Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

mikipitri

Member
Παιδιά έχω τεράστιο πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού!!!
Είναι εποχιακή και είναι η περίοδος της έξαρσης! Το κακό είναι ότι κανένας δερματολόγος δεν με έχει βοηθήσει για την πλήρη ίαση!
Τρεις διαφορετικοί μου έχουν πει να πάρω sporanox γιατί είναι το πιο ισχυρό αντιμυκητισιακό (έτσι είπαν) αλλά ενώ στην αρχή κάνει όντως δουλειά μετά είναι σαν να πέρνω καραμέλα! Πλέον επειδή είναι η τέταρτη φορά που έχω μυκητίαση, το sporanox δεν δουλεύει ΚΑΘΟΛΟΥ!
Δεν ξέρω τι να κάνω... να πάω σε καινούριο δερματολόγο και να ακούσω μια από τα ίδια?
Να προσπαθήσω κάτι μόνος μου? και τι να είναι αυτό?
Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

καλως τον , χα8ηκες τοσο καιρο!!!!!!τι προβληματα εχεις στο τριχωτο και καταλαβες οτι ειναι μυκητιαση????το sporanox ειναι σαμπουαν ???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

η fungoral cream βγηκε για αυτον τον σκοπο
 

mikipitri

Member
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

MANKAR είπε:
καλως τον , χα8ηκες τοσο καιρο!!!!!!τι προβληματα εχεις στο τριχωτο και καταλαβες οτι ειναι μυκητιαση????το sporanox ειναι σαμπουαν ???
Καλώς σε βρήκα και πάλι ΜΑΝΚΑΡ! ;) Τρεξίματα με τη δουλειά furious3
H διάγνωση του δερματολόγου ήταν η μυκητίαση! Το sporanox που μου έδωσαν είναι κάψουλες, δεν ξέρω αν υπάρχει και σε σαμπουάν!

kapamarou είπε:
η fungoral cream βγηκε για αυτον τον σκοπο

Μήπως με την κρέμα kapamarou κάνω χειρότερη την κατάσταση? Έκανα τη μακακία και έβαζα για κάνα εξάμηνο συνεχόμενα το διάλυμα georgetumpa (άσε που σε εμένα όχι μόνο δεν δούλεψε καθόλου αλλά είχε και αρνητικά αποτελέσματα τελικά) που είχε κορτιζονη μέσα και χειροτέρεψε τα πράγματα! Η κορτιζόνη ενισχύει τις μυκητιάσεις είπε ο τελευταίος δερματολόγος. Σκεφτόμουν αν υπήρχε κάνα ματζούνι, μήπως να έβαζα emu-oil? Έχω σιχαθεί όλους τους δερματολόγους και πλέον δεν τους εμπιστεύομαι κιόλας...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

Μήπως με την κρέμα kapamarou κάνω χειρότερη την κατάσταση? Έκανα τη μακακία και έβαζα για κάνα εξάμηνο συνεχόμενα το διάλυμα georgetumpa (άσε που σε εμένα όχι μόνο δεν δούλεψε καθόλου αλλά είχε και αρνητικά αποτελέσματα τελικά) που είχε κορτιζονη μέσα και χειροτέρεψε τα πράγματα! Η κορτιζόνη ενισχύει τις μυκητιάσεις είπε ο τελευταίος δερματολόγος. Σκεφτόμουν αν υπήρχε κάνα ματζούνι, μήπως να έβαζα emu-oil? Έχω σιχαθεί όλους τους δερματολόγους και πλέον δεν τους εμπιστεύομαι κιόλας...
χειροτερα δεν θα γινεις σιγουρα,η κρεμα αυτην βγηκε για τις μυκητιασεις του δερματος.
το διαλυμα που χρησιμοποιουσε ο georgetumpa δεν ειναι δυνατοτερο απο μινοξ airol.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

kapamarou είπε:
χειροτερα δεν θα γινεις σιγουρα,η κρεμα αυτην βγηκε για τις μυκητιασεις του δερματος.
το διαλυμα που χρησιμοποιουσε ο georgetumpa δεν ειναι δυνατοτερο απο μινοξ airol.

να σε ρωτησω αυτη η κρεμα πως την ζηταω απο το φαρμακειο!!!!ειναι απαραιτητο και το σαμπουαν(fungoral) μαζι με την κρεμα??ευχαριστω!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόβλημα με μυκητίαση τριχωτού

MANKAR είπε:
να σε ρωτησω αυτη η κρεμα πως την ζηταω απο το φαρμακειο!!!!ειναι απαραιτητο και το σαμπουαν(fungoral) μαζι με την κρεμα??ευχαριστω!!!
κρεμα φουνγκοραλ.
δεν ειναι απαραιτητο το σαμπουαν
 
Μπλουζα