Πρηξιμο στην κοιλια απο Minox?

Pelligro

New Member
Ειμαι στους 3,5 μηνες θεραπεια με Regaine 5% + 1/5 Proscar και απο τον 1ο μηνα της θεραπειας μου παρατηρουσα το πρωι στη δουλεια να ειναι η κοιλια μου πρησμενη καποιες φορες. Στην αρχη νομιζα οτι παχυνα αλλα μετα το συνδυασα με τη θεραπεια κ καταλαβα οτι ειναι απο αυτο. Τωρα τελευταια δεν παρατηρω πια αυτο το πρηξιμο (πολυ σπανια) αλλα εχει αυξηθει το λιπος στην περιοχη. Ειναι αυτα που αναφερω αποτελεσμα κατακρατησης υγρων ή απλως παχυνα?
Να σημειωσω οτι δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο στο προσωπο μου, οτι εχω να κανω συστηματικη γυμναστικη 2 χρονια και οτι πριν τη θεραπεια ημουν αγυμναστος μεν αλλα με κοιλια σχεδον επιπεδη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Pelligro είπε:
Ειμαι στους 3,5 μηνες θεραπεια με Regaine 5% + 1/5 Proscar και απο τον 1ο μηνα της θεραπειας μου παρατηρουσα το πρωι στη δουλεια να ειναι η κοιλια μου πρησμενη καποιες φορες. Στην αρχη νομιζα οτι παχυνα αλλα μετα το συνδυασα με τη θεραπεια κ καταλαβα οτι ειναι απο αυτο. Τωρα τελευταια δεν παρατηρω πια αυτο το πρηξιμο (πολυ σπανια) αλλα εχει αυξηθει το λιπος στην περιοχη. Ειναι αυτα που αναφερω αποτελεσμα κατακρατησης υγρων ή απλως παχυνα?
Να σημειωσω οτι δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο στο προσωπο μου, οτι εχω να κανω συστηματικη γυμναστικη 2 χρονια και οτι πριν τη θεραπεια ημουν αγυμναστος μεν αλλα με κοιλια σχεδον επιπεδη.

Όταν λες πρησμένη εννοείς σαν να έχεις φάει πολύ? Νιώθεις ένα φούσκωμα μήπως εσωτερικό?
 

Pelligro

New Member
Πιο πολυ σαν φουσκωμα εσωτερικο φιλε. Ετσι κι αλλιως δεν ειχα φαει τιποτα. Αφου κοιταζα την κοιλια μου κ ελεγα τι διαολο εχει μεσα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Pelligro είπε:
Πιο πολυ σαν φουσκωμα εσωτερικο φιλε. Ετσι κι αλλιως δεν ειχα φαει τιποτα. Αφου κοιταζα την κοιλια μου κ ελεγα τι διαολο εχει μεσα.

Από την φιναστερίδη είναι, θα υποχωρήσει και εγώ το είχα στην αρχή.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Pelligro είπε:
Ειμαι στους 3,5 μηνες θεραπεια με Regaine 5% + 1/5 Proscar και απο τον 1ο μηνα της θεραπειας μου παρατηρουσα το πρωι στη δουλεια να ειναι η κοιλια μου πρησμενη καποιες φορες. Στην αρχη νομιζα οτι παχυνα αλλα μετα το συνδυασα με τη θεραπεια κ καταλαβα οτι ειναι απο αυτο. Τωρα τελευταια δεν παρατηρω πια αυτο το πρηξιμο (πολυ σπανια) αλλα εχει αυξηθει το λιπος στην περιοχη. Ειναι αυτα που αναφερω αποτελεσμα κατακρατησης υγρων ή απλως παχυνα?
Να σημειωσω οτι δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο στο προσωπο μου, οτι εχω να κανω συστηματικη γυμναστικη 2 χρονια και οτι πριν τη θεραπεια ημουν αγυμναστος μεν αλλα με κοιλια σχεδον επιπεδη.

Παίζει να είναι και από την μινοξιδίλη φίλε. Το ίδιο έπαθα και εγώ, στο πρόσωπο δεν με επηρέασε καθόλου, στεγνό τελείως (και το περίεργο είναι ότι στο πρόσωπο πάντα ήμουν πιο ευάλωτος σε "φουσκώματα") , αλλά στην κοιλιά / μέση, με διάλυσε, +5 κιλά συσώρευση λίπους.
Και όλα αυτά σε περίοδο με τέλεια διατροφή και λιώσιμο στο γυμναστήριο!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Pelligro είπε:
Ειμαι στους 3,5 μηνες θεραπεια με Regaine 5% + 1/5 Proscar και απο τον 1ο μηνα της θεραπειας μου παρατηρουσα το πρωι στη δουλεια να ειναι η κοιλια μου πρησμενη καποιες φορες. Στην αρχη νομιζα οτι παχυνα αλλα μετα το συνδυασα με τη θεραπεια κ καταλαβα οτι ειναι απο αυτο. Τωρα τελευταια δεν παρατηρω πια αυτο το πρηξιμο (πολυ σπανια) αλλα εχει αυξηθει το λιπος στην περιοχη. Ειναι αυτα που αναφερω αποτελεσμα κατακρατησης υγρων ή απλως παχυνα?
Να σημειωσω οτι δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο στο προσωπο μου, οτι εχω να κανω συστηματικη γυμναστικη 2 χρονια και οτι πριν τη θεραπεια ημουν αγυμναστος μεν αλλα με κοιλια σχεδον επιπεδη.

Παίζει να είναι και από την μινοξιδίλη φίλε. Το ίδιο έπαθα και εγώ, στο πρόσωπο δεν με επηρέασε καθόλου, στεγνό τελείως (και το περίεργο είναι ότι στο πρόσωπο πάντα ήμουν πιο ευάλωτος σε "φουσκώματα") , αλλά στην κοιλιά / μέση, με διάλυσε, +5 κιλά συσώρευση λίπους.
Και όλα αυτά σε περίοδο με τέλεια διατροφή και λιώσιμο στο γυμναστήριο!

όντως για σένα δεν μπορώ να πω, διότι δεν έπινες φιναστερίδη..
Απλά έτισ όπως το περιέγραψε το παιδί από πάνω είναι σαν και αυτό που είχα.. ένα εσωτερικό φούσκωμα στην κοιλιακή χώρα.. με ελαφρύ πόνο.. το συνδίασα με την φίνα γιατί ήταν στην περιοχή του προστάτη δλδ.. αλλά υποχώρησε, επίσης εδώ και 1,5 μηνα που είμαι στην θεραπεία έχω χάσει 3 περίπου κιλά χωρίς να αλλάξω κάτι στην διατροφή μου..
 
Μπλουζα