Σκεψεις για μεταμοσχευση.

Giorgos-3

Well-Known Member
Αγαπητοι μου,Σημερα εβαλα την 4η σκαλα και κουρεψα τα πλαινα και πισω πιο κοντα.Η Α.Α εχει την ταση να εκδικειτε και να δοκιμαζει τις αντοχες σου...ελεγα δεν με ενδιαφερει το κροουν και θελω να φτιαξω την χερλαιν.Το ελεγα προφανως γιατι τα μακρια μαλλια μου καλυπταν το προβλημα και δεν ειχα καταλαβει οτι αυτο ειχε παρει εκταση...αδιαφορο το κροουν..μεχρι χθες!!Ακομα και τις πρωτες ημερες που ημουν κουρεμενος τα πιο μακρια μαλλια απο επανω δεν εδειχναν αυτο που φανηκε σημερα το πρωι.Τι ειδα μετα το λουσιμο λοιπον..Πολλα πολλα κενακια στο κροουν.Συν τις 2 (σαν χωριστρες) που σχηματιζει το μαλλι μου δεξια και αριστερα,μας κανει ενα πατερν για νοργουντ 7 μην πω 8! Το χειροτερο ειναι οτι φοβαμαι μην εχω Dupa-bupa και με εχει παρει απο κατω! Σας παραθετω φωτογραφιες ακριβως κατω απο το φως.Αυριο πρωι θελω να βγω και να βγαλω φωτο στο εξωτερικο φως απο ολες τις γωνιες.Υπενθυμιζω οτι στις 5 φεβρουαριου μπαινω για την 1η μμ στην Σταρκς με ιατρο τον Σωτηρη Τυρκαλα.Θα παρακαλουσα ολα τα εμπειρα μελη να παραθεσουν την αποψη τους και να συμμετεχουν στο νημα μου.Καθε συμβουλη καθε κριτικη καλη η κακη για μενα ειναι καλοδεχουμενη.Οτι εμαθα για την τριχοπτωση και τις μεταμοσχευσεις το εχω μαθει απο εδω διαβαζοντας απο το 2010,οχι τακτικα βεβαια αλλα περιοδικα.Αυτο το εκτιμω και ειναι πολυ σημαντικο για εμενα να ακουσω τις παρατηρησεις των εμπειροτερων για το πως πρεπει να κινηθω.Ειναι μια μεταμοσχευση που ειχα προθεση να την κανω απο την ηλικια των 22 και συνεχεια το ανεβαλα διαβαζοντας σχεδον απο ολους τους εμπειρους οτι καλο ειναι να φτασουμε τα 35 και πανω και εχουν δικιο!Εαν ομως εχω διαχητη οπως υποψιαζομαι δεν μπορω να πιστεψω το ποσο ατυχος ειμαι!Την βοηθεια σας παρακαλω!
Όχι πως είμαι ειδικός αλλά από πού προκύπτει το ντουπα; Μια χαρά δείχνει η δοτρια σου ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Όχι πως είμαι ειδικός αλλά από πού προκύπτει το ντουπα; Μια χαρά δείχνει η δοτρια σου ....
Γιωργο..εμπρος στα πλαγια εχω λεπτες και αδυναμες τριχες και βλεπω και πισω απο το σημειο των αυτιων σαν κενακια..Ο γιατρος ειναι καθισηχαστικος και μου ειπε οτι δεν φαινεται για διαχυτη...μακαρι να μην επιβεβαιωθω και να ειναι η ιδεα μου..Εχω αγχωθει ομως φιλε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο..εμπρος στα πλαγια εχω λεπτες και αδυναμες τριχες και βλεπω και πισω απο το σημειο των αυτιων σαν κενακια..Ο γιατρος ειναι καθισηχαστικος και μου ειπε οτι δεν φαινεται για διαχυτη...μακαρι να μην επιβεβαιωθω και να ειναι η ιδεα μου..Εχω αγχωθει ομως φιλε.
Εγώ βλέποντας άλλους με ντουπα τουλάχιστον σε φωτός από δω μέσα καμιά σχέση με σένα ...βέβαια θα σου πουν την γνώμη τους αυτοί που ξέρουν ....στην τελική αν σου πει ο γιατρός δεν έχεις πιστεύω ότι έτσι είναι ....
 

midnight express

Well-Known Member
Εγώ βλέποντας άλλους με ντουπα τουλάχιστον σε φωτός από δω μέσα καμιά σχέση με σένα ...βέβαια θα σου πουν την γνώμη τους αυτοί που ξέρουν ....στην τελική αν σου πει ο γιατρός δεν έχεις πιστεύω ότι έτσι είναι ....
Ο Τυρκαλας μου ειπε ειναι Α.Α και προχωραμε κανονικα.Μου εδωσε κουραγιο αλλα και ειδα καποιες φωρο που ειχε ανεβασει ο Αναστασακης σε ενα νημα που αφορα την dupa και μου θυμισανε την δικη μου χερλαιν και γενικα το αραιωμα που κανω.Εβαλα βεβαια την γυναικα μου να με ξεψαχνισει πισω στην δοτρια και μου ειπε πως δεν φαινεται να εχω κενα πουθενα κατω απο το σημειο της κορωνας και μεχρι πλαγια στο υψος των αυτιων.Μακαρι να πανε ολα καλα.Το μονο που δεν θελω ειναι μετα απο τοσα χρονια υπομονης να μου εμφανιστει κατι τετοιο...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο..εμπρος στα πλαγια εχω λεπτες και αδυναμες τριχες και βλεπω και πισω απο το σημειο των αυτιων σαν κενακια..Ο γιατρος ειναι καθισηχαστικος και μου ειπε οτι δεν φαινεται για διαχυτη...μακαρι να μην επιβεβαιωθω και να ειναι η ιδεα μου..Εχω αγχωθει ομως φιλε.
Εγώ βλέποντας άλλους με ντουπα τουλάχιστον σε φωτός από δω μέσα καμιά σχέση με σένα ...βέβαια θα σου πουν την γνώμη τους αυτοί που ξέρουν ....στην τελική αν σου πει ο γιατρός δεν έχεις πιστεύω ότι έτσι είναι ....
Αυτο το σχολιο περιμενα.Ηρεμησα.Ευχαριστω.
Εμ....μην βλέπεις φαντάσματα...χαλάρωσε και απόλαυσε το .....είναι δυνατόν να το έβλεπε ο γιατρός και να προχωρούσε έτσι ; Χωρίς να σου πει κάτι ; Ακόμα και αν δεν τρελενεται στην ιδέα της φίνας πιστεύω σε τέτοιες λογικά θα το συζητάει....
 

midnight express

Well-Known Member
Σημερα με ηλιο απο ολες τις πλευρες.Πως τα βλεπετε τα πραγματα φιλοι μου?Προσπαθησα να ειμαι απεναντι απο τον ηλιο ωστε να φαινεται οσο πιο ξεκαθαρα γινεται το προβλημα.Εαν υπαρχει καποιος αλλος τροπος φωτογραφισης η γωνιας που πρεπει να κανω για να αναδειχθει καλυτερα το προβλημα πειτε μου.Ευχαριστω.
 

Συνημμένα

  • 20210120_120835.jpg
    20210120_120835.jpg
    1,023 KB · Προβολές: 33
  • 20210120_120808.jpg
    20210120_120808.jpg
    985.2 KB · Προβολές: 33
  • 20210120_120738.jpg
    20210120_120738.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 34
  • 20210120_120714.jpg
    20210120_120714.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 43

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βάλε και μια πανοραμική (από πάνω). Μόνο έτσι θα έχεις καλύψει τα πάντα και θα μπορέσει να γίνει αξιολόγηση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια χαρά είναι. Έχεις DPA (diffused patern alopecia) και όχι DUPA. Είσαι 36. Αν και δεν έχεις ξεφύγει από τον κίνδυνο φαίνεται ότι έχει αργό pattern εξέλιξης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

midnight express

Well-Known Member
Μια χαρά είναι. Έχεις DPA (diffused patern alopecia) και όχι DUPA. Φαίνεται να εξελίσσεται με αργό ρυθμό. Τι ηλικία έχεις?
Ειμαι 35 και η τριχοπτωση εχει ξεκινησει απο τα 19.Τον ιουνιο 36 μην με μεγαλωνεις!χαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα