Πρωτεΐνη

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
η πρωτεινη δεν φαινεται να με βοηθαει στο μαλλι,αλλα με βοηθαει στο θεμα διατροφης μεταβολισμου.
υποψιν οτι αυτην που χρησιμοποιω εχει και κρεατινη μεσα.
μισο σκουπ καθε 12 ωρες
και 2 γευματα κανονικα (φαγητο),μικρα σχετικα σε ποσοτητα στα ενδιαμεσα
 

mimis giova

Active Member
γιατι κρεατινη ρε καππα???παρε μια πολλων πηγγων τα σπαει...χτυπα κ ενα αμινοξη...κ θα εισαι θεος..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mimis giova είπε:
γιατι κρεατινη ρε καππα???παρε μια πολλων πηγγων τα σπαει...χτυπα κ ενα αμινοξη...κ θα εισαι θεος..
οταν αδειασει θα παρω χωρις κρεατινη σιγουρα.
τις πρωτες 10 μερες χρησιμοποιουσα ενα και ενα σκουπ καθε 12 ωρες.
παντως με προσεγμενη διατροφη η κρεατινη δεν δινει υγρα.
δεν δινει και τιποτα σε μυικοτητα βεβαια.
δεν ειναι η πρωτη φορα που την χρησιμοποιω.
απο αμινοξεα παιρνω αυτο http://www.ebay.com/itm/OPTIMUM-NUTRITION-BCAA-1000-mg-200-or-400-CAPS-ON-BRANCHED-CHAIN-AMINO-ACIDS-/161095542974?pt=US_Dietary_Supplements_Nutrition&var=&hash=item25820ae8be
 

mimis giova

Active Member
εμενα μ δινει μπαμ η αλειθεια καπα...τηε reflex thn all in one πηρα ...κ με εκανε τουμπη..βεβαια πολυ καλη δοατροφη κ πολυ gym..αλλα την σταματας κ φεγουν τα υγρα..κ χανεις τα κιλα τακα τακα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mimis giova είπε:
εμενα μ δινει μπαμ η αλειθεια καπα...τηε reflex thn all in one πηρα ...κ με εκανε τουμπη..βεβαια πολυ καλη δοατροφη κ πολυ gym..αλλα την σταματας κ φεγουν τα υγρα..κ χανεις τα κιλα τακα τακα..

καπου προσφατα διαβασα οτι η κρεατινη δεν δουλευει σε ολους,εχει δικιο το κειμενακι.
πολλα χρονια πριν χρησιμοποιουσα την celltech με μηδαμινα αποτελεσματα
 

mimis giova

Active Member
ναι το εχω ακουσει οτι δεν δουλευει σε ολους..εμενα με πιανει καλα παντως..αλλα δεν ξαναπερνω..ψιλοψευτικα αποτελεσματα..δοκιμασα πολλων πηγων πρωτεινη κ hmb k εμεξνα πολυ ικανοπειημενος...τωρα περνω το βραδυ ενα zma..για αυξηση τεστο..τι λες ρε καπα??κανει τιποτα??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
mimis giova είπε:
ναι το εχω ακουσει οτι δεν δουλευει σε ολους..εμενα με πιανει καλα παντως..αλλα δεν ξαναπερνω..ψιλοψευτικα αποτελεσματα..δοκιμασα πολλων πηγων πρωτεινη κ hmb k εμεξνα πολυ ικανοπειημενος...τωρα περνω το βραδυ ενα zma..για αυξηση τεστο..τι λες ρε καπα??κανει τιποτα??

οσοι γνωστοι μου πηραν ΖΜΑ ειχα αυξηση στην λιμπιντο.
ο κολλητος μου το εκοψε επειδη τον χτυπουσε και σε νευρα.
καθε σωμα διαφορετικο μονο ενας τροπος υπαρχει να μαθεις.
μετρηση τεστο πριν και κατα την διαρκεια χρησης του σκευασματος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
η πρωτεινη δεν φαινεται να με βοηθαει στο μαλλι,αλλα με βοηθαει στο θεμα διατροφης μεταβολισμου.
υποψιν οτι αυτην που χρησιμοποιω εχει και κρεατινη μεσα.
μισο σκουπ καθε 12 ωρες
και 2 γευματα κανονικα (φαγητο),μικρα σχετικα σε ποσοτητα στα ενδιαμεσα

το εννοω οτι με βοηθαει στο θεμα μεταβολισμου.να γινω πιο σαφης με παραδειγματα.
αν κατσω τωρα μια μερα νηστικος δεν θα χασω γραμμαριο.
αν περασω την μερα μου με μισο σκουπ καθε 12 ωρες χανω ενα κιλο στο 24ωρο.
δοκιμασμενο,οχι θεωρητικα.
το σωμα μου αντιλαμβανεται το μισο σκουπ σαν ενα πολυ ελαφρυ πρωτε'ι'νουχο γευμα και "παιρνει μροστα".
ουσιαστικα το μονο που εκανα ειναι οτι στους 2 φραπεδες στην ημερα, αντικατεστησα την μια κουταλια σουπας ζαχαρη με μια κουταλια της σουπας πρωτεινη
 

tasos33

Well-Known Member
μιας και ανεφερες το θεμα ζαχαρη, συνιστω ανεπιφθλακτα αντι ζαχαρης να χρησιμοποιειται στεβια με ο γλυκαιμικο δεικτη,η ζαχαρη καρυδας η οποια ειναι εξαιρετικη με γλυκαιμικο στο 35 απο το 70 της κανονικης και σχεδον καμια γευστικη διαφορα απο την μαυρη ζαχαρη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
χρησιμοποιω στεβια σε υγρη μορφη και η γευση που δινει ειναι καλυτερη και απο την κανονικη ζαχαρη(προσ.αποψη)
και πρακτικα με βολευει διοτι την παιρνω μαζι παντου (μικρο μπουκαλακι) και ετσι ησυχασα
 

tasos33

Well-Known Member
δοκιμασε και ζαχαρη καρυδας, ειναι πολυ πιο ωραια απο την στεβια πιστευω, γουστα ειναι αυτα βεβαια, παντως και τα δυο για οσους θελουν να αλαξουν τη ζαχαρη ειναι ιδανικα, και δε παχαινουν κυριως, τσεκαρισμενο σε προσωπικο επιπεδο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τελικα κατι μου εκανε και η πρωτεινη προς το καλυτερο αλλα οχι κατι το αξιολογο,πολυ λιγα πραγματα.
ειχα πολυ καλυτερα απο τα Ω3.
επομενη θα παω σε αυτην http://www.bbclub.gr/el/p.v.l-mutant-whey-10lbs.html
σε κανεναν μηνα υπολογιζω μεχρι να τελειωσει αυτην που εχω τωρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
υπο 2 προυποθεσεις τα συμπληρωματα πρωτε'ι'νης ειναι το καλυτερο λιποτροπικο.
οι προυποθεσεις ειναι 70αρα πρωτε'ι'νη,μισο σκουπ ανα 12 ωρες.
οποτε οσοι χρησιμοποιηστε και εχετε σκοπο να χασετε λιπος,απλα δοκιμαστε αυτο που κανω.
θα φυγετε για πλακα 5-7 κιλα κατω χωρις να αλαξετε τιποτα αλλο στην διατροφη.
καποια στιγμη πιο μετα θα δοκιμασω να προσθεσω ακομα ενα,3 μισα σκουπ δηλαδη στην ημερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
υπο 2 προυποθεσεις τα συμπληρωματα πρωτε'ι'νης ειναι το καλυτερο λιποτροπικο.
οι προυποθεσεις ειναι 70αρα πρωτε'ι'νη,μισο σκουπ ανα 12 ωρες.
οποτε οσοι χρησιμοποιηστε και εχετε σκοπο να χασετε λιπος,απλα δοκιμαστε αυτο που κανω.
θα φυγετε για πλακα 5-7 κιλα κατω χωρις να αλαξετε τιποτα αλλο στην διατροφη.
καποια στιγμη πιο μετα θα δοκιμασω να προσθεσω ακομα ενα,3 μισα σκουπ δηλαδη στην ημερα
σας εχω νεα,οχι με 3 μισα σκουπ αλλα με 3 ολοκληρα σκουπ την ημερα και τιποτα αλλο.
σχεδον 2 κιλα κατω μεσα σε 24 ωρες.
και να φανταστειτε οτι η δικια μου εχει κρεατινη που δεν βοηθαει στο αδυνατισμα.
οι 70 αρες πρωτε'ι'νες ειναι οτι πιο αποτελεσματικο υπαρχει σε φυσικο αδυνατισμα.:)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πολυ καλυτερη η πρωτη http://www.bbclub.gr/el/muscletech-100-premium-whey-protein-5lb.html
απο αυτην που εχω τωρα http://www.bbclub.gr/el/p.v.l-mutant-whey-10lbs.html
πιο ευκολοχωνευτη,καλυτερη διαλυτοτητα και καλυτερη γευση.
επειδη θα ξαναγυρισω σε εκεινη εψαξα λιγο το ποσο κρεατινη εχει ανα σκουπ.
2 γραμμαρια τελικα http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=136674241&p=849195493&viewfull=1#post849195493
 
Τελευταία επεξεργασία:

Avolonte

Everyday Hero
ρε παιδες ωραια ολα αυτα που λετε για τις πρωτεινες αλλα εχετε δει και πολλους στο δρομο πχ..γυφτους=τσιγγανους που η διατροφη τους ειναι χαλια και το μαλλι τους ειναι φουλ πυκνο.....

μηπως τσαμπα πολεμαμε με ολες τις ουσιες και ολα σχετικα ειναι για το καθενα.... ??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε παιδες ωραια ολα αυτα που λετε για τις πρωτεινες αλλα εχετε δει και πολλους στο δρομο πχ..γυφτους=τσιγγανους που η διατροφη τους ειναι χαλια και το μαλλι τους ειναι φουλ πυκνο.....

μηπως τσαμπα πολεμαμε με ολες τις ουσιες και ολα σχετικα ειναι για το καθενα.... ??
τσαμπα πολεμαμε αλλα το ταξιδι μετραει και οχι ο προορισμος,ετσι και αλλιως στο τελος θα δουμε τα ραδικια αναποδα.
αυτος ειναι ο προορισμος;)
 
Μπλουζα