Σαμπουάν Nizoral/Fungoral μετά απο μμ

geobald

Member
Θεωρείτε ότι είναι ασφαλής η χρήρη σαμπουαν κετοκοναζόλης 2-3 εβδομάδες μετά απο μμ; Υπάρχουν μαρτυρίες στο internet που λένε οτι έγινε ζημιά στα νέα μοσχευματά απο τέτοια σαμπουάν, λόγω του οτι δημιουργείται ξηρότητα στο τριχωτό. Εγώ είχα την εντύπωση πως αν περάσει το διάστημα έως ότου δέσουν τα νέα μοσχευματα (10-15 μέρες), μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτι θέλεις. Ποια η γνώμη σας και τι σαμπουάν προτείνετε μετά απο 3 εβδομάδες απο την επέμβαση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geobald

Member
Ποιος ο λόγος να βιαστείς και να αγχωθεις για μια τόσο επικουρική θεραπεία;

Το σαμπουάν κετοκοναζόλης το χρησιμοποιώ σαν ηπιο τοπικό dht blocker. Δεν θα ρισκάρω, αλλά δεν ξέρω και αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε σαμπουάν που μπορώ να χρησιμοποιήσω άφοβα.
 

John82

New Member
Εγώ 20 μέρες μετά τη μμ άρχισα να χρησιμοποιώ κετοκοναζολη. Λόγω φόβου για αυτά που γράφονται την αράιωνα με το baby shampoo αρχικά και τώρα βάζω κανόνικα. Η φυτρωση που έχω τώρα στον 4 μήνα είναι εξαιρετική. Νόμιζα αυτά που λέγονται είναι μούφα και χωρίς λογική.
 

geobald

Member
οι πληροφορίες είναι συγκεχυμένες, θεωρώ οτι πιο ασφαλές είναι να περάσουν 4-5 μήνες ώστε να έχει ξεκινήσει η φύτρωση των νέων μαλλιών
 
Μπλουζα