Ποιό σαμπουάν με regain?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sot

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

προς το παρον για ενδιαμεσα χρησιμοποιω το σαμπουαν T/GEL της NEUTROGENA
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

sot είπε:
παιδια εγω χρησιμοποιω 2 φορες την εβδομαδα το fungoral και μετα βαζω την μασκα μαλλιων της frezyderm hair force mask. καλα κανω????
Τι λέει η μάσκα; Κάνει δουλειά καλή; Ήθελα να πάρω και εγώ αλλά το σκεφτόμουν... :-\
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

το αποτέλεσμα μετά από 15 ημέρες μάσκα (4 φορές δηλαδή) είναι απαλά,καθαρά και φωτεινά μαλλιά-η τριχόπτωση δεν επηρεάστηκε...
τώρα,το μακροπρόθεσμο...βλέπουμε!!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

με αυτες τις μασκες δυστυχως πιανουμε τοσο τις λεπτομεριες και χανουμε την ουσια

τελικα απο οτι βλεπω πολλοι μεσα απο εδω αγοραζουν οχι το πιο αποτελεσματικο
αλλα το πιο ευκολο στην αγορα
δηλαδη κοιταν να παρουν κατι που θα το βρουν σε hondos και λοιπα και φαρμκαεια
που το παρνουν αμεσα
παρα να παρουν κατι απο το εξωτερικο το οποιο ειναι πιο αποτελεσματικο
τοσος κοπος ειναι ρε παιδια
τι να πω
επιλογη σας ειναι και ειναι απολυτα σεβαστη
απλα δεν θελω να παρω εγω προσωπικα κατι το οποιο το παορνω επειδη το βρισκω πιο ευκολα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

άποψή σου άρχοντα,αλλά δεν είναι αυτή η σκεπτική μου...
είχα δει την μάσκα και μετά έψαξα για το τι προσφέρει τοπικά το saw palmetto-έτσι το αποφάσισα και εννοείται λόγω τιμής
είπα και το ξαναλέω-η πιστωτική με σπίτωσε το τελευταίο 3μηνο με τα χέρια δεμένα...
 

Donnie

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

Θα συμφωνήσω με το Σπύρο και μερικώς και με τον Παναγιώτη. Προσωπικά ακολουθώ big3 και μετά από 4 μήνες έχω εκπληκτικά αποτελέσματα. Στο δίμηνο είχε διπλασιαστεί ο όγκος των μαλλιών μου γιατί δυνάμωσαν οι τρίχες που είχα από πριν. Η δερματολόγος διέκρινε τις νέες τρίχες που έβγαιναν αλλά εγώ δεν μπορούσα να τις δω με γυμνό μάτι. Στους τέσσερις μήνες τριπλασιάστηκε ο όγκος (σε σχέση με τον Αύγουστο) γιατί οι νέες τρίχες έχουν φτάσει στα 2 cm και η δερματολόγος είδε να βγαίνουν και άλλες νέες τρίχες. Σε αυτούς τους τέσσερις μήνες δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω την αποτελεσματικότητα του big3. Να σημειωθεί πως είμαι 34 και τα περισσότερα τα έχασα μεταξύ 18-20. Μετά έχανα με αργό αλλά σταθερό ρυθμό ενώ δοκίμαζα διάφορα σκευάσματα, πχ foltene, vichy και ομοιοπαθητική (η οποία μάλλον βοήθησε να μειωθεί ο ρυθμός τριχόπτωσης). Από περιέργεια αγόρασα και εγώ τη μάσκα που λέει ο Σπύρος και όντως μετά από 3 φορές είδα βελτίωση στα μαλλιά. Πιο ζωντανά και πιο ευκολοχτένιστα. Δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσει στην τριχόπτωση αλλά δε με πολυνοιάζει. Το big3 λειτουργεί τέλεια σε μένα και δεν πρόκειται να το σταματήσω.
 

dim74

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

Donnie λιγο υπερβολικα τα βλεπω ολa αυτα που λες...κι εγω ακολουθω την θεραπεια αυτη(4 μηνες και 10 μερες προσκαρ+regaine εδω και πολλα χρονια...+fungoral+ κανα μηνα folliplus extra+ την μασκα της φρεζυντερμ) αλλα ακομα διαφορα σε σχεση με το σκετο regaine που εβαζα χρονια στα μαλλια μου δεν ειδα...και ξερω πως ειναι νωρις ακομα, για αυτο μου κανει απορια πως εσυ στο διμηνο ειδες ολα αυτα...
 

