Σκέψη για μμ η προσθετο !!!!

kamounias

Member
Παιδιά γεια σας! Απο το 2010 όταν φάνηκαν τα πρώτα σημάδια αραίωσης μέχρι κ σημερα όσο μπορούσα το παλεψα...ας ειναι καλα το toppik που κάνει την δουλειά του...αλλά πλέον δεν πάει αλλο χρειάζεται μια δραστική λυση !! Το φόρουμ εδω με εχει βοηθήσει παρα πολυ, κ κατέληξα να σκεφτώ την λυση της D*I !!! Θεραπείες έκανα αρκετές regain fulfix κ αλλά διάφορα αλλά τιποτα...κληρονομικότητα δεν ειναι 100%, η ψυχολογία μου καθε μέρα χάλια με αυτές της κολο τριχες( κ σκέφτομαι υπάρχουν χειρότερα προβλήματα κ εγώ σνηςυχω για βλακείες αλλά...) θελω την βοήθεια σας κ την άποψη σας με βάση την εικόνα μου στην παρακάτω φωτογραφία....

Ποσά graft χρειάζομαι; Δεν θελω να έχω το χαμένο μου μαλλί απλά να έχω Μάλι

Σκέφτομαι ακόμα κ την λυση προσθετου αλλά δεν ξερω το κόστος

Ευχαριστω!
ygage7an.jpg
de9yze9a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Μια επιβεβαίωση, μέσα σε 4 χρόνια εφ´ τάσεις εδώ, σωστά;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Σκέψου το ενδεχόμενο για πρόσθετο, κανε μια έρευνα αγοράς για τιμες (θελει και συντήρηση κτλ). Αν επιλέξεις το δρόμο των μμ εχεις αγώνα μπροστά σου λογω του οτι η αραίωση ειναι εκτεταμένη, εντελώς χονδρικά για να δεις διαφορα καλή θελεις γύρω στα 8000 grafts και πάνω, πράγμα που σημαινει πολλαπλές μμ και μεγαλο χρονικό (και οικονομικό) ορίζοντα.
Υπάρχει βέβαια και η "λύση" του ξυρίσματος αν δε θες να ασχοληθείς. Πιστεύω οτι οι θεραπείες δεν θα σου δώσουν πολλα.
 

gkast

Active Member
kamounias είπε:
Παιδιά γεια σας! Απο το 2010 όταν φάνηκαν τα πρώτα σημάδια αραίωσης μέχρι κ σημερα όσο μπορούσα το παλεψα...ας ειναι καλα το toppik που κάνει την δουλειά του...αλλά πλέον δεν πάει αλλο χρειάζεται μια δραστική λυση !! Το φόρουμ εδω με εχει βοηθήσει παρα πολυ, κ κατέληξα να σκεφτώ την λυση της D*I !!! Θεραπείες έκανα αρκετές regain fulfix κ αλλά διάφορα αλλά τιποτα...κληρονομικότητα δεν ειναι 100%, η ψυχολογία μου καθε μέρα χάλια με αυτές της κολο τριχες( κ σκέφτομαι υπάρχουν χειρότερα προβλήματα κ εγώ σνηςυχω για βλακείες αλλά...) θελω την βοήθεια σας κ την άποψη σας με βάση την εικόνα μου στην παρακάτω φωτογραφία....

Ποσά graft χρειάζομαι; Δεν θελω να έχω το χαμένο μου μαλλί απλά να έχω Μάλι

Σκέφτομαι ακόμα κ την λυση προσθετου αλλά δεν ξερω το κόστος

Ευχαριστω!
ygage7an.jpg
de9yze9a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Γύρω στα 3000-3500 grafts να βάλεις μόνο μπροστά θα αναβαθμιστείς θεαματικά .
Τα άλλα που λες περι πρόσθετα είναι μα.....ες .δεν μπορω να ακούω απο νέα παιδιά τέτοια πράγματα εφόσον υπάρχουν λύσεις...
 

kamounias

Member
Αυτο λέω κ εγώ φιλε μου...αν ήμουν καλα μπροστά δεν θα είχα πρόβλημα !!! Έχω ακούσει καλα λογια στην D*I κ λέω να απευθυνθώ εκεί...γνωρίζουμε περίπου το κόστος στα 3000 3500 graft ??


Εδω με toppik...
6uqajege.jpg
 

gkast

Active Member
Στην συγκεκριμένη εταιρία δεν σου διευκρινίζουν πόσσα μοσχεύματα θα σου βάλουν
Γιατι το πάνε με συνεδρίες το θέμα...
Τώρα το μαξιμουμ που θα σου πάρουν είναι γύρω στα 2500grafts και τιμή γύρω στα 5χιλιάρικα .για δύο ημέρες.
 

kal

Member
Αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι??Ρωταω γιατι αν εχεις περασει τα 30 και εχει σταθεροποιηθει που λογικα ετσι φαινεται αξιζει να παλεψεις με μεταμοσχες..
 

kamounias

Member
Φυσικά κ επιτρέπεται ...ειμαι 30 !!! 5 Χιλιαρικα ε;; Πολλά τα βλέπω...αυτο που με απασχολεί περισσότερο ειναι αν δέχονται δώσεις...γιατι αν ειναι ντούκου τότε ειναι πολυ δύσκολο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
kamounias είπε:
Φυσικά κ επιτρέπεται ...ειμαι 30 !!! 5 Χιλιαρικα ε;; Πολλά τα βλέπω...αυτο που με απασχολεί περισσότερο ειναι αν δέχονται δώσεις...γιατι αν ειναι ντούκου τότε ειναι πολυ δύσκολο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για Ελλαδα μονο dhi θα σου προτεινα κ εγω.Το καλυτερο θα ηταν να κανεις 2 μμ σε μικρο σχετικα διαστημα.Με 1 σιγουρα δεν θα καταφερεις κ πολλα μιας κ η αραιωση ειναι σχετικα μεγαλη.Μου κανει τρομερη εντυπωση οτι εχασες τοσο γρηγορα τοσο μαλλι παντως.Η Αληθεια ειναι παντως οτι υπαρχουν κατα καιρους περιοδοι που η τριχοπτωση ειναι μεγαλυτερη.Εγω πχ τον τελευταιο 1,5 χρονο εχασα αποτομα περισσοτερες τριχες απο οτι ειχα χασει τα προηγουμενα 3-4 χρονια.Αν αποφασισεις παντως να μπεις κ εσυ στον χορο θα πρεπει να ξερεις οτι θα χαλασεις αρκετο χρημα κ παντα θα μαζευεις για την επομενη μμ.Σιγουρα θα χρειαστεις κ μοσχευματα απο το σωμα καποια στιγμη.Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamounias

Member
Για να καταλάβω...αν πχ κάνω 2 μετ κ ειμαι ψιλό κομπλέ μετά απο χρονια θα πρέπει ΝΑ ξανακάνω ;;;; Πισω έχω πολυ καλή δωτρια, τώρα για το σώμα δεν θα έλεγα ότι έχω κ πολλές τρίχες !!! Να για κάτι τέτοια σκέφτομαι το προσθετο ουφφφφ... Ευχαριστω για τις απαντήσεις !!!


Για να πω την αλήθεια τα πρώτα σημάδια τριχοπτωσης φάνηκαν το 2008 αλλά σε μικρό βαθμό....


Soralteno είπε:
Σκέψου το ενδεχόμενο για πρόσθετο, κανε μια έρευνα αγοράς για τιμες (θελει και συντήρηση κτλ). Αν επιλέξεις το δρόμο των μμ εχεις αγώνα μπροστά σου λογω του οτι η αραίωση ειναι εκτεταμένη, εντελώς χονδρικά για να δεις διαφορα καλή θελεις γύρω στα 8000 grafts και πάνω, πράγμα που σημαινει πολλαπλές μμ και μεγαλο χρονικό (και οικονομικό) ορίζοντα.
Υπάρχει βέβαια και η "λύση" του ξυρίσματος αν δε θες να ασχοληθείς. Πιστεύω οτι οι θεραπείες δεν θα σου δώσουν πολλα.

Όντως...το ξερω ότι έχω αγώνα πολυ με μμ κ μα σου πω την αλήθεια δεν ειναι για τέτοια γιατι δεν ξέρεις μετά απο τόσα λεφτά το αποτέλεσμα.

Μια έρευνα που έκανα για προσθετο ειναι 800€ η αγορά του κ συντήρηση να κάνω μόνος μου...κόλλες κ τα σχετικά ένα 50€ με διάρκεια ένα μήνα !! Αλλαγή καθε 15ημερες...Δράμα κ αυτο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stripar

Established Member
Διακρίνω ένα λύπομα στη δεξιά μεριά της ζώνης Α?...άν πρόκειται να ξεκινήσεις την διαδικάσια τών μτχ καλό είναι να αφαιρεθεί πρώτα....Νοικοκυρεμένα πράγματα!.

Αν διακρίνω σωστά , βέβαια:)

Θα συμφωνήσω με @Soltareno , άν δέν κατέβεις χαμηλά και με μιά ώριμη Hairline με 6-8000 grafts θα είσαι κομπλέ για αρκετά χρόνια , βέβαια σημασία έχει και τί δυνατότητα έχει η δότριά σου!
Θεωρώ ότι χρειάζεσαι 3-4 session , 3-4 χρόνια δηλ για να τουμπανιάσεις
 
Φίλε kamounia γεια κι απο μένα!

Νομίζω εισαι ακριβώς ιδια περιπτωση με τη δικιά μου (δυστυχώς), οπου το toppik πλέον δεν ειναι αρκετό.

Τα πραγματα ειναι καπως απλά.
Αν βρεις χρήματα βάζεις 7-8.000 γκραφτς και θα εισαι κομπλε, οπως σου ειπαν και τα παιδια πιο πανω. Αν ομως αυτο ειναι αδύνατο θα πρεπει να βάλεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2.500 γκραφτς. Δεν θα γινεις τουμπανο αλλα δεν θα εισαι και καραφλος. Η εικόνα σου ομως θα αλλαξει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Κοιταξε το νήμα μου να παρεις μια εικόνα οσον αφορα τον αριθμό των γκραφτς. Δυστυχώς τα χρήματα ειναι πολύ σημαντικός παραγοντας σε μια μμ.
 

Bouklas

Well-Known Member
Μεταμόσχευση: Αδύνατο να φτάσει την τέλεια πυκνότητα, δίνεις πολλά λεφτά σε σύντομο χρονικό διάστημα, συνήθως θες 2-3 επεμβάσεις και θεραπεία για να την υποστηρίξεις.
Πρόσθετο: Φοβερή πυκνότητα, μακροχρόνια και ακριβή συντήρηση, μόνιμο άγχος για τυχόν άσχημο συμβάν, όλοι οι θύλακες κάτω από το πρόσθετο θα νεκρωθούν οποτε αν κάποτε το βαρεθείς bye bye σε ότι ζούσε. Και φαντάσου την αντίδραση των γνωστών σου, από μαλλιάς σε ένα 24ωρο καραφλός.
 

kamounias

Member
Stripar είπε:
Διακρίνω ένα λύπομα στη δεξιά μεριά της ζώνης Α?...άν πρόκειται να ξεκινήσεις την διαδικάσια τών μτχ καλό είναι να αφαιρεθεί πρώτα....Νοικοκυρεμένα πράγματα!.

Αν διακρίνω σωστά , βέβαια:)

Θα συμφωνήσω με @Soltareno , άν δέν κατέβεις χαμηλά και με μιά ώριμη Hairline με 6-8000 grafts θα είσαι κομπλέ για αρκετά χρόνια , βέβαια σημασία έχει και τί δυνατότητα έχει η δότριά σου!
Θεωρώ ότι χρειάζεσαι 3-4 session , 3-4 χρόνια δηλ για να τουμπανιάσεις

Πολυ σωστά το διακρίνεις φιλε !! Έχω ένα λυπομα κ σκοπεύω να το βγάλω αυτο τον καιρό αλλά να σου πω την αλήθεια ψιλό φοβάμαι :p


Sent from my iPhone using Tapatalk


Bouklas είπε:
Μεταμόσχευση: Αδύνατο να φτάσει την τέλεια πυκνότητα, δίνεις πολλά λεφτά σε σύντομο χρονικό διάστημα, συνήθως θες 2-3 επεμβάσεις και θεραπεία για να την υποστηρίξεις.
Πρόσθετο: Φοβερή πυκνότητα, μακροχρόνια και ακριβή συντήρηση, μόνιμο άγχος για τυχόν άσχημο συμβάν, όλοι οι θύλακες κάτω από το πρόσθετο θα νεκρωθούν οποτε αν κάποτε το βαρεθείς bye bye σε ότι ζούσε. Και φαντάσου την αντίδραση των γνωστών σου, από μαλλιάς σε ένα 24ωρο καραφλός.

Κ εγώ τα έχω σκεφτεί φιλε μου αυτά αλλά
1ον κ με το toppik με αέρα μπάνιο η άγγιγμα ξανά γίνεσαι καταφλας,
2ον να νεκρωθούν οι θύλακες; Μα ήδη δεν υπάρχουν.
3ον το σκέφτομαι κ με απασχολεί το ότι αν θες να το παρατήσεις αλλάζεις απο την μια στιγμή στην άλλη αλλά ρε φιλε μονο την ψυχολογία μου που θα έχω αν έχω μαλλί θα πάρω 10 χρονια πάνω μου !!!!! Έχω απελπιστει πολυ με της παλιό τρίχες κ υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα !!! Αν αποφασίσω να βγάλω το προσθετο ας πούμε τα ξύρισα όλα γιατι έτσι ήθελα...λέμε τώρα !!!


Γνωρίζουμε κόστος κ συντήρηση του προσθετου; Κ κάτι αλλο το προσθετο το παίρνεις μια φορά η καθε χρονο το αλλάζεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Προσθετο ενοειτε περουκα για να καταλαβω?
Και εαν ναι πως κρατιετε στο κεφαλι?Φενεται φυσικο?
 

Bouklas

Well-Known Member
kamounias είπε:
Κ εγώ τα έχω σκεφτεί φιλε μου αυτά αλλά
1ον κ με το toppik με αέρα μπάνιο η άγγιγμα ξανά γίνεσαι καταφλας,
2ον να νεκρωθούν οι θύλακες; Μα ήδη δεν υπάρχουν.
3ον το σκέφτομαι κ με απασχολεί το ότι αν θες να το παρατήσεις αλλάζεις απο την μια στιγμή στην άλλη αλλά ρε φιλε μονο την ψυχολογία μου που θα έχω αν έχω μαλλί θα πάρω 10 χρονια πάνω μου !!!!! Έχω απελπιστει πολυ με της παλιό τρίχες κ υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα !!! Αν αποφασίσω να βγάλω το προσθετο ας πούμε τα ξύρισα όλα γιατι έτσι ήθελα...λέμε τώρα !!!


Γνωρίζουμε κόστος κ συντήρηση του προσθετου; Κ κάτι αλλο το προσθετο το παίρνεις μια φορά η καθε χρονο το αλλάζεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σίγουρα θα αλλάξει η ψυχολογία σου! Καλά το τοππικ σε κάποιες περιπτώσεις οπτικώς δεν κάνει τίποτα, για αέρα και μπάνιο πάντως έχω βουτήξει σε πισινα ή να είμαι σε βροχή και δεν έδειξε τίποτα άσχημο, είχα βάλει λακ από πάνω.
Για τις τιμές παίζουνε διαφορες από 1000 τον χρόνο μέχρι και 4.000+, αλλα το θέμα είναι να γίνει καλή δουλειά γιατί σε σχόλια εδώ μέσα και σαν γενικό πρόβλημα από πολλούς είναι πως εύκολα το καταλάβει κάποιος. Λογικά τα hair systems είναι τα καλύτερα και ακριβότερα επίσης. Υπάρχουν πολλές ξένες εταιρίες που κάνουν hairsystems, ο πιο διάσημος είναι ένας αμερικανος που χρεώνει με 4.500-5000 δολάρια αν θυμάμαι καλά. Για Ελλάδα μονο την Ber**** Κο*** ξέρω αλλα δεν μου γεμίζουν το μάτι.
 
Μπλουζα