Στην αρχη της τριχοπτωσης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vrm

Member
Γεια σας, θα ηθελα να ρώτησω αν η χρήση του regaine 2% μια φορα την ημερα ( 8 ψεκάσμους) εχει καλα αποτελεσματα για μικρότερες ηλικιες?Επισης θα ηθελα τη γνωμη σας για το bolysorb 6080 :-\
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

για regaine δεν γνωριζω αν μπορει να το παρει κανενας εφηβος ωστοσο απο 18 σιγουρα μπορει

οσο για το polysorb σαν συστατικο ειναι αρκε

αυτο που θελεις να παρεις βασιζει την θεραπεια του μονο σε αυτο το συστατικο δεν πιστευω οτι μπορει να δεις σοβαρο
αποτελεσμα μονο απο αυτο
 

vrm

Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Μπορω να συνδυασω το polysorb με το fungoral για καλύτερα αποτελέσματα ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

αν ενννοεις το polysorb σαν σαμπουαν μπορεις να το βαζει τις μερες που δεν βαζεις fugnoral
 

vrm

Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

το regaine 2% μια φορα την ημερα θεωρείς οτι ειναι ανεπαρκες?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

θα ελεγα ειναι ανεπαρκες αν βαζεις μονο regaine και τιποτα αλλο

αν ομως ακολουθεις μαι θεραπεια και επιλεξεις το 2% αντι του 5% τοτε και το 2% ειναι μια χαρα

αλλα αν δεν βαζεις κατι αλλο και 5% να παρεις σκετο παλι ανεπαρκες θα ειναι

το πιο συνηθισμένο πλεον ειναι το 5%

γιατι θελεις να παρεις εσυ το 2%

το 2% το συνιστουν για τις γυναικες πλεον
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

παρτο αν στο προτεινε απλα σκετο μονοο του σαν θεραπεια ειναι μιση θεραπεια

η αλλη μιση ειναι να μπλοκαρεις την dht
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

το revivogen ειναι ενα απο τα dht blocks

υπαρχουν 2 τροποι να μπλοκαρεις τοπικα την dht και οργανικα

για αρχη σου προτεινω κατι τοπικο και να διαβασεις την ενοτητα οπου η συζητηση εχει να κανει με τα αργανικα dht block οπως η φιναστεριδη και λοιπα
να παρεις απο εκει μια εικονα και να δεις τι παιζει και μετα να αποφασισεις
 

Άκης

Administrator
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Παναγιωτης είπε:
θα ελεγα ειναι ανεπαρκες αν βαζεις μονο regaine και τιποτα αλλο

Να συμφωνήσω και να αναφέρω ότι το regaine και γενικά ότι έχει σχέση με μινοξιδίλη μόνη της σε κάποια θεραπεία (ότι δίνουν οι γιατροί δηλαδή), είναι σαν να βάζεις toppik μόνο.
Δηλαδή στην αρχή θα δεις κάτι, δεν λέω το αντίθετο, αλλά με τον καιρό θα χάσεις πολλά περισσότερα. Δεν μπορεί η μινοξ να σταματήσει την τριχόπτωση, ακόμη και με 2 φορές την ημέρα. Μπορεί να βοηθήσει δεν λέω μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά ποτέ μόνη της.
Ξέρω, είναι δύσκολο να το δεχτεί κάποιος που φοβάται τα χάπια ή το μπλοκάρισμα της DHT και πόσο κάποιος που λογικό είναι να εμπιστεύεται το γιατρό που του έδωσε την μινοξ. Αλλά η πραγματικότητα είναι η παραπάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Το Regaine εχει μελετηθει πανω απο 18.Και οι περισσοτεροι επιστημονες γραφουν οτι η συνεχη χρηση του επιβραδυνει την εξελιξη της αλωπεκιας.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

καμιά μελέτη του πανεπιστημίου σου δεν θα μας ποσταρεις ::)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

φιλε vrm εισαι 18 χρ και εισαι κλιμακα 3ν???
αν ειδα καλα στο προφιλ σου
και ο δερματολογος σου προτεινε μονο regaine 2%???
δε πας και σε κανα αλλο ::)
 

vrm

Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Κοίτα,ο πρωτος δερματολόγος στον οποιο ειχα απευθυνθει (σε αυτον είχα κανει το τριχοδιαγραμμα που ελεγε οτι ανήκω στην κλιμακα 3 κατα Norwood ) μου ειχε δωσει φιναστερίδη + polysorb 6080 (σαμπουαν). Επειδη ομως φοβομουν να παρω φιναστεριδη αποφάσισα να παω σε καποιον αλλο ιατρο για μια δευτερη γνωμη.Αυτος λοπον,αφου επεκρινε την αποφαση του συναδελφου του, μου εδωσε regaine 2% 8 ψεκασμους/μερα και το polysorb 6080 ! Τελος παντων, αν μπλεξεις με τους γιατρους...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

παντως οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω αν δεν κανεις κατι για τη dht δε κανεις τπτ ουσιαστικο στη τελικη δοκιμασε φιναστεριδη κιαν δεις οτι υπαρχει προβλημα τη σταματας και πας σε κατι αλλο.Αλλα οταν ξεκινησεις μην εχεις στο μυαλλο σου τα sides.
χαλαρα με ηρεμια η γνωμη μου
 

vrm

Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Μαλλον θα παραγγειλω revivogen, γιατι αν παιρνω φιναστεριδη απο τα 18 τοτε στα 30 μου τι ? ισως βεβαια να ειναι ανοητο το σκεπτικο μου αλλα...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

οχι φιλε δεν ειναι ανοητο πηγαινε και σε ενα δερματολογο και πες του τα για να μην εχεις αμφιβολιες
 

vrm

Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

Να σε ρωτησω φιλε George εχεις μεινει ικανοποιημενος απο το revivogen ?
 

Teri

New Member
Απ: Στην αρχη της τριχοπτωσης

vrm είπε:
Να σε ρωτησω φιλε George εχεις μεινει ικανοποιημενος απο το revivogen ?

Eγώ προσωπικά που το χρησιμοποιώ κοντά 2 μήνες είμαι απόλυτα. Βλέπω ήδη μία καλή διαφορά. Σε ένα μήνα περίπου ποστάρω να συγκρίνουμε με τις προ θεραπείας μου.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα