Που να κάνω μεταμόσχευση? Πολλές πληροφορίες και χάνεσαι!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Μάζεψε λεφτά και πήγαινε εξωτερικό.
Μην κοιτάς Ελλάδα, είμαστε πολύ πίσω ακόμα.
 

Georgie

Well-Known Member
@ Stratos απο που προκύπτει οτι στο εξωτερικό θα πάρεις καλυτερο αποτέλεσμα ειδικά αν δεν επιλέξεις έναν απο τους λεγόμενους top του χώρου ? Που και αυτο σχετικό ειναι .
Ειδικά στο φορουμ εχω δει εξαιρετικα αποτελέσματα απο Ελληνικές κλινικές και σε πολυ καλή τιμη .
Παρακολουθούσα πρόσφατα νήματα παιδιών που έκαναν στην Ελλαδα σε γνωστές κλινικές και σε άλλες μικρότερες και τα αποτελέσματα τους ειναι πολυ καλα ,τουλάχιστον στα μάτια μου απο φωτογραφίες .
Είδα επίσης βίντεο απο κλινικές στη Τουρκια που βγάζουν ολόκληρα group με ίδιες hairline σε σχεδιασμό lego .

Αυτο που κανει τη διαφορα ειναι η επαγγελματική προσέγγιση του περιστατικού
Και σε αυτο θα συμφωνήσω μαζι σου οτι στην Ελλαδα υπαρχει έλλειψη
Αλλα παλι και αυτο σχετικό ειναι , ζώντας 20 σχεδόν χρονια στο εξωτερικό σε Ευρωπαϊκές χωρες δε εχω δει και μεγάλη διαφορα όσον αφορά αυτο το κομμάτι ,Ασε που σε ορισμένες περιπτώσεις η Ελλαδα ειναι κατα πολυ ανώτερη σε υπηρεσίες υγείας και με αρκετά λιγοτερα χρήματα .
Θελω να πω μη τα ισοπεδώνουμε όλα
Και οι μεταμοσχεύσεις εχουν εξελιχθεί και δίνουν καλυτερα αποτελέσματα σε σχεση με 10 χρονια πριν .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην θέση σου θα περίμενα έως τα 30 που πιστεύω θα έχεις ένα πιο ξεκάθαρο τοπίο,αν όμως προχωρήσεις τώρα θα επικεντρωθείς στο μπροστά μέρος του κεφαλιού hairline και καθόλου crown. Θα χρειαστείς περίπου 2200 μοσχεύματα θα πρέπει όμως να προσέξεις και το sockloss.Στην περίπτωση σου χρειάζεσαι κάλο χέρι.
 

victor44

New Member
Νομίζω έχω πάρει το δρόμο χωρίς επιστροφή, κάνω έρευνα αγοράς και ο γιατρός μου είπε οτι η δότρια είναι πολύ μικρή. Μαξ 2000 γκραφς.

Δεν ξέρω τι άποψη έχετε εσείς σαν πιο εμπειροι? Υπάρχει ελπίδα ή οχι?
 
Νομίζω έχω πάρει το δρόμο χωρίς επιστροφή, κάνω έρευνα αγοράς και ο γιατρός μου είπε οτι η δότρια είναι πολύ μικρή. Μαξ 2000 γκραφς.

Δεν ξέρω τι άποψη έχετε εσείς σαν πιο εμπειροι? Υπάρχει ελπίδα ή οχι?
Αν όντως έχεις τέτοια δοτρια δεν αξίζει να ασχοληθείς αλλά μου φαίνεται υπερβολικός ο γιατρός που πήγες (ποιος είναι αν επιτρέπεται?)
Εγώ με περίπου ίδια με σένα κ ο Γεωργίου μου είπε ότι έχω τουλάχιστον 5000 grafts
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Είμαι στο 2019 και κοιτάω το 2022,32,42..τα λέμε εκεί....μην είστε αναβλητικοί τα προβλήματα δεν τελειώνουν..η ζωή τελειώνει!
ΒΑΛΤΕ ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ
 

Συνημμένα

  • 75062E98-DE9B-47C7-BDB9-56B34ABF36C6.jpeg
    75062E98-DE9B-47C7-BDB9-56B34ABF36C6.jpeg
    143.1 KB · Προβολές: 95
  • CA4C293A-61BB-47AD-90C2-504730113152.jpeg
    CA4C293A-61BB-47AD-90C2-504730113152.jpeg
    174.5 KB · Προβολές: 62
Τελευταία επεξεργασία:

victor44

New Member
Καλησπέρα, 2η διερευνιτική επίσκεψη σήμερα, στην DHI , 3000 τρίχες ( περίπου 1400-1500 γκραφς) 80% ζώνη Α 20% ζώνη Β. ΑΑ η διάγνωση και εκτιμήθηκε οτι η δότρια μου μπορεί να δώσει περίπου 9000 τρίχες ( 15 εκατοστά πλατος) ο γιατρός που με είδε είπε οτι θα έχω διαφορά αλλα να μην περιμένω θαύματα. Σίγουρα θα χρειαστούν πάνω απο 1 συνεδίες αλλά λόγω ηλικίας μπορεί να γίνει μια τώρα και η επόμενη σε κάποια χρόνια. Θεωρείτε οτι θα δώ αποτέλεσμα? Να συνεχίσω το ψάξιμο και αλλού ή ολοι θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Ρωτάω εδώ ( εξου και το όνομα του της συζήτησης) γιατί έχω δεί καλα και κακά αποτελέσματα για τις περισσότερες κλινικές. Μηπως όλα είναι συνάρτηση των προσδοκιών. Ευχαριστώ ειλικρινά για τη βοήθεια :)
 

victor44

New Member
Απλά δεν ξέρω αν έχει το κεφάλι μου να δώσει τόσα, έχω επικοινωνήσει και με τις κυπριακές εταιρείες που διαβάζω οτι έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Με βάση το κεφάλι μου θα έχω shock loss? Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με ποιους έχεις επικοινωνήσει ? Έχεις στείλει φωτογραφίες και τι σου είπαν?
 

victor44

New Member
Με HDC και τον Γεωργίου, αναμένω απόψεις. Αλλά νομίζω απο κοντά θα μπορούν να μου πουν καλύτερα για το τι χρειάζεται. Θεωρείς οτι με 2500γκρ θα έχω αποτέλεσμα μπροστα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Hairline και α,β ζώνη ναι θα πάρεις ένα καλό αποτέλεσμα ανάλογος και που θα πας, αλλά θυμήσου είσαι 27 και η τριχόπτωση σου εξελίσσετε.
 

victor44

New Member
Το ξέρω αλλά να περιμένω μια 5ετία σε αυτή την κατάσταση?? Θα το δω.. Ελπίζω να μην έχω shockloss, θεωρείς οτι υπάρχει πιθανότητα βασή του μαλλιού μου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπάρχει πιθανότητα ανάλογος τον γιατρό-κλινική που θα διαλέξεις τόσο αυξάνεις η ελαχιστοποιείς τον κίνδυνο.
Επίσης επειδή είσαι μόλις 27 και πιστεύω εξελίσσετε η τριχόπτωση με το που κάνεις μεταμόσχευση ίσως και μετά 1-2 χρόνια ίσως και όχι κάνεις δεν το ξέρει να σου πέσουν τα διπλανά μαλλάκια να αδειάσεις και να ξανά χρειαστείς σύντομα μεταμόσχευση.
 
Μπλουζα