Πυκνότητες ελλάδα και εξωτερικό

Stripar

Established Member
@leas

Αν αφήσουμε εκτός την Αμερική & Καναδά στην Ευρώπη και άν δέν θές να παίξεις ρώσικη ρουλέτα το κεφάλι σου
οι γιατροί που κατά 98% θα σου δώσουν ένα καλό αποτέλεσμα είναι συγκεκριμένοι:

α)Lorezzo , Ferudini , Bissanga (άν αντέχει η τσέπη σου)
β)Erdogan , De Reys , Kesser (απο 2,5 εώς 3,0 / graft)
γ)Hdc (2,5/graft)

Όλοι κάνουν Manual Fue...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
@leas

Αν αφήσουμε εκτός την Αμερική & Καναδά στην Ευρώπη και άν δέν θές να παίξεις ρώσικη ρουλέτα το κεφάλι σου
οι γιατροί που κατά 98% θα σου δώσουν ένα καλό αποτέλεσμα είναι συγκεκριμένοι:

α)Lorezzo , Ferudini , Bissanga (άν αντέχει η τσέπη σου)
β)Erdogan , De Reys , Kesser (απο 2,5 εώς 3,0 / graft)
γ)Hdc (2,5/graft)

Όλοι κάνουν Manual Fue...
Έχεις κάποια γνώμη για την κλινική Hattingen στην Ελβετία που κάνει μεγάλες strip τύπου hasson;
 

Stripar

Established Member
Δέν την ανέφερα παραπάνω , γιατί υπάρχει μικρό Feedback στα διεθνή Forum

Είναι πολύ καλή πάντως, τιμές εκεί περίπου 3,οeuro σε FUE και πολύ λιγότερα στην STRIP

Πιθανόν σύντομα να την επισκεφτεί κάποιος...
 

zotrix

Active Member
De Reys Βέλγιο (διπλανή πόρτα) !

Δική του κλινική με δωμάτιο διανυκτεύρεσης (στον απο πάνω όροφο) μεσα στην τιμή ,
Manual Fue , ATP solution (high rate Graft solution), ένας ασθενής ανά ημέρα.

Τιμές:
  • 1000 grafts : 3500 euros
  • 1500 grafts : 4500 euros
  • 2000 grafts : 5500 euros
  • 2500 grafts : 6500 euros
  • 3000 grafts : 7500 euros
Αυτός ο γιατρός είναι μια απο τις αποδείξεις ότι δεν μετράει το όνομα της κλινικής αλλά το όνομα του γιατρού που σου κάνει την εγχείρηση. Μέχρι και πριν 5 περίπου χρόνια ήταν σε μια κλινική prohairclinic στο Αντβερπ του Βελγίου με πολύ καλά αποτελέσματα στα φόρουμ, ώσπου έφυγε και άνοιξε κλινική στο σπίτι του (!) μειώνοντας το κόστος της επεμβασης. Και από τότε αυτή η prohairclinic έχει γεμίσει με ανεπιτυχή αποτελέσματα τα φόρουμ, γιατί ο κόσμος βλέπει τα προηγουμενα αποτελέσματα της και τσιμπάει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτός ο γιατρός είναι μια απο τις αποδείξεις ότι δεν μετράει το όνομα της κλινικής αλλά το όνομα του γιατρού που σου κάνει την εγχείρηση. Μέχρι και πριν 5 περίπου χρόνια ήταν σε μια κλινική prohairclinic στο Αντβερπ του Βελγίου με πολύ καλά αποτελέσματα στα φόρουμ, ώσπου έφυγε και άνοιξε κλινική στο σπίτι του (!) μειώνοντας το κόστος της επεμβασης. Και από τότε αυτή η prohairclinic έχει γεμίσει με ανεπιτυχή αποτελέσματα τα φόρουμ, γιατί ο κόσμος βλέπει τα προηγουμενα αποτελέσματα της και τσιμπάει.

Για αυτό μου αρέσουν οι κλινικές που ιδιοκτήτες είναι οι ίδιοι οι γιατροί. Τουλάχιστον ξέρεις ότι δεν υπάρχουν "μεσάζοντες" και ο νοών νοείτω... Παράδειγμα και ο ίδιος ο Lorenzo που όταν ήταν στον Farjo στο Manchester, οι τιμές του ήταν πολύ ακριβότερες από τις ήδη πανάκριβες στην κλινική του στην Μαδρίτη.
 

paulo

Active Member
Λοιπόν μίλησα με το παλικάρι ,

Καταρχήν ειναι ο ίδιος στις πριν φωτόγραφειες γιατι τον εχω δει έτσι αλλα δεν τον είδα με μαλλί τον είδε ένας κοινός γνωστός μια βδομάδα πριν και αυτό το λόγο επικοινώνησα για να τον ρωτήσω άρα δεν υπάρχει περίπτωση απάτης όσο αναφορά το πρόσωπο του.
Του είπα οτι υπάρχει μαλλί στην περιοχή που δεν πήγε η μεταμόσχευση και μου είπε οπως βλέπεις εκεί που ειναι σκυφτός εχω μαλλιά αλλα ειναι μεγάλα και λαδωμένα για αυτό φενεται οτι δεν εχω καθόλου .
Και σε εμένα μου φάνηκε περίεργο αυτό ... γιατι στα βρεγμένα ειναι καλυμμένο με μαλλί .
Μου σκάσε το παραμύθι οτι έκανε δεύτερη πριν 4 μήνες και μου το είπε στο τηλ αλλα εγω δεν το κατάλαβα να μου το είπε (μπορεί να μην το άκουσα καλά) . Πιςω του έφυγαν ολα μετα απο 3 χρόνια .Τα μαλλιά τα καινούργια δεν βγήκαν ακόμη και του είπα οτι μήπως καλύφτηκε απο τα καινούργια το πίσω και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση .
Μου έστειλε φωτό απο την νεα Μ/M με τοποθέτηση μπρος για πύκνωση και προς τα πίσω .
Εχει επίσης χαρτί με ημερομηνία που την έκανε .
Για να κάνει δεύτερη για πύκνωση υποψιάζομαι οτι οι φωτός λίγο ξεγελάνε όσο αναφορά το αποτέλεσμα απο την πρώτη Μ/Μ .
Αν θέλει καποιος να δει φωτός απο την 2η Μ/Μ μπορω να βάλω ,μου έστειλε .




paulo βαλε αν εχεις και καμια φωτο με ποιο καθαρο το προσωπο στη φωτο που ειναι πριν τη μμ. αν δεις προσεχτικα τη 2η φωτο πριν τη μμ εχει προβλημα και πιο πισω προς την κορυφη.. δες μετα το που μπηκαν τα μοσχευματα μονο μπροστα.
πως γινεται λοιπον στις φωτο μετα τη μμ να εχει καλυφθει και η πισω αραιωση? εφοσον δεν εχει παρει και ποτε φαρμακα.
αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με..
επισης σβησε και το ονομα του παιδιου που φαινεται μην εχεις προβληματα.

αν ειναι ο ιδιος πριν και μετα εχει ενα πολυ καλο αποτελεσμα με ωραια hairline. αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για τους λογους που ανεφερα.. πρεπει να ειμαστε παρατηρητικοι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μου σκάσε το παραμύθι οτι έκανε δεύτερη πριν 4 μήνες και μου το είπε στο τηλ αλλα εγω δεν το κατάλαβα να μου το είπε (μπορεί να μην το άκουσα καλά) . Πιςω του έφυγαν ολα μετα απο 3 χρόνια

περιεργα μας τα λες paulo. τι εννοεις του εφυγαν μετα απο 3 χρονια? του επεσαν τα μεταμοσχευμενα? και τι εκανε πριν 4 μηνες πηγε στην ιδια κλινικη για μεταμοσχευση?
οι φωτος δεν ξεγελανε το αποτελεσμα φαινεται πολυ καλο ακομη και εκει που δεν μπηκαν με τη μμ.
περιεργα πραγματα.
 

paulo

Active Member
περιεργα μας τα λες paulo. τι εννοεις του εφυγαν μετα απο 3 χρονια? του επεσαν τα μεταμοσχευμενα? και τι εκανε πριν 4 μηνες πηγε στην ιδια κλινικη για μεταμοσχευση?
οι φωτος δεν ξεγελανε το αποτελεσμα φαινεται πολυ καλο ακομη και εκει που δεν μπηκαν με τη μμ.
περιεργα πραγματα.

Αφού στην πρώτη δεν πήγε πίσω ,είχε δικά του και μετα έπεσαν τα μαμά και για αυτό έβαλε πίσω και μπρος έκανε πύκνωση .
Εγω γράφω οτι μου λέει και βάζω οτι στέλνει δεν εχω κάτι να κερδίσω απλώς είσαστε ποιο έμπειροι για αυτό το έβαλα προς σχολιασμό το περιστατικό .Επισης πάω συχνά Γερμανια θα πάω να τον η μπορεί να έρθει και αυτός σύντομα για δουλειές .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Και εγω είμαι καχύποπτος και για αυτό το παρουσίασα το θέμα .
Μου είπε οτι στην δεύτερη του έφυγαν πόλλα μοσχεύματα γιατι στεναχωρέθηκε παρά πολύ απο τον χωρισμό με την γυναικα του,μπορεί και το 80% .
Ειναι δυνατόν αυτό ;;


εγινε φιλε.. δεν υπονοω κατι για σενα.. μακαρι να παει καλα. ;)
 
Μπλουζα