Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Pierre

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

Φίλε Νίκο, ίσως και να έχεις δίκιο, απλά εγώ δεν έχω δει κάποια τέτοια παρενέργεια, ούτε με τις Biokap, ούτε με οποιαδήποτε άλλο συμπλήρωμα διατροφής έχω πάρει.

Το θέμα είναι, αν πράγματι η Biokap, περιέχει DHT blockers ή όχι...
Μόνο τότε θα επιβεβαιώσεις το συμπέρασμα, ότι επηρεάζουν την λίμπιντο...(και πάλι με επιφύλαξη)

Πάντως, εάν υπήρχε κάποια τόσο σοβαρή παρενέργεια, δεν την έγραφαν μέσα στις οδηγίες...?

Τεσπά, αν και δεν ξέρεις πως επιδρά το κάθε σκεύασμα στον κάθε οργανισμό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

παιδια η σταδιακη μεταμοσχευση ειναι το θεμα.......... 8) 8)
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

sovagg είπε:
Εγω φιλε θα σου πω ενα μονο και κανε ο,τι νομιζεις-Εχω κανει μεταμοσχευση στην B******* K*** και αντε να μου βγηκαν 20 τριχες(και πολυ σου λεω).ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.Ειμαι παθων και ξερω.Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω και να μην την ειχα κανει.Μαλλια δε βγηκαν,εχω μια τεραστια ουλη απο το ενα αυτι ως το αλλο και μαλλον shockloss και το κυριοτερο ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.Η επιλογη ειναι δικη σου.. :(
καλημερα.ακριβως το ιδια και εγω φιλε μου.εγω εκανα 2 μεταμοσχευσεις,στις αλλες δυο κλινικες που υπαρχουν στην Ελλαδα και διαφημιζονται συνεχως με μηδενικα αποτελεσματα.10000 ευρω εδωσα και μ αυτα θα μπορουσα να παω καναδα και να ημουν τωρα μια χαρα.δεν με νοιαζουν τοσο τα χρηματα οσο με νοιαζει για την δοτρια περιοχη για τα μοσχευματα που πηραν και πηγαν αδικα...φιλικα Γιαννης απο Χανια.
 

sovagg

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

Α ρε Γιανναρε την πατησαμε ασχημα.Και εγω κρητικος ειμαι πατριωτακι..αλλα απο Ηρακλειο..Τι θεραπεια κανεις τωρα??Απο shockloss τι λεει μετα τις μεταμοσχευσεις?? ::) ???
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

sovagg είπε:
Α ρε Γιανναρε την πατησαμε ασχημα.Και εγω κρητικος ειμαι πατριωτακι..αλλα απο Ηρακλειο..Τι θεραπεια κανεις τωρα??Απο shockloss τι λεει μετα τις μεταμοσχευσεις?? ::) ???
καλο μεσημερι!! την πατησαμε καλα το λες αλλα δεν το βαζουμε κατω!! θα το παλεψουμε μεχρι τελικης πτωσης..λοιπον εγω παιρνω 4,5 χρονια φιναστεριδη 1mg/μερα,10 χρονια regaine,3 μηνες fungoral,1 μηνα frezyderm hair force σαμπουαν.επισης εχω παραγγειλει την σπιρο 5% του dr lee.επισης εχω δοκιμασει το revivogen για 2 μηνες αλλα το αφησα.τα μαλλια μου ειναι σε σχετικα καλη κατασταση-πυκνοτητα και πιστευω οτι την πιο πολυ δουλεια την κανει η φιναστεριδη.μελλοντικα σκεφτομαι να παω για εκτιμηση στην κλινικη του dr hasson στον καναδα και αν σηκωνει(λογω δοτριας περιοχης) και τριτη μεταμοσχευση να την κανω εκει.shocκloss τι ακριβως εννοεις?
 

sovagg

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

shockloss-Οταν κανεις μια μεταμοσχευση,ειναι το φαινομενο που πεφτουν οι τριχες που ειναι διπλα στις εμφυτευμενες.

Και εγω σκεφτομαι να παρω 1/8 προσκαρ(φοβαμαι sides με περισσοτερη δοση,και ερχεται και η κοπελα μου μεθαυριο :-\ :p,πρεπει να ειμαστε οκ :p) αλλα δυσκολευμαι πολυ να κοψω το χαπι σε τοσο μικρα κομματακια.Μεχρι 1/6 καταφερνω να το κοψω..Παντως δισταζω να παρω ακομη και 1/8 προσκαρ(φοβαμαι sides με στυση,κλπ)..Εσυ Γιαννη που παιρνεις τοσα χρονια φινα,τι εχεις να προτεινεις?Ειδες sides απο τη χρηση της?Αποτελεσματα?? ::) ???
 

comb

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

Παιδια φωτογραφίες πριν-μετά έχετε? Πιστεύω όλοι θα ήθελαν να τις δουν.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

καλο απογευμα!! sovagg ειμαι 31 χρονων! δεν καπνιζω,δεν πινω,δεν πινω καφε,ξενυχταω σπανια.προσεχω την διατροφη μου,γυμναζομαι συστηματικα,αεροβια και αναεροβια.δεν εχω παρατηρησει κατι μετα απο 4,5 χρονια φιναστεριδης.στυση πολυ καλη και συχνη,λιπιντο στα υψη!! το μονο που εχω δει ειναι λιγο νερομενο σπερμα(οχι τοσο πυκτο και ασπρο οταν εχω πολλες σεξουαλικες επαφες σε μια μερα.αλλα μετα απο αποχη 2 ημερων γινετε παλι πυκτο και ασπρο,δεν ειμαι 100% σιγουρος σ αυτο γιατι και πριν την χρηση φινας νομιζω ειχα παρατηρησει κατι τετοιο καποιες φορες,που ειχα πολλες σεξουαλικες επαφες σε μια μερα.πιστευω,προσωπικη γνωμη, οτι αν καποιος δεν κανει καταχρησεις (δεν καπνιζει ,δεν πινει κ.λ.π.)γυμναζεται και προσεχει τι τρωει,ειναι εξαιρετικα δυσκολο και σπανιο,να του επηρεασει το 1mg φινας την μερα την λιπιντο και την στυση.οσο για τα αποτελεσματα,νομιζω οτι διατηρουνται αρκετα καλα τα μαλλια μου.οσο για το shocloss,ειναι πολλα χρονια που εχω κανει τις μεταμοσχευσεις.τη τελευταια την εκανα πριν 5 χρονια και δεν θυμαμαι καλα.αλλα δεν ειχα παρατηρησει κατι εντονο.comp φωτο δεν υπαρχουν.δεν ειχα βγαλει τοτε.το μονο που μπορω να βγαλω ειναι η ουλη που εχω πισω ειδικα στην δεξια μερια εχει αφησει σημαδι σαν χτυπημα.
 

NGL

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

FITNESSMAN ποσα τριχοθυλακια ειχες βαλει συνολο κι απ τις 2 μεταμοσχευσεις?
 

nikos76

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

sovagg είπε:
shockloss-Οταν κανεις μια μεταμοσχευση,ειναι το φαινομενο που πεφτουν οι τριχες που ειναι διπλα στις εμφυτευμενες.

Και εγω σκεφτομαι να παρω 1/8 προσκαρ(φοβαμαι sides με περισσοτερη δοση,και ερχεται και η κοπελα μου μεθαυριο :-\ :p,πρεπει να ειμαστε οκ :p) αλλα δυσκολευμαι πολυ να κοψω το χαπι σε τοσο μικρα κομματακια.Μεχρι 1/6 καταφερνω να το κοψω..Παντως δισταζω να παρω ακομη και 1/8 προσκαρ(φοβαμαι sides με στυση,κλπ)..Εσυ Γιαννη που παιρνεις τοσα χρονια φινα,τι εχεις να προτεινεις?Ειδες sides απο τη χρηση της?Αποτελεσματα?? ::) ???

Μην ψάχνεις ''γωνία στο δεκάρικο'' έτσι λέγαμε εμείς οι παλαιότεροι(είμαι 32) sovagg! :)Τα πράγματα είναι απλά..Αν έχεις δει ότι σε επηρεάζει η χρήση σκευασμάτων που είναι dht blockers στην στήση,όπως επηρεάζει κι εμένα, μην τα πέρνεις!Σταμάτησε τα...Καλό το μαλί,δεν λέω,αλλά και το s..x καλύτερο! ;) Εγώ δεν παίρνω τίποτα την τελευταία περίοδο και το 'εργαλείο' μου δεν μαζεύεται..και ειμαι και πολύ μεγαλύτερος σου! :) Ενώ όταν έπερνα είμουνα για κλαματα...Μπορεί κάποια άτομα να μην τα επηρεάζονται από σκευάσματα με DHT blockers,να λένε όντως αλήθεια.Από τη στιγμή όμως που εσένα σε επηρεάζει μην την ψάχνεις..σταμάτα το και απόλαυσε την κοπέλα σου.

Όσο αναφορά την σταδιακή μεταμόσχευση,μια κι αυτό είναι το κυρίως θέμα μας,πες μου κάτι...όταν έκανες με την FUE ήτανε τόσο επώδυνη όπως και η FUT?Πόσα τριχοθιλάκια έβαλες και πως το εξηγείς ότι δεν βγήκανε όλα?Τι σου είπαν από την κλινική?Απλά σκεφτομαι να πάω να βάλω καμιά 500 αρια τριχοθιλάκια,ίσια ίσια να κάνω μια μικρή πύκνωση..δεν με ενδιαφέρει να γίνω Γιοκαρίνης :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FITNESSMAN

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

NGL είπε:
FITNESSMAN ποσα τριχοθυλακια ειχες βαλει συνολο κι απ τις 2 μεταμοσχευσεις?
Καλησπερα! μου ειπαν 2500 τριχοθυλακια στην πρωτη που ηταν με strip στα las-clin και 1000 τριχοθυλακια στη δευτερη με την μεθοδο fue στην d@i.πολυ φτωχα τα αποτελεσματα και στις 2.νομιζω παντως οτι με το strip ηταν λιγο καλυτερα.
 

nikos76

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

FITNESSMAN είπε:
[quote author=NGL link=topic=773.msg14134#msg14134 date=1246040416]
FITNESSMAN ποσα τριχοθυλακια ειχες βαλει συνολο κι απ τις 2 μεταμοσχευσεις?
Καλησπερα! μου ειπαν 2500 τριχοθυλακια στην πρωτη που ηταν με strip στα las-clin και 1000 τριχοθυλακια στη δευτερη με την μεθοδο fue στην d@i.πολυ φτωχα τα αποτελεσματα και στις 2.νομιζω παντως οτι με το strip ηταν λιγο καλυτερα.
[/quote]

FITNESSMAN είμαστε πολύ κοντά στην ηλικία..Πότε έκανες την κάθε μία από αυτές?Σε ποια ηληκία δηλαδή και πόσο στοίχισε η κάθε μία?Ποια έκανες πρώτη?Τι σου είπανε οι κλινικές για τα φτωχά αποτελέσμτα?Σε αποζημιώσανε?
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

καλησπερα.nikos76 αργησα λιγο,αλλα απαντησα.λοιπον την πρωτη την εκανα στα 25 μου με στριπ και την δευτερη στα 28 με τη μεθοδο fue.απο οτι θυμαμαι πληρωσα 3000 ευρω για την καθεμια.και στις 2 ηθελα πολυ λεπτη δουλεια,ηθελα πυκνωση γιατι μαλλια ειχα και εχω αρκετα,δεν ειμαι φαλακρος(κανω μακροχρονια θεραπεια με φαρμακα)δουλεια που εδω στην Ελλαδα δεν μπορουν με τιποτα να κανουν τελικα.μου αφησαν και ενα τεραστιο σημαδι απο το strip στην δεξια μερια.δεν πηγα να ζητησω αποζιμιωση.πιστευω ειδικα την πρωτη φορα δεν επρεπε να μπω χειρουργειο ηταν λαθος.επρεπε να με διωξουν.και κατι αλλο ο αδελφος μου μου ειπε χθες οτι εχει ενα συναδελφο στην δουλεια του οποιου του καταστρεψαν την δοτρια περιοχη,εδω στην Ελλαδα ,εκανε δικαστηριο και τους πηρε 5000 ευρω.ειπα στον αδελφο μου να κανονισει να συναντηθουμε με το παιδι να μου πει ακριβως την ιστορια του,και να την μεταφερω ακριβως εδω.η εποχη που αλωνιζαν εδω στην Ελλαδα αυτες οι κλινικες ΑΠΑΤΕΣ τελειωσε.καταστρεψαν κεφαλια και ψυχες ανθρωπων και πρεπει να σταματησει αυτο.θα βγαινουν ολα στην φορα.και παρακαλω ολους,τουλαχιστον εδω,να μιλανε και να μας λενε την εμπειρια τους.κακη η καλη.φιλικα Γιαννης απο Χανια!
 

nikos76

Member
Απ: Σταδιακή μεταμόσχευση (λίγο-λίγο)

Τι να πω ρε παιδιά..τόσο άσχετοι και πάνε να πουλήσουν επιστήμη!Τελικά θέλουνε την μύνηση τους!Για να στρώσουνε χαρακτήρα... :mad:
Και εγω σκεφτόμουνα να δώσω κάνα τριάρι χιλιάδες και να έβαζα κανα δυο τρίχες αλλά με αυτα που ακουώ και αυτά που βλέπω καθημερινά στο δρόμο(αποτυχημένες μεταμοσχευσεις μαλλιών) χίλιες φορές καραφλός.

Πρίν από ένα χρόνο, πρωτού βρω το site, είχα ένα συναδελφό στην δουλεια ο οποίος ήτανε καράφλος ξυρισμένος.Σε μια συζήτηση που είχαμε μου είχε πει εμπιστευτικά ότι πριν από πολλά χρόνια(τέλη δεκαετίας του 90) είχε πάει στην κλινική dhi τους είχε δώσει ένα τρελό ποσό για την εποχή για να του βάλλουν μαλλιά και τελικά δεν φύτρωσε τίποτα απολύτως!Εγώ όταν το άκουσα νόμιζα ότι μου έλεγε ψέματα αλλά τώρα πραγματικά τον πιστεύω!
Τελικά παιδιά δεν το γλιτόνουμε το Βανκούβερ! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα