Σκέψεις ΜΜ

teohair

Member
Μου πρότεινε 1 συνεδρία με 2000, και 2500 να αντλούσε πάλι απέχει από τους υπολοίπους.

Γενικά εκτός Ελλάδος δεν θέλω να πάω, θεωρώ την περίπτωση μου «βατή» ωστε να πάρω αποτέλεσμα στην Ελλάδα.

Αυτό που επίσης σκέφτομαι είναι να συνδυάσω ´εξωτερικό με τον Dr.Bisanga στην Ελλάδα, μπορεί να κάνει τον σχεδιασμό και τις οπές κ γενικά επιβλέπων της επέμβασης στην bhr
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εμένα που είμαι περίπου σε pattern σαν και εσένα αλλά με λεπτή τρίχα και περίπου 30-40% λιγότερο μαλλί πάνω μου έχουν πει από 5000-6500 graft αε δυο ΜΜ. Νομίζω για μπροστά θες 2500-2800 και 800-1000 crown. Μπορεί να γίνει και σε μια διήμερη ΜΜ η περίπτωση σου. Ξεκινά φιναστεριδη η συμβουλή μου για να κρατήσεις τα υπάρχοντα.
 

teohair

Member
Εμένα που είμαι περίπου σε pattern σαν και εσένα αλλά με λεπτή τρίχα και περίπου 30-40% λιγότερο μαλλί πάνω μου έχουν πει από 5000-6500 graft αε δυο ΜΜ. Νομίζω για μπροστά θες 2500-2800 και 800-1000 crown. Μπορεί να γίνει και σε μια διήμερη ΜΜ η περίπτωση σου. Ξεκινά φιναστεριδη η συμβουλή μου για να κρατήσεις τα υπάρχοντα.
@bobby το έχεις κάνει το βήμα της ΜΜ?
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως φίλε σαν να έχεις μοκέτα είσαι.Μπες για μια μμ α ζώνη και mid,μην σου πω κάνα 3500με 4000
 

witcher

Well-Known Member
Αυτό που επίσης σκέφτομαι είναι να συνδυάσω ´εξωτερικό με τον Dr.Bisanga στην Ελλάδα, μπορεί να κάνει τον σχεδιασμό και τις οπές κ γενικά επιβλέπων της επέμβασης στην bhr
Θα έκανε όλες τις οπές ο Bisanga; Γιατί από ότι γνωρίζουμε στην Ελλάδα δεν κάνει το σύνολο των οπών ο Bisanga αλλά ένα μέρος και τα υπόλοιπα οι Έλληνες Ιατροί της κλινικής.
 

teohair

Member
Θα έκανε όλες τις οπές ο Bisanga; Γιατί από ότι γνωρίζουμε στην Ελλάδα δεν κάνει το σύνολο των οπών ο Bisanga αλλά ένα μέρος και τα υπόλοιπα οι Έλληνες Ιατροί της κλινικής.

@witcher Κάνει αυτές του hairline, για την περίπτωση μου πάντα θεωρώ πως εκεί είναι και το κρίσιμο. Πίσω από αυτό, φαντάζομαι υπάρχει η εξιδίκευση και η καθοδήγηση να γίνει σωστά χωρίς να το κάνει ο Dr.B
 

witcher

Well-Known Member
@witcher Κάνει αυτές του hairline, για την περίπτωση μου πάντα θεωρώ πως εκεί είναι και το κρίσιμο. Πίσω από αυτό, φαντάζομαι υπάρχει η εξιδίκευση και η καθοδήγηση να γίνει σωστά χωρίς να το κάνει ο Dr.B
ναι, μόνο hairline είχα ακούσει και εγώ ότι κάνει, αν και θα μπορούσε πιστεύω να έκανε και λίγο παραπάνω έστω το forelock. Aλλά και φυσικά επιβλέπει τους άλλους και κάνει όλο το σχεδιασμό της επέμβασης που είναι πολύ σημαντικός...
 

teohair

Member
Για τους νέους περιηγητές του φόρουμ που μπορεί να βρεθούν εδώ, έχω να κλείσω το νήμα με την παρουσίαση μου :


και να συμβουλεύσω όσους ψάχνονται, να μελετήσουν καλά τις επιλογές τους, να πάνε σε όσες περισσότερες συνεδρίες/consultations μπορούν, να μην το πάρουν αψήφιστα, ψάξτε και βρείτε αντίστοιχες περιπτώσεις με εσάς πρίν και δείτε που θέλετε να πάτε μετά, εαν μπορούν να δείτε και κάποιον που έχει κάνει ΜΜ ζωντανά ακόμα καλύτερο.

Η έρευνα και η απόφαση είναι μεγάλη ιστορία, η επέμβαση και η αποκατάσταση της υπόθεση 3-4 μηνών το αποτέλεσμα όμως άμα γίνουν όλα όπως πρέπει συνηγορούν στο " just do it"

Το φόρουμ είναι πολύ καλή πηγή πληροφοριών, χρησιμοποιήστε το!!
 

Συνημμένα

  • IMG_6361.jpg
    IMG_6361.jpg
    583.4 KB · Προβολές: 32
  • IMG_6207.jpg
    IMG_6207.jpg
    718.4 KB · Προβολές: 32

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα