Σκέψη για μεταμόσχευση, αριθμός grafts.

silero

New Member
Καλησπέρα Forum,

Σκέφτομαι συχνά την πιθανότητα μεταμόσχευσης για να αποκτήσω την hairline που είχα στα 20+ μετά από σταθερή απώλεια μαλλιών τα τελευταία χρόνια πλέον στα 31.

θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσα grafts πιστεύετε θα χρειαστούν;

μετα τίθεται το θέμα για το που να απευθυνθώ, μπαίνοντας συχνά στο forum και ζώντας στην Θεσσαλονίκη παρατηρώ καλά λόγια για τον κ. Τυρκάλα, για την δουλειά του αλλά και για τις τιμές του, εσείς τι πιστεύετε;

τι κόστος υπολογίζεται εάν αποφασίσω να πάω στον κ. Τυρκάλα;

ανεβάζω και μερικές φωτογραφίες που έχω τραβήξει μια γραμμή για το που θα ήθελα να φτάσει η hairline μου.

ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 106
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 103
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 106
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 120

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
2500Ε είναι το μονοήμερο session στο γιατρό.

Παίρνεις κάποιο αγωγή; Επειδή είσαι μικρός, πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να προχωρήσει και άλλο η οπισθοχώρηση της hairline και να χρειαστείς δεύτερη σύντομα. Μήπως να περίμενες λίγο;
 

silero

New Member
2500Ε είναι το μονοήμερο session στο γιατρό.

Παίρνεις κάποιο αγωγή; Επειδή είσαι μικρός, πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να προχωρήσει και άλλο η οπισθοχώρηση της hairline και να χρειαστείς δεύτερη σύντομα. Μήπως να περίμενες λίγο;

οχι δεν παίρνω κάποια αγωγή.

θα μπορούσα και να περιμένω εννοείται.

παντως φαίνεται η πρώτη ζημιά να έγινε δηλαδη τα σημεία που άρχισαν να αραιώνουν απο τα 20+ άδειασαν.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν είναι να δώσει 2500€ για 1500 grafts δεν παει Κύπρο με πληρωμένα εισιτήρια και διαμονή ως μια εβδομάδα ?ούτε ξενοδοχεία θα πληρώσεις ουτε τπτ.και δουλειά πάρα πολύ δυνατή.αν ξεφύγει η τιμή παιδιά αλλάζουν πολλά δεδομένα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα Forum,

Σκέφτομαι συχνά την πιθανότητα μεταμόσχευσης για να αποκτήσω την hairline που είχα στα 20+ μετά από σταθερή απώλεια μαλλιών τα τελευταία χρόνια πλέον στα 31.

θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσα grafts πιστεύετε θα χρειαστούν;

μετα τίθεται το θέμα για το που να απευθυνθώ, μπαίνοντας συχνά στο forum και ζώντας στην Θεσσαλονίκη παρατηρώ καλά λόγια για τον κ. Τυρκάλα, για την δουλειά του αλλά και για τις τιμές του, εσείς τι πιστεύετε;

τι κόστος υπολογίζεται εάν αποφασίσω να πάω στον κ. Τυρκάλα;

ανεβάζω και μερικές φωτογραφίες που έχω τραβήξει μια γραμμή για το που θα ήθελα να φτάσει η hairline μου.

ευχαριστώ

Για βάλε και άλλες φώτο, πανοραμικές, δότριας να δούμε τι παίζει.
 

silero

New Member
Για βάλε και άλλες φώτο, πανοραμικές, δότριας να δούμε τι παίζει.

να πω οτι πήγα για κουρεμα προχτές και ζήτησα να μου ''ξεφουσκώσει'' τα μαλλια περιμετρικά,είναι πολυ πιο πυκνή η περιοχή κανονικά.
 

Συνημμένα

  • cRfwWtB0.jpeg
    cRfwWtB0.jpeg
    603.5 KB · Προβολές: 116

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
2.5k το μονοήμερο και 4K το διήμερο.

Kι εμενα αυτο μου ειπαν. 2500 για το μονοημερο..ανεξαρτητα με το ποσα τελικα θα τοποθετηθουν μεταξυ 1800 και 2300 που υπολογιστηκε κατα προσεγγιση ο αριθμος που θα χρειαστω. Δηλ και για τα 1800 και για τα 2300 υπαρχει το ιδιο εφαπαξ κοστος. Παντως το κοστος ειναι λογικο κ σημασια εχει η ικανοτητα του γιατρου. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο συμφερει για πιο mini επεμβασεις
 

oreo

Well-Known Member
Kι εμενα αυτο μου ειπαν. 2500 για το μονοημερο..ανεξαρτητα με το ποσα τελικα θα τοποθετηθουν μεταξυ 1800 και 2300 που υπολογιστηκε κατα προσεγγιση ο αριθμος που θα χρειαστω. Δηλ και για τα 1800 και για τα 2300 υπαρχει το ιδιο εφαπαξ κοστος. Παντως το κοστος ειναι λογικο κ σημασια εχει η ικανοτητα του γιατρου. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο συμφερει για πιο mini επεμβασεις
Λογικό το κόστος για τα 1800 - 2300. Για μίνι επέμβαση όπως εξελίσσεται το νήμα, μάλλον θα κόψω μια τούφα και θα την κολλήσω στον δεξί κρόταφο με logo στιγμής :p
 

Hairsick

Active Member
Απλά θέλει λιγάκι διευκρίνιση, σχετικά με τα μοσχεύματα που θα μπουν. Το μπαίνω και βλέπουμε πόσα θα βγάλουμε δεν με βοήθησε προσωπικά στην μμ μου, με άλλον γιατρό φυσικά.
 

Αthens2021

Active Member
Εμενα παντως λογικα δεν μπορουσε ο γιατρος απο φωτος να ειναι σιγουρος αν θα υπαρχουν ξεκαθαρα κενα για να τοποθετηθουν grafts και σε αραιωμενες περιοχες της α ζωνης ... αν δε σε εξετασει απο κοντα κτλ ..οποτε το 1800 πιστευω αναφεροταν στο να κανω ενα κλεισιμο στη hairline αντιστοιχο με του φιλου που ανοιξε το νημα εδω.. κ ο μεγαλυτερος αριθμος στο αν καταφερουμε ν μπουμε στην α ζωνη μεσα
 

kharmacoma

Well-Known Member
Απλά θέλει λιγάκι διευκρίνιση, σχετικά με τα μοσχεύματα που θα μπουν. Το μπαίνω και βλέπουμε πόσα θα βγάλουμε δεν με βοήθησε προσωπικά στην μμ μου, με άλλον γιατρό φυσικά.

Προφανώς και γίνεται αυτή η συζήτηση. Σου λέει θες, 3200. Άρα πας για διήμερη. Η θές, 2400. Άρα πας για μονοήμερη. Μπορεί να σου βγει λίγο πάνω από 1ΕUR το graft η λίγο κάτω. Εμενα μου έκανε διήμερη και μου έβαλε 4150.
 
Μπλουζα