Σκέψεις για μεταμόσχευση

nikoskiske

Member
Καλησπέρα σε όλους.
Έφτασε επιτέλους η ώρα να σκεφτώ σοβαρά την μεταμόσχευση και θα ήθελα την γνώμη και την βοήθεια όσων θέλουν.
Είμαι στα 35 μου πλέον. Με τριχόπτωση από τα 18.
Εχω καταφέρει να διατηρησω αρκετά από τα μαλλιάου με χρήση φινας και μινοξ τα τελευταία 8 χρόνια.
Σαε παραθέτω φωτογραφίες με στεγνό μαλλί αν και με βρεγμένο φαίνεται πιο καθαρά το πρόβλημα. Έχω λεπτή τρίχα.
Γνώμες για σα πόσα μοσχεύματα θα χρειαστούν καλοδεχουμενες.
Εχω κλείσει ήδη ραντεβού στην bhr για μια γνώμη αλλά μου ζήτησαν 60 ευρώ την επίσκεψη και δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση. Θα ήθελα να ρωτήσω όσοι έχετε πάει σε ανάλογες κλινικές υπάρχει πάντα αυτό το κόστος της επίσκεψης;
Γιατί θα μου ειναι δύσκολο να δώσω 300 ευρω μόνο και μόνο για να πάω σε 5 κλινικές να πάρω γνώμες.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Συνημμένα

  • IMG_20210825_174401.jpg
    IMG_20210825_174401.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 89
  • IMG_20210826_111053.jpg
    IMG_20210826_111053.jpg
    767.8 KB · Προβολές: 90
  • IMG_20210826_111258.jpg
    IMG_20210826_111258.jpg
    836 KB · Προβολές: 101

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikoskiske

Member
2000 μπροστα και 1000 crown για ολικη επαναφορα. Μόνο BHR και Αναστασάκης νομίζω χρεώνουν το πρώτο ραντεβού.
Ευχαριστώ πολύ για την εκτίμηση φίλε μου.
Δεν το ξερα αυτό με την χρέωση.
Ήμουν ανάμεσα σε bhr και starks αλλά η μία είναι Θεσσαλονίκη και μου είναι δύσκολο λόγο δουλειάς να πάω για ραντεβού εκεί.
Ηθελα να ρωτήσω επίσης αν γνωρίζει κάποιος επειδή το ποσό δεν το έχω ολόκληρο, υπάρχουν διευκολυνσεις που απόπληρώνεις με δώσεις η παίρνεις ένα καταναλωτικό και τελειώνεις;
 

kharmacoma

Well-Known Member
Δεν το γνωρίζω. Θεωρώ πάντως ότι γενικά είσαι εύκολη περίπτωση, απλά πρέπει να προσεχτεί λίγο το crown γιατί έχεις μαλλιά εκεί αρκετά.
 

Disco

Well-Known Member
Συνήθως δεν χρεώνουν το ραντεβού. LP clinic, Advanced hair clinic, Starks, Regrow (Βελημβασάκης), DHI, κάνουν δωρεάν. Η DHI κάνει και μετρήσεις δότριας...
 

nikoskiske

Member
Δεν το γνωρίζω. Θεωρώ πάντως ότι γενικά είσαι εύκολη περίπτωση, απλά πρέπει να προσεχτεί λίγο το crown γιατί έχεις μαλλιά εκεί αρκετά.
Να σου οω την αλήθεια το crown δεν με ενδιαφέρει τόσο.
Με ενδιαφέρει να πυκνώσει και να κατέβει το hairline γιατί όπως βλέπεις έχει γινει το κούτελο αεροδρόμιο και οι κρόταφοι πολύ μέσα.
Συνήθως δεν χρεώνουν το ραντεβού. LP clinic, Advanced hair clinic, Starks, Regrow (Βελημβασάκης), DHI, κάνουν δωρεάν. Η DHI κάνει και μετρήσεις δότριας...
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τσεκάρω τότε να κλείσω ραντεβού και dhi να μου πουν τι παίζει με την δοτρια μου
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη θα έλεγα 2200 hairline/κροτάφους και 700 crown.
Η τριχόπτωση σου είναι σταθερή ή συνεχίζεται και αν ναι με τι ρυθμούς;
 

nikoskiske

Member
Πριν ξεκινησεις φινα μινο για 8 χρονια ησουνα στην ιδια κατασταση?
Καλησπερα φίλε μου.
Εχω ακόμα ένα thread.
Εκεί έχω βάλει φωτός πως ήμουν πριν την φίνα και μίνο και μετά.
Δυστυχώς δεν ξέρω πως να τα κάνω copy paste εδω.
Αν το δεις πάντως θα δεις την διαφορά.
 

nikoskiske

Member
Καλησπέρα φίλε μου.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη θα έλεγα 2200 hairline/κροτάφους και 700 crown.
Η τριχόπτωση σου είναι σταθερή ή συνεχίζεται και αν ναι με τι ρυθμούς;
Και εγώ υπολογίζω μέχρι 2.500 γιατί θέλω την μμ να γίνει σε μια μέρα και όχι σε 2 συνεδρίες. Αν δεν φτάσουν για crown το κάνω άλλη φορά.
Όσο για την τριχόπτωση.
Θα παραθέσω και εδώ φωτος για να καταλάβετε.
Από 20 μέχρι 27 είχα ξυρισμενα μαλλιά γιατί είχα χάσει αρκετά.
Με θεραπεία είχα επανεκφιση και με χρήση τοπικ ήμουν σε ένα ικανοποιητικό στάδιο.
Πλέον βλέπω ότι αργά αλλά σταθερά χάνω τρίχες και δεν με καλύπτει το τοπικ που το έχω βαρεθεί μετά από τόσα χρόνια.
Η πρώτη φώτο είναι πριν την θεραπεία η δεύτερη ένα χρόνο μετά
 

Συνημμένα

  • IMG_20210814_151008.jpg
    IMG_20210814_151008.jpg
    86.9 KB · Προβολές: 88
  • IMG_20210814_151751.jpg
    IMG_20210814_151751.jpg
    92.4 KB · Προβολές: 82

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jumanji

Active Member
Σε πηγε πολυ καλα όπως στην πλειοψηφία πρωτο χρονο η φινα.λογικο νομιζω με τα χρόνια να εξασθενεί το αποτελεσμα.παντως καλη και ευκολη περίπτωση μου φαινεσαι και εμενα,αν και αυτα θα στα πουνε τα εμπειροτερα μελη που γνωριζουνε πολλα παραπανω.
 

nikoskiske

Member
Σε πηγε πολυ καλα όπως στην πλειοψηφία πρωτο χρονο η φινα.λογικο νομιζω με τα χρόνια να εξασθενεί το αποτελεσμα.παντως καλη και ευκολη περίπτωση μου φαινεσαι και εμενα,αν και αυτα θα στα πουνε τα εμπειροτερα μελη που γνωριζουνε πολλα παραπανω.
Η αλήθεια είναι ότι με έσωσε όλα αυτά τα χρόνια και μου έδωσε αυτοπεποίθηση που είχα χάσει. Αλλά ναι σίγουρα δεν κρατάει για πάντα και θέλω και εγώ επιτέλους να αφήσω μαλλι να κάνω κάνα κούρεμα της προκοπής.
Πιστεύω με ένα 3κ θα σαι μια χαρά.
Ευχαριστώ για την εκτίμηση.
Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να βάλω τόσα πολλά για να έχω δοτρια σε τυχόν αραιωση αργότερα.
 

Gianney

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι με έσωσε όλα αυτά τα χρόνια και μου έδωσε αυτοπεποίθηση που είχα χάσει. Αλλά ναι σίγουρα δεν κρατάει για πάντα και θέλω και εγώ επιτέλους να αφήσω μαλλι να κάνω κάνα κούρεμα της προκοπής.

Ευχαριστώ για την εκτίμηση.
Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να βάλω τόσα πολλά για να έχω δοτρια σε τυχόν αραιωση αργότερα.
Χμ σε αυτό που λες έχεις δίκιο .Βασικά πρέπει πρώτα να πας να σου δουν την δοτρια με μετρήσεις,μετά να εκτιμήσεις κλίμακα και αν θα κάνεις θεραπεία και τα επόμενα χρόνια η όχι και τέλος πλάνο μμ
 
Μπλουζα