Πρώτη μεταμόσχευση βήθεια κοινού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Θα το σκεφτούμε και εμείς για το σαμπουάν..μάθετε να μην είστε παρτακηδες..η χειρότερη φάρα είστε..μπαίνεις απλά για ερωτήσεις αλλά για να δείξεις και εσύ και να προσφέρεις κάτι όπως και εσύ ζητάς δεν το κάνεις..καλή επιτυχία στην επέμβαση σου φίλε γιατί αυτό είναι το ζητούμενο και από εκεί και πέρα δεν έχω κάποιο άλλο σχολιο
 
Θα το σκεφτούμε και εμείς για το σαμπουάν..μάθετε να μην είστε παρτακηδες..η χειρότερη φάρα είστε..μπαίνεις απλά για ερωτήσεις αλλά για να δείξεις και εσύ και να προσφέρεις κάτι όπως και εσύ ζητάς δεν το κάνεις..καλή επιτυχία στην επέμβαση σου φίλε γιατί αυτό είναι το ζητούμενο και από εκεί και πέρα δεν έχω κάποιο άλλο σχολιο
Eυχαριστώ για τις ευχές σου , θα έπρεπε να μου το πείτε απο τις πρωτες ερωτήσεις που έκανα οτι αν δεν κανω παρουσίαση να σταματήσω να ρωτάω , Το ''θα το σκεφτούμε και εμείς'' είσαι αντιπρόσωπος των μελών ?
 

giamakr1

Active Member
Eυχαριστώ για τις ευχές σου , θα έπρεπε να μου το πείτε απο τις πρωτες ερωτήσεις που έκανα οτι αν δεν κανω παρουσίαση να σταματήσω να ρωτάω , Το ''θα το σκεφτούμε και εμείς'' είσαι αντιπρόσωπος των μελών ?
Καλημερα Κωνσταντινε,
Ειναι πολυ χρησιμο να βλεπουμε παρουσιασεις μεταμοσχευσεων και προσφερει σε αυτη την κοινοτητα. Καλο ειναι να προσφερουμε οτι μπορουμε ,και εσυ εχεις μια εμπειρια να συνεισφερεις και φυσικα καθε δικαιωμα να μην το κανεις.Θα ηταν πιο θεμιτο να κανεις οτι νομιζεις χωρις "θα το σκεφτω εαν θα κανω παρουσιαση" το οποιο ακουγεται αρκετα υπεροπτικο, και προκαλει καποιον να απαντησει οπως εκανε ο αγαπητος αερατος.
Παντα φιλικα
 

Stratos

Well-Known Member
φίλε καλή επιτυχία, βάλε καμμιά φωτογραφία και πες κάποια πράγματα για τη διαδικασία.
πολλοί εδώ μέσα θέλουν να κάνουν ή να ξανακάνουν μεταμόσχευση.
σκοπός του φόρουμ είναι να βοηθάμε όσο μπορούμε ώστε να προλάβουμε κακές επιλογές
και άσχημα αποτελέσματα..
 

Kostas97

Well-Known Member
Eυχαριστώ για τις ευχές σου , θα έπρεπε να μου το πείτε απο τις πρωτες ερωτήσεις που έκανα οτι αν δεν κανω παρουσίαση να σταματήσω να ρωτάω , Το ''θα το σκεφτούμε και εμείς'' είσαι αντιπρόσωπος των μελών ?
Καταρχην ευχομαι καλο αποτελεσμα. Κατα δευτερον αυτο που σου λενε οι υπολοιποι ειναι πολυ σωστο και δεν ειναι για να σε προσβαλουν. Ας εισαι ο λογος που ενα αλλο ατομο που θα μπει και θα δει εσενα και εχει παρομοιο περιστατικο να παει εκει που πηγες και να παρει ενα εξισου καλο αποτελεσμα.
Γνωριζεις ποσα ατομα εχουν βοηθηθει με αυτον τον τροπο;;

Ας ξεκινησουμε σε αυτη τη χωρα να κανουμε λιγο περισσοτερα πραγματα για τον συνανθρωπο ... δεν ειναι κακο ισα ισα αυριο μεθαυριο σε καλο θα μας γυρισει.!
( αυτο δεν παει σε εσενα, ειναι γενικο!)

Καλη συνεχεια!
 

tol

Well-Known Member
Δευτερο ραντεβού με DHI μιλάω με τον κ. Στάθη ο οποίος ήταν εξυπηρετικότατος και με έλεγχο δότριας πόσα gft μπορει να δώσει στο σύνολο , μετρηση Α ζωνης και το πόσα χρειάζομαι (με αυτο που εχω ζητήσει) , μια πρόχειρη σχεδιαση κ.α. μου είπαν οτι θα φτάξουν την Hairline και θα μπουν για κάληψη προς τα μεσα Α,Β ζώνη , Θα χρειαστώ τα 1500 gft - 3500+ 70-80 τριχες/cm2 2400ευρω (Δωρεαν επισκεψη)
Σε γενικές γραμμες η πρώτη κληνικη ασχοληθηκε μαζί μου 15 λεπτα και η δέυτερη 45 λεπτα
Φιλε Κωνσταντινε, διαβαζοντας καποιος τα αρχικα σχολια στο νημα σου, μπορει ευκολα να βγαλει το συμπερασμα οτι, μαλλον, η αρχικη σου επιλογη ηταν η DHI.

Επισης, ευκολα μπορει να βγει το συμπερασμα οτι μετα απο τις γνωμες/συμβουλες των μελων αλλαξες γνωμη.

Ουσιαστικα αυτη η βοηθεια/εμπειρια των μελων σε απετρεψε απο την κακη επιλογη που θα εκανες...σιγουρα κακη επιλογη η DHI, επειδη τα αποτελεσματα που παραγει ειναι μετρια...σιγουρα κακη επιλογη τα 1500 gratts που σου ειχε προτεινει ο "εξυπηρετικοτατος" κ. Σταθης (οπως εσυ ο ιδιος τον ειχες χαρακτηρισει).

Υποθετω οτι στον κ. Βεκρη θα εβαλες 2200-2400 grafts... δεν εχω αμεση εμπειρια απο τη συγκεκριμενη κλινικη και ουτε γνωριζω ποιο θα ειναι το αποτελεσμα.... το βεβαιο, ομως, ειναι (και αυτο το γραφω με απολυτη γνωση και εμπειρια) οτι, αν πηγαινες τελικα στη DHI, θα το μετανιωνες και θα εκανες μια λανθασμενη επιλογη.

Επομενως, προσωπικη ταπεινη αποψη, δεν αισθανεσαι οτι οφειλεις, ισως, μια ελαχιστη ευγνωμοσυνη για τις πολυτιμες πληροφοριες που αντλησες, οταν ανοιξες το νημα σου;

Τι εννοω;

Φυσικα κανείς δεν ειναι υποχρεωμενος να κανει παρουσιαση στο forum. Αυτο ειναι αδιανοητο και ηθικα ανεπιτρεπτο... εγκειται στην προσωπικη βουληση του καθενος.

Απο τη στιγμη, ομως, που πριν δυο μηνες ανοιξες νημα, ανεβασες φωτογραφιες, αυτο φανερωνε την προσωπικη σου αποφαση να κάνεις μια μελλοντικη παρουσιαση... εκτος και αν το μονο που σε ενδιεφερε ηταν το προσωπικο οφελος με την αποκομιση χρησιμων πληροφοριων απο ατομα που μπηκαν στον κοπο, αφιερωσαν χρονο να σε βοηθησουν και να σε καθοδηγησουν.

Εν κατακλειδι, μηπως...μηπως η δικη σου παρουσιαση θα ειναι μια ανταποδοση αυτης της προσφορας που δεχτηκες; Μηπως η δικη σου παρουσιαση θα προσθεσει αλλο ενα λιθαρακι στην προσπαθεια που γινεται στο forum για την οσο το δυνατον πληρεστερη διαφωτιση, ωστε οι μελλοντικοι υποψηφιοι να γνωριζουν καλυτερα ποιες επιλογες εχουν, ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα των κλινικων;

Αν θελεις, δες το θεμα και απο αυτη την οπτικη γωνια. Εξαλλου, παλι προσωπικο οφελος θα εχεις, αφου με το περας της παρουσιασης θα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα της επιλογης που εκανες. Θα εχεις διαβασει τις αποψεις πολλων εμπειρων μελων για το αποτελεσμα και ετσι θα μπορεσεις να αξιολογησεις καλυτερα τη μελλοντικη κατασταση. Φιλικες συμβουλες. Σου ευχομαι εσωψυχα να εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Η ερώτηση αυτή που κάνεις είναι ανάξια να απαντηθει..ας ρωτήσω λοιπόν στο ίδιο μήκος κύματος με εσένα για να το καταλαβεις..Eσυ που ρωτάς ποιος είμαι τι είσαι?ο δικαστής η συνήγορος της αντίπερα όχθης?φίλε άσε τι είμαι εγώ και μάθε να μην είσαι παρτακιας.αυτες οι νοοτροπίες σαν τη δική σου του ρωτάω αποκλειστικά και μόνο για μένα ,να βοηθηθω εγώ και γεια σας είναι κουτοπο
Eυχαριστώ για τις ευχές σου , θα έπρεπε να μου το πείτε απο τις πρωτες ερωτήσεις που έκανα οτι αν δεν κανω παρουσίαση να σταματήσω να ρωτάω , Το ''θα το σκεφτούμε και εμείς'' είσαι αντιπρόσωπος των μελών ?

νηριες και καλό είναι να μην έχουν θέση καμία σε ένα τέτοιο φόρουμ.ξαναλεω καλή επιτυχία στην επέμβαση σου
 
To οτι είμαι αναποφάσιστος είναι γιατι σε πολλές παρουσιάσης γίνετε ο κακός χαμός , φυσικά και θέλω να βοηθήσω κόσμο που θέλει να κάνει μμ και βλέποντας εμένα να έχει μια πιο ολοκληρομένη άποψη ετσι έκανα και εγω είδα αποτελέσματα απο εδω μεσα, πηρα την αποφαση και την έκανα στην ΑHC επίσης περίμενα να φτάσω στον τρίτο μήνα για να υπάρχει και κάποια μικρη διαφορά .
Δειτε: https://www.hairlossgr.com/forum/threads/konstantinos-ahc-2100-grafts-fue-21-09-2020.13022/
 

Georgie

Well-Known Member
Εδω εχεις ενα δίκιο .
Η κλινική της Advanced εχει δεχθεί πολλές κριτικές στο φορουμ. Τις περισσότερες φορές άδικα .
Άποψη μου ειναι να κανεις την παρουσίαση σου επειδή το πιο σίγουρο ειναι η φυτρωση σου να χτυπήσει κοκκινα.
Καλή επιτυχία .
Για σαμπουαν ψάξε και βρες το nanogen
Online θα το βρεις . Αν και δε παίζει κάποιο σημαντικό ρόλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα