Προς τριτη μεταμόσχευση

koumparos

Well-Known Member
Ποιο πάνω έγραψες ότι άλλαξες την δοσολογία από 0.5.mg σε 1 mg.Εαν το έκανες πρόσφατα κάνε υπομονή.Ισως το 0.5 να μην σου έκανε δουλειά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Σίγουρα κάτι θα κάνει η φινα. Δηλαδή αν δεν την έπαιρνες πιθανόν να εξελισσόταν ακομα πιο γρήγορα η αραίωση σου. Δεν ειναι απαραίτητο οτι με την φινα θα καλυτερέψεις, στις περισσότερες περιπτώσεις απλα σταθεροποιηθεί την κατάσταση ή μειώνει την ταχύτητα τριχόπτωσης στην χειρότερη περίπτωση.
 

v_anast

Member
Η φίνα θα σε βοηθήσει σίγουρα. Ακόμα και να μην είναι αντιληπτή στο μάτι σου η αλλαγή (που ειδικά στην περιοχή του crown θα είναι), θα είσαι σε κάποιους μήνες σε καλύτερο σημείο σε σχέση με το πώς θα ήσουν αν δε χρησιμοποιούσες καθόλου ( το μήνες μπορεί να είναι μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, το φέρνω ως παράδειγμα).
Τέλος έπραξες σωστά και πήγες σε 1 mg, αυτή είναι η δοσολογία κατά κανόνα.
 

gerassis

Well-Known Member
Έτσι αραίωσε ενα φιλαράκι μου που έκανε δίαιτα και έχασε 15 κιλά. 4 μήνες μετά τα μαλιά του είχαν αραιώσει όπως ακριβως τα δικά σου λόγω έλλειψης βιταμινών λογικά. Πάντως εσυ έκανες σωστά με τη Φίνα.
 

Massimo

Member
Έτσι αραίωσε ενα φιλαράκι μου που έκανε δίαιτα και έχασε 15 κιλά. 4 μήνες μετά τα μαλιά του είχαν αραιώσει όπως ακριβως τα δικά σου λόγω έλλειψης βιταμινών λογικά. Πάντως εσυ έκανες σωστά με τη Φίνα.
Απλα έχει αδυνατησει η τρίχα γμτ το νιώθω.
 

Massimo

Member
Απλα έχει αδυνατησει η τρίχα γμτ το νιώθω.
Μια ερώτηση προς το φορουμ.

Οοως θα δείτε στη φωτό το μαλλί μπροστά στο σημείο της μεταμοσχευσης έχει μπουκλεψει υπερβολικά πολυ. Εγώ είχα πάντα ίσιο μαλλί αλλα Ξέρω ότι το μεταμοσχευμένο μαλλί είναι κατσαρό για μερικούς μήνες μετά τη μμ (έως και ένα χρόνο), αλλά εγώ πάω για 13 μήνες τώρα και το μαλλί είναι ακόμα κατσαριασμενο. Μήπως ευθυνεται καθόλου ο γιατρός η το στυλ της επέμβασης και χαλασε ετσι η υφή του Μάλλιου; Σας έχει συμβεί κ σας;
 

Συνημμένα

  • 0945322C-B901-4AA0-89DD-5D89396282CF.jpeg
    0945322C-B901-4AA0-89DD-5D89396282CF.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 109
  • 9586D33E-BA4D-420C-A403-27F0DC20EC88.jpeg
    9586D33E-BA4D-420C-A403-27F0DC20EC88.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 128

Georgie

Well-Known Member
Εχω διαβάσει ότι συμβαίνει σε αρκετους.
Θα σου απαντήσουν όμως και οι πιο έμπειροι .
 

Fiponazio

Active Member
Όχι ρε φίλε και 3000 σε αυτή την περιοχή και σε εκείνη την περιοχή με φίνα θα στρώσεις βάλε και μινοξ. Στην τελική ρίξε λίγο τοπικ κοπέλα έχεις μην σκας.
 

Massimo

Member
Αυτό δεν είναι κατάσταση πάντως... α ρε γκουρα με καψες. Το πρόβλημα φαίνεται ότι είναι μόνιμο και διάβασα online σε μεσικες περιπτώσεις συμβαίνει μπροστά όταν μπαίνουν πολλά γκραφτς με πολλές τρίχες δίπλα δίπλα.
Αυτό διορθώνεται τώρα ; Είμαι και 15 μήνες μετά τη μμ, επρεπε ήδη να είχε στρωσει.
 

Συνημμένα

  • 602499E4-D4CB-44A8-AE27-857B0F8E12FB.jpeg
    602499E4-D4CB-44A8-AE27-857B0F8E12FB.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 74
  • 8FEC68A3-819E-4F86-981C-89E164CF49C1.jpeg
    8FEC68A3-819E-4F86-981C-89E164CF49C1.jpeg
    976.1 KB · Προβολές: 64

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fiponazio

Active Member
Αυτό δεν είναι κατάσταση πάντως... α ρε γκουρα με καψες. Το πρόβλημα φαίνεται ότι είναι μόνιμο και διάβασα online σε μεσικες περιπτώσεις συμβαίνει μπροστά όταν μπαίνουν πολλά γκραφτς με πολλές τρίχες δίπλα δίπλα.
Αυτό διορθώνεται τώρα ; Είμαι και 15 μήνες μετά τη μμ, επρεπε ήδη να είχε στρωσει.
Πάνε σε έναν καλό κουρέα και είσαι εντάξει πολύ απλή η λύση στο πρόβλημα σου.
 

Massimo

Member
Καλησπέρα ομάδα.

Παραθέτω μια ευκρινέστατη φωτογραφία της δότριας μου μιας και το ξύρισμα που εκανα είναι ιδιαίτερα βαθύ. Στη φωτό θα δείτε το αποτέλεσμα δυο επεμβάσεων στη δότρια και το white dotting που κυριαρχεί.
θα ήθελα την άποψη σας, ειδικά των ποιο έμπειρων, αυτή η δότρια πιστεύετε είναι ικανή να υποστηρίξει άλλες 1 η 2 μμ για να ολοκληρώσω το πλάνο μου; Στη φωτογραφία θα δείτε την αριστερή πλευρά της δότριας.


889333BD-DBD8-44FE-B3B5-0D3403052634.jpeg
Παραθέτω και φωτογραφίες της αραίωσης που δε σταματάει παρόλο τη χρήση φινας (1μγ) εδώ και 8 μήνες.



3A4CD6B3-E9A8-465C-886D-042FD911EE9F.jpeg 68ED75FB-8579-4558-84D3-6139F6B13EEE.jpeg
 

andy.k

Active member
Φίλε, άποψη μου είναι ότι πρέπει βρεις έναν καλό γιατρό να σου δώσει ένα ομοιογενές αποτέλεσμα. Έχεις αρκετό μαλλί και η μπροστά ζωνη είναι αρκετά πυκνή. Πιο πίσω όμως έχεις αρκετά μεγάλο θεμα. Δε ξέρω αν έχεις αρκετό απόθεμα στη δουλειά για να πετύχεις στις αδύναμες πίσω ζώνες την πυκνότητα που έχεις μπροστά, αλλά πρέπει οπωσδήποτε να προσπαθήσεις να κάνεις ένα σβήσιμο αυτής της πυκνότητας από μπροστά προς τα πίσω για να δείχνει όσο το δυνατόν πιο φυσικό. Τη φίνα δε τη βγάζεις από το παιχνίδι για κανένα λόγο, εκτός και αν έχεις παρενέργειες φυσικά...Ακόμα και αν δε δεις βελτίωση από τη φίνα, είναι υψίστης σημασίας να σταθεροποιηθεί όσο γίνεται η κατάσταση σου και να μην έχεις περαιτέρω απώλεια μαλλιων. Γιατί το απόθεμα σου πιστεύω ότι εάν αρκεί, αρκεί μόνο για μια επιδιόρθωση. Κάνε μια καλή, ψαγμενη μμ, και εν συνεχεία, για όσο ακολουθείς αγωγές με συνέπεια, πιστεύω θα διατηρηθείς σε πολύ καλά επίπεδα.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Κοιτάζοντας τις προηγούμενες φωτογραφίες σου, σαν να φαίνεται ότι αραίωσες κι άλλο στις πίσω ζώνες παρά την χρήση φίνας. Έχεις επιθετική τριχόπτωση, που ούτε η φίνα δεν την σταματάει. Όμως μην την σταματήσεις για να προστατέψεις την δότρια (μην αραιώσει και αυτή), αλλά και να περιορίσεις όσο μπορείς την εξέλιξη. Περίμενε το 12μηνο για να αξιολογήσεις την δράση της φιναστερίδης, και αν δεις ότι συνεχίζεται η εξέλιξη θα έλεγα να σκεφτείς το ενδεχόμενο για ντουταστερίδη.
 

piros75

Well-Known Member
Η διάμετρος των εργαλείων εξαγωγής της προηγούμενης μμ ήταν σίγουρα μεγάλα και σου άφησαν "δυνατά σημάδια". Ωστόσο, νομίζω ότι άνετα η δότρια σου μπορεί να δώσει ικανό αριθμό τριχοθυλακίων για να βελτιώσεις κατά πολύ την εικόνα σου απλά θα σου έλεγα να μην τα ξυρίζεις τόσο...
 
Μπλουζα