Σκέψη για την 2η μεταμόσχευση - συμβουλές?

Γειά σας παιδιά,

Για όσους δεν γνωρίζουν την περίπτωση μου έχω ήδη περάσει τους 7 μήνες στο crown με 2200 grafts μεταμόσχευση που έχω κάνει στην HDC.

Είμαι ήδη πολύ ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα σε προσωπικό επίπεδο γι αυτό σκέφτομαι σύντομα να προχωρήσω και στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού.

Προτεραιότητα μου ήταν το crown καθώς είχε το σοβαρότερο πρόβλημα όμως τώρα άρχισα να προβληματίζομαι για το μπροστά και την ενδιάμεση περιοχή.

Το θέμα είναι ότι για μένα μέχρι στιγμής η κατάσταση είναι ανεχτική, υπο την έννοια ότι δεν με ενοχλεί τόσο για να θέλω να βάλω μαλλιά αύριο και να το καλύψω.

[attachment=7244] [attachment=7245] [attachment=7246]

Γι αυτό έχω κάποια ερωτήματα:

- Είναι σοφότερο να προχωρήσω τώρα (στους επόμενους 12 μήνες) ή να περιμένω ακόμη λίγο για το μπροστινό μέρος?

- Αυτή η απόφαση μου θα επηρεάσει θετικά ή αρνητικά το αποτέλεσμα?

- Αν προχωρήσω τώρα πόσα grafts θα χρειαστώ για να έχω μια κάλυψη που να είναι φυσιολογική αλλά και ταυτόχρονα αποδοτική και για μελλοντική τριχόπτωση?

Θεωρώ δεδομένο ότι θα συνεχίσω να χάνω μαλλιά βλέποντας και την υπόλοιπη οικογένεια. Αλλά θέλω να προχωρήσω στο μπροστά πολύ προσεχτικά καθώς είναι πολύ πιο σημαντική περιοχή από το crown.

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια
 

Συνημμένα

  • Front.JPG
    Front.JPG
    352.4 KB · Προβολές: 193
  • In the sun.JPG
    In the sun.JPG
    375.3 KB · Προβολές: 198
  • inside with Flash.JPG
    inside with Flash.JPG
    395.6 KB · Προβολές: 196

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Η ηλικία μου είναι 31. Ρωτάω αν θα πρέπει να την κάνω μέσα στον επόμενο χρόνο ή να περιμένω μέχρι να μεγαλώσει το πρόβλημα.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγώ στη θέση σου θα περίμενα για να μην βάλω ανάμεσα στα υπάρχοντα


Το πρόβλημα σου μπροστά δεν ειναι πολύ περιοριστικό!
 
Μπλουζα