμοια αποτελέσματα μιας και εγώ περιμένω αποτέλεσμα απο μμ και μου κάνατε μια ξαφνική ανασφάλεια.Σίγουρα πρέπει να γίνει καλή δουλειά αλλά και να είναι ευνοικές οι συνθήκες για να πετύχεις κάτι τέτοιο,αλλά σίγουρα γίνεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχουμε καλύτερη πυκνότητα δότριας αν σου απαλύνει τον πόνο. Δημήτρης: λιγότερο hair styling, πιό αποκαλυπτικές φώτο και ας έπαιρνε λιγότερα μπράβο αφού σημασία έχει εδώ η μόρφωση των νέων μελών και όχι η προσωπική μας ικανοποίηση. Επίσης να δηλώσει ευθαρσώς και μετ' επιτάσεως ότι η περιπτωσή του δεν είναι ενδεικτική και φυσικά να κριτικάρει τα κακώς κείμενα του Β. Νομίζω ότι τότε κανείς δεν θα τον αμφισβητούσε. Αντιθέτως θα έχαιρε εκτίμησης από όλους.
 

tasos33

Well-Known Member
το κυριο χαρακτηριστικο στο αποτελεσμα του lorenzo ειναι η φυσικοτητα κυριως στην hairline, που για μενα ο δημητρης δεν την εχει, αυτο που δεν καταλαβα στην περιγραφη του βιντειο ειναι αν συνεχιζει και παιρνει φινα ο ασθενης, ελεγε .. 10years ago...συνεχιζει?
..εν τωμεταξυ το ακουρευτο μαλλι του ειναι ολα τα λεφτα,απορω πως κυκλοφορουσε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και συνεχίζει να παίρνει φίνα. Είναι γνωστο ότι ο Lorenzo την συνιστά αφού παίρνει και ο ίδιος αρκετό καιρό.
@ViNNiE. Είπα πέτυχε το ακατόρθωτο σε σχέση με το παρουσιαζόμενο αποτέλεσμα.
 

naruto

Well-Known Member
Το ξερω πως εχουμε λιγα περισσοτερα grafts/cm2 αλλα τι να το κανεις οταν ολα τα αλλα ειναι εναντιων σου.

Προφανως κ ο τυπος συνεχιζει θεραπεια για συντηρηση των μαμα μαλλιων.Στην μεταμοσχευση του παντως δεν επαιξε ρολο η φινα γιατι δουλεψε εντελως αδειες περιοχες.Αντε να τον βοηθησε στην αποφυγη σοκλος στο τσουλουφι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα πρέπει να γίνει καλή δουλειά αλλά και να είναι ευνοικές οι συνθήκες για να πετύχεις κάτι τέτοιο,αλλά σίγουρα γίνεται.

Πρέπει να είναι πάρα πολύ ευνοικές Vinnie. Πίστεψε με. Δυστυχώς αυτό είναι και το πρόβλημα μας εδώ, για αυτό και κάποιοι μιλάνε για ηθική ευθύνη. Αυτά βλέπετε και τρέφετε ελπίδες (τα νέα μέλη) και στο τέλος η πραγματικότητα σας προσγειώνει και απογοητεύεστε. Καλύτερα να είστε πιο προσγειωμένοι γιατί έτσι θα χαράξετε καλύτερη στρατηγική που σίγουρα θα σας είναι χρήσιμη στο μέλλον.
 
Μπλουζα