Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Lef

New Member
Καλησπερα παιδια...Ειναι η πρωτη φορα που γραφω παρολο που παρακολουθω αρκετο καιρο το forum σας..Ζητω συγγνωμη αν εχει προαναφερθει αυτο που θα ρωτησω αλλα οσο εψαξα δεν το βρηκα πουθενα και θελω να με βοηθησετε γιατι εχω τρομαξει παρα πολυ..Στο θεμα μου λοιπον..Έχω ξεκινησει εδω και ενα μήνα να βάζω regain( καθε μερα 6 ψεκασμους απο το κλασικο regain 5%)..το βάζω μετα το μπάνιο αφου εχω στεγνωσει καλα τα μαλλια μου(λούζω τα μαλλια μου μέρα παρα μερα αλλιως δεν θα ειχε μεινει τριχα με καθημερινο λουσιμο)..Τα προβληματα μου ειναι οτι απο τοτε που εχω ξεκινησει την χρηση του τα μαλλια μου πεφτουν με το κιλο και πολλα περισσοτερα απ οτι οταν δεν χρησιμοποιουσα τιποτα,σε σημειο να εχουν αραιωσει οσο ποτε και δευτερον (και ανησυχητικο) εδω και μια εβδομαδα γεμιζουν οι ριζες με κατι κομματακια ασπρακια (σαν φλουδιτσες για να σας δωσω να καταλαβετε)..ξερετε γιατι ??το εχει παθει κανενας???σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν σας κουρασα...
p.s.δεν χρησιμοποιω τιποτα αλλο σαν θεραπεια...μονο το regain..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

Δεν είναι τίποτα το κλασσικό shedding το οποίο θεωρείται σημάδι του ότι λειτουργεί η θεραπεία, μάλιστα αυτό με το άσπρο μπιλάκι είναι ενθαρρυντικό. Στη θέση του θα ξαναβγει νέα τρίχα.
 

Lef

New Member
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου..απλα να διευκρινισω οτι δεν ειναι μπιλακι..ειναι πιο λεπτο και πιο μεγαλο..κομματακια σαν και αθτα οταν ξεφλουδιζουμε περιπου..και ειναι λιγο υγρα και κολλημενα στο κεφαλι μου..και τα ξυνω και τα βγαζω...με εχει φοβησει γιατι αυτες τις μερες φευγει πολυ τριχα και εχω γεμισει με τετοια στο κεφαλι μου..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

πάρε ένα τζελ αλόης και βάζε 20' μετά την χρήση regain-θα μειωθεί αισθητά η ξηροδερμία,το ξεφλούδισμα και η φαγούρα ;)
 

Lef

New Member
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

σε ευχαριστω και εσενα σπυρο για την απαντηση και το ενδιαφερον σου...και με καθησυχασες και μου βρηκες και λυση...(γιατι ενω αγχωθηκα απο μονος μου και διαβασα και εδω κατι που εγραψαν 2 φιλοι για κατι παρομοιο και οτι πρεπει να το σταματησουν λογω δερματιτιδας και τα επαιξα :( )σας ευχαριστω
 

Lef

New Member
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

σορρυ ρε παιδια που σας εχω ζαλισει αλλα τωρα που ελιωσα στο φορουμ λενε οι φιλοι οτι αθτο ειναι ειδοσ δερματιτιδας και πρεπει να σταματησω την μινοξιδιλη....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

εγώ προτείνω να κάνεις το τεστ με τζελ αλόης (εκεί που είσαι-είμουνα,και εδώ που είμαι-θα 'ρθεις!!!)

αν δεν αλλάξει προς το καλύτερο,
τότε να δεχθώ ότι είναι δερματίτιδα... :chinscratch
 
Απ: Πιθανη παρενεργεια απο Regain???

Δεν πιστεύω να είναι δερματίτιδα. Δοκίμασε αυτό που σου προτείνει ο Σπύρος και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα