Σκέφτομαι να παω Feller

hairtoday

New Member
Καλησπέρα είμαι 27 και πάω για nw5. Επειδή έχω αραιώσει πολύ μπροστά λέω να πάω να ξαναφτιάξω το hairline μου. Σκέφτομαι για Dr Feller από ότι έχω διαβάσει σε ξένα forum λένε ότι κάνει καλή δουλειά. Υπάρχει κάποιο μέλος του forum που να έχει εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό να με διαφωτίσει. Είμαι σε φάση ερευνας τώρα e και μαζεύω και χρήματα γιατί ψάχνω απλά τον καλύτερο για να έχω όσο πιο φυσικό αποτέλεσμα γίνεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimit

New Member
O feller είναι ένας από τους 5 καλύτερους στον κόσμο, βάσει των όσων αποτελεσμάτων του έχω δει σε φόρουμς. Δεν έχω ωστόσο προσωπική εμπειρία για να σου πω, απλά επιβεβαιώνω αυτό που και εσύ αναφέρεις για τα ξένα φόρουμ. Αμφιβάλλω αν πολλά άτομα από εδω έχουν κάνει επέμβαση στην Αμερική για να σου πουν, άντε να είναι 3-4 το πολύ. Στέιλε του ένα email με φωτος και ρώτησε τον για προσεγγιστική τιμή πάντως, γιατί η εμπέμβαση στην Αμερική θα σου κοστίσει αρκετά χρήματα (μη ξεχνάς τα ταξιδιωτικά έξοδα).
 

hairtoday

New Member
Ναι το ξέρω υπολογίζω περίπου 15000 ευρω ολα. Απλά με νιάζει το καλύτερο δυνατο αποτέλεσμα και ας καταξοδευτω, τι να κανω. Του έχω στήλει μαιλ. Σκεφτομαι παράληλλα H&W. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ορικη δοτρια απο οτι μου έχει πει ο γνωστος κωλονακιοτης γιατρος Για.Γκ. που είχα κανει την πρωτη μου HT πριν 5 χρονια.
 

Dimit

New Member
πολλά λεφτα φίλε. αλλά αν είναι να είμαστε ευτυχισμένοι ας είναι. πάντως σκέψου και 1-2 ευρωπαικές λύσεις που έχεις, πχ στο Βέλγιο. Good Luck
 

Flosk

Well-Known Member
Καλησπερα hairtoday και χρονια πολλα! Μιλάς για στριπ στα 15500 € έτσι; Πως τα έχεις υπολογίσει; Ποσά μοσχεύματα ,πόσο θα σου κοστίσουν τα εισιτήρια;Εγώ πάντως πιστεύω πως ειναι από τους καλύτερους. Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση ειναι πως στα αποτελέσματα που έχει ανεβάσει στο σαιτ του και φαίνονται εξαιρετικά, αναφέρεται μικρός αριθμός grafts .. Οι H&W από την άλλη φαίνεται να σπαταλάνε τη δοτρια στα αποτελέσματα τους! Μεταξύ των 2 θα διαλεγα Feller εγώ..
Στον Γ. Γ. ποσά έβαλες; Δεν εμεινες καθόλου ευχαριστημένος; άντε ανέβασε και καμία Φωτο να σου πούμε !!!
 

hairtoday

New Member
Στον Γ.Γ έβαλα περιπου 450 και για 4 χρονια εκαναν την δουλεια τους. Τωρα ομως έφηγαν και τα γυρω μου φενετε οτι ειναι λιγο στραβή η δουλειά. Γενικα μαλλον μετριο το αποτελεσμα χωρις να το λεω κακό. Απλα ελπιζω σε σιγουρα κατι καλυτερο απο Γ.Γ.. Γιαυτο ψάχνομαι για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα ανεξαρτητος κόστους. Φωτο θα ανεβασω συντομα. Τωρα δεν εχς κατι πρόχειρο :)
 

Dimit

New Member
Shapiro, Hasson, Bisanga, Cole, Feller, Rahal είναι αυτοί που θα επικεντρωνόμουν εγώ. Ισως παραλέιπως και 2-3 άλλους ισάξιους.

Πολλά λεφτά μας έχει κοστίσει αυτό το γα%^%&νο το DHT σε θεραπείες και μεταμοσχεύσεις ρε γαμώτο. Κρίμα, μπορούσαμε να τα χαλούσαμε σε ταξίδια, διακοπές και να κάναμε γενικά καλύτερη ζωή. :( Όπως και να το δεις μεγάλη αδικία η τριχόπτωση :(
 

3746741

Member
Dimit είπε:
Shapiro, Hasson, Bisanga, Cole, Feller, Rahal είναι αυτοί που θα επικεντρωνόμουν εγώ. Ισως παραλέιπως και 2-3 άλλους ισάξιους.

Πολλά λεφτά μας έχει κοστίσει αυτό το γα%^%&νο το DHT σε θεραπείες και μεταμοσχεύσεις ρε γαμώτο. Κρίμα, μπορούσαμε να τα χαλούσαμε σε ταξίδια, διακοπές και να κάναμε γενικά καλύτερη ζωή. :( Όπως και να το δεις μεγάλη αδικία η τριχόπτωση :(

δυστυχως ετσι ειναι...
 

hairtoday

New Member
Με strip τα έβαλα δυστυχώς. Από ότι μου έλεγε ο συγκεκριμένος γιατρό την fue δεν την εμπιστεύεται καθόλου γιατί έχεις μεγαλύτερες απώλειες τριχοθυλακίων από την δότρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
hairtoday είπε:
Με strip τα έβαλα δυστυχώς. Από ότι μου έλεγε ο συγκεκριμένος γιατρό την fue δεν την εμπιστεύεται καθόλου γιατί έχεις μεγαλύτερες απώλειες τριχοθυλακίων από την δότρια.
O Συγκεκριμενος γιατρος δεν εμπιστευεται την Fue αλλα τοτε γιατι οπως λεει εχει το ρομποτακι που κανει fue .....το οποιο ομως δεν το εχει δει ποτε κανεις.Δυστυχως φιλε εμπλεξες.Οι γιατροι εδω ειναι ολοι μετριοι το λιγοτερο.Σου εκανε strip για 450 grafts.......αυτο ξερει αυτο κανει.Εγω παντως θα σου προτεινα να μιλησεις κ με Κυπρο για 1 γνωμη.Τα λεφτα αυτα δεν ειναι και λιγα.Καλη επιτυχια σε οτι κανεις και να ενημερωνεις και εμας.
 

hairtoday

New Member
Τι εννοείς ότι έμπλεξα λόγο του πολύ μικρού αριθμού τριχοθυλακίων? Πάντως για 4 χρονάκια έκρινε μια χαρά το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι έμπλεξα επειδή πρέπει να ξανακάνω μεταμόσχευση και δεν έχω και πολύ καλή δότρια οποτε πρέπει να την εκμεταλλευτώ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο
 

tas

Member
Φίλε hairtoday είναι αδιανόητο για 450 grafts να σου κάνει κάποιος στριπ. να έχεις για πάντα μια ουλή για τόσο μικρό αριθμό. Άπλα σου λέει αυτός ο γιατρός τώρα που να μπλέκω με fue (που προσωπικά πιστεύω δεν γνωρίζει καν να κάνει) κάντου ένα στριπ που είναι και πιο εύκολη σαν διαδικασία (2 άτομα) βάλτου τις τρίχες και έφυγες. Και αυτός τώρα το παίζει και φίρμα και ειδικός. Φίλε hairtoda "ξεκοκάλισε" το forum και θα βρεις τις απαντήσεις. Πριν κάνεις οτιδήποτε σε όποιον και αν πας απέτισε να δεις αποτελέσματα live.
 

hairtoday

New Member
Έψαχνα τον comb που είχε πάει χάσον. Στο mail του δεν απαντάει και το κινητό που έχει στο site του έχει καταργηθεί. Ξέρει κανεις πως μπορώ να έρθω σε επαφή μαζί του? Θα με βοηθούσε πολύ
 

Panos1982

Well-Known Member
hairtoday είπε:
Τι εννοείς ότι έμπλεξα λόγο του πολύ μικρού αριθμού τριχοθυλακίων? Πάντως για 4 χρονάκια έκρινε μια χαρά το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι έμπλεξα επειδή πρέπει να ξανακάνω μεταμόσχευση και δεν έχω και πολύ καλή δότρια οποτε πρέπει να την εκμεταλλευτώ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο

450 θυλακια δεν ειναι τπτ....οσο μετρια δοτρια κι αν εχεις...εχεις διαθεσιμο ακομα πανω απο το 90% το οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει και σιγουρα σε αριθμο υπερβαινει τους 5500 θυλακες.....βαζω 5500 στο χειροτερο σεναριο αν υποθεσουμε οτι η δοτρια σου ειναι απο τις φτωχες και μπορει να δωσει μονο 6000...γιατι μια μετρια δοτρια δινει περιπου 7000-7500 θυλακες με στριπ!!! τον οποιο αριθμο μπορεις να τον αυξησεις λιγο ακομα κανοντας και fue μετα....
απ οτι βλεπω οικονομικο προβλημα δεν εχεις....οποτε μην ανησυχεις ιδαιτερα....αν 500 θυλακες σε καλυψαν για 4 χρονια....τοτε μια χαρα θα τα πας και τωρα....
 

Flosk

Well-Known Member
tas είπε:
Flosk εννοείτε ότι του έκανε strip

Ακυρο, έχεις δίκιο ..γράψε λάθος


ΜΙΚΕΣ είπε:
hairtoday είπε:
Με strip τα έβαλα δυστυχώς. Από ότι μου έλεγε ο συγκεκριμένος γιατρό την fue δεν την εμπιστεύεται καθόλου γιατί έχεις μεγαλύτερες απώλειες τριχοθυλακίων από την δότρια.
O Συγκεκριμενος γιατρος δεν εμπιστευεται την Fue αλλα τοτε γιατι οπως λεει εχει το ρομποτακι που κανει fue .....το οποιο ομως δεν το εχει δει ποτε κανεις.Δυστυχως φιλε εμπλεξες.Οι γιατροι εδω ειναι ολοι μετριοι το λιγοτερο.Σου εκανε strip για 450 grafts.......αυτο ξερει αυτο κανει.Εγω παντως θα σου προτεινα να μιλησεις κ με Κυπρο για 1 γνωμη.Τα λεφτα αυτα δεν ειναι και λιγα.Καλη επιτυχια σε οτι κανεις και να ενημερωνεις και εμας.
Θα συμφωνήσω, πάρε και μια γνώμη από Κύπρο !
 
Μπλουζα