Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

eleos

New Member
Δυστυχως δεν λεει να φυγει πλεον. Παλια εβαζα stieprox και ειχε οντως υποχωρησει και μαλιστα ειχε σταματησει η τριχοπτωση. Πλεον ειναι σε εξαρση και μετα απο καθε σεξουαλικη πραξη ή απλη ασκηση τα σπυρακια, οι κοκκινιλες και η φαγουρα γινονται εντονοτερες και το μαλλι εξαφανιζεται.

Οποιος θελει ας μου στειλει με πμ το τηλεφωνο ενος καλου γιατρου για να μαθω επιτελους τι ακριβως εχω και τι να κανω. Δεν με ενδιαφερει αν ειναι ακριβος

Υ.Γ Η προηγουμενη δερματολογος που πηγαινα, μου εδωσε regain και ενα αλλο σκευασμα με μινοξιδιλι τα οποια χειροτερεψαν την κατασταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

msc

New Member
Απ: Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

Βαζω regaine 5% μια φορα τη μερα αλλα εχω πολυ σμηγ. δερμ. Πηγα σε δερματολογο μου ειπε να μην σταματησω regaine αλλα μου εδωσε να βαζω καθε πρωι capillare εδω και ενα μηνα που το βαζω εχει μειωθει λιγο η δερμ. αλλα παλι οταν ξυνω το κεφαλι μου βλεπω πολλα ασπρακια δερματος
Εχετε να προτεινετε κατι αλλο και κατι για regrowth εκτος regaine
π.χ αν παρω τo spectra-l θα εχω το ιδιο σμυγμ. δερμα
επισης διαβασα για το nizoral καλες κριτικες βοηθαει στο προβλημα μου???
 
Απ: Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

ρε παιδες ψαξτε λιγο το ΦΟΡΟΥΜ διαβαστε, εχει ΓΡΑΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ Η ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙ ΤΗ ΣΜΗΓΜ. ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ κοψτε μαχαιρι regain Xandrox κλπ μεχρι να σταματησει αυτη και μετα ξεκινηστε με κατι ελαφρυ οπως Regain 2%....δυστυχως ετσι ειναι και γω απο σμηγμ δερματιτιδα πασχω και μινοξ δεν ακουμπαω
 

msc

New Member
Απ: Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

Αν αντι για το υγρο regaine βαζω regaine foam θα εξακολουθω να εχω σμηγ. δερμ μηπως δλδ φταιει το regaine που ειναι σε υγρη μορφη
 
Απ: Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

προσωπικα πιστευω οτι θα εχεις προβλημα παλι νομιζω φταει η μινοξιδιλη, ας απαντησουν και αλλοι πιο εμπειροι απο μενα...δεν ειμαι και τοσο σιγουρος. Εγω χρησιμοποιω τα σαμπουαν που εχω στην υπογραφη μου και εχω δει βελτιωση...ειχα μια εξαρση πριν καμια βδομαδα αλλα επανηλθα,γενικα παντα με τη σμηγμ. δερματιτιδα θα εχεις εξαρσεις ετσι εχω καταλαβει απο αυτα που εχω διαβασει..
 

mikipitri

Member
Απ: Προβλημα με σμηγματ. δερματιτιδα

είναι πρόβλημα με τη χρήση μινοξιδίλης!!! και δυστυχώς είναι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα!
οταν σταμάτησα τη μινοξιδίλη σταμάτησε εν μέρει η σμ.δερμ. αλλά είχε αρχίσει να αδειάζει όλο το κεφάλι... όταν΄πάλι ξανάρχισα τη μινοξιδίλη ναι μεν κάπως δυνάμωσαν τα μαλλιά αλλά το κεφάλι μου είναι γεμάτο ασπράκια...
σας καταλαβαίνω απόλυτα παιδια!!!
έχω αρχίσει να συμβιβάζομαι στην ιδέα ότι δεν θα μου μείνει τρίχα στο κεφάλι και τότε θα καθαρίσει κιόλας... (και θα είμαι ο πρώτος στην οικογένεια χωρίς μαλλιά :()
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα