Πρόβλημα με την Minoxidil - Συμβουλές

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

hairs

New Member
Γεια σας , είμαι καινούριο μέλος και θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου για την Minoxidil. Είχα αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού μου (στις γωνίες) και στο πίσω μέρος. Αποφάσισα να κάνω χρήση Regaine 2%. Μετά από 6 μήνες (τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά) και χωρίς σοβαρές παρενέργειες (κάποιες φορές ένιωθα ένα πόνο στο αριστερό μέρος του στήθους μου, που δυνάμωνε κατά την εισπνοή, αλλά διαρκούσε λίγο) αποφάσισα να διακόψω την χρήση του (λόγο της τιμής) και να ξεκινήσω την Kirkland Minoxidil 5%, περίπου στο 2ο μήνα παρατήρησα να εμφανίζονται στο σώμα μου ευρυαγγείες ενώ η συχνότητα του πόνου στο στήθος είχε αυξηθεί. Aυτό με οδήγησε στη διακοπή της minoxidil και πλέον ψάχνω για άλλη λύση κατά της τριχόπτωση όπως πχ το Revivogen που όπως λέει είναι από φυσικά συστατικά. Αυτό που με απασχολεί είναι η τιμή του! Είναι πολύ ακριβό, θέλω να μου προτείνετε κάποια λύση ή συμβουλές. Κάνει δουλειά το Revivogen έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο προϊόν; Θα ήθελα κάποιο που να αποτελείτε από φυσικά συστατικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με την Minoxidil - Συμβουλές

hairs είπε:
Γεια σας , είμαι καινούριο μέλος και θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου για την Minoxidil. Είχα αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού μου (στις γωνίες) και στο πίσω μέρος. Αποφάσισα να κάνω χρήση Regaine 2%. Μετά από 6 μήνες (τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά) και χωρίς σοβαρές παρενέργειες (κάποιες φορές ένιωθα ένα πόνο στο αριστερό μέρος του στήθους μου, που δυνάμωνε κατά την εισπνοή, αλλά διαρκούσε λίγο) αποφάσισα να διακόψω την χρήση του (λόγο της τιμής) και να ξεκινήσω την Kirkland Minoxidil 5%, περίπου στο 2ο μήνα παρατήρησα να εμφανίζονται στο σώμα μου ευρυαγγείες ενώ η συχνότητα του πόνου στο στήθος είχε αυξηθεί. Aυτό με οδήγησε στη διακοπή της minoxidil και πλέον ψάχνω για άλλη λύση κατά της τριχόπτωση όπως πχ το Revivogen που όπως λέει είναι από φυσικά συστατικά. Αυτό που με απασχολεί είναι η τιμή του! Είναι πολύ ακριβό, θέλω να μου προτείνετε κάποια λύση ή συμβουλές. Κάνει δουλειά το Revivogen έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο προϊόν; Θα ήθελα κάποιο που να αποτελείτε από φυσικά συστατικά.
οι παρενεργειες αυτες που ειχες ειναι πραγματικες και ειναι της μινοξιδιλης.
θα σου προτεινα να συνεχισεις με kirkland στα μισα ml απο αυτα που χρησιμοποιουσες.
δεν θα βρεις κατι ποιο αποτελεσματικο-ασφαλες σε τοπικο
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με την Minoxidil - Συμβουλές

:welc: καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!!!

Δυστηχώς έτσι είναι με την μινοξιδίλη, μπορεί να γίνει πολύ καλό regrowth αλλα οι παρενέργειες που βγάζει δεν παλεύονται ώρες ώρες...

Κάτι σε φυτικό τοπικό όπως το revivogen είναι το super zix II που ειναι dht-blocker http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html που αγοράζουμε τα συστατικά και το φτιάχνουμε μόνοι μας. Έτη φωτός φθηνότερο.
Μην περιμένεις βέβαια να έχεις αποτελέσματα που δίνει η μινοξιδίλη... Αν σε πιάσει μόνο συντήρηση μπορεί να σου δώσει.

Κατι σε growth stimulant πολυ πιο ελαφρύ είναι και το tricomin αλλά είναι και αυτό ακριβό και επίσης δεν δίνει αποτελέσματα μινοξιδίλης...
 

skarman

New Member
RE: Απ: Πρόβλημα με την Minoxidil - Συμβουλές

Fenimore είπε:
Δυστηχώς έτσι είναι με την μινοξιδίλη, μπορεί να γίνει πολύ καλό regrowth αλλα οι παρενέργειες που βγάζει δεν παλεύονται ώρες ώρες...

Αντίστοιχες ενοχλήσεις στο στήθος έχω κ εγώ περιστασιακά, κ πολύ σπάνια προκαλείται ένα αίσθημα σαν "σουβλιά".....
Είναι σοβαρές αυτές οι παρενέργειες;; Δλδ μπορεί να οδηγήσουν σε τίποτα σοβαρό από θέμα υγείας, ή δεν είναι θέμα που θα πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψιν ώστε να διακοπεί η λήψη μινοξιδίλης;;;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα