Στραβό διάφραγμα οποίος ξέρει ας βοηθήσει

yiannik

New Member
Καλημέρα έχω στραβό διάφραγμα οποίος έχει κάνει επέμβαση ας μου πει τις εμπειρίες του κ το κόστος να υπολογίσω . Δεν θέλω αισθητική επέμβαση της μύτης . Τώρα τελευταίες μέρες έχουν μπουλωσει κ τα δυο ρουθούνια κ ανά τέσσερεις πέντε ώρες βάζω dexa - rhinaspray ξεβουλωμουν με τη μία κ νιώθω άλλος άνθρωπος αλλά δεν είναι για χρήση για πολλές μέρες . Επίσης υπάρχη άλλη εναλλακτική εκτός από αυτό το σπρει
Καλησπέρα ,
Εχω το ίδιο πρόβλημα ,χρησιμοποιώ καθημερινά dexa rhina τα τελευταία χρόνια χωρίς καμμία παρενέργεια .παροδικά κάποιοι πονοκέφαλοι όταν εχει περάσει η δράση του,ίσως λόγω κακής αναπνοής..
Εχε υπόψιν σου ότι η επέμβαση δεν είναι πάντα επιτυχής και πολλές φορές δεν λύνει το προβλημα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Διαβασε εδω


αλλα κυρίως το προβλημα φαινεται να ειναι υπερτροφια κογχων



Καλημέρα έχω στραβό διάφραγμα οποίος έχει κάνει επέμβαση ας μου πει τις εμπειρίες του κ το κόστος να υπολογίσω . Δεν θέλω αισθητική επέμβαση της μύτης . Τώρα τελευταίες μέρες έχουν μπουλωσει κ τα δυο ρουθούνια κ ανά τέσσερεις πέντε ώρες βάζω dexa - rhinaspray ξεβουλωμουν με τη μία κ νιώθω άλλος άνθρωπος αλλά δεν είναι για χρήση για πολλές μέρες . Επίσης υπάρχη άλλη εναλλακτική εκτός από αυτό το σπρει ;

DEXA-rhinaspray αν το βαζεις για >7 μερες παθαινεις φαρμακευτική ρινιτιδα.

και ΕΙΔΙΚΑ το DEXA-rhinaspray, ειναι το ΜΟΟ στεροιδειδες που απορρωφαται από τον βλενογονο και μπορει να επηρεασει ακομα και τα επινεφριδια! Pulmicort κτλ ΔΕΝ απορροφούνται!

Αν θέλεις καποιον εξαιρετικό και τιμιο Χειρουργο Ωτορινολαρυγγολόγο που μάλιστα χειρουργησε και εμενα με υπετροφια κογχων τον Σεπτεμβριο και το αδερφο μου με διάφραγμα πριν 3 μήνες (μιας και ο πατερας μου και εγω δεν αναλαμβανουμε εντος οικογενειάς χειρουργεια για προφανεις λόγους!) , στειλε μου pm.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλησπέρα ,
Εχω το ίδιο πρόβλημα ,χρησιμοποιώ καθημερινά dexa rhina τα τελευταία χρόνια χωρίς καμμία παρενέργεια .παροδικά κάποιοι πονοκέφαλοι όταν εχει περάσει η δράση του,ίσως λόγω κακής αναπνοής..
Εχε υπόψιν σου ότι η επέμβαση δεν είναι πάντα επιτυχής και πολλές φορές δεν λύνει το προβλημα..

Να πας σε εναν ενδροκρινολογο να κανεις εξετασεις για τα επινεφριδια σε παρακαλώ!
Και σε ενα ΩΡΛ για βοηθεια, η ζημια με το συγκεκριμενο σκευασμα οταν δεν χρησιμοποιείται οπως πρπεπει, μεχρι 5-6 ημέρες, μπορει να ειναι καταστροφικές
 
Μπλουζα