Προταση για τατου στην ουλη, υστερα απο μετοσχευση με στριπ..

kalifitos

New Member
Οπως αναφερομαι στον τιτλο, ενδιαφερομαι να αποκαστησω οσο ειναι δυνατον, την ουλη που δημιουργηθηκα υστερα απο 3 μεταμοσχευσεις.. Εχω ανεβασει φωτογραφιες σε αλλο αρθρο εδω στο φορουμ με τα τραγικα αποτελεσματα.. Παρολο της 3 μεταμοσχεσεις αδερφια μου, φοραω μονιμος καπελο.. Δεν μπορω να τα κοψω ουτε κοντα, γιατι θα φαινεται η ουλι.. Οποτε αν καποιος ξερει, να μου προτινει, να παω να κανω τατου στην συγκεκριμενη περιοχη, μηπως κοψω τα μαλλακια μου κοντα κ βγαλω επιτελους αυτο το καπελο!
ευχαριστω εκ το προτερων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
κανει στην Ιταλια η milena lardi αν πατησεις το ονομα της και κανεις ερευνα θα την βρεις...
το θεμα ειναι ομως οτι το ταττοο που κανει ειναι ημιμονιμο μελανι και κραταει μεχρι 2 χρονια...οποτε καθε 2 χρονια πρεπει να επαναλαμβανεις την συνεδρια...
Υπαρχει και στην Αγγλια μια αλλη καλη κλινικη με ονομα his hair clinic και κανει μονιμο μελανι...
βρες τα σαιτ τους επικοινωνησε μαζι τους να μαθεις και για τιμες κτλπ...
 

geo-90

New Member
τη φωτογραφια δεν τη βρισκω..
αν θυμαμαι καλα ειχε αναφερθει οτι κανουν και στη d$i τατου στις ουλες.αλλα δεν ειχαμε δει ποτε σχετικο αποτελεσμα.
γιατι δεν ψαχνεσαι να κανεισ καμια μικρη fue μεταμοσχευση πανω στις ουλες?
αν θες να βελτιωσεις την οψη τους μπορεις να δοκιμασεις και dermaroller
γενικα ξαναανεβασε τη φωτογραφια
 

kalifitos

New Member
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... Θα ψάχτω αρχικά για την Ελλάδα και μετα θα κοιτάξω για Ιταλία.. Fue δεν θέλω γιατι μετα απο τρεις μεταμοσχεύσεις ξανά νυστερι δεν ξανά βάζω στο κεφάλι μου..Το dermatoller τι ειναι ακριβως φιλε geo???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

geo-90

New Member
googlare to
υπαρχει και θεμα στο φορουμ.
το χρησιμοποιουν γενικα για να βελτιωσουν την υφη μιας ουλης.σε μενα σε κατι ουλες απο ακμη εχει κανει δουλεια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εδω ειμαστε http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9046.html
και εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9045-post-118444.html#pid118444
σαν λυση τι θα εκανα εγω.
πρωτα μια καλυτερη τομη,κυπρο.
οχι απαραιτητα μεταμοσχευση.
μετα αφου επουλωθει η τομη,roller 1,5mm
 

alean

Member
kapa είπε:
εδω ειμαστε http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9046.html
και εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9045-post-118444.html#pid118444
σαν λυση τι θα εκανα εγω.
πρωτα μια καλυτερη τομη,κυπρο.
οχι απαραιτητα μεταμοσχευση.
μετα αφου επουλωθει η τομη,roller 1,5mm

kapa οσο μεγαλωνουμε το δερμα χαλαρωνει με αποτελεσμα να δημιουργηθει παλι κενο δερμα στο τριχωτο. τουλαχιστο ετσι ειχα διαβαζει καπου τελευταια γιατι ειμαι κι εγω στο ψαξιμο για καλυψη ουλης. το καλυτερο εξακολουθει να ειναι μια μεταμοσχευση. εστω απο το σωμα. χερια ποδια στηθος, ωστε να μη διατεθουν πολυτιμα τριχοθυλακια για μετεπειτα μεταμοσχευση στο επομενο μερος. 15cm ουλη με πυκνωση 30/cm ειναι θεωρω πολυ καλη κινηση. εαν σου περισσευουν βεβαιως τα χρηματα. και πριν τη μεταμοσχευση να εχεις κανει 2-3 φορες ας πουμε derma stamp 1,5mm-2mm για να βελτιωθει το δερμα οσο γινεται. γνωμη μου. οποιος εχει περισσοτερες γνωσεις επι του θεματος, ας τις μοιραστει μαζι μας. πρεπει να ειναι πολλα παιδια σε αυτο το διλημμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
alexan είπε:
kapa οσο μεγαλωνουμε το δερμα χαλαρωνει με αποτελεσμα να δημιουργηθει παλι κενο δερμα στο τριχωτο. τουλαχιστο ετσι ειχα διαβαζει καπου τελευταια γιατι ειμαι κι εγω στο ψαξιμο για καλυψη ουλης. το καλυτερο εξακολουθει να ειναι μια μεταμοσχευση. εστω απο το σωμα. χερια ποδια στηθος, ωστε να μη διατεθουν πολυτιμα τριχοθυλακια για μετεπειτα μεταμοσχευση στο επομενο μερος. 15cm ουλη με πυκνωση 30/cm ειναι θεωρω πολυ καλη κινηση. εαν σου περισσευουν βεβαιως τα χρηματα. και πριν τη μεταμοσχευση να εχεις κανει 2-3 φορες ας πουμε derma stamp 1,5mm-2mm για να βελτιωθει το δερμα οσο γινεται. γνωμη μου. οποιος εχει περισσοτερες γνωσεις επι του θεματος, ας τις μοιραστει μαζι μας. πρεπει να ειναι πολλα παιδια σε αυτο το διλημμα.

αυτο ειναι αληθεια,αν και θεωρητικα με αναμνηστικες εφαρμογες derma roller αυτο θα καταπολεμηθει.
αλλα γενικα σαν πρωτη κινηση πρεπει να υπαρχει μια καλη βαση.
δηλαδη αν μιλαμε για ουλη με παχος σχεδον 1cm οτι και να κανεις οσο και να βαψεις....
αν ειχα μεγαλη ουλη θα ξεκινουσα απο αυτο,κοστος βεβαια αλλα σιγουρα το τελικο αποτελεσμα θα δικαιώσει.
θα ρθει μετα και ενα σβησιμο με το roller
 
Μπλουζα