Σοβαρη παρενεργεια απο μειξη budesoderm k minox την βοηθεια σας!

Παμπ

Member
Καλησπερα σε ολους παραθετω εδω τη δικη μου κατασταση προς αποφυγη των νεοτερων!
Ξεκινησα regain 8 μηνες πριν χωρις καμοια παρενεργεια και με πολυ καλη επανεφυτρωση στο μπιφτεκι μιας και αυτο κυριως ειχε αραιωσει να πω οτι ειμαι στα 36 και ξεκινησε πριν 2 χρονια περιπου στα 34 ευτυχως με αργο ρυθμο.. μετα απο 8 μηνες μινοξ λοιπον απο δικη μου προτοβουλια ( μου την ειχε δωσει η δερματολογος μαζι να βαζω 5 σταγωνες καθε βραδυ) εγω βεβαια δεν τη χρεισημοιποιησα ποτε σαν να ηξερα κατι! ανεμειξα τη budesoderm λοιπον μετα τους 8 μηνες και μετα απο ενα μηνα χρησης ξαφνηκα την ακουσα ασχημα με πολυ πρηξημο πολλα κιλα που δν το καταλαβαινα μειωμενη λιμπιντο και ιδιαιτερα πρησμενο φαρυγγα και στομαχι ζαλαδες και πολλα αλλα .. σαφως το πεταξα πηγα για εξετασεις αιματολ ευτυχως ολα καλα νορμαλ επισης εκανα και ορμονολογικες αν και μετα απο διαβασμα εδω μεσα δεν λενε και πολλα για ΑΑ , το αποτελεσμα το εκοψα για 3 βδομαδες περιπου μετα πηρα αφρο regaine εκανα αποπειρα να βαλω λιγο παλι τα ιδια .. μετα πηρα 2% βαζω μερα παρα μερα αλλα τα συμπτοματα παραμενουν οχι τοσο εντονα αλλα υπαρχουν ειδηκα το πρηξημο στο φαρυγγα στα ματια και αρκετα αλλα τελικα τι με πειραξε τοσο πολυ ? Και γτ συνεχιζει ακομα δεν μπορω να βρωωτι φταιει .. πηγα σε παθολογο τα ειπα και μου ειπε να κανω αυστηρη διατροφη γτ αλλιως δν περναει η αλεργια που μου δημιουργισε αν ειναι βεβαια γτ κανεις δννβρισκει τι ειναι τωρα ειμαι σε δυσκολη φαση γτ η μινοξ μαλλον με πειραζει . Επισης να αναφερω οτι ειχα κατι σαν ρευματησμους στα δοντια κ ελπιζω ν μην μου κανε ζημια . Τωρα αρχησαν παλι τα τσιμπηματα και το μυρμιγκιασμα και τρελενομαι δν ξερω τι να παρω και τι θεραπεια να σηνεχισω απο δω και περα μιας και τα εχω διαβασει ολ εδω μεσα και ακρη δεν βρισκω η μαλλον απο οτι καταλαβα δεν κανει κατι ιδιαιτερο κατι αλλο εκτος μινοξ και φινας μιας και φινα δεννθελω να παρω αδου εχω φοβιες οτι θα με στειλει και αυτο αδιαβαστο! Το θεμα απο δω και περα τι γινετε ? Οποιος γνωριζει ας απαντησει ειμαι σε απογνωση μιας και θα χαθει το αποτςλεσμα και θ μαι σε χειροτερη κατασταση προ μινοξ !ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Κόψε την μινοξ τελείως. Δεν αξίζει εφόσον σου βγάζει παρενέργειες.
Κάτι άλλο εκτός από μινοξ και φίνα ουσιαστικά δεν υπάρχει.
 

Παμπ

Member
Η τελευταια μου ελπιδα ειναι να παρω φτιαχτη σκετη μηπως με πειραζουν ολα αυτα τα οινοπνευματα που χει μεσα ..η φαση ειναι οτι μολις το βαλω στο κεφαλι μου πολυ γρηγορα με πιανει ειναι απιθανο μια σταγονα 2% να αποροφαται τοσο γρηγορα και να με πιανει τοσο πολυ ουτε καν ενας ψεκασμος ειναι να τρελενεσε!
 

karampalikis

Active Member
Και εγώ το φθινόπωρο δοκίμασα την 2% (προπερσι είχα δοκιμάσει την 5% με πολλές παρενέργειες) μέρα παρά μέρα, μονο το πρωί και μερικές φορές λιγότερο από 1ml.....και πάλι είχα ζαλάδες, μαύρους κύκλους και το δέρμα στο μέτωπο ήταν σαν αφυδατωμένο και είχε κάνει ρυτίδες από την αφυδάτωση (πρέπει να είχε εξαφανιστεί το κολλαγόνο)
 

Παμπ

Member
Και εγώ το φθινόπωρο δοκίμασα την 2% (προπερσι είχα δοκιμάσει την 5% με πολλές παρενέργειες) μέρα παρά μέρα, μονο το πρωί και μερικές φορές λιγότερο από 1ml.....και πάλι είχα ζαλάδες, μαύρους κύκλους και το δέρμα στο μέτωπο ήταν σαν αφυδατωμένο και είχε κάνει ρυτίδες από την αφυδάτωση (πρέπει να είχε εξαφανιστεί το κολλαγόνο)
Το θεωρω ανεπιτρεπτο να βγαζει τοσα πολλα και να μην κανει κατι κανεις πως γινετε να κυκλοφορει ευρεως παντου να το παιρνουν χιλιαδες κοσμος και σχεδοννσε ολους να βγαζει τοσα πολλα sides τα ποσοστα που λεει η εταιρεια ειναι ψεμματα στιε παρενεργειες .σχεδον οι 8 στους 10 τα εχουν παθει και στο τελοςβτην πατας διπλα γτ ενω σε φτιαχνει μετα γινεσε χειροτερος με τη διακοπη
 

Παμπ

Member
Λεω να ξεκινησω με folligen βραδυ ..πρωι να παρω revivogen και ω3 τι λετε αν ξερει καποιος η να μην βαλω και τις 2 λοσιον??
 

Παμπ

Member
Πριν βρουν οι παρενέργειες, έβαζες 2 φορές την ημέρα μινοξ?
Τους πρωτους 5 με 6 μηνες εβαζα 1 φορα το βραδυ μονο και ημουν μια χαρα και μου κανε τρομερη δουλεια ! Μετα αφοτου εριξα τη μαλακια αυτη μεσα κι αρχησα πρωι βραδυ για κανα μηνα εκει την ακουσα τελειως .. αφου ηταν μια χαρα το μαλλι μου υλπιζα πως θα το κανει ακομα καλυτερο .. το μειωσα αλλα τιποτα εως το κοψα τελειως ενα μηνα και τωρα δεν το δεχετε ο ορφανισμος μου ουτε το 2% ουτε σταγονα με το ζορι αζω ενα ψεκασμο 1 τη βδομαδα κ παλι την ακουω
 

TH24

Member
Ίσως το μοιραίο έγινε από την στιγμή όπου άρχισες να βάζεις 2 φορές την ημέρα. Στο φόρουμ έχει ξανά συζητηθεί το θέμα μινοξιδιλη και αν θα πρέπει να ρίχνουμε 1 η 2 φορές την ημέρα. Πολύ ισχυρίστηκαν ότι η δεύτερη φορά είναι περιττή και το μόνο που προσφέρει είναι side effects.
 

Παμπ

Member
Ίσως το μοιραίο έγινε από την στιγμή όπου άρχισες να βάζεις 2 φορές την ημέρα. Στο φόρουμ έχει ξανά συζητηθεί το θέμα μινοξιδιλη και αν θα πρέπει να ρίχνουμε 1 η 2 φορές την ημέρα. Πολύ ισχυρίστηκαν ότι η δεύτερη φορά είναι περιττή και το μόνο που προσφέρει είναι side effects.
Το θεμα ειναι την πατησα και δεν μπορω να ξαναβαλω δυστηχως μου πρηζει ολο το κεφαλι μεχρι και το φαρυγγα δεν μπορω να καταπιω
 
Τελευταία επεξεργασία:

TH24

Member
Μπορεί να επανέλθεις απλά μπορεί να θέλει λίγο χρόνο ακόμα. Κορτιζόνη 2 φορές την ημέρα και αν έβαζες και παραπάνω από 2 μλ ημερησίως, είναι λογικό να έχεις πρήξιμο. Προσωπικά θα σου έλεγα κόψε αλατι και ζάχαρη για δύο εβδομάδες δοκιμαστικά, πινε 3 - 4 λίτρα νερό την μέρα και άρχισε και τρέξιμο υπαίθριο, ειδικά τώρα καλοκαίρι θα ιδρώνεις και πιο εύκολα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παμπ

Member
Εχω λιωσει στην αεροβια τα χω κοψει ολα κανω διατροφη σωστη ..σημερα εβαλα 1 μλ το 2% και τα ιδια παλι βεβαια επρπε να το κοψω πιο πολυ καιρο με 2 βδομαδες μαλλον δεννπρολαβε ο οργανισμος μου ν τα αποβαλει ολα ..εγω εβαζα καθε 4 μερες τον αφρο μηπως αλλαξει κατι αλλα τιποτα.. αυτο που δν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινετε να πρηζετε ο λαρυγγας μου σε μεγαλο βαθμο ειδηκα το μεσημερι μεχρι το βραδυ εξασθενει αλλα πολυ πρηξημο δν μπορω να καταπιω μολις το βαλω σε μιση ωρα ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παμπ

Member
Απ' ότι νομίζω το πρήξιμο στο λάρυγγα πιο πολύ για αλλεργία ακούγεται
Ισως ναι απο οτι μου ειπε ο αλεργιολογος που πηγα οτι ισως ειμαι αλεργικος στη μινοξ αλλα ουτε και αυτος δεν το πιστευει του φενετε απιθανο μετα απο 8 μηνες χρησης χωρις το παραμικρο ..βεβαια ειπε οτι τη κοβω εντελως
 

Georgie

Well-Known Member
Ισως ναι απο οτι μου ειπε ο αλεργιολογος που πηγα οτι ισως ειμαι αλεργικος στη μινοξ αλλα ουτε και αυτος δεν το πιστευει του φενετε απιθανο μετα απο 8 μηνες χρησης χωρις το παραμικρο ..βεβαια ειπε οτι τη κοβω εντελως
Φίλε είμαι αλλεργικός σε πολλά τρόφιμα , πότε όμως δε με είχε πειράξει μήλο
Και όμως έγινε πριν από 6 χρόνια , με αδρεναλίνη και όρους στο νοσοκομείο .
Παράτα τη μινοξιδιλη αν σου δημιουργεί τετοιες καταστάσεις
 

Παμπ

Member
Φίλε είμαι αλλεργικός σε πολλά τρόφιμα , πότε όμως δε με είχε πειράξει μήλο
Και όμως έγινε πριν από 6 χρόνια , με αδρεναλίνη και όρους στο νοσοκομείο .
Παράτα τη μινοξιδιλη αν σου δημιουργεί τετοιες καταστάσεις
Λες ε το παλευω ακομα δεν ξερω για ποσο η αληθεια πως καποιες βραδιες επαθα κατι σοκ δν μπορουσα να αναπνευσω πεταχτικα στον υπνο μου και γενικα πολυ ζαλαδες ολη μερα και υπερβπλικο υδρωμα υλπιζα οτι εφτεξε η κορτιζολη που εβαλα μεσα αλλα τελικα παλι τα ιδια κανει κ σκετη ..το θεμα ειναι τωρα τι κανω που με εχει παρει απο κατω εντελως και με εφαγε η στεναχωρια
 

Παμπ

Member
Επισης αν καποιος γνωριζει ας δει εδω αυτα
Μου το προτεινε και επεμενε κιολας η δερματ για αυτο να το παρω
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20190622-125400_Gallery.jpg
    Screenshot_20190622-125400_Gallery.jpg
    524.1 KB · Προβολές: 25
Μπλουζα