Πρόωρη αραίωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Silence_Rider

New Member
Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές να έχουμε.
Είμαι 16 χρονών, κοντά 17 πλέον, και δυστυχώς το μαλλί μου έχει αραιώσει πολύ θα έλεγα... το χειρότερο δε, είναι πως ποτέ μέχρι προχθες δεν πήγα σε κάποιον δερματολόγο. Από μικρός βέβαια δεν είχα και από τα πιο πλούσια μαλλιά αλλά η κατάσταση επιδεινώθηκε από τα 15 μου.
Για να μην τα πολυλογώ, τώρα το μαλλί μου έχει αραιώσει πολύ στο πάνω μέρος, ενώ στα πλάγια και πίσω είναι μια χαρά θα έλεγα. Πήγα σε έναν δερματολόγο του ΙΚΑ και από λίγο που με κοίταξε μου συνέστησε να λούζομαι με το sebamed shampoo anti hair loss και να χρησιμοποιώ hairway 5%, 5-6 ψεκασμούς πρωί και βράδυ. Είναι καλά αυτά;
Ρε παιδιά όμως από όσα διάβασα λένε πως αν σταματήσεις την θεραπεία εφόσον την ξεκίνησες θα πέσουν παραπάνω μαλλιά από όσα θα είχες αν δεν είχες ξεκινήσει. Αξίζει να το δοκιμάσω λοιπόν; Επειδή είμαι νέος έχω παραπάνω πιθανότητες σε συνδιασμό με την θεραπεία να ανακτήσω κάποια μαλλιά; Πόσο καιρό μπορεί να διαρκέσει ένα μπουκαλάκι περίπου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karmiris

New Member
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα φιλε απλα εγω ειμαι 19 χρονων πλεον και ξεκινισε οταν ειμουν 17 περιπου και εγω εχω τι σιδιες απορις με εσενα καθος και εγω εχω αραιοση στο πανω μερος τοθ κεφαλιου και κυριοσ μπροστα.....


εχεις λιπαρι επιδερμιδα?
 

Silence_Rider

New Member
karmiris είπε:
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα φιλε απλα εγω ειμαι 19 χρονων πλεον και ξεκινισε οταν ειμουν 17 περιπου και εγω εχω τι σιδιες απορις με εσενα καθος και εγω εχω αραιοση στο πανω μερος τοθ κεφαλιου και κυριοσ μπροστα.....


εχεις λιπαρι επιδερμιδα?



Ναι δυστυχώς. Και εσύ;
 

karmiris

New Member
ναι και εγω και εχω διαβασει οτι προκαλει τριχοπτοση αν εχεις αρκετι λιπαροτιτα διμιυργοντας σμηγμα που περιεχει DHT...¨(
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα