Προσεχώς Σεπτέμβρη (N5)

Καλή φύτρωση. Από οτι βλέπω και εγώ μπήκατε μόνο στις καραφλές περιοχές. Χρειάζεσαι βέβαια να πάρεις φιναστερίδη για να διατηρήσεις τα δικά σου μαλλιά και να διατηρήσεις ετσι το αποτέλεσμά σου.
Τελικά πόσα μοσχεύματα βάλατε στις 2 μέρες; Τι στοιχεία σου έδωσαν από την κλινική ; Επίσης πόσο σε χρέωσαν την επέμβαση ;
Ευχαριστω πολύ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Ναι μου πρότεινε και ο γιατρός να σεβαστούμε τις υπάρχουσες περιοχές και επειδή δεν έχω κανει ποτε θεραπεία να πάρω φιναστεριδη και μινοξιδιλη και να το παρακολουθούμε σε βάθος χρόνου αλλά να πάω πρώτα να κάνω κάποιες εξετάσεις για φιναστεριδη και μετά να την αρχίσω ,γύρω στα 4,500gr νομίζω αδερφε αλλά θα πάρω αναλυτικά στοιχεία και θα στα πω ,στα 3200 είναι αλλά ήταν προσφορά που έτρεχε καλοκαίρι ,τώρα το ερώτημα μου είναι φιναστεριδη σε safe mode ποτε μπορώ να αρχίσω και πόση ποσότητα και κάθε ποτε μπορώ να την αυξήσω και για ποσο καιρό
Ναι καλό θα ήταν να πάρεις τα στοιχεία από την κλινική. Η τιμή πολύ καλή που σου έκαναν 3200 ευρώ για τη διήμερη συνεδρία με 4000+ grafts. Κοίταξε δεν χρειάζεται κάποια εξέταση για να ξεκινήσεις φιναστερίδη. Ξεκινάς άμεσα. Η ενδεδειγμένη δοσολογία ειναι 1mg κάθε μέρα φιναστερίδη (παίρνεις ένα proscar 5mg και το κόβεις στα 4). Μπορείς να το πας σιγά σιγά όμως για να συνηθίσει ο οργανισμός και να μη ξεκινήσεις κατευθείαν με τη καθημερινή δόση. Θα πρέπει να την παίρνεις τη θεραπεία για όσο θες να διατηρήσεις το υπάρχον μαλλί σου, δηλ επ' αόριστον...
 
Ναι καλό θα ήταν να πάρεις τα στοιχεία από την κλινική. Η τιμή πολύ καλή που σου έκαναν 3200 ευρώ για τη διήμερη συνεδρία με 4000+ grafts. Κοίταξε δεν χρειάζεται κάποια εξέταση για να ξεκινήσεις φιναστερίδη. Η ενδεδειγμένη δοσολογία ειναι 1mg κάθε μέρα φιναστερίδη (παίρνεις ένα proscar 5mg και το κόβεις στα 4). Μπορείς να το πας σιγά σιγά όμως για να συνηθίσει ο οργανισμός και να μη ξεκινήσεις κατευθείαν με τη καθημερινή δόση. Θα πρέπει να την παίρνεις τη θεραπεία για όσο θες να διατηρήσεις το υπάρχον μαλλί σου, δηλ επ' αόριστον...
Σε ευχαριστω πολύ φίλε μου ποτε προτείνεις να αρχίσω φίνα ;
 

montecristo

Well-Known Member
Σε ευχαριστω πολύ φίλε μου ποτε προτείνεις να αρχίσω φίνα ;
Τώρα άμεσα ξεκίνα φίνα. Όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο για να βοηθήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά σου και το συνολικό αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης...Και ξεκίνα και μινοξιδίλη μετά τις 15 μέρες.
 

le2der

Active Member
Ξέρεις ποσα γκραφτς διαθέτεις ακόμα; Η διάταξη της τοποθέτησης να σ είμαι ειλικρινής δεν μ αρέσει . Κάνε θεραπεία γιατί οταν σ φύγουν τα πάνω θα μείνεις με μαλλιά δεξια αριστερά της χερλαιν και δεξια αριστερά από το μπιφτέκι
 
Ξέρεις ποσα γκραφτς διαθέτεις ακόμα; Η διάταξη της τοποθέτησης να σ είμαι ειλικρινής δεν μ αρέσει . Κάνε θεραπεία γιατί οταν σ φύγουν τα πάνω θα μείνεις με μαλλιά δεξια αριστερά της χερλαιν και δεξια αριστερά από το μπιφτέκι
Ακριβώς όχι ακόμα ,αλλά θα ενημερώσω ,σε ευχαριστω φίλε μου και σεβαστή κάθε άποψη αλλά απόφαση μου ήταν να το πάω όσο πιο συντηρητικά και ρεαλιστικά ήθελα γιατί κροτάφους να καταλάβεις είχα ανέκαθεν έτσι ήμουν παιδί ,σε ευχαριστω πολύ πάντως και κάθε βοήθεια σεβαστή
 
Ξέρεις ποσα γκραφτς διαθέτεις ακόμα; Η διάταξη της τοποθέτησης να σ είμαι ειλικρινής δεν μ αρέσει . Κάνε θεραπεία γιατί οταν σ φύγουν τα πάνω θα μείνεις με μαλλιά δεξια αριστερά της χερλαιν και δεξια αριστερά από το μπιφτέκι
Διαθέτω ακόμα πολλά από όσο μου είπε γιατρός για μελλοντική χρήση και πήραμε από γύρω παντού γύρω γύρω ομοιόμορφα ,θα σε ενημερώσω
 

le2der

Active Member
Ακριβώς όχι ακόμα ,αλλά θα ενημερώσω ,σε ευχαριστω φίλε μου και σεβαστή κάθε άποψη αλλά απόφαση μου ήταν να το πάω όσο πιο συντηρητικά και ρεαλιστικά ήθελα γιατί κροτάφους να καταλάβεις είχα ανέκαθεν έτσι ήμουν παιδί ,σε ευχαριστω πολύ πάντως και κάθε βοήθεια σεβαστή
Τα 4000 γραφτς είναι ο σωστός αριθμός που βάλατε ; Γιατί αυτό διάβασα και σχολίασα γιατί αν είναι σωστό το νούμερο και αναφορικά με τις περιοχές τοποθέτησης , δεν το λες και συντηρητικό . Σε μελλοντικές ανάγκες χερλαιν και πίσω προς το κέντρο του μπιφτεκιού θα χρειαστείς και αλλά . Για αυτό αμέσως είπα για θεραπεια . Ξεκινάς θεραπεία λοιπόν να θωρακίσεις τα υπάρχοντα . Καλή φυτρωση να έχεις και όλα σωστά να πάνε ! Καλή συνέχεια
 
Τα 4000 γραφτς είναι ο σωστός αριθμός που βάλατε ; Γιατί αυτό διάβασα και σχολίασα γιατί αν είναι σωστό το νούμερο και αναφορικά με τις περιοχές τοποθέτησης , δεν το λες και συντηρητικό . Σε μελλοντικές ανάγκες χερλαιν και πίσω προς το κέντρο του μπιφτεκιού θα χρειαστείς και αλλά . Για αυτό αμέσως είπα για θεραπεια . Ξεκινάς θεραπεία λοιπόν να θωρακίσεις τα υπάρχοντα . Καλή φυτρωση να έχεις και όλα σωστά να πάνε ! Καλή συνέχεια
Έγινε φίλε σε ευχαριστω πολύ ,ξέρεις που θα βρω φίνα ;και του μινοξιδιλη 5% κάπου πιο φθηνά εννοώ ,ευχαριστω
 

le2der

Active Member
Έγινε φίλε σε ευχαριστω πολύ ,ξέρεις που θα βρω φίνα ;και του μινοξιδιλη 5% κάπου πιο φθηνά εννοώ ,ευχαριστω
Για φίνα πας φαρμακείο και ζητάς προσκάρ . 6€ κάνει . Έχει χάπια των 5mg τα οποία θα τα κόψεις σε 4 κομμάτια για να παίρνεις 1mg .(περίπου) Για μινοξ θα αναφέρουν αλλά μέλη που έχουν βρει τις καλύτερες και φθηνότερες επιλογές
 

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε, εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Όμως σίγουρα χρειάζεται και θεραπεία με φιναστερίδη όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα μέλη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλή φύτρωση φίλε, εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Όμως σίγουρα χρειάζεται και θεραπεία με φιναστερίδη όπως σου είπαν και τα υπόλοιπα μέλη.
Ευχαριστω φίλε παρα πολύ!!!!!!Ποτε προτείνεις να αρχίσω και πως θα παίρνω ποσοτικά μέχρι να φτάσω ένα χάπι την ημέρα;εγώ λέω να αρχίσω Σάββατο γιατί μέχρι Παρασκευή παίρνω αντιβίωση κτλπ για ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΜ
 

witcher

Well-Known Member
Ευχαριστω φίλε παρα πολύ!!!!!!Ποτε προτείνεις να αρχίσω και πως θα παίρνω ποσοτικά μέχρι να φτάσω ένα χάπι την ημέρα;εγώ λέω να αρχίσω Σάββατο γιατί μέχρι Παρασκευή παίρνω αντιβίωση κτλπ για ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΜ
Και από δευτέρα να ξεκινήσεις καλά ειναι. Μπορείς να πάρεις τον 1ο μήνα 3 φορές την εβδομάδα, τον 2ο μήνα 4 φορές την εβδομάδα και τον 3ο μήνα 5 φορές την εβδομάδα και τον 4ο 6 φορές την εβδομάδα και να μείνεις εκεί με μια ημέρα break (π.χ. Κυριακη). Αν παίρνεις το Proscar που ειναι 1.25 η δόση (5mg/4), με 6 φορές έχεις 7.5 mg δηλαδη σαν να παίρνεις την καθημερινή δόση που ειναι 7 mg συνολικά την εβδομάδα.
 
Και από δευτέρα να ξεκινήσεις καλά ειναι. Μπορείς να πάρεις τον 1ο μήνα 3 φορές την εβδομάδα, τον 2ο μήνα 4 φορές την εβδομάδα και τον 3ο μήνα 5 φορές την εβδομάδα και τον 4ο 6 φορές την εβδομάδα και να μείνεις εκεί με μια ημέρα break (π.χ. Κυριακη). Αν παίρνεις το Proscar που ειναι 1.25 η δόση (5mg/4), με 6 φορές έχεις 7 mg δηλαδη σαν να παίρνεις κάθε μέρα.
Ευχαριστω φίλε
 

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Δώσε τα στοιχεία από την κλινική να δούμε τι σου έβαλαν. Όντως δεν φαίνονται για 4500 grafts αυτά. Μάλλον τρίχες θα σου είπαν
 

vagen

New Member
καλημέρα! κάποια ενημέρωση υπάρχει @Αθανασιος να δούμε την πορεία σου μετά απο 5 μήνες περίπου,? καθώς και εγώ πρόσφατα επισκέφθηκα την κλινική για μια μέτρηση και άποψη.
 

Kostas97

Well-Known Member
Για να βλεπεις αποκρυψη πληροφοριων τελευταιας επισκεψης.... Μην ελπιζεις για πολλα.
Μακαρι να μας ενημερωσει γιατι βλεπω η συγκεκριμενη κλινικη εχει παρουσια στο φορουμ και κατι μου λεει πως εχει ξεκινησει να αποτελει επιλογη για αρκετους.
 
Μπλουζα