Ποσοι παίρνουν Proscar?

.........

  • Παίρνω συστηματικά,no problem

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Δεν εχω παρει και ουτε πρόκειται

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Έπαιρνα και το κοψα μαχαιρι

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Παίρνω κατα περιόδους

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Το σκεφτομαι

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

πολυς ντορος με αυτο το χαπι......εγω περνω εδω και 7 μηνες......προσωπικα χωρις παρενεργειες....
θα προτινα οποιος ειναι πανω απο 20 χρονων και εχει τριχοπτωση να δοκιμασει 1mg και αν δει οτι εχει καποια παρενεργεια το κοβει......το ποσοστο που παρουσιαζει παρενεργειες ειναι ειλικρινα πολυ μικρο... μολις 2%......
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

τα μοναδικά ορατά αποτελέσματα τα είδα από συνδυαστική θεραπεία με proscar(8-9μηνο)-τα οποία και έφυγαν σε 3-4 μήνες που το έκοψα :-[

είχα ελάχιστα/αμελητέα sides,τα οποία υποχώρησαν μετά τον 1ο μήνα και δεν ξαναείδα με δόσεις 1/6-1/8

τώρα παίρνω πάλι 1/10-1/8 (3+μήνες) και θα ποστάρω τέλος του έτους τα νέο "θαύμα"... :grandpa:
 

Άκης

Administrator
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

Εγώ παίρνω 2 εξάμηνα (στο ένα το σταμάτησα για κανα μήνα και έχασα σχεδόν ότι μου έδωσε) και τώρα "έκλεισα" το 2ο εξάμηνο.

Εδώ να αναφέρω μια συζήτηση που είχα χτες με έναν top ουρολόγο (στην Λάρισα τουλάχιστον).
Μόλις του είπα ότι παίρνω φινα, μου λέει "τι θέλετε και μπλέκετε με τέτοια?"

Τεσπα, του λέω γιατρέ παίρνω ένα proscar το κόβω στα 6-8 (ή και 10) κομμάτια και παίρνω ένα καθημερινά και είδα αποτέλεσμα.
Μου απαντά ότι η ποσότητα που παίρνω είναι πολύ μικρή για έναν νέο και ότι πιστεύω θα μου κάνει είναι στο μυαλό μου, δεν πρόκειται να δω τπτ (στην αρχή νόμιζε ότι έπαιρνα ένα proscar όταν του είπα).

Τεσπα μου είπε αν είδα αποτέλεσμα να παίρνω άφοβα, αν δεν είδα τότε να το κόψω.

Από προσωπική εμπειρία τώρα, δεν είδα κάτι το τρομακτικό, ειδικά στην μικρή ποσότητα, τα οποία όπως λέει και ο Σπύρος "την έκαναν" στον μήνα πάνω.

Αυτό που είδα πάλι, είναι ότι οταν πλησίαζα 6μηνο (και τις 2 φορές), υπήρχαν (ελάχιστες) στιγμές που δεν είχα -άμεσα- πλήρη στύση, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται αλλού.
Ίσως γι' αυτό να αναφέρουν οι γιατροί μας μια μικρή παύση στο εξάμηνο :chinscratch
 

akakios

New Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

1 mg φιναστερίδη εδώ και ένα μήνα σε χαπάκια που έφτιαξε φαρμακοποιός
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

Η επιλογή "παίρνω συστηματικά" χωρίς το "no problem" δε θα σε ενδιέφερε ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

spartangr01 είπε:
[quote author=dim74 link=topic=1204.msg20489#msg20489 date=1258236649]
spartan τι εχεις δει στον χρονο αυτο απο την φινα?

Απλως μια σταθεροτητα, ουτε επανεκφυση αλλα ουτε και υποχωρηση
[/quote]

αυτο ειναι επιτυχια φιλε......εγω περνω φινα 7 μηνες.....αλλα το προβλημα το εχω μπροστα και οχι στο crown.....που εκει κανει καλυτερη δουλεια η φινα.....μπροστα τουλαχιστον με το ματι δεν ειδα καμμια διαφορα....συνεχιζω να βλεπω αδυνατες τριχες αναμεσα στις χοντρες.....μπορω ομως να πω με σιγουρια οτι εχει ελλατωθει η τριχοπτωση....το παρατηρω στο λουσιμο κ το χτενισμα.....
 

dim74

Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

εγω επερνα φινα για 11 μηνες...δεν ειδα κι εγω κατι ιδιαιτερο και την σταματησα τον ιουλιο...παντως βλεπω οτι σε πολλους απο εμας δεν εχει δωσει κατι εντυπωσιακο!οπως εντυπωσιακο θα ταν το χνουδι να το κανει τριχα!σταθεροτητα δεν ξερεις ποση σου εχει δωσει η φινα καθως σιγουρα θα βαζεις και αλλα τοπικα...αλλα και να περνεις φινα μονο για σταθεροτητα(και αυτη σιγουρα με τον χρονο δεν θα την εχεις 100%) για μενα δεν αξιζει!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

dim74 είπε:
εγω επερνα φινα για 11 μηνες...δεν ειδα κι εγω κατι ιδιαιτερο και την σταματησα τον ιουλιο...παντως βλεπω οτι σε πολλους απο εμας δεν εχει δωσει κατι εντυπωσιακο!οπως εντυπωσιακο θα ταν το χνουδι να το κανει τριχα!σταθεροτητα δεν ξερεις ποση σου εχει δωσει η φινα καθως σιγουρα θα βαζεις και αλλα τοπικα...αλλα και να περνεις φινα μονο για σταθεροτητα(και αυτη σιγουρα με τον χρονο δεν θα την εχεις 100%) για μενα δεν αξιζει!

για σενα η σταθεροτητα μπορει να μην αξιζει.......για μενα ομως που δε θελω να χασω το crown moy το οποιο ειναι τωρα μια χαρα αν καταφερει και μου το κρατησει εκει ΑΥΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ..........
 

dim74

Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

δεν καταλαβες καλα τι εννοω...σταθεροτητα μπορεις να πετυχεις και με τα τοπικα...εγω μονο με minoxidil ειμαι στα 35 μου 2α...φαντασου με αυτα που μπορει να βαλει καποιος ακομα...την φινα με τους κινδυνους της,την θελω για αλλα κολπα και μονο!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

dim74 είπε:
δεν καταλαβες καλα τι εννοω...σταθεροτητα μπορεις να πετυχεις και με τα τοπικα...εγω μονο με minoxidil ειμαι στα 35 μου 2α...φαντασου με αυτα που μπορει να βαλει καποιος ακομα...την φινα με τους κινδυνους της,την θελω για αλλα κολπα και μονο!

αν επιτυχεις σταθεροτητα μονο με τα τοπικα τοτε οκ παω πασο.....εχεις δικιο!!!!
απλα τα τοπικα ειναι τοπικα......ειναι β εθνικη πως να στο πω....πιστευω οτι εισαι απ τους λιγους που το καταφερνουν μονο με τοπικα σε βαθος χρονου να εχουν σταθεροτητα.....εδω με χαπι και παλι με χιλια ζορια......εγω βεβαια πηγα κατευθειαν στα βαθεια.....δε αρχισα ποτε τοπικα....κατευθειαν το χαπι.....αλλα ευτυχως δεν εχω την παραμικρη ανεπιθυμητη ενεργεια......!!!!!
ιδωμεν......
 

dim74

Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

παντως κακος παιρνεις μονο φινα και δεν πας και σε τοπικα...θα ειχες σιγουρα καλυτερα αποτελεσματα
 

spartangr01

New Member
Απ: Ποσοι παίρνουν Proscar?

Παιδια δεν νομιζω πως η σταθεροτητα ειναι δεδομενη με τα τοπικα.
οχι τουλαχιστον απο ενα Νοργουντ και περα

Εξαλλου προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν υπαρχει καποιο αποτελεσματικο τοπικο αντι DHT.
Και χωρις αντι DHT σταθεροτητα δεν υπαρχει δυστυχως.
Εχω δοκιμασει Ρεβιβογεν και Κριναγκεν για ενα χρονο και τα δυο χωρις να μεινω ευχαριστημενος.
τωρα εαν σταματησω την φινα απο το στομα
θα δοκιμασω τοπικα σπιρο η φινα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα