Σκεψεις για μεταμόσχευση! Παρακαλώ τη βοήθεια σας!

ang91

New Member
Καλησπέρα σας, έιμαι 30 χρονών και εδω και μια 5ετια έχω αρχίσει να παρατηρώ τριχόπτωση, οπως θα δείτε και στις φωτογραφίες.
Το τωρινό αποτέλεσμα με ενοχλεί και θέλω να το προλάβω είτε με κάποια σκευάσματα είτε με ΜΜ περίπου τα χριστούγεννα.
Είχα δοκιμάσει 5% Minox σε αφρό αλλα τα μαλλία μου ξερενόταν και το σταμάτησα μετα απο ενα δίμηνο!
Για σαμπουάν χρησιμοποιώ το Vichy Dercos το οποίο εξαφάνισε την ξυροδερμία που είχα.
Ποια η άποψη σας για ΜΜ;
Προτείνεται μου σας παρακαλώ κάποια προιόντα που μπορώ να δοκιμάσω για ενίσχυση.

Σας ευχαριστώ! IMG_20200624_155908.jpg IMG_20200624_155938.jpg IMG_20200624_160055.jpg IMG_20200624_160103.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kalow

Member
Καλησπέρα @ang91. Απόλαυσε το μαλλι σου κ ξέχνα μεταμοσχευσεις για την ώρα. Συνεχίσε μίνο.. Νωρίς ακόμη για φινα. Σε μερικά χρόνια ξαναμιλαμε
 

ang91

New Member
Καλησπέρα @ang91. Απόλαυσε το μαλλι σου κ ξέχνα μεταμοσχευσεις για την ώρα. Συνεχίσε μίνο.. Νωρίς ακόμη για φινα. Σε μερικά χρόνια ξαναμιλαμε

Αν μπορείς στείλε μου σε ένα μήνυμα σεε ποια μορφή να την αγοράσω. Εβαζα την Kirkland foam αλλα δεν με βολεψε!
 

kharmacoma

Well-Known Member
Φαίνεται ότι έχεις καλή δότρια όποτε ίσως αν έκανες λίγο συντηρητικά στο crown θα έφτιαχνες πολύ χωρίς να ξοδέψεις μάλιστα και πολλά μοσχεύματα. Προσωπικά θα έκανα.
 

ang91

New Member
Θέλω να παραγγείλω κάποια προϊόντα για να ξεκινήσω μια μορφή θεραπείας - υποστήριξης των μαλλιών μου.
Αύριο θα αγοράσω το regain από το φαρμακείο πόσες φορές να το βάζω;
Επίσης χρησιμοποιώ το dercos της Vichy για καθημερινή χρήση.
Και ψάχνω ένα σαμπουάν (όπως πχ το fungoral) για ενισχυτικό, αλλά δεν βρίσκω κάτι μπορείτε να μου προτείνετε;
Ευχαριστώ!
 

dim d

Well-Known Member
minox 2 φορες την μερα αρχικα κι μερα μια. Στη περιπτωση σου ιδανικη ειναι κι η φινα. Κανεις δεν θα επαιρνε την ευθυνη η δεν θα επρεπε, να μπει σε σε τετοιο crown. Ξεκινα αγωγες και θα δεις πως πας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είναι νωρίς για μεταμόσχευση,η ξεκινά θεραπεία η βάζε λίγο toppik.
 

piros75

Well-Known Member
Φιναστερίδη και μινοξ. Δες λίγο το τμήμα του φόρουμ το οποίο μιλάει για θεραπείες.
 
Μπλουζα