Στρατοσ και τριχοπτωση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nino24

Member
ξεφυγε λιγο η κουβεντα αποτι βλεπω... αν στην περιπτωση μου κουρευτω πολυ κοντα θα βγουν στην φορα αραιά σημεια πιστευω και η ψυχολογια μου θα πεσει στα πατωματα επειδη θα αλλαξει η εικονα μου (στην περιπτωση μου) παρα πολυ! Δεν ειπα να με αφησουν να χω κοτσιδα! εννοω πχ καποια σημεια λιγο πιο μακρια ωστε να καλυπτονται αραιες περιοχες, λιγο κροταφοι κτλ! Αυτο εννοω, εαν με το χαρτι γιατρου ειναι λιγο πιο ελαστικοι με αυτο το θεμα! δηλαδη εγω κανω θεραπείες τοσα χρονια για να παω στρατο να τα γαμισω ολα ? οι μισοι ειναι μεσα με φρατζες!
 

Warp

Member
Εγω ειμαι ενας απο αυτους που μπηκε με φρατζα.. Μας περασαν αναγκαστικο casting στον κουρεα 3 ημερες πριν την ορκωμοσια και του ειπα εαν μπορει καποια σημεια να τα αφησει πιο μακρια για τον γνωστο λογο.. Και οντως το εκανε.
Στην μοναδα ειχα μεγαλυτερη φρατζα απ'οτι ειχα εξω απλα "καθαριζα" καλα τα γυρω γυρω..
 

nino24

Member
Εγω ειμαι ενας απο αυτους που μπηκε με φρατζα.. Μας περασαν αναγκαστικο casting στον κουρεα 3 ημερες πριν την ορκωμοσια και του ειπα εαν μπορει καποια σημεια να τα αφησει πιο μακρια για τον γνωστο λογο.. Και οντως το εκανε.
Στην μοναδα ειχα μεγαλυτερη φρατζα απ'οτι ειχα εξω απλα "καθαριζα" καλα τα γυρω γυρω..

αυτο το καταφερες με χαρτι γιατρού? ή απλα ηταν καλος ο κουρεας, δεν καταλαβα
 

MARTIN_

New Member
Καλησπερα παιδες.Εχω κοψει την αναβολη μου και σε 1 μηνα απο τωρα μπαινω στρατο.Πριν 1 βδομαδα πηγα σε δερματολογο(εκανα τις απαραιτητες εξετασεις) και η διαγνωση ειναι αα.Σχεδιαζα να ξεκινησω μινο αυτες τις μερες,αλλα διαβασα αυτα που λετε εδω(οτι δεν περνανε φαρμακα μεσα κλπ) και εχω κολλησει καπως.Θεωρειτε πως ειναι προτιμοτερο να μην ξεκινησω ακομα την μινο μεχρι τουλαχιστον να δω πως κινουνται τα πραματα στο στρατο(επειδη κ καλα αν ξεκινησεις μινο δεν κανει να κανεις μεγαλη παυση)??Επισης επειδη εχω απιστευτα χαμηλη d3(οχι μονο για τα μαλλια αλλα και για την γενικη μου υγεια) πιστευετε δεν θα μπορω να περασω ουτε καν φυτικες βιταμινες που μου εχει πει ο γιατρος να παιρνω οπωςδηποτε?Ευχαριστω και σορρυ για το σεντονι,οποιος εχει αποψη η προσφατη εμπειρια σε αυτο ελπιζω να μπορει να βοηθησει.
 

geeorgee

Active Member
Τα παντα ολα περνας μεσα μη μασας βαλτα εκει μαζι με τα σαμπουαν και τα σαπουνια κατω κατω στην τσαντα και τελειωσε,και αν εισαι τοσο ατυχος που πεσεις σε κανεναν που την εχει δει κο κο κομαντο και σου πει τιποτα στη χειροτερη θα στα κρατησουν και τα παιρνεις μολις παρεις μεταθεση σιγουρα.ολα στο στρατο ειναι ψαρωτικα
 

MARTIN_

New Member
Καταλαβαινω τι λες αδερφε και ευχαριστω,απλα λεω πως επειδη δεν μπορω να αποκλεισω εντελως την περιπτωση να μου παρουν την μινο η να μην μπορω να την περασω στο κεντρο(ας πουμε δλδ για ενα διαστημα 2-3-4 βδομαδων) σκεφτομαι μηπως ειναι προτιμοτερο μεχρι τοτε να μην ξεκινησω την θεραπεια για να μην ρισκαρω την πιθανη παυση της μινο κατι το οποιο απο ο,τι εχω διαβασει εδω δεν κανει σε καμια περιπτωση για ενα τοσο μεγαλο διαστημα.
 

geeorgee

Active Member
κοιτα πολυ δυσκολο το βλεπω να μη μπορεσεις αλλα ενταξει και για 2-3 βδομαδες να καθυστερησεις να ξεκινησεις και 1-2 βδομαδες να κανεις παυση της θεραπειας ειναι πολυ μικρο το κακο ετσι κιαλλιως οποτε κανε οτι κρινεις εσυ.παντως και στο επισκεπτηριο το να σου φερει καποιος οτι θες ειναι το μονο ευκολο.
 

leas

Well-Known Member
Εγω ειμαι ενας απο αυτους που μπηκε με φρατζα.. Μας περασαν αναγκαστικο casting στον κουρεα 3 ημερες πριν την ορκωμοσια και του ειπα εαν μπορει καποια σημεια να τα αφησει πιο μακρια για τον γνωστο λογο.. Και οντως το εκανε.
Στην μοναδα ειχα μεγαλυτερη φρατζα απ'οτι ειχα εξω απλα "καθαριζα" καλα τα γυρω γυρω..

φίλε αν κάποιος έχει τέρμα κοντά όλα τα πλαινά, εγω συγκεκριμένα σχεδόν τα ξυρίζω, και πάνω τα μαλλιά είναι πιο μακριά ανάκατα γύρω στους 5-6 πόντους αλλα επειδη είναι σγουρά αν πατηκωθούν λιγο δεν πολυ φάινονται.,θα έχω θέμα γιατι αν τα κουρέψω και εγω ψυχολογικά δεν με κόβω να ελιμαι πολυ καλα.,
 

Warp

Member
Ειναι αναλογα την περιπτωση. Καπως ετσι ειχα κουρευτει οταν μπηκα στο κεντρο και δεν μου ειπε κανεις τιποτα. Στην τελικη αν σου πει καποιος οτιδηποτε πες του απλα οτι δεν γνωριζες και θα το διορθωσεις οταν ερθει ο κουρεας.
Οταν ημουν στρατο ηταν η μοναδικη περιοδος της ζωης μου που δεν με απασχολουσαν τα μαλλια.

Αυτο που παρατηρησα παντως ειναι οτι σαν λαος στην καραφλα τα παμε πολυ καλα.. Δυστηχως και παιδια μικροτερα απο εμενα ειχαν σοβαρο "προβλημα" για την ηλικια τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Utopia

Active Member
Έλεος ρε παιδιά, ο στρατός πλέον είναι παιδική χαρά.... Πως δεν μπορείτε να πάρετε θεραπείες στον στρατό; Ότι θες παίρνεις... Εμένα γνωστός μου είχε πάρει το PlayStation και παίζανε pro....!!! Άμα έχεις και μέσον αυτά είναι δεδομένα...

Εγώ θα πάρω τις μινοξιδίλες μου, τις φίνες μου και θα στήσω και το Gaming PC μου κιόλας... Άρχοντας!
 
Μπλουζα