Πύκνωση hairline

malloumpas

New Member
Τα πράγματα είναι λίγο-πολύ γνωστά. Εχω κάνει 2 μεταμοσχεύσεις, η πρώτη στην Ελλάδα (μάπα) και η δεύτερη εκτός Ευρώπης ευτυχώς βελτίωσε σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα. Σύνολο γύρω στα 1800 grafts, μόνο μπροστά. Εχω αδύναμη δότρια από τη φύση μου.

Η πρώτη φωτογραφία είναι με σηκωμένο το μαλλί (φλας+ δυνατός φωτισμός): http://s1312.photobucket.com/user/username562/media/IMG_3290_zpsf13c1625.jpg.html

και η δεύτερη όπως κυκλοφορώ (το μαλλί κάτω), αφού αν σηκώσω το μαλλί φαίνεται (να 'ναι καλά η ελληνική ''κλινική''):
http://s1312.photobucket.com/user/username562/media/IMG_3291_zpscbacae06.jpg.html


Σκέφτομαι να κάνω μία τρίτη μτμ μόνο στο ήδη υπάρχον hairline, το πολύ 700 grafts για μια σχετική ενδυνάμωση. Δεν είναι πολλά τα grafts βέβαια, αλλά πιστεύω ότι σε αυτό το σημείο δεν χρειάζομαι περισσότερα. Ηθελα τη γνωμη των εμπειρων αλλά και γενικά απόψεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Καταρχάς από αυτό που βλέπω είναι ότι έχεις πολύ μαλλί! Δεν είσαι δύσκολη περίπτωση ούτε έχεις κάνα μεγάλο πρόβλημα. Γαμάτη θεραπεία κανεις και δεν πιστεύω να χρειαστείς πολλά grafts για τα τριγωνάκια εκτος αν ενδιαφέρεσαι για πιο μεγάλη κάλυψη για μια τελείως ευθεία hairline πχ.
 

malloumpas

New Member
Όχι, δεν έχω στόχο να κατεβάσω τη hairline, εξάλλου 30 στα 31 είμαι. Απλά να γεμίσω λίγο το 1cm πλάτος της ήδη υπάρχουσας hairline. Χάρη στη θεραπεία είμαι σταθερός προς το παρόν αλλά δε ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα πράγματα επομένως πρέπει να έχω καβάτζα grafts
 

Bouklas

Well-Known Member
Νομίζω δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα φιλε ούτε ζητάς κάτι τρελό, θα γράψουν και τα πιο έμπειρα μελόι έτσι και αλλιώς. Είναι η πρώτη φορα που βλέπω φωτογραφίες σου, νόμιζα ότι θα είχες πιο μεγάλο πρόβλημα, αν κανεις μια 3η όπως λες και συνεχίσεις την θεραπεία πιστεύω θα ξεχάσεις το hairloss για αρκετά χρονια, θα είσαι ευχαριστημένος.
Καλή σου μέρα.
 

Flosk

Well-Known Member
Με 700 πιστευω θα κανεις αυτο που θες αλλα αν δεν στο πει ο γιατρος βλεποντας σε δεν εχει νοημα οτι και να λεμε. Δεν εχεις φωτος απο πριν και μετα την 1η μμ να δουμε τι επαιξε?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε μου εσύ δεν έπαιρνες παλιά avodart? Αλήθεια πες μας όφελος - παρενέργειες!!!

Η θεραπεία σου ειναι καλή, αλλά σίγουρα μια πύκνωση στην hairline ειναι θεμιτή. Οι γκουρού του είδους θα σου προτείνουν Rahal που έχει την φήμη του κορυφαίου στις hairline, αλλά πολλά τα λεφτά ρε γαμώτο. Κύπρο σκέφτεσαι? Νομίζω ειναι χρυσές τομές σαν εναλλακτικές.

Επίσης αν θες πες μας που έκανες τις 2 προηγούμενες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mallumpas η hairline σου ειναι σχετικα καλα.
και τα παιδια που καναν κυπρο δεν εχουν και διαφορα με την δικη σου αυτην την στιγμη.
εχοντας δει την δικη μου μεταμοσχευση και καποια live περιστατικα εχω καταλαβει τι προσδοκιες εχεις.
θελεις και αλλο φυσικοτητα.
αυτο απο δω και περα μπορει να γινει επιλεκτικα με μονοτριχα.
η φυσικοτητα μιας μεταμοσχευση εκτος απο την κατευθυνση της τριχας πασχει και απο το παχος.
τα πολυτριχα στους κροταφους που ειναι περιοχη οπου κατοικουν μισοτριχα προδιδει μεταμοσχευση.
στην περιπτωση σου δεν χρειαζεται να αφαιρεσεις,αλλα να προσθεσεις μονοτριχα
 

malloumpas

New Member
Είχα ανεβάσει πιο παλιά μια φωτο πριν τη δεύτερη αλλά και μια πριν την πρώτη, θα κοιτάξω να βάλω και άλλες. Δεν έχω αποφασίσει που θα πάω, σκεφτόμουν για Βέλγιο αυτή τη φορά, αλλά θα δούμε. Η Κύπρος είναι καλή εναλλακτική πράγματι και το πρόβλημα όχι τόσο τραγικό. Επίσης δε θα ήθελα να αναφέρω που τις έκανα, γιατί για τη μεν πρώτη πρέπει να ανεβάσω στοιχεία, για τη δε δεύτερη μπορεί να πουν κάποιοι ότι το κάνω για διαφήμιση κτλ. To avodart το επαιρνα για περίπου μισό χρόνο, αλλά μόνο για 2 μήνες μια φορά τη μέρα, μετά γρήγορα έπεσα σε 2 φορές τη βδομάδα. Οι παρενέργειες ήταν ασφυκτικές, ας πούμε οι παρενέργειες της φίνα επί 5 όμως. Δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά στο μαλλί μου, αλλά το φάρμακο το πήρα για λίγο καιρό και αραιά, επομένως δε ξέρω τι θα γινόταν αν συνέχιζα μέχρι και το χρόνο.
 

tropheus

Well-Known Member
Φίλε malloumpa κάπου είδα να αναφέρεις ότι έχεις κάποια πολύτριχα στη hairline σου και θέλεις να τα διώξεις.
Όταν με το καλό πας για μμ, πες στο γιατρό να σου βγάλει όσα grafts είναι σε λάθος θέση - κατεύθυνση και να στα ξαναβάλει σε άλλη - σωστή θέση.
Είναι πολύ συνηθισμένο σε μμ να γίνονται τέτοιες ψιλοδιορθοσούλες από παλαιά λάθη μεταμοσχεύσεων...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εγω παλι θα ηθελα να δω μια πιο ολοκληρωμενη φωτογραφια γιατι δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι θες να κανεις.Διαφημιση να κανεις για ποια κλινικη?του εξωτερικου?Αν δεν κανω λαθος ειπες οτι την 2η την εκανες εξω......καλο ειναι να μαθαινουμε που γινονται δουλειες ειτε ειναι καλες ειτε κακες για να μπορουμε να κρινουμε.Τελος απο τις φωτο δεν φαινεται να εχεις μεγαλο θεμα για να μην πω καθολου αν και ξαναλεω θα ηθελα μια πιο μακρινη φωτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Πολύ περιέργο αυτό να μην λες που την έκανες. Θέλουμε να μάθουμε πες μας ρε τρελέ δεν ειναι διαφήμιση. Αν έμεινες ειδικά ευχαριστημένος!!!
 

malloumpas

New Member
Εχω υποσχεθεί εξαρχής ότι δε θα αναφέρω ονόματα γιατρών και ετσι καλο ειναι να μεινει. Εξάλλου πιστευω ότι το ίδιο αποτέλεσμα πάνω κατω (δεύτερη μτμ) θα είχα σε οποιον από του top γιατρούς του κόσμου πήγαινα. Θα κοιταξω να βαλω και πιο μακρινες φωτος αν και ο λόγος που σηκωσα κοντινες είναι ακριβως για να φαινεται καλυτερα το πρόβλημα. Δυστυχως τα ασχημα τοποθετημενα grafts για να βγουν και μετα να μπουν αλλα grafts στο ίδιο σημειο πρεπει να περασουν μηνες ενδιαμεσα ετσι ωστε να ιαθει το δερμα. Δε γινεται ταυτοχρονα αυτό. Αυτο μου ειπε ο γιατρός.
 
malloumpa πρεπει να εισαι απο τους πιο απαιτητικούς στο φορουμ και καλα κανεις, αφού ο σκοπος της μμ ειναι να νοιωθουμε εμεις καλύτερα με την εικόνα μας.

Εγώ θεωρώ οτι δεν εχεις καν προβλημα φιλε, απο τις φωτο που ειδα, ισως αν ήταν πιο ισια η hairline να ηταν καλύτερα, αλλα εμενα κι ετσι δεν θα με πειραζε αλλα τεσπα.

Ξέρεις να μας πεις τι πυκνοτητα εχεις τωρα στη hairline?
 

malloumpas

New Member
Πλέον στα 30 (31 σε 1 μήνα) δεν θελω πιο ίσια hairline. Αμα ήμουν μικρότερος ναι θα ήθελα. Επίσης δεν με ενοχλεί τόσο πολύ να αραιώσω στο vertex. Αλλά ήθελα ενα πιο πυκνό hairline, thats all.

Επίσης για να κατέβει η hairline ήθελα κανα 1500αρι-2000 grafts, αφού το κατέβασμα της hairline (έστω και λίγο) στους κροτάφους θέλει πολλά grafts. εχετε το υπόψη αυτό αν κανετε μτμ.

Γενικά αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αν σηκωθεί η hairline φαίνεται η εμφύτευση (λόγω της κακής πρώτης, αν προσέξετε φαίνονται κάποια δίτριχα αλλά και με κακή γωνία). Αν είμαι όπως στη δεύτερη φωτο θεωρώ ότι είμαι αρκετά καλά.

Δεν ξέρω τι πυκνότητα εχω στους κροταφους, ας μιλήσουν οι πλέον εμπειροι αν μπορουν να καταλαβουν
 

Flosk

Well-Known Member
malloumpas είπε:
Εχω υποσχεθεί εξαρχής ότι δε θα αναφέρω ονόματα γιατρών και ετσι καλο ειναι να μεινει. Εξάλλου πιστευω ότι το ίδιο αποτέλεσμα πάνω κατω (δεύτερη μτμ) θα είχα σε οποιον από του top γιατρούς του κόσμου πήγαινα. Θα κοιταξω να βαλω και πιο μακρινες φωτος αν και ο λόγος που σηκωσα κοντινες είναι ακριβως για να φαινεται καλυτερα το πρόβλημα. Δυστυχως τα ασχημα τοποθετημενα grafts για να βγουν και μετα να μπουν αλλα grafts στο ίδιο σημειο πρεπει να περασουν μηνες ενδιαμεσα ετσι ωστε να ιαθει το δερμα. Δε γινεται ταυτοχρονα αυτό. Αυτο μου ειπε ο γιατρός.
Ποιος γιατρος? Με ποιον μιλας?
 

malloumpas

New Member
Flosk είπε:
malloumpas είπε:
Εχω υποσχεθεί εξαρχής ότι δε θα αναφέρω ονόματα γιατρών και ετσι καλο ειναι να μεινει. Εξάλλου πιστευω ότι το ίδιο αποτέλεσμα πάνω κατω (δεύτερη μτμ) θα είχα σε οποιον από του top γιατρούς του κόσμου πήγαινα. Θα κοιταξω να βαλω και πιο μακρινες φωτος αν και ο λόγος που σηκωσα κοντινες είναι ακριβως για να φαινεται καλυτερα το πρόβλημα. Δυστυχως τα ασχημα τοποθετημενα grafts για να βγουν και μετα να μπουν αλλα grafts στο ίδιο σημειο πρεπει να περασουν μηνες ενδιαμεσα ετσι ωστε να ιαθει το δερμα. Δε γινεται ταυτοχρονα αυτό. Αυτο μου ειπε ο γιατρός.
Ποιος γιατρος? Με ποιον μιλας?

Ο γιατρός που έκανα την επέμβαση, τι ποιος γιατρός;
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν καταλαβα αν μιλας ξανα με καποιον τωρα και στο ειπε. οκ
Παντως αυτο που λογικα εννοουσε ο Τροφεας ειναι να βγαλεις τα παλια grafts και να τα βαλεις καπου αλλου και οχι να τα πεταξεις και να βαλεις καινουρια στις ιδιες υποδοχες. Αλλωστε τα μοσχευματα ειναι σωστα, οι υποδοχες ειναι λαθος λογω γωνιας και βαθους που δινουν την κακη αισθηση
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
...
Παντως αυτο που λογικα εννοουσε ο Τροφεας ειναι να βγαλεις τα παλια grafts και να τα βαλεις καπου αλλου και οχι να τα πεταξεις και να βαλεις καινουρια στις ιδιες υποδοχες. Αλλωστε τα μοσχευματα ειναι σωστα, οι υποδοχες ειναι λαθος λογω γωνιας και βαθους που δινουν την κακη αισθηση

Ναι ακριβώς αυτό εννοούσα.
 
malloumpas είπε:
Εχω υποσχεθεί εξαρχής ότι δε θα αναφέρω ονόματα γιατρών και ετσι καλο ειναι να μεινει. Εξάλλου πιστευω ότι το ίδιο αποτέλεσμα πάνω κατω (δεύτερη μτμ) θα είχα σε οποιον από του top γιατρούς του κόσμου πήγαινα.

Αρα τη δεύτερη μμ δεν την έκανες στους λεγόμενους top του κόσμου αλλα σε καποιον αλλον? με τα ίδια σχεδόν αποτελεσματα οπως λες! Και συνεπως η τιμή θα ήταν κατά πολύ μικρότερη λογικά! Δεν καταλαβαίνω που ειναι το προβλημα να μας πεις το όνομα. Η μμ σου ειναι πολύ καλή, η δεύτερη που λες, άλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω στο φορουν, να ανεβάζουμε φωτο, να λεμε ονοματα και να συζητάμε ωστε να βοηθάει ο ένας τον αλλον, αλλα τεσπα.

Αν θέλεις στειλε μου σε pm.
 
Μπλουζα