Donnie

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

dim74 είπε:
Donnie λιγο υπερβολικα τα βλεπω ολa αυτα που λες...κι εγω ακολουθω την θεραπεια αυτη(4 μηνες και 10 μερες προσκαρ+regaine εδω και πολλα χρονια...+fungoral+ κανα μηνα folliplus extra+ την μασκα της φρεζυντερμ) αλλα ακομα διαφορα σε σχεση με το σκετο regaine που εβαζα χρονια στα μαλλια μου δεν ειδα...και ξερω πως ειναι νωρις ακομα, για αυτο μου κανει απορια πως εσυ στο διμηνο ειδες ολα αυτα...

Οι τρίχες μου ήταν αρκετά αδύναμες και μάλιστα όταν χρησιμοποίησα το σαμπουάν active-m έγιναν τόσο λεπτές που έγιναν ξανθιές από καστανές. Στο δίμηνο δεν είδα εγώ νέες τρίχες αλλά η δερματολόγος με ένα τεράστιο φακό που διαθέτει. Αυτό που εγώ διαπίστωσα στο δίμηνο ήταν πως μου έπεφταν ελάχιστες τρίχες και είχε μεγαλώσει πολύ το πάχος τους. Στο τετράμηνο εξέπλάγη ακόμα και η δερματολόγος και μου είπε κατά λέξη πως «Πάμε για πολύ μαλλί». Δεν έχω την απαίτηση από κανένα να με πιστέψει και ούτε έχω διάθεση να αρχίσω να ανεβάζω φωτογραφίες όπου οι μισές τρίχες μου είναι στα 6 εκατοστά και οι άλλες μισές είναι στα δύο εκατοστά, πολύ λεπτές και πολύ πιο ξανθιές. Επίσης δεν μπορώ να εγγυηθώ πως οποιοσδήποτε θα έχει ανάλογα αποτελέσματα με εμένα ή θα αποφύγει τελείως τα side effects όπως εγώ. Το μόνο που με στενοχωρεί είναι πως όλα αυτά δεν τα ήξερα εδώ και καιρό.
 

bilr09

New Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

donnie ποια προιοντα εννοεις με το big3?σου προτεινε το συνδυασμο ολων η δερματολογος κ σε παρακολουθει να δει αποτελεσματα καθε ποσους μηνες?θα μπορουσες να μου προτεινεις τη δερματολογο γιατι δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το δικο μου?κ αν ξερει καποιος καποιο αξιολογο δερματολογο θα μ ενδιεφερε πολυ.αν δεν μπορει να το στειλει εδω εστ σε pm η e-mail.ευχαριστω πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Donnie

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

bilr09 είπε:
donnie ποια προιοντα εννοεις με το big3?σου προτεινε το συνδυασμο ολων η δερματολογος κ σε παρακολουθει να δει αποτελεσματα καθε ποσους μηνες?θα μπορουσες να μου προτεινεις τη δερματολογο γιατι δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το δικο μου?κ αν ξερει καποιος καποιο αξιολογο δερματολογο θα μ ενδιεφερε πολυ.αν δεν μπορει να το στειλει εδω εστ σε pm η e-mail.ευχαριστω πολυ

Αν διαβάσεις προσεκτικά το φόρουμ θα δεις πως big3 είναι ο συνδυασμός φιναστερίδης, μινοξιδίλης και nizoral. Το καλοκαίρι για μινοξιδίλη έβαζα της target. (Ξεκίνησα τη θεραπεία τέλη Ιουλίου και μόλις που πρόλαβα να μου γράψουν για τελευταία φορά δύο μπουκάλια μινοξιδίλης, τώρα πια τα ταμεία δεν καλύπτουν την τυποποιημένη μινοξιδίλη) αλλά επειδή δε με βόλευε το ψεκαστήρι μετά από δύο μήνες αγόρασα 3 μπουκάλια μινοξιδίλης από τον dr. Lee (Minoxidil without propylene glycol 5%) και 6 μπουκάλια μινοξιδίλης της Kirkland από το amazon.com σε πολύ χαμηλή τιμή. Προς το παρόν βάζω το πρωί μινοξιδίλη του dr. Lee και το βράδυ της Kirkland. Το πρώτο δίμηνο έπαιρνα φιναστερίδη σε χαπάκια που μου είχε φτιάξει ένας φαρμακοποιός κοντά στο Συγγρός, αλλά βρήκα πολύ πιο οικονομικό να αγοράζω και να κόβω το προσκάρ σε 5 κομμάτια όπως προτείνουν αρκετοί. Τέλος, αντί για το κλασσικό nizoral χρησιμοποιώ δύο φορές την εβδομάδα fungoral που είναι σχεδόν το ίδιο.
Τη θεραπεία την ακολουθώ με απόλυτη ακρίβεια και όσο μπορώ θα πιω το τσαγάκι μου και θα πάρω και μία αμπούλα ιπποφαές. Έχω αρχίσει να φτιάχνω συνταγές με αβοκάντο και γενικά να προσέχω τη διατροφή μου και να γυμνάζομαι. Θεωρώ πως ίσως κάποια πράγματα είναι λίγο υπερβολικά που κάνω αν και κάποιοι κάνουν πολύ περισσότερα από εμένα. Νομίζω πως το big3 είναι αρκετό και αποτελεσματικό για τα μαλλιά και στη συνέχεια είναι χρήσιμο να προσέχει κανείς την υγεία του σε κάθε επίπεδο και όσο μπορεί.
Θα προτιμούσα να μη σου πω όνομα δερματολόγου που στην τελική το μόνο που έκανε ήταν την πρώτη φορά να μου πει λιγότερα από όσα θα μάθεις εδώ από τον Παναγιώτη, το Σπύρο και τον Άκη και τις επόμενες δύο φορές οι επισκέψεις είχαν νόημα να ελέγξει μήπως υπάρχουν ερεθισμοί και να συζητήσουμε για side effects (επίσης μου έγραψε αρκετά fungoral και proscar που μου καλύπτει το ταμείο.) Αν πάλι επιμένεις να τρέχεις στη Νέα Μάκρη στείλε μου pm.
 

Άκης

Administrator
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

Πάντως bilr09, αν διαβάσω ότι Έλλην γιατρός του πρότεινε το big3, θα πάθω πλάκα, πραγματικά.
Donnie, εύχομαι να σε δω να κάνεις ποστ στις αποτελεσματικές θεραπείες ;)

Πάντως, το μαμω amazon δεν στέλνει πλέον Kirkland Ελλάδα. Και την έχει καταπληκτική τιμή.
 

Donnie

Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

Admin είπε:
Πάντως bilr09, αν διαβάσω ότι Έλλην γιατρός του πρότεινε το big3, θα πάθω πλάκα, πραγματικά.
Donnie, εύχομαι να σε δω να κάνεις ποστ στις αποτελεσματικές θεραπείες ;)

Πάντως, το μαμω amazon δεν στέλνει πλέον Kirkland Ελλάδα. Και την έχει καταπληκτική τιμή.

Για να είμαι ακριβής 100% η δερματολόγος μου πρότεινε μόνο φιναστερίδη και μινοξιδίλη όπως και σε πολλούς άλλους στο παρελθόν με θετικά αποτελέσματα. Το σαμπουάν δεν το θεωρούσε ιδιαίτερα σημαντικό και μου είχε προτείνει αυτό της ΒΙΟΚΑΡ. Νομίζω πως το fungoral καθαρίζει τέλεια το κεφάλι και βοηθά να δράσει πολύ καλύτερα η μινοξιδίλη. Εγώ που έχω λιπαρό κεφάλι ενδεχομένως η λιπαρότητα να εμπόδιζε τη διείσδυση της μινοξιδίλης. Το fungoral το ξεκίνησα μόνος μου διαβάζοντας τα ποστς των μελλών του site. Όταν ξαναεπισκέφτηκα τη δερματολόγο συμφώνησε να συνεχίσω να βάζω fungoral και για τις υπόλοιπες μέρες μου πρότεινε το σαμπουάν της frezyderm.

