Σκεψεις για μεταμοσχευση

spass

Active Member
παιδιά καλησπέρα, πήγα στην dhi για consultation πριν λίγες ημέρες και τα αποτελέσματα μέτρησης της δοτριας μου δεν ήταν ενθαρρυντικα.το εμβαδόν της διαθεσιμης δοτριας ζώνης είναι περίπου 170 τετρ.εκ και το σύνολο των διαθέσιμων grafts βρίσκεται κοντά στα 4000 ή αλλιώς περιπου 9000 plus τρίχες, επίσης άλλο ένα μειονέκτημα είναι ότι έχω λεπτη τρίχα και ότι η αραιωση μάλλον φαίνεται οτι προχωρά και λίγο πιο χαμηλά (πίσω, κατω από το crown).αρχικά μου είπαν να καλύψουμε α ζωνη και hairline με εμβαδόν κάλυψης 45-48 τετρ.εκ. με πυκνότητα 70 τρίχες ανά τ.εκ δηλαδή σύνολο να βάλω 3000 τρίχες /1500grafts περίπου κάτι που αρνηθηκα και τους είπα ότι εάν προχωρήσουμε θα βάλουμε περίπου 2500 grafts και με hairline συντηρητική.πως το βλεπετε ρε παιδιά να το τολμησω με τετοια δοτρια η όχι;η κατάσταση μου δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει απο τις φωτό που έχω στην αρχή του νήματος αλλά θα βάλω και πρόσφατες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Στη θεση σου θα επελεγα μια εκ των κυπριακων και θα προχωρουσα.Γυρω στα 3000grafts θα σου δωσουν ενα αρκετα ικανοποιητικο αποτελεσμα για να αλλαξουν αρκετα την εικονα σου!
 

spass

Active Member
μερικές πρόσφατες IMG_20180605_001802.jpg IMG_20180605_001742.jpg IMG_20180713_182416.jpg IMG_20180605_001853.jpg
 

Συνημμένα

  • InkedIMG_20180605_001935_LI.jpg
    InkedIMG_20180605_001935_LI.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 54
  • IMG_20180605_001802.jpg
    IMG_20180605_001802.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 53
  • IMG_20180605_001742.jpg
    IMG_20180605_001742.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 55
  • IMG_20180605_001853.jpg
    IMG_20180605_001853.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 50
  • IMG_20180713_181919.jpg
    IMG_20180713_181919.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 55

aeratos28

Just aeratos
Χρειάζεσαι μου φαίνεται κάτι σαν τον paulo που πήγε Ερντογάν..και temples ψηλά ,χρειάζεσαι ενίσχυση
 

paulo

Active Member
Ειμαι σχεδόν ίδια περίπτωση αλλα εσυ πολύ μεγαλύτερη ΑΑ απο εμένα και πιστεύω ότι αν δεν έκανα μεταμόσχευση σε αυτο το επίπεδο μπορεί να έφτανα σε 5-7 χρονια
 

koumparos

Well-Known Member
Κριμα να μην εχεις καλη δοτρια.Με τοσο υψηλα τα πλαινα με 2 βαρβατες μμ θα ειχες πολυ καλο αποτελεσμα.Παρε και δευτερη γνωμη να εισαι σιγουρος και μετα αποφασιζεις.
 

spass

Active Member
Χρειάζεσαι μου φαίνεται κάτι σαν τον paulo που πήγε Ερντογάν..και temples ψηλά ,χρειάζεσαι ενίσχυση
το θέμα ρε συ ειναι που να βρω τα grafts για temles, εδω απο οτι φαινετε με το ζόρι να μου φτάσουν να καλύψω καποια στιγμή τη β.ο paulo είχε 8000 grafts τα διλάσια απο εμένα οπως επισης και περισσοτερο μαλλί στην λήπτρια περιοχή.
 

naruto

Well-Known Member
το θέμα ρε συ ειναι που να βρω τα grafts για temles, εδω απο οτι φαινετε με το ζόρι να μου φτάσουν να καλύψω καποια στιγμή τη β.ο paulo είχε 8000 grafts τα διλάσια απο εμένα οπως επισης και περισσοτερο μαλλί στην λήπτρια περιοχή.
Φίλε μου καταρχήν τι μπάτζετ έχεις?
Κ δεύτερον πάρε δεύτερη γνώμη για τη δοτρια. Στη dhi είναι πολύ πολύ πολύ συντηρητικοί στο θέμα δοτρια .Όλους maximum 5000-5500 grafts τους υπολογίζουν.
Το ιδανικό είναι να πας σε τοπ γιατρό του εξωτερικού να σου πει ακριβώς πόση δοτρια έχεις...
 

spass

Active Member
Κριμα να μην εχεις καλη δοτρια.Με τοσο υψηλα τα πλαινα με 2 βαρβατες μμ θα ειχες πολυ καλο αποτελεσμα.Παρε και δευτερη γνωμη να εισαι σιγουρος και μετα αποφασιζεις.

έχω ξενερωσει γιατι ήμουν σχεδον έτοιμος για την τελική μου αποφαση για μ/μ αλλα με φρέναρε αποτομα η μετρηση δότριας που έκανα.είχα την εντύπωση οτι θα ειμαι κοντά στο μέσο ορο.εν τω μεταξύ πριν 1,5 χρονο περιπου που είχα παει σε ένα consultation με γεωργίου δεν θυμάμαι να μου είχε αναφερει περί αδύναμης δοτριας με το μάτι βέβαια,αλλα ουτε και στην hdc που είχα στείλει φωτο πριν ενα μήνα παρα μόνο οτι έχω λεπτή τρίχα και ετσι δεν το είχα σπουδαιολογήσει.επίσης κατι που ξέχασα να αναφερω σε οτι αφορα τις μετρήσεις στην dhi ειναι οτι το μεσο όρο grafts της δοτριας πίσω και στο πλάι ειναι αν θυμάμαι 70-75 grafts ανα τετρ.(πίσω 80-85gr και πλάι 65-70gr αν δεν κάνω λάθος)
 

spass

Active Member
Φίλε μου καταρχήν τι μπάτζετ έχεις?
Κ δεύτερον πάρε δεύτερη γνώμη για τη δοτρια. Στη dhi είναι πολύ πολύ πολύ συντηρητικοί στο θέμα δοτρια .Όλους maximum 5000-5500 grafts τους υπολογίζουν.
Το ιδανικό είναι να πας σε τοπ γιατρό του εξωτερικού να σου πει ακριβώς πόση δοτρια έχεις...
το οριο μου ειναι στα 6500-7000.με αυτα τα χρηματα κανω 1 μμ κύπρο ή 2 μμ ελλαδα.στις τοπ εννοεις και κύπρο?
 

naruto

Well-Known Member
το οριο μου ειναι στα 6500-7000.με αυτα τα χρηματα κανω 1 μμ κύπρο ή 2 μμ ελλαδα.στις τοπ εννοεις και κύπρο?
Σαφως οι κυπριακες ειναι ανωτερες των Ελληνικων.
Χωρις πολλα πολλα λογια ,ο ασφαλεστερος τροπος για να μαθεις ακριβως τι μπορει να δωσει η δοτρια σου ειναι live consulation με τον Ερντογαν ισως.Δεν λεω να κανεις την μεταμοσχευση εκει.Απο τις τοπ παγκοσμιως κλινικες ειναι η πιο κοντινη σε εμας καθως και αρκετα προσιτη για consulation.Ειναι ο πιο φθηνος τροπος να μαθεις τι μπορει να κανει η δοτρια σου.
Και αριθμο grafts καθως και παχος τριχας.Στις Κυπριακες νομιζω δεν μετρανε παχος τριχας ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Σ...
.....Στις Κυπριακες νομιζω δεν μετρανε παχος τριχας ...

Οι Κυπριακές δεν μετράνε τίποτα, τουλάχιστον στα consultation που κάνουνε εδώ. Και γενικά μιλώντας νομίζω ότι είναι λίγο υπερεκτιμημένες τόσο σε σχέση με τον εγχώριο ανταγωνισμό, όσο βεβαίως και με αυτόν της γείτονος χώρας.
 

naruto

Well-Known Member
Καμμια σχεση η dhi του 1 ευρω/τριχα με τις κυπριακες των 2-2.3/μοσχευμα.
Πολυ πιο μπροστα οι Κυπριοι σε συναρτηση με το κοστος σε σχεση με την dhi.Πολυ καλυτεροι σε ολα.
Με τον Βεκρη του 1 ευρω/μοσχευμα εχει μια βαση η συγκριση .
Ο Ερντογαν εχει πραγματικη τιμη 3+ ευρω/μοσχευμα.Σαφως ανωτερος απο τους Κυπριους,κατα 33%+ ακριβωτερος ομως .
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Οι Κυπριακές δεν μετράνε τίποτα, τουλάχιστον στα consultation που κάνουνε εδώ. Και γενικά μιλώντας νομίζω ότι είναι λίγο υπερεκτιμημένες τόσο σε σχέση με τον εγχώριο ανταγωνισμό, όσο βεβαίως και με αυτόν της γείτονος χώρας.
piro, για την κυπριακη hdc, που εχω προσωπικη εμπειρια, με τοσο καλα καταρτισμενο και εμπειρο ιατρικο προσωπικο και τεχνικους, πληρωμενα αεροπορικα εξοδα και διαμονη, μετεγχειρητικη φροντιδα και πλεον στα 2 και 2,30 ευρω ανα γκραφτ ειναι πολυ συμφερουσα σε συγκριση με παλαιοτερα, λαμβανοντας παντα υποψιν τα εξαιρετικα αποτελεσματα που προσφερει ειναι εξαιρετικη στο value for money.
 

dimitris50423

Well-Known Member
ειναι πολυ συμφερουσα σε συγκριση με παλαιοτερα

Σε συγκριση με παλαιοτερα ισως. σε συγκριση με τον ανταγωνισμο εχουν δρομο ακομα. απο 2,50 το πηγαν 2,30 παραμενουν σε διπλασιες τιμες απο Ελλαδα και θα πρεπει να κατεβουν κι αλλο.
 

spass

Active Member
καλά η dhi λέει αρχικά 1 ευρώ ανά τρίχα αλλά νομίζω κάνει καλύτερη τιμή.οσο αφορά τη μέτρηση δοτριας για ελληνικά δεδομένα είναι αναλυτική.η ουσία είναι απο εκεί κι ύστερα τι γίνεται.στο εξωτερικό πέρα από ερντογαν αλλα γνωστά ονόματα πχ λορεντζο κάνουν αναλυτικές μετρήσεις;
 

spass

Active Member
Σε συγκριση με παλαιοτερα ισως. σε συγκριση με τον ανταγωνισμο εχουν δρομο ακομα. απο 2,50 το πηγαν 2,30 παραμενουν σε διπλασιες τιμες απο Ελλαδα και θα πρεπει να κατεβουν κι αλλο.
δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος στο ότι πρέπει να συμπιεσουν λίγο ακόμη τις τιμές τους.το θέμα είναι κατά πόσο τους ενδιαφέρει η εν ελλαδι αγορά για να γίνει αυτό
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν υπολογίσεις τα Αεροπορικά,διαμονή,ταξί πάνε έλα στο αεροδρόμιο το 2.30 του Μάρα κατεβαίνει ακόμη πιο πολυ και το 2 ευρώ τις Βρυωνιδου ακόμη πιο πολύ.
Εαν πήγαινα εγώ από Θεσνικη-Αθηνά και έπρεπε να πληρώσω όλα τα παραπάνω από την τσέπη μου στην τελική Ελλάδα θα μου έβγαινε ακριβότερα και αν συνυπολογίσουμε και την υψηλή ποιότητα που προσφέρει η κλινική τις Κύπρου τότε πραγματικά,ναι είναι το value for money.
 

spass

Active Member
όντως εάν κάποιος υπολογίσει και αυτά τα έξοδα κατεβαίνει λίγο ακόμη η τιμή.παρ'ολα αυτα και πάλι θα μπορούσαν να προσαρμοστουν οι τιμές. δεν νομίζω να τους στοιχίζει πάνω απο 300ευρω ανά άτομο
 
Μπλουζα