Στα ποσα χιλιοστά μήκος δεν φαίνεται η ουλη σας;

Flosk

Well-Known Member
Ανοίγω αυτο το θέμα οπως ομολογεί και ο τίτλος για να καταθέσει οποίος απο μας θελει και έχει κάνει μμ με μέθοδο strip το μήκος των μαλλιών που μπορει να έχει χωρίς να φαίνεται η ουλη της επέμβασης!
Θεωρώ πως ειναι ένα θέμα που ενδιαφέρει ολους όσους έχουν κανει αλλα και αυτούς που επροκειτο να κάνουν μμ με τη μέθοδο strip στο μέλλον για να μπορέσουμε να βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα όσον αφορά την ικανότητα των γιατρών αλλα και τα προσωπικα χαρακτηριστικά που μπορει να επηρεαζουν οπως το ίσιο ή σγουρο μαλλί και η επούλωση του καθενός.
Ξεκινώντας με μένα μπορω να πω ότι στα 12 χιλιοστα δεν φαίνεται κάτι ακομα και για έμπειρους παρατηρητές, στα 11 ομως που τα έκοψα την τελευταία φορά ενοιωθα σχετικά άβολα και φορεσα καπέλο για 5-6 μέρες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παρακατω απο 12 χιλιοστα δεν μπορω να παω,βεβαια ειμαι στον χρονο πανω μετα την μεταμοσχευση και δεν ξερω για ποσο μπορει να επουλωθει μια τομη.
Βαζω και φωτος στα 12 χιλιοστα στον χρονο πανω(για περρισοτερες φωτο στο νημα μου)βεβαια το κεφαλι μου αν ειναι τεντωμενο προς τα κατω φενεται λιγο η τομη,εαν ειναι ισιο ειναι πολυ καλυτερα.
 

Συνημμένα

  • 10.JPG
    10.JPG
    289.2 KB · Προβολές: 201
  • 11.JPG
    11.JPG
    317.2 KB · Προβολές: 202
  • 13.JPG
    13.JPG
    294.4 KB · Προβολές: 192

elmajiko

Member
Τα 12 χιλιοστα ειναι τα κοντυτερα που μπορει να κουρευτει καποιος
που εχει κανει μεταμοσχευση με τη μεθοδο strip.

Ως συνηθως τα ασφαλες ειναι τα 16 χιλιοστα.

Το αναφερω ως επαγγελματιας(κουρεας) του ειδους.
 

n094

Active Member
Παιδες η λυση για οσους εχουν κανει στριπ κατα τη γνωμη μου ειναι το SMP συνδιαστικα με λιγα μοσχευματα στην ουλη. Λιγα ντοτς μαζι με λιγα μοσχευματα και αν θες μετα τα ξυριζεις κιολας.
 

Flosk

Well-Known Member
N094 πιστεύεις ειναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις grafts απο γενιά ή απο κεφάλι για να καλύψεις μια ουλη;
 

n094

Active Member
Κεφαλι αλλα κ σε μιξη 50-50 με γενια θα γινει δουλεια. Πιστευω παντως οτι ο παραπανω συνδυασμος με SMP δινει οριστικη λυση.
 

tas

Member
Εγώ έχω μια απορία. Αν κάποιος κάνει SMP στην ουλή με μαύρο μελάνι και μετά ασπρίσουν τα μαλλιά λόγο ηλικίας τι γίνετε εκεί? Η έστω γκριζάρουν, θα έχεις μια μαύρη γραμμή από το μελάνι? Γιατί λογικά θα κάνεις μόνιμο στην ουλή SMP για να μην μπαίνεις στην διαδικασία κάθε 2-3 χρόνια να το επαναλαμβάνεις.
 

n094

Active Member
tas είπε:
Εγώ έχω μια απορία. Αν κάποιος κάνει SMP στην ουλή με μαύρο μελάνι και μετά ασπρίσουν τα μαλλιά λόγο ηλικίας τι γίνετε εκεί? Η έστω γκριζάρουν, θα έχεις μια μαύρη γραμμή από το μελάνι? Γιατί λογικά θα κάνεις μόνιμο στην ουλή SMP για να μην μπαίνεις στην διαδικασία κάθε 2-3 χρόνια να το επαναλαμβάνεις.

Δεν θα κάνεις μόνιμο SMP θα κάνεις ένα που διαρκεί 3 χρόνια μαξ... και μετά θα επανέλθεις είτε πάνω στα υπάρχοντα ντοτς (και όχι γραμμή) είτε σε αυτά που έχουν σβήσει και θα βάλεις το ανάλογο χρώμα... η τιμή για μια ουλή νομίζω ότι είναι πολύ μικρή και από το να έχεις διαρκώς στο μυαλό σου αν φαίνεται ή όχι νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να δώσεις αυτά τα χρήματα.
 

Flosk

Well-Known Member
n094 είπε:
tas είπε:
Εγώ έχω μια απορία. Αν κάποιος κάνει SMP στην ουλή με μαύρο μελάνι και μετά ασπρίσουν τα μαλλιά λόγο ηλικίας τι γίνετε εκεί? Η έστω γκριζάρουν, θα έχεις μια μαύρη γραμμή από το μελάνι? Γιατί λογικά θα κάνεις μόνιμο στην ουλή SMP για να μην μπαίνεις στην διαδικασία κάθε 2-3 χρόνια να το επαναλαμβάνεις.

Δεν θα κάνεις μόνιμο SMP θα κάνεις ένα που διαρκεί 3 χρόνια μαξ... και μετά θα επανέλθεις είτε πάνω στα υπάρχοντα ντοτς (και όχι γραμμή) είτε σε αυτά που έχουν σβήσει και θα βάλεις το ανάλογο χρώμα... η τιμή για μια ουλή νομίζω ότι είναι πολύ μικρή και από το να έχεις διαρκώς στο μυαλό σου αν φαίνεται ή όχι νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να δώσεις αυτά τα χρήματα.
Οταν λες πολυ μικρή τι εννοείς N094;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Δεν πρεπει να ξεπερνα τα 200 ευρω. Δεν ειμαι σιγουρος, αλλα καπου εκει πρεπει να κοστιζει.
 

weznem

Well-Known Member
επιβεβαιωνω του προλαλησαντα.. με τα 12 χιλιοστα φαινεται λιγο.. με τα 16 καθολου... εχθες κουρευα αλλη μια αποτυχημενη μ/μ την οποια οι ουλαρες ηταν αστα να πανε.. τα μαλλια αν δεν ειχαν λαθος κληση και φορα δεν αντιλαμβανοσουν οτι ηταν μεταμοσχευμενα επανω παντως...
 

Flosk

Well-Known Member
Ααα εντάξει N094, το βρήκα τελικα απλα ηταν σε προηγούμενη σελίδα και δεν το είχα προσέξει καλα! Thanks
Fue και ξερό ψωμί ..
 
Μπλουζα