Πριν κ μετα τα ναρκωτικα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Silencer

New Member
Απ: Πριν κ μετα τα ναρκωτικα

tse είπε:
Όλοι αυτοί οι άνθρωποι που είναι στις φωτογραφίες και στο video στο link παραπάνω δεν νομίζω απλά να κάπνιζαν φούντα.Η φούντα δεν προκαλεί τέτοια σημάδια στο πρόσωπο.Το ξέρω αυτό σίγουρα γιατί έχω πολλούς γνωστούς που είναι χρήστες.Αναφέρομαι σε ποιο σκληρά ναρκωτικά.
Συμφωνώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kkathi

Member
Απ: Πριν κ μετα τα ναρκωτικα

Εδώ πάντως, υποστηρίζεται ότι το έλαιο κάνναβης βοηθά τον οργανισμό να αυτοθεραπευτεί. Αν αντί για μινοξιδίλη σκεφτόμουνα χρησιμοποιούνταν το "μαγικό" έλαιο ; Αν η αλλωπεκία αποτελεί φλεγμονη; Αν είναι μια δερματολογική αυτοάνοση αντίδραση όπως η ψωρίαση;
Δυστηχώς απαγορεύεται και ο πειραματισμός...
 

okyalos1

Member
Απ: Πριν κ μετα τα ναρκωτικα

Ειχα κανει την διπλωματική μου στις ουσιες που προκαλούν εθισμο.Για την κανναβη το μονο που ισχυει ειναι οτι ειναι αριστο αντιεμετικό. Ειναι επισης λιγοτερο εθιστικό απο το κάπνισμα, καθως μια μελετη στην Αμερική του 70 απεδειξε το προαναφερθεν.
Ολα τα άλλα, ειναι 3 λαλουν. Η ουσια ειναι οτι μπορει να βρεις παντα καποιον που θεραπευτηκε απο μια ασθενεια επειδη πχ ετρωγε φουντουνια. Το θεμα ειναι οτι αυτος θα ειναι και ο μοναδικός. Εχω ακουσει απιστευτες ιστοριες για ασθενεις που" θεραπευτηκαν "με φυσικες μεθοδους, απλα και μονο για να καταληξουν να παιζουν ταβλι με τον Αγιο Πετρο και να κερδιζουν την παρτιδα μολις στο παραπεντε.
Και αυτο που αφορα τις φαρμακοβιομηχανιες, οτι και καλα δεν εχουν συμφερον με φυτικα παραγωγα ειναι λαθος. Μπορω να σας αναφερω ενδεικτικα μερικα φαρμακα οπως ταξολη, σιρολιμους (το οποιο μαλιστα θεωρειται το φαρμακο της νιοτης)τα οποια ειναι παραγωγα ειτε φυτων ειτε μυκητων, τα εμπορευονται εταιριες και βγαζουν και καλά λεφτα. Το ιδιο θα εκανα με την ΤΗΚ.
Ειναι ωραιο να διδουμε ελπιδα μεσα απο κατι απλό, φτανει ομως να υπαρχουν εστω και αμυδρες ελπίδες για αυτό.
Και οσο αφορα το θεμα κατα ποσο η αλωπεκια ειναι αυτοανοσο, υπαρχειαυτοανοση μορφη αλωπεκίας η οποια μαλιστα ανταποκρινεται πολυ καλα σε φαρμακο για την ψωριαση. Να μην ξεχναμε οτι συνηθως ενα αυτοάνοσο νοσημα κτυπα και αλλού,όχι μονο εκει που πρωτοεμφανίζεται
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ναρκωτικά (Hard) = τριχόπτωση τέλος... αλλά και regrowth.. το έχω δει με τα μάτια μου σε άτομα χρήστες. Πάντως είναι άσχημο να βλέπεις συνανθρώπους σου σε αυτό το χάλι.. να τα χέσω τα μαλλιά σε τέτοια κατάσταση
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα