Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της HDC

Flosk

Well-Known Member
Το βρηκα και το ανεβαζω αυτουσια παιδια για οποιον ενδιαφερεται:

Η HDC είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι θα βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης και στην Αθήνα για πραγματοποίηση δωρεάν προσωπικών συναντήσεων όσον αφορά τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 27 Σεπτεμβρίου και στην Αθήνα στις 29 & 30 Σεπτεμβρίου 2014 από το Διευθυντή Συντονισμού & Διαχείρισης Ασθενών κ. Θεόδωρο Φιούρη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποτεθείτε στα τηλέφωνα 211 800 8485 ή 00357 22 346161.

Εναλλακτικά, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]


Θα εχουμε εκπροσωπηση λοιπον απο τις 2 Κυπριακες αλλα και τον πιο διασημο Ευρωπαιο γιατρο στις μεταμοσχευσεις μαλλιων αυτην την περιοδο. Παρτε τα μετρα σας και προσπαθηστε να τους δειτε ολους. Εγω προσωπικα θα προσπαθησω να τους δω ολους γιατι παντα μια δευτερη ή τριτη γνωμη μπορει να μας βοηθησει περισσοτερο πριν καταληξουμε στο τι θα κανουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

@Flosk

Χαίρομαι που η HDC αντιμετωπίζει το Ηράκλειο Κρήτης (όπου ζώ και εγώ) σάν πόλη και όχι σαν χωριό!.
Νομίζω είναι η μοναδική εταιρεία που έχει πράξει ανάλογα...
 

tropheus

Well-Known Member
Stripar είπε:
Χαίρομαι που η H*C αντιμετωπίζει το Ηράκλειο Κρήτης (όπου ζώ και εγώ) σάν πόλη και όχι σαν χωριό!.
Νομίζω είναι η μοναδική εταιρεία που έχει πράξει ανάλογα...

Σίγουρα είναι πολύ θετικό το ότι θα έρθει και στο Ηράκλειο αλλά θα ήταν πολύ πιο θετικό να ερχόταν σε όλες αυτές τις συμβουλευτικές συναντήσεις και ο γιατρός της H*C (Κυριάκος Μ*ρ*ς) ο οποίος εκτός των άλλων είναι και εξαίρετος άνθρωπος.
 

Flosk

Well-Known Member
Συμφωνω και επαυξανω Tropheus.
θα ηταν ακομα καλυτερο αλλα για να μη γινεται καποιος λογος θα υπαρχει.
 

Stripar

Established Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Συμφωνώ και εγώ Tropheus...αυτήν την πολιτική κάποιον εταιρειών τα consultation να τα κάνουνε "πωλητές" και όχι οι ίδιοι οι γιατροί ΔΕΝ την καταλαβαίνω!.
Και τα consultation του Hasson πάλι "πωλητής" τα κάνει...

Για να είμαστε όμως δίκαιοι...ο Μάρας είναι και απο τους λιγοστούς γιατρούς στην Ευρώπη που κάνει Manual Fue (διόρθωσέ με Flosk άν κάνω λάθος) καθώς και το όνομά του φιγουράρει στα 4-5 Top ονόματα γιατρών (στην Ευρώπη) σε διεθνή φόρουμ , κάτι που κανένας άλλος Ελληνας γιατρός δέν έχει αξιώσει!.
 

Flosk

Well-Known Member
Εχω την πεποιθηση πως ο Μ*ρας περαν του ηθους που εχει και γνωριζουμε οσοι τον ξερουμε απο κοντα, πρεπει να εχει βελτιωσει και τις ικανοτητες του ως γιατρος απο τοτε που εγινε Head doctor στην κλινικη. Stripar ετσι οπως τα λες ειναι..
 

nucky

Active Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Έχω και εγώ συναντήσει τον κ. Φιουρη στην Αθήνα , είναι συμπαθέστατος , έχει γνώσεις και αφιερώνει χρόνο . Παρόλ'αυτά , έστω και ψυχολογικά με ξενίζει το γεγονός οτι δεν είναι γιατρός . Αν και μου έδωσε την πιο "αισιόδοξη¨ προοπτική , δεν σκέφτομαι HDC αν δεν με δει γιατρός της εταιρείας διότι είμαι οριακή περίπτωση . Αν διαβάζουν εκει στην HDC ας τα προσέχουν αυτά . Αν ο κ. Μάρας (που δεν ξέρω προσωπικά) αφιέρωνε δύο ΣΚ το χρόνο για κονσούλτια :) στην Αθήνα θα ήταν μάλλον κερδισμένοι.
 
φίλε Flosk, εάν κρίνω και εγώ από την δική μου εμπειρία και από τα τελευταία αποτελέσματα που δημοσιεύονται στα αγγλικά φόρουμ φαίνεται καθαρά ότι ο Μάρας και η ομάδα του HDC είναι βελτιωμένοι.

H επιλογή αυτή είναι πολύ καλή για ασθενείς από Ελλάδα και Κύπρο.
 

Stripar

Established Member
heraklistang είπε:
από τα τελευταία αποτελέσματα που δημοσιεύονται στα αγγλικά φόρουμ φαίνεται καθαρά ότι ο Μάρας και η ομάδα του H*C είναι βελτιωμένοι.

Ετσι!...
Φαίνεται ότι γίνεται μια φιλότιμη προπάθεια...

Επειδή είναι η τελευταία κλινική Πανελλάδικά & Κύπρο που δέν έχω επισκεφτεί
και επειδή είμαι σε μία διαρκή αναζήτηση απόψεων , γνώσεων , εμπειριών περι μτχ
έχω κλείσει ραντεβού (παρόλο που γύρισα απο Erdogan & θεωρώ ότι η διαφορά είναι χαώδης)
για μια συζήτηση περισσότερο , παρά consultation!...
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Για μένα ειναι η καλύτερη και η μοναδική λύση απο Ελλάδα -Κύπρο heraklistang.
Stripar έχεις ψαχτεί παρά πολύ, μακάρι να κάνανε όλοι το ίδιο και να μην πήγαιναν τυφλοσουρτη σε οικονομικές-εύκολες λύσεις.. Θα είχε σωθεί πολύς κόσμος.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Εγώ νομίζω πως για 100% διασφάλιση ποιότητας ο κόσμος που έχει και κάπως πιο υψηλό budget καλό ειναι να μην κινηθεί καθόλου στην Κύπρο. Η ποιότητα δείχνει να ειναι υψηλότερη πιο έξω και τα ποσοστά επιτυχίας υψηλότερα. Αλήθεια φίλε στιπαρ δεν μας παρέθεσες την εμπειρία σου απο Ερντογαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Γελάω απλά..!!!
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Γιατί Adriano;
 
danceworld_2001 είπε:
Εγώ νομίζω πως για 100% διασφάλιση ποιότητας ο κόσμος που έχει και κάπως πιο υψηλό budget καλό ειναι να μην κινηθεί καθόλου στην Κύπρο. Η ποιότητα δείχνει να ειναι υψηλότερη πιο έξω και τα ποσοστά επιτυχίας υψηλότερα. Αλήθεια φίλε στιπαρ δεν μας παρέθεσες την εμπειρία σου απο Ερντογαν.

Μα γιατί το λες αυτό. Δεν είσαι εσύ που είσαι 100% ευχαριστημένος από Κύπρο; Άλλαξε κάτι Τώρα;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

110% ευχαριστημένος απο Κύπρο και απο την δική μου μεταμόσχευση, όμως δεν μπορώ να αγνοώ τον γενικό παλμό του φόρουμ. Τον τελευταίο καιρό το feedback ειναι άκρως αρνητικό απο άλλα παιδιά, και σε Γ... και σε H..., ειδικά στον πρώτο. Και απο H... μεριά αρκετοί οι εξαφανισμένοι. Η Κύπρος ειναι value for money επιλογή όμως για τον πλέον απαιτητικό που δεν θέλει να ρισκάρει ούτε 1% ίσως δεν ειναι η πλέον ασφαλής επιλογή. Για Ελλάδα δεν το συζητάμε, ακόμη θέλουν πολύ προσπάθεια. Η Κύπρος δίνει πιο προσιτές τιμές σε σχέση με μεγαλογιατρούς εξωτερικού όμως υπάρχουν και σημαντικά ποσοστά αστοχία τα οποία ελαχιστοποιούνται με πιο πεπειραμένες κλινικές. Λόγω οικονομικού, εγώ προσωπικά αν είχα άπειρα λεφτά θα κοίταγα για Λορέντζο ή Χάσον ή Μπισάνγκα. Οχι επειδή δεν ειμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου, για να νοιώθω πιο ασφαλής. Πάντως βλέποντας το ρίσκο μιας επέμβασης και ειδικά την δυστροπία του crown, νομίζω δεν θα επαναλάβω πουθενά την διαδικασία που πέρασα και δώρο να μου την κάνουν, θα αρκεστώ σε οτι έβαλα και σε θεραπείες, για τα επόμενα 5-10 χρόνια.
 

meandros

Member
danceworld_2001 είπε:
110% ευχαριστημένος απο Κύπρο και απο την δική μου μεταμόσχευση, όμως δεν μπορώ να αγνοώ τον γενικό παλμό του φόρουμ. Τον τελευταίο καιρό το feedback ειναι άκρως αρνητικό απο άλλα παιδιά, και σε Γ... και σε H..., ειδικά στον πρώτο. Και απο H... μεριά αρκετοί οι εξαφανισμένοι. Η Κύπρος ειναι value for money επιλογή όμως για τον πλέον απαιτητικό που δεν θέλει να ρισκάρει ούτε 1% ίσως δεν ειναι η πλέον ασφαλής επιλογή. Για Ελλάδα δεν το συζητάμε, ακόμη θέλουν πολύ προσπάθεια. Η Κύπρος δίνει πιο προσιτές τιμές σε σχέση με μεγαλογιατρούς εξωτερικού όμως υπάρχουν και σημαντικά ποσοστά αστοχία τα οποία ελαχιστοποιούνται με πιο πεπειραμένες κλινικές. Λόγω οικονομικού, εγώ προσωπικά αν είχα άπειρα λεφτά θα κοίταγα για Λορέντζο ή Χάσον ή Μπισάνγκα. Οχι επειδή δεν ειμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου, για να νοιώθω πιο ασφαλής. Πάντως βλέποντας το ρίσκο μιας επέμβασης και ειδικά την δυστροπία του crown, νομίζω δεν θα επαναλάβω πουθενά την διαδικασία που πέρασα και δώρο να μου την κάνουν, θα αρκεστώ σε οτι έβαλα και σε θεραπείες, για τα επόμενα 5-10 χρόνια.

με lorenzo τι παιζει?εχει δωσει καλα αποτελεσματα?ειδα οτι δουλευει με implanter,καλο η κακο αυτο?
 

Stripar

Established Member
Flosk είπε:
Stripar έχεις ψαχτεί παρά πολύ, μακάρι να κάνανε όλοι το ίδιο και να μην πήγαιναν τυφλοσουρτη σε οικονομικές-εύκολες λύσεις.. Θα είχε σωθεί πολύς κόσμος.
Όντως Flosk...

Όμως στην ηλικία που είμαι , με την εμπειρία ζωής που έχω και επειδή είμαι τελειομανής , όχι μόνο δέν επιτρέπω στον ευατό μου λάθη αλλά όταν θα μετράω το "μαρούλι" για την μτχ θα πρέπει να μήν εχω και κανένα άγχος και αμφιβολία για το αποτέλεσμα που θα πάρω!.

Σίγουρα πράγματα δηλ.!.

Αφήνω την ρώσικη ρουλέτα για άλλους...


danceworld_2001 είπε:
Αλήθεια φίλε στιπαρ δεν μας παρέθεσες την εμπειρία σου απο Ερντογαν.

...Έξι ώρες καταγεγραμένες συνολιμίες με τον γιατρό , την ενδοκρινολόγο του , τον αναισθησιολόγο του , τους placers , patients coordinators , patients assistants , I.T manager και λοιπούς
καθώς και 250 φωτογραφίες δέν είναι εύκολο να αποτυπωθούν όπως καταλαβαίνεις!.

Όμως σύντομα θα ανεβάσω ένα αναλυτικό summary-review γιια την κλινική-γιατρό το οποίο θα είναι άκρως εμπεριστατωμένο και θεωρώ οτι θα βοηθήσει πολύ κόσμο...
 

Stripar

Established Member
meandros είπε:
με lorenzo τι παιζει?εχει δωσει καλα αποτελεσματα?ειδα οτι δουλευει με implanter,καλο η κακο αυτο?

O Lorezzo είναι για μένα ο βασιλιάς της Fue παγκοσμίως!.

Manual Fue & κάνει όλα τα στάδια της μτχ μόνος του...ΟΛΑ!!!.

Εχει τα περισσότερα αποτελέσματα σε videos μαζί με το Hasson

Βέβαια χρεώνει 5,0 English pounds κάπου 8,0 euro το Graft.
Αν αντέχει η τσέπη σου πήγαινε και κλείσε και τα μάτια...

Το Choi implanter έχει τα καλά του , έχει και τα κακά του...
 

pithikas

Well-Known Member
RE: Προσωπικες συναντησεις σε Ηρακλειο-Αθηνα 27,29 κ´ 30 Σεπτεμβρη απο εκπροσωπο της H*C

Χαχα τηλεμαρκετινγκ εχει γινει εδω μεσα!
Πολυ φυσιολογικοι οι διαλογοι. Ουτε η εξυπνη σιτα, τετοια φυσιολογικοτητα...
Καποια στιγμη ισως να κανω κι εγω μεταμοσχευση κι εχω μια απορια που θελω να μου λυθει.
Αφου ειναι ολοι υπερευχαριστημενοι απο τις μεταμοσχευσεις τους, ειτε στην Κυπρο ειτε εδω, γιατι συνεχιζουν να συμμετεχουν μανιωδως στο σαιτ, αφου δηλωνουν οτι εχουν λυσει το θεμα τους, με τους σουπερ γιατρους που τους περιποιηθηκαν?
 

meandros

Member
Stripar είπε:
meandros είπε:
με lorenzo τι παιζει?εχει δωσει καλα αποτελεσματα?ειδα οτι δουλευει με implanter,καλο η κακο αυτο?

O Lorezzo είναι για μένα ο βασιλιάς της Fue παγκοσμίως!.

Manual Fue & κάνει όλα τα στάδια της μτχ μόνος του...ΟΛΑ!!!.

Βέβαια χρεώνει 5,0 English pounds κάπου 8,0 euro το Graft.
Αν αντέχει η τσέπη σου πήγαινε και κλείσε και τα μάτια

Το Choi implanter έχει τα καλά του , έχει και τα κακά του...

για καποιον που θελει πολλα grafts πχ 4000 χ 8ευρω ειναι πολυ μεγαλο το ποσο.μπορεις να γραψεις επιγραμματικα τα θετικα και αρνητικα του choi implanter?
 
Μπλουζα