Σκέψη για μεταμόσχευση

Καλησπέρα στο φόρουμ,

λοιπόν είμαι 37 χρονών και έχω αρκετή αραίωση οπότε και σκέφτομαι μια λύση.
Έχω βγάλει κάποιες φώτο μόλις τώρα κάτω από το φως και νομίζω παρουσιάζουν μεγαλύτερο το πρόβλημα από ότι φαίνεται στην πραγματικότητα.
Βλέπωντας τις φώτο και εγώ βλέπω ότι έχω αραιώσει και πάνω στο κεφάλι αρκετά και όχι μόνο στους κροτάφους που κυρίως νόμιζα.
Έχω όμως μαλλιά οπότε υπάρχει περίπτωση για σοκ λος αν μπω μέσα στα ήδη υπάρχοντα?
Εσείς πως το βλέπετε να προχωρήσω?
Αν κάνω μεταμόσχευση θέλω να βάλω όσα περισσότερα γίνεται για να έχω καλό αποτέλεσμα. Δότρια έχω πολύ καλή από ότι μου είπαν.
Πόσες μέρες θα συνιστούσατε άδεια ώστε να πάω στην δουλειά και να μην πολυ φαίνεται?10 φθάνουν?
Να πάω για ακουρευτή ή να τα κουρέψω για καλυτερο αποτέλεσμα?
Για κλινική σκέφτομαι Ελλάδα μάλλον στην Αθήνα Dhi, AHC και Παπανικολάου
 

Συνημμένα

  • foto1.png
    foto1.png
    318.1 KB · Προβολές: 39
  • foto2.png
    foto2.png
    325.4 KB · Προβολές: 40
  • foto3.png
    foto3.png
    790 KB · Προβολές: 39
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχεις καλή ηλικία για μεταμόσχευση,είσαι από τις δύσκολες περιπτώσεις,έχεις αρκετό μαλλάκι ακόμη πάνω σου και πρέπει να επιλέξεις προσεκτικά εκεί που θα αποφασίσεις.
Τοποθέτησε φωτογραφίες από την δότρια πίσω περιοχή και τα πλαϊνά. Καθαρές πάντα!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλή ηλικία για την πρώτη σου προσπάθεια. Εννοείται ολικό κούρεμα. Έχεις αρκετό μαλλί. Σε συνδυασμό με θεραπεία μινοξιδιλης
 

gerassis

Well-Known Member
Μια βδομάδα άδεια ώστε να φύγει και το πρήξιμο είναι αρκετή. 10 μέρες είναι το πιο ασφαλές. Μέσα στις πρώτες 2 μέρες οι ρίζες αγγειώνονται πλήρως και μετά την 8η ριζώνουν οριστικά. Προσοχή τις πρώτες μερες όσο και να σε φαγουρίζει το κεφάλι θα ψεκάζεις μόνο νερό.
Καλό θα είναι να ακουλουθήσεις μια αγωγή για 3-6 μήνες πριν απο τη μμ. δλδ Μινοξιδίλη βιταμίνες σαμπουαν κτλ.
 
Μπλουζα