Προσκαρ και φύλαξη σε θερμοκρασία δωματίου

thatcher

Active Member
Επηρεάζει η θερμοκρασία δωματίου τη φιναστεριδη ή τα κομματακια που κοβουμε του Proscar; Μέχρι τον Ιούνιο ακολουθούσα την κλασσική λύση αποθήκευσης των κομματιών σε ένα κουτάκι μικρό ( τύπου Κίντερ αυγό , μάλιστα στον πάτο του εχω αφήσει και ενα κομμάτι χαρτί κουζίνας για να μένουν πιο ασφαλή) και αυτό μέσα σε μια σακουλιτσα που φυλάμε τρόφιμα μέσα σε ένα συρτάρι. Πιο δίπλα, στο συρτάρι αυτό κρατούσα και το κουτάκι (proscar). Φυσικά το σημείο αυτό δε το βλέπει ήλιος είναι σκιερό και δροσερό.
Τώρα τον Ιούλιο που το δωμάτιο χτύπησε και 30αρια φοβουμενος μήπως και πάθει κάτι ή τα χάπια στη συσκευασία ή τα κομμένα τα έβαλα στο ψυγείο στα χαμηλά επίπεδα. Τα είχα κανα 2 βδομαδες αλλά τα έβγαλα γιατί μαζευόταν σαν υγρασία γύρω από το κουτάκι των κομματιών και τα επέστρεψα στο συρτάρι.
-Εσείς τους καλοκαιρινούς μήνες αλλάζετε κάτι στον τρόπο φύλαξης;
Έκανα βλακεία που τα έβαλα στο ψυγείο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγώ όταν επερνα τα είχα σε κιντερ αυγό μέσα στο μπάνιο σε ντουλάπι,δε νομίζω να χαλάνε εκτός αν περάσει χρόνος αλλά από παρενέργειες καλά τα πήγαινα.
Γ@μηετ@ σε αυτά τα κιντερ και τι δεν έχουμε βάλει μέχρι και Βιάγκρα..
 

thatcher

Active Member
Δηλαδή δεν τρέχει κάποιος κίνδυνος; Όχι δεν τα έχω στο μπάνιο πάντως, στο υπνοδωμάτιο τα κρατάω σε ντουλαπάκι.
Ευχαριστώ για την απάντηση John
 
Μπλουζα