Άκη είμαι πάρα πολύ χαρούμενος για τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και θα γράψω για την πορεία της θεραπείας όταν ολοκληρωθεί ο χρόνος. Προς το παρόν κολλάω τη μούρη μου στον καθρέφτη και καμαρώνω το χνούδι στη hairline που σταδιακά δυναμώνει και μεγαλώνει.

Τέλος, τη μινοξιδίλη της kirkland την αγόρασα από το amazon αλλά ουσιαστικά το amazon παίζει το ρόλο του μεσολαβητή. Η εταιρεία που μου έστειλε τη μινοξιδή και σε κανονικές συνθήκες δε θα τους έδινα τον αριθμό της πιστωτικής μου λέγεται "The natural health shoppe" με διεύθυνση http://www.thenaturalhealthshoppe.com/servlet/StoreFront. Αυτή έστειλε ταχυδρομικώς τη μινοξιδίλη και το amazon δε μεσολάβησε στην αποστολή. Δυστυχώς στην παρούσα φάση δε νομίζω πως πουλάει μινοξιδίλη και όντως καμία εταιρεία μέσω amazon που μόλις δοκίμασα δε στέλνει στο Ελλάντα.
 

bilr09

New Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

katalava!eyxaristo polu gia tis katatopistikes plirofories!poso kairo perneis to proscar?exeis dei tpt parenergeies?ego pairno regain 5% edo k peripou ena xrono me dialima merikon minon.i trixopotosi paratirithike edo k 2 xronia siga siga k istera apo therapeia etous me accuran!den xero an epirease k to accuran stin adriki allopekia.eimai 23 xronon k tora exei xekinisei kati na fainete pio edono...metaxi klimakas 2-3 peripou me pio koda sto 2.skeftomai na arxiso k revivogen.apla to proscar o pathologos mou eipe kapoia k me fovise to idio k enas dermatologos.enas allos dermatologos mou eipe na to paro...k exo blextei!to revivogen axizei ton kopo?exei kodina apotelesmata sto proscar??thanks paides!!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

bilr09 είπε:
poso kairo perneis to proscar?exeis dei tpt parenergeies
skeftomai na arxiso k revivogen.apla to proscar o pathologos mou eipe kapoia k me fovise to idio k enas dermatologos.enas allos dermatologos mou eipe na to paro...k exo blextei!
to revivogen axizei ton kopo?
exei kodina apotelesmata sto proscar??
παίρνω 4+ μήνες proscar και δεν είχα τίποτα από όλα όσα αναφέρονται σαν παρενέργειες-η δόση 0,4-1,2 mg που χρησιμοποιούμε δεν δίνει παρενέργειες...

για τα άλλα που τρελαίνεσαι δες
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,38.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,139.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,118.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html
- http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.0.html


ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ,
-ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΛΙΟ POST,ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΝΕΟ ΙΔΙΟ- ΤΟ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
 

Ntia

New Member
Απ: Ποιό σαμπουάν με regain?

Donnie, ένα σαμπουάν που προτείνω για τη λιπαρότητα γιατί το χρησιμοποιώ είναι το Argeal της Dukray. Πραγματικά είναι πολύ καλό. Επίσης μου πρότεινε η δερματολόγος άλλο ένα που είναι για λιπαρότητα και ευαισθησία αλλά δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί δεν έχω τελειώσει τα άλλα.

Bilr09 το accutan έχει κατηγορηθεί για πολλά, νομίζω μία από τις παρενέργειές του είναι η και η τριχόπτωση. Το ξέρω απο κοντινό πρόσωπο που έκανε θεραπεία για την ακμή του με αυτό και το σταμάτησε γιατί είχε αρκετές παρενέργειες μαζί και τριχόπτωση ή οποία με το που το σταμάτησε διακόπηκε. Πιστεύω πως είναι πιθανό αυτό να ενεργοποίησε ένα πρόβλημα που ίσως να σου εμφανιζόταν αργότερα ή απλά να είναι συμπτωματικό...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα