Πρόβλημα με παραγγελία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kostas

Member
Έκανα μια παραγγελία πριν από 9 μέρες σε αυτό το site http://www.combat-hair-loss.co.uk . Αλλά περίμενα και έβλεπα στο status on hold μετά από 6 μέρες επικοινώνησα και τους είπα ότι βιάζομαι και μου απατάνε ότι επικοινώνησαν μαζί πολλές φόρες για τι τα χρήματα έχουν γίνει Flagged for security check.

Αυτοί όμως λένε ψέματα δεν επικοινώνησαν μαζί μου ποτέ και εγώ πλήρωσα με κατρα χρεωστική από τράπεζα Κύπρου. Τράπεζα μου είπε ότι τα χρήματα πήγαν σε αυτούς από την πρώτη στιγμή και δεν μπορώ να κάνω τίποτα και έτσι είναι γιατί βλέπω μέσω Internet το λογαριασμό μου.

Άρχισα να τους ενοχλώ και μου είπαν να τους στείλω με ΦΑΧ ένα προσωπικό εγγράφω μου για να πάρουν τα χρήματα. Εγώ αρνήθηκα και τους μίλησα άσχημα λέγοντας ότι τα χρήματα τα επήρανε εδώ και 8 μέρες και δεν τους στέλνω τίποτα προσωπικό.

Αυτοί μου είπαν αγενή και ακύρωσαν την παραγγελία ( που λένε ότι σημαίνει και επιστροφή χρημάτων )σήμερα εγώ τους λέω όμως ότι έχουν τα χρήματα μου 191€ και δεν μπορώ να τα πάρω πίσω. Μέχρι τώρα δεν μπήκαν τίποτα χρήματα ούτε επικοινώνησαν ξανά μαζί μου.

Σας έχει τύχη να σας ζητήσουν προσωπικό εγγράφω ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

καλο ειναι να πληρωνεις μεσω paypal και κορυφη σε ασφαλεια
και ενας φιλος μου που την ειχε πατησει ετσι του επεστρεψαν τα χρηματα πισω απο την paypal
δεν εσενα δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε βασικα τσεκαρε μην σου εχει κλεψει κανεις τον αριθμο καρτας η κατι τετοιο
και να δεις πως ειναι ολα οκ

τοτε παρε τους τηλεφωνο και πες τους αν δεν στειλουν τα προιοντα που παραγγειλες θα τους κανεις μηνυση
παρε και αποδειξη απο την τραπεζα πως εχεις στειλει τα χρηματα
και παρε ενα χαρτι που να λεει πως δεν σου τα επεστρεψαν
για να εισαι καλυμενος πλήρως και στο φιναλε ζητα αποζημιωση για την ταλαιπωρια και τα λοιπα
αλλα μιλα καλυτερα με εναν δικηγορο
και πες τους πως θα μιλησουν με τον δικηγορο σου
αν καναν αυτοι κατι παρανομο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

λοιπον απο Drugstore εχουν παραγγειλει πολλα ατομα απο εδω μεσα και δεν ακουσα κανενα προβλημα
θεωρειτε πολυ καλο μερος για αγορες

κατι ακομη εχει ανοιξει καπου ενα ποστ που λεει για ποια μερη στο νετ μπορεις να ψωνισεις και θεωρουνται πολυ καλα
εχουν καλη φημη η εν λογω σελιδα μου ειναι αγνωστη



παρεπιπτόντως τι πηρες
 

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Δεν είναι παράλογο να μου ζητάνε προσωπικό εγγράφω ;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την κάρτα η την τράπεζα. Την κάρτα την έβγαλα και τα παρήγγειλα την άλλη μέρα δεν τίθεται θέμα κλεψίματος. Πείρα και από Λονδίνο κάτι και δούλεψε μια χαρά .Από την τράπεζα τα έλεγξαν και είναι όλα εντάξει τα χρήματα είχαν πάει σε αυτούς την ιδία μέρα.

Παρήγγειλα revivogen procerin και Spectral. Δεν ήθελα να τα πάρω από Αμερική λόγο τελωνείου. Μου στοίχησαν ποιο ακριβά από ότι αν τα έπαιρνα από Αμερική και ότι έχασα γύρω στις 20 μέρες τώρα με αυτούς.

Τώρα μου είπαν ότι τα χρήματα τα έστειλαν πίσω σήμερα αλλά δεν έχω πάρει τίποτα θα περιμένω μήπως θέλει χρόνο. Το θέμα είναι ότι δεν εργάζομαι σπουδάσω σε ΤΕΙ αυτά τα λεφτά τα μάζεψα με πολύ κόπο και αν δεν τα πάρω πίσω χάνω και ότι προσπάθεια έκανα μέχρι σήμερα γιατί δεν μπορώ να αγοράσω αν δεν μου επιστρέψουν τα χρήματα και το revivogen που έχω και βάζω τώρα έμεινε γύρω στα 10 ml.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

kostas είπε:
Δεν είναι παράλογο να μου ζητάνε προσωπικό εγγράφω ;

φιλε οσες αγορες και αν εχω κανει μεσω ιντερνετ
ειτε σε σχεση με προιοντα τριχοπτωσης ειτε στοιχηματος
ειτε συμπληρωματα διατροφης πρωτεινες και λοιπα
ειτε οτιδηποτε εχω αγορασει μεχρι τωρα ποτε μα ποτε δεν μου ζητησαν προσωπικα εγγραφα
δεν ξερω τι παιζει με αυτα αλλα τα φοβαμαι εγω αυτα
οποτε κανε μερικες μερες υπομονη φιλε να δεις τι θα γινει με τα λεφτα σου
και μετα ξανα συζηταμε τι γινετε
απο το Official site revivogen εγω πηρα και δεν ειχα προβλημα με τελωνειο παντως
 

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Εδώ βγάζουν δάνεια από το τηλέφωνο πως μπορώ να στείλω με φαχ την ταυτότητα μου σε ένα άγνωστο αριθμό ;

Ευτυχώς που έβγαλα την debit και όχι την prepaid και στον λογαριασμό καταγράφηκαν όλα. Μετά που τους απείλησα με υμνήσεις μου έστειλαν την εντολή για επιστροφή χρημάτων , εγώ ακόμα δεν πείρα τίποτα αλλά από ότι έμαθα μπορεί να κάνει 3 εργάσιμες μέρες . Αν είχα prepaid δεν θα έπαιρνα τίποτα τώρα.

Προσοχή αυτοί έχουν καμία 20 uk site peak-nutrition λέγονται και 3-4 που πουλάνε προϊόντα για μαλλιά.
 

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Ναι αλλά η άλλη είναι συνδεμένη στον τραπεζικό σου λογαριασμό. Ότι γίνεται γίνετε στον τραπεζικό λογαριασμό και βλέπεις τα πάντα.
Αλλά είναι και το άλλο την prepaid την πληρώνεις 5 ευρώ και μετά κάθε φορά που την φορτώνεις δεινής στην τράπεζα 1 ευρώ (έτσι μου είπαν από την τράπεζα) . Ενώ με την άλλη δεν χρεώνεσαι τίποτα και αν πάει κάτι στραβά σε λέγεσαι <<prepaid>> αλλά φαίνονται όλα . όταν πας σου προτείνεις την prepaid γιατί έχουν μεγαλύτερο όφελος .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

--------------- είπε:
Γιατι στην prepaid δεν θα επαιρνες τιποτα πισω ? Kαι η prepaid ειναι visa oπως οι αλλες

και εγω αυτο πιστευω

οσο για την prepaid Μπορει να μην ειναι συνδεδεμενη οπως λες με τραπεζικο λογαριασμο αλλα φαινονται οι καταθεσεις που γινονται και οι αναληψεις
και υπαρχουν στοιχεια
η prepaid δεν ειναι αγωστου στοιχειων αλλα την παιρνεις δινοντας ονομα και επιθετο και αλλα στοιχεια
 

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Δεν επιμένω για την prepaid αλλιώς μου τα είπε η υπάλληλος ότι είναι εντελώς ανώνυμη .
Το μονό που με νοιάζει είναι να ξεμπλέξω τώρα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

σιγουρα το θεμα ειναι να ξεμπλεξεις
εγω θυμαμαι οτι ειχα δωσει στοιχεια για την prepaid απο τραπεζα κυπρου
τωρα ισως δεν θυμαμαι και καλα πανε 2 χρονια
το θεμα ειναι οντως να τελειωσει καλως η ιστορια για σενα
ωστοσο προτιμα καλυτερα ονλινε μαγαζια που εχουν αγορασει και αλλα παιδια απο εκει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Το πρωί είχα δοκιμάσει να παραγγείλω από το revivogen.com περισσότερο για δω τι θα γίνει μιας και από τον internet έβλεπα ότι δεν είχα λεφτά στην κάρτα.

Μόλις όμως μου ήρθε E-mail από revivogen.com που λέει
Your order has been processed.
Order Status: FEDEX Shipped.
Και μου έδωσαν και Tracking Number.

Εγώ πάλι από το internet δεν βλέπω χρήματα μέσα όπως θα έπρεπε .
Πάντως είναι απίστευτα γρήγοροι. Μονό μην έχω τίποτα μπλεξίματα τώρα .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

φιλε να σου πω κατι που συνεβηκε σε εμενα απο την revivogen.com
λοιπον παραγγελνω προιοντα περιπου 209 δολλαρια γιατι απο εκει σε δολλαρια ψωνιζεις χοντρικα πρεπει να ειναι περιπου 150 ευρω
λοιπον στην παραγγελεια που πηρα ελλειπε ενα contiotioner
τους στελνω μηνυμα μεσω εμαιλ και τους λεω κανατε ενα λαθος και δεν μου στειλατε το contitioner
την επομενη μερα που τους εστειλα το εμαιλ ηρθε και η απαντηση
που ελεγε οτι λυπουνται ειλικρινά για το λαθος που κανανε
και οτι την επομενη μερα θα μου το στελνανε δωραν και μου καναν δωρο 2 σαμπουαν και 2 contitioner μικρα μπουκαλια εννοειτε
δεν ειναι τοσο η αξια που ειχαν
αλλα ηταν η κινηση που καναν που μετρησε για μενα

την επομενη μερα ερχετε ενα εμαιλ που ελεγε το tracking number και λοιπα και μεσα σε 7 μερες ειχα στα χερια μου το conditioner που ελειπε απο την παραγγελεια συν τα δωρακια

αυτο που θελω να πω ειναι οτι φερθηκαν πολυ επαγγελματικα οι ανθρωποι και με εντυπωσιασαν με την ταχυτητα που με εξυπηρετισαν
οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω revivogen απο αλλο site
εξαλλου ειναι και το πιο φτηνο
δεν ξερω αν κοιταξες καπου υπαρχει ενα ποστ που λεει κουπονι και revivogen
σου κανει τιμη 7% μειον
εκτος αυτου
απο μια ερευνα που εκανα σε μερικες σελιδες για τα εξοδα αποστολης
απο την revivogen.com ηταν τα πιο φτηνα 14 η 15 ευρω κοντα στα 25 δολλαρια

αυτη ειναι η ιστορια μου με τη revivogen.com
και αν ξανα αγορασεις απο εκει βαλε και το κουπονι
θα σου βγει πιο φτηνα
 

kostas

Member
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

Το κουπόνι το έβαλα. Σήμερα το πρωί ήρθε το δέμα χωρίς διασάφηση από τελωνείο απίστευτα γρήγοροι!
Παρασκευή παραγγελία Δευτέρα παράδοση μου φαίνεται απίστευτο .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με παραγγελία

ειναι πολυ αξιοπιστο σου το ειχα πει
χαιρομαι που τα λεγομενα μου βγηκαν αληθινα

ευχομαι καλη συνεχεια στην θεραπεια σου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα