Ραντεβού μεταμόσχευσης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Φιλε Kosma, επιτρεψε μου να θεωρω οτι κάνεις χρηση toppik και μαλιστα σε υπερβολικο βαθμο.
Απο την πρωτη φωτογραφια που ανεβασες στο νημα, πριν τη μμ, φαινεται ξεκαθαρα οτι βαζεις toppik "με το κιλο".

Ταπεινη προσωπικη αποψη...ανεβαζεις φωτογραφιες χωρις καθολου φωτισμο, γιατι πολυ απλα δε θελεις να δειξεις την πραγματικη εικονα.

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τα μελη που κανουν παρουσιασεις μμ και προσπαθουν να παραπλανησουν/κοροϊδεψουν τους υπολοιπους και τον ιδιο τους τον εαυτο.

Ξεκινησες μια παρουσιαση "της πλακας". Ποτέ δεν ανεβασες ουτε μια φωτογραφια της προκοπης. Καμια φωτογραφια απο την κλινικη και μας κοροϊδευεις με θεοσκοτεινες ληψεις.

Αν θελεις να μας πεισεις οτι κανουμε λαθος που σε αμφισβητουμε, ανεβασε καθαρες φωτογραφιες, με βρεγμενο μαλλι, πανοραμικες, απο διαφορες ληψεις και σε εξωτερικο χωρο με το φως του ηλιου. Τοτε θα αποδειχθει η "γυμνη αληθεια".

Μακαρι να το κάνεις και μακαρι να μας αποδειξεις οτι κανουμε λαθος.

Πρωτος εγω θα βγω και θα παραδεχθω οτι εκανα λαθος εκτιμηση.

Μεχρι τοτε ομως, επιτρεψε μου να θεωρω οτι παραπλανεις το forum.
 
  • Like
Reactions: spi

KosmasD

Member
Πρώτον δεν ξέρω τι είναι τοππικ και δεύτερον η αλήθεια είναι πως βαρέθηκα γιατί δε μου ζήτησε κ κάνεις φωτογραφίες το τελευταίο διάστημα. Πολύ περίεργη και καχύποπτη αντίδραση φίλε. Θα σου κάνω το χατίρι
 

KosmasD

Member
Φιλε Kosma, επιτρεψε μου να θεωρω οτι κάνεις χρηση toppik και μαλιστα σε υπερβολικο βαθμο.
Απο την πρωτη φωτογραφια που ανεβασες στο νημα, πριν τη μμ, φαινεται ξεκαθαρα οτι βαζεις toppik "με το κιλο".

Ταπεινη προσωπικη αποψη...ανεβαζεις φωτογραφιες χωρις καθολου φωτισμο, γιατι πολυ απλα δε θελεις να δειξεις την πραγματικη εικονα
 

Συνημμένα

  • 1587202651012..jpg
    1587202651012..jpg
    783.7 KB · Προβολές: 75
  • 1587202679744..jpg
    1587202679744..jpg
    610.1 KB · Προβολές: 72
  • 1587202734501..jpg
    1587202734501..jpg
    538.3 KB · Προβολές: 78
  • 1587202861347..jpg
    1587202861347..jpg
    716.6 KB · Προβολές: 84
  • 1587202897397..jpg
    1587202897397..jpg
    615.5 KB · Προβολές: 75
  • 1587202934434..jpg
    1587202934434..jpg
    560.7 KB · Προβολές: 83
  • 1587203002488..jpg
    1587203002488..jpg
    533.7 KB · Προβολές: 85

Georgie

Well-Known Member
Μια χαρά ειναι η φυτρωση σου φίλε .
Τωρα ο προβληματισμός σου σίγουρα ειναι το πως θα σώσεις τα πίσω μαλλια, αφού και νεαρός εισαι και η ΑΑ δε σταματάει .
Οι επιλογές σου ειναι η μόνιμη θεραπευτική αγωγή , τα γνωστά Μινοξιδιλη + φιναστεριδη .
Η να μείνεις στη μινοξιδιλη μονο και να καθυστερήσεις το άδειασμα, αργότερα εάν χρειαστεί κοιτάς και για δεύτερη μεταμοσχευση . Αυτο θα έκανα εγω επειδή δε θα ρίσκαρα τη χρήση φιναστεριδης .
Τα σαμπουαν, βιταμινες μπορει να βοηθήσουν στη ποιότητα της τρίχας αλλα στην ΑΑ δε κανουν τιποτα .
Να χαίρεσαι το μαλλάκι σου και μακάρι να παραμείνεις έτσι .
 
  • Like
Reactions: spi

KosmasD

Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Είσαι αξιόπιστη άποψη εδώ μέσα. Όχι φιναστερίδη δεν θέλω με τίποτα. Χρησιμοποιώ χειροποιητη μινοξιλιδη από φαρμακείο. Δεν δεν αν έχει διαφορά από regaine και αυτό με προβληματίζει η αλήθεια είναι αν και η δραστική ουσία είναι σε ίδια αναλογία. Εσύ τι λες; επίσης σαμπουάν με κετοκοναζολη εννοείς;
 

Georgie

Well-Known Member
Δε χρησιμοποιώ nizoral , και τη μινοξιδιλη την έχω σταματήσει . Ρίσκο βέβαια αλλά μου κούραζε το πρόσωπο . Αλλά εγώ είμαι και πενηντάρης οπότε η τριχόπτωση μου δεν έχει επιθετικο χαρακτήρα . Στην ηλικία σου όμως δε θα το τολμούσα .
 

KosmasD

Member
Εδώ σε εχασα
Δε χρησιμοποιώ nizoral , και τη μινοξιδιλη την έχω σταματήσει . Ρίσκο βέβαια αλλά μου κούραζε το πρόσωπο . Αλλά εγώ είμαι και πενηντάρης οπότε η τριχόπτωση μου δεν έχει επιθετικο χαρακτήρα . Στην ηλικία σου όμως δε θα το τολμούσα .
Εδώ σε έχασα λίγο. Η ερώτηση μου είναι αν μπορεί το regaine foam 5% με μια χειροποιητη μινοξιλιδη αφρό από φαρμακείο να έχει σημαντική διαφορά στο αποτέλεσμα εφόσον η μινοξιλιδη είναι σε ίδια ποσότητα και στα δύο. Το νιζοραλ δεν ξέρω τι είναι. Μόνο το σαμπουάν κετοκοναζολη ξέρω σαν έξτρα πληροφορία που επίσης δεν έχω διασταύρωση εάν έχει παρενέργειες
 

manly_Man

Well-Known Member
Εδώ σε εχασα
Εδώ σε έχασα λίγο. Η ερώτηση μου είναι αν μπορεί το regaine foam 5% με μια χειροποιητη μινοξιλιδη αφρό από φαρμακείο να έχει σημαντική διαφορά στο αποτέλεσμα εφόσον η μινοξιλιδη είναι σε ίδια ποσότητα και στα δύο. Το νιζοραλ δεν ξέρω τι είναι. Μόνο το σαμπουάν κετοκοναζολη ξέρω σαν έξτρα πληροφορία που επίσης δεν έχω διασταύρωση εάν έχει παρενέργειες
nizoral ειναι σαμπουαν κετοζοναζολης 2%, εναλλακτικα μπορεις να χρησιμοποιησεις fungoral 2% κετοκοναζολη, και οχι δεν εχει παρενεργειες και ισως σε βοηθησει στην τριχοπτωση, να το βαζεις 2 φορες την εβδομαδα (οχι συνεχομενες) και να το αφηνεις να δρασει 5-6 λεπτα
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν εχω άποψη για τη χειροποίητη μινοξιδιλη επειδή δε χρειάστηκε να το ψάξω ,αγόραζα regaine αφρο online που έβγαινε 45 € η συσκευασία των 3 . ( Ζω στο εξωτερικό) Το nizoral ειναι σαμπουαν με κετοκοναζολη. Πρωτη φορα χρησιμοποίησα μινοξιδιλη μετα τη μεταμοσχευση, πιο πολυ για να δώσω boost στη φυτρωση . Το ξεκίνησα με 2 εφαρμογές την ημέρα , μετα τον τέταρτο μηνα μονο μια φορα και μετα το έκοβα και το ξανάρχιζε αναλόγως το mood. Το βαρέθηκα όμως και το χαιρέτησα .
 

kaiba

Active Member
Σίγουρα βάζε μινοξιδιλη fungoral για μένα έχει κάποιον μικρό ρίσκο σε κάποιους δηλαδή έκανε τριχόπτωση αν θες μπορείς να πάρεις το head and shoulders με την καφεΐνη. Έχει και πιρολακτονη και καφεΐνη 2 προϊόντα που ψιλό βοηθάνε είναι οικονομικό και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ καθημερινά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

KosmasD

Member
Σίγουρα βάζε μινοξιδιλη fungoral για μένα έχει κάποιον μικρό ρίσκο σε κάποιους δηλαδή έκανε τριχόπτωση αν θες μπορείς να πάρεις το head and shoulders με την καφεΐνη. Έχει και πιρολακτονη και καφεΐνη 2 προϊόντα που ψιλό βοηθάνε είναι οικονομικό και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κ καθημερινά
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές. Ίσως δοκιμάσω το head and shoulders γιατί λουζομαι και πρωί και βράδυ πριν την μινοξιλιδη γιατί χωρίς σαμπουάν δεν φεύγει. Δεν είδα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα σε αυτό αλλά αν πιστεύετε πως ίσως είναι καλύτερα χωρίς λούσιμο το συζητάμε
 

KosmasD

Member
Επίσης εάν κάποιος έχει έμπιστο σαητ που πουλάει regaine σε καλή τιμή ή ανάλογο προϊόν παρακαλώ να το ποσταρει γιατί ψάχνοντας στα νήματα δεν βρήκα κάτι πέραν του αφρού Kirkland που δεν ξέρω αν δημιουργεί φαγούρα η όχι. Ευχαριστώ
 

tol

Well-Known Member
Φιλε Kosma, σιγουρα οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πολυ καλυτερες.

Με βαση, λοιπον, αυτες μπορουμε να διαλεχθουμε και να κανουμε εκτιμησεις.

Σιγουρα θα βοηθουσε στη συζητηση και ενα σετ φωτογραφιων πριν απο τη μεταμοσχευση. Η μια και μοναδικη φωτογραφια στην αρχη του νηματος ειναι ασχολιαστη.

Για να καταληξουμε σε ασφαλη συμπερασματα/κρισεις, πρεπει να γνωριζουμε και την προγενεστερη κατασταση.

Αυτο που προσωπικα μπορω να διακρινω ειναι οτι η hairline δειχνει λιγο αφυσικη, αφου παρατηρω (ειδικα στη δευτερη φωτογραφια του τελευταιου σετ που ανεβασες...αυτη που σηκωνεις τα μαλλια με την τσατσαρα) οτι μαλλον εχουν τοποθετει διτριχα και γενικα "χοντρα" grafts στο κεντρο της.

Ελπιζω να εχεις φωτογραφιες πριν απο τη μμ...μπορεις εξαλλου πολυ ευκολα με ενα τηλεφωνημα στην κλινικη να τους ζητησεις να σου τις στειλουν με mail.

Αφου τις ανεβαζεις, νομιζω θα εχει μεγαλυτερο νοημα η όποια συζητηση και εκτιμηση του αποτελεσματος. Καλη συνεχεια.
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε Kosma, σιγουρα οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πολυ καλυτερες.

Με βαση, λοιπον, αυτες μπορουμε να διαλεχθουμε και να κανουμε εκτιμησεις.

Σιγουρα θα βοηθουσε στη συζητηση και ενα σετ φωτογραφιων πριν απο τη μεταμοσχευση. Η μια και μοναδικη φωτογραφια στην αρχη του νηματος ειναι ασχολιαστη.

Για να καταληξουμε σε ασφαλη συμπερασματα/κρισεις, πρεπει να γνωριζουμε και την προγενεστερη κατασταση.

Αυτο που προσωπικα μπορω να διακρινω ειναι οτι η hairline δειχνει λιγο αφυσικη, αφου παρατηρω (ειδικα στη δευτερη φωτογραφια του τελευταιου σετ που ανεβασες...αυτη που σηκωνεις τα μαλλια με την τσατσαρα) οτι μαλλον εχουν τοποθετει διτριχα και γενικα "χοντρα" grafts στο κεντρο της.

Ελπιζω να εχεις φωτογραφιες πριν απο τη μμ...μπορεις εξαλλου πολυ ευκολα με ενα τηλεφωνημα στην κλινικη να τους ζητησεις να σου τις στειλουν με mail.

Αφου τις ανεβαζεις, νομιζω θα εχει μεγαλυτερο νοημα η όποια συζητηση και εκτιμηση του αποτελεσματος. Καλη συνεχεια.
Πιθανο να εχει χοντρή μαύρη τρίχα ο φίλος και με το contrast του δέρματος να φαίνεται έτσι .
 
  • Like
Reactions: spi

KosmasD

Member
Φιλε Kosma, σιγουρα οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πολυ καλυτερες.

Με βαση, λοιπον, αυτες μπορουμε να διαλεχθουμε και να κανουμε εκτιμησεις.

Σιγουρα θα βοηθουσε στη συζητηση και ενα σετ φωτογραφιων πριν απο τη μεταμοσχευση. Η μια και μοναδικη φωτογραφια στην αρχη του νηματος ειναι ασχολιαστη.

Για να καταληξουμε σε ασφαλη συμπερασματα/κρισεις, πρεπει να γνωριζουμε και την προγενεστερη κατασταση.

Αυτο που προσωπικα μπορω να διακρινω ειναι οτι η hairline δειχνει λιγο αφυσικη, αφου παρατηρω (ειδικα στη δευτερη φωτογραφια του τελευταιου σετ που ανεβασες...αυτη που σηκωνεις τα μαλλια με την τσατσαρα) οτι μαλλον εχουν τοποθετει διτριχα και γενικα "χοντρα" grafts στο κεντρο της.

Ελπιζω να εχεις φωτογραφιες πριν απο τη μμ...μπορεις εξαλλου πολυ ευκολα με ενα τηλεφωνημα στην κλινικη να τους ζητησεις να σου τις στειλουν με mail.

Αφου τις ανεβαζεις, νομιζω θα εχει μεγαλυτερο νοημα η όποια συζητηση και εκτιμηση του αποτελεσματος. Καλη συνεχεια.
Πιθανο να εχει χοντρή μαύρη τρίχα ο φίλος και με το contrast του δέρματος να φαίνεται έτσι .
Ισχύει. Οι τρίχες στον σβέρκο ήταν χοντρές αλλά και διτριχα βάλανε αρκετά. Από πολύ κοντά φαινονται λίγο σαν κούκλας μπαρμπι οι τρίχες μπροστά, εφόσον τις τραβάω πίσω με χτένα, αλλιώς δεν το καταλαβαίνει κάποιος ούτε εμένα με ενοχλεί. Τώρα φωτογραφιες δεν πήρα από την κλινική γιατί δεν χρειάστηκε να πείσω τον εαυτό μου . Βλέπω το αποτέλεσμα. Πήγα δύο φορές 3ο και 6ο μήνα για να με δουν και είπαν όλα καλά. Δεν ζήτησα κάτι παραπάνω. Τώρα που θα πάω για τον ένατο θα ζητήσω.
 
  • Like
Reactions: spi

KosmasD

Member
Όπως βλέπετε υπάρχει και διάφορα στο Crown, πέραν του ότι είναι και πιο μακριά τα μαλλιά, αλλά περιμένω να μείνει κάπου εκεί με την ανάλογη θεραπεία τουλάχιστον για τρία χρόνια. Ελπίζω δλδ.
 

Συνημμένα

  • 1587226398136..jpg
    1587226398136..jpg
    724.4 KB · Προβολές: 67

manly_Man

Well-Known Member
το σπαστο μαλλι κ η χοντρη τριχα σου δινουν ενα συνολικα πιο πυκνο αποτελεσμα με λιγοτερα grafts, αλλαξε σημαντικα η εικονα σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα