Περιορισμενη μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dk

New Member
Θα ηθελα να κανω μια κρισιμη για μενα ερωτηση η οποία παρακαλώ να απαντηθεί με σοβαρότητα

Πριν καποιο καιρο ειχα ξανατρελαθει με το ολο θεμα της καραφλας, εψαξα, συναντηθηκα με παιδια, μπηκα εδω μεσα, το ειχα ψιλοπαρει αποφαση να παω στο Hasson τον Δεκεμβρη

Τι παιζει τωρα, ειμαι nw4 προς 5 και παω για 6αρι, η εκτιμηση του hasson ηταν για 4000 grafts με ανεγγιχτο crown ωστε να παμε καλα μπροστα-πανω, τεσπα, το θεμα ειναι οτι προτεινε κατι συγκρατημενο στο οποιο εγω συμφωνω, δεν ειμαι πια 25 χρονων να περιμενω να γινω Τσαλικης και οπως ειχα πει απλα και στον comb, "στα 32 μου μοιαζω με 38αρης, απλα θελω στα 38 μου να εξακολουθω να μοιαζω με 38αρης"

Απο τοτε τι αλλαξε?
Οτι πιαστηκα με αλλα πραγματα, ειτε σημαντικα πχ καποιες υποχρεωσεις που μπορουμε να εκπληρωσουμε με τη γυναικα μου αν δεν δωσω τα λεφτα για τη μεταμοσχευση είτε πιο ασημαντα πχ ενα κολλημα που εχω φαει με το γυμναστηριο εδω και 1 χρονο και οσο κοιταγα τα μαλλια, κοιταω τωρα το σωμα

Για να μην σας κουραζω, σε καποια φαση αρχισα να λεω "Ρε δεν γαμ... αστο". Το μονο που με ξαναπριζωνει οποτε μπαινω εδω ειναι τα ποστ οσων παιδιων εκαναν μεταμοσχευση που λενε ποσο αλλαξε η ζωη τους και ποσο τελεια ειναι όλα τωρα. Το θεμα ειναι, οτι οι περισσοτεροι εχουν κανει κατι πολυ δυνατο είτε γιατι δεν ειχαν αναγκη ακομα ειτε γιατι ηταν μικροι είτε γιατι ειχαν παρα πολλα grafts, στην τελικη εφτασαν σε ενα πολυ καλο σημειο και αρα μου φαινεται νορμαλ να εχει αλλαξει η ζωη τους

Η ερωτηση μου ειναι, εχει κανει κανεις μεταμοσχευση χωρις να νιωθει οτι καλυψε τελεια το κεφαλι του είτε γιατι δεν ειχε grafts να δωσει είτε για χρηματα είτε γιατι ηταν μεγαλυτερος σε ηλικια και δεν τον ενοιαζε?
Με ενδιαφερει παρα πολυ να μαθω ποσο αλλαξε η ζωη σε ανθρωπους που και μετα τη μεταμοσχευση δεν ειχαν γεμισει μαλλια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lord Raflas

New Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

κοιταξε...οτσακαλος και ο χαιρλοσσκυρσεδ δηλωνουν καπως απογοητευμενοι..γιατι για τα λεφτα που εδωσαν νομιζουν οτι το αποτελεσμα δεν ανταποκρινεται..απο την αλλη δεν εχουν ανεβασει ακομα για να κρινουμε και εμεις με τα δικα μες κριτηρια..γιατι και οι δυο εχουν ταλαιπωρηθει παρα πολυ και ειναι λογικο να βλεπουν τα πραμα λιγο μαυρα(εδω εγω εχω κανει ενα αποτυχημενο στριπ και ωρες-ωρες με πιανουν κατι νευρα... furious3)

σε οτι αφορα τωρα το τελικο σου ερωτημα,ο σλομο ηταν 5αρης-6αρης και χοντρος,εκανε μεταμοσχευση,καλυψε φροντ και μιδ(οχι και καμια τρελη πυκνοτητα)και κραουν αδειο...το χμογελο του καθως και το οτι αδυνατισε πιστευω λενε πολλα... ; ;)
 

kabamarou

Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

Εγώ από αυτά που έχω διαβάσει από πολλούς πάντως δεν έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όλοι λένε ότι όλα είναι τέλεια τώρα.
Βλέπω ότι κάποιοι γράφουν ότι δεν είδαν την αλλαγή που περίμεναν και μερικοί μάλιστα σκέφτονται διαρκώς πότε θα κάνουν την επόμενη επέμβαση ενώ κάποιος έγραψε κιόλας ότι μακάρι να μην έμπλεκε ποτέ με την όλη φάση των επεμβάσεων.

Υπάρχει η περίπτωση του comb βέβαια που αναμφισβήτητα είδε τεράστια αλλαγή (αλλά δυστυχώς ένας κούκος δεν φέρνει την Άνοιξη) και υπάρχουν και κάποιοι όλως τυχαίως από την Κυπριακή κλινική που λένε ότι έχει αλλάξει η ζωή τους.

Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ είναι ότι αν κάποιον τον απασχολεί τόσο πολύ το θέμα που θα φτάσει στο σημείο να ρισκάρει οικονομικά με δάνεια η να στερηθεί διάφορα πράγματα θα δει σημαντική αλλαγή αλλά θα μήνη με μια πίκρα γιατί θα σκεφτεί ότι ίσως να μην άξιζαν τόσες θυσίες για αυτή την αλλαγή και επειδή θα έχει τόσο πολύ τρέλα με αυτό το θέμα,πάλι εντελώς ευχαριστημένος δεν θα είναι ποτέ.

Αν κάποιος τώρα πάλι τα μαζέψει τα χρήματα χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες η τουλάχιστον δεν χρειαστεί να κάνει πολύ μεγάλες θυσίες αυτός μάλλον δεν θα μήνη με αίσθημα πίκρας και θα πει ότι εντάξει έδωσα κάποια χρήματα και έχω μια καλύτερη εμφάνιση τώρα.
 

dk

New Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

tse είπε:
Εγώ από αυτά που έχω διαβάσει από πολλούς πάντως δεν έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όλοι λένε ότι όλα είναι τέλεια τώρα.
Βλέπω ότι κάποιοι γράφουν ότι δεν είδαν την αλλαγή που περίμεναν και μερικοί μάλιστα σκέφτονται διαρκώς πότε θα κάνουν την επόμενη επέμβαση ενώ κάποιος έγραψε κιόλας ότι μακάρι να μην έμπλεκε ποτέ με την όλη φάση των επεμβάσεων.

Υπάρχει η περίπτωση του comb βέβαια που αναμφισβήτητα είδε τεράστια αλλαγή (αλλά δυστυχώς ένας κούκος δεν φέρνει την Άνοιξη) και υπάρχουν και κάποιοι όλως τυχαίως από την Κυπριακή κλινική που λένε ότι έχει αλλάξει η ζωή τους.

Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ είναι ότι αν κάποιον τον απασχολεί τόσο πολύ το θέμα που θα φτάσει στο σημείο να ρισκάρει οικονομικά με δάνεια η να στερηθεί διάφορα πράγματα θα δει σημαντική αλλαγή αλλά θα μήνη με μια πίκρα γιατί θα σκεφτεί ότι ίσως να μην άξιζαν τόσες θυσίες για αυτή την αλλαγή και επειδή θα έχει τόσο πολύ τρέλα με αυτό το θέμα,πάλι εντελώς ευχαριστημένος δεν θα είναι ποτέ.

Αν κάποιος τώρα πάλι τα μαζέψει τα χρήματα χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες η τουλάχιστον δεν χρειαστεί να κάνει πολύ μεγάλες θυσίες αυτός μάλλον δεν θα μήνη με αίσθημα πίκρας και θα πει ότι εντάξει έδωσα κάποια χρήματα και έχω μια καλύτερη εμφάνιση τώρα.
Ξερεις τι παιζει?
Το ερωτημα δεν ειναι αν αξιζει

Το ερωτημα μου ειναι αν αξιζει οταν ξερεις εκ προιμιου οτι δεν θα αγγιξεις το τελειο.

Και για να το κανω ακομα πιο απλα, αυτο που θελω να συζητησω ειναι

Αυτη τη στιγμη μπορω να δωσω ανετα 15-16 χιλιαρικα ευρω. Ή μαλλον οχι ανετα, αλλα ουτε καν δανειο δεν θα χρειαστω ούτε εχω κατι που να απαιτει λεφτα αυτη τη στιγμη και αν δεν εχω παω φυλακη. Ξερω ομως οτι με αυτα τα λεφτα, και με τα Grafts που εχω και την καραφλα που εχω, και το αποτελεσμα που προβλεπει ο hasson παλι θα μπορει να με λεει καποιος καραφλα αν θελει να τσακωθουμε, παλι θα με πειραζουν αν γουσταρουν οι μαντραχαλοι φιλοι μου και ισως γινει και χειροτερα(γιατι θα τους εχω δωσει καια φορμη με τη μεταμοσχευση).
Αν σε αυτα προσθεσουμε το γεγονος οτι ειμαι ενας ευτυχισμενος νιοπαντρος και δεν με πιανει το ψυχολογικο "ααααχ, μονος μου θα μεινω, καμια δεν θα με θελει"

Επομενως σκεφτομαι, απο τη στιγμη που δεν θα παω σε nw1 αλλα σε 3 θα αλλαξει τοσο η ζωη μου οσο τα παιδια οπως ο Πανος που ειχε μικροτερο προβλημα και τωρα ειναι κομπλε?
 

kabamarou

Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

Το αν θα αλλάξει η ζωή σου νομίζω πως είναι καθαρά θέμα της προσωπικής σου αντίληψης.
Γνωρίζω φαλακρούς που είναι συνέχεια με το χαμόγελο και ευχαριστημένοι σχετικά με την ζωή τους γνωρίζω και άτομα με φουλ μαλλί που είναι μέσα στην μιζέρια και όπως έχει προειπωθεί έχω διαβάσει και σχόλια από κάποιους που δεν είναι και πολύ χαρούμενοι μετά από τις επεμβάσεις.

Πάντως αν έκανα μεταμόσχευση στην θέση σου δεν θα το διέδιδα και πολύ.Αν με ρωτούσαν θα έλεγα ψιλοαδιάφορα "α ναι έκανα μια επέμβαση μωρέ:)"

Αυτό θα το έκανα γιατί αν το διαδόσεις πολύ ότι θα κάνεις επέμβαση και ότι θα σκάσεις ένα κάρο χρήματα και σε βλέπουνε οι άλλοι ότι πάλι έχεις φαλάκρα σίγουρα θα δεχτείς κάποια σχόλια ειρωνικά καθότι ζούμε και στην Ελλάδα ;D και θα φτάσεις μετά στο σημείο να σκέφτεσαι ότι όλοι λένε:"κοίτα αυτόν έδωσε ποσά λεφτά και πάλι δες πως είναι"
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

εγω λεω πως αν ειναι να εχεις ενα αποτελεσμα που αντι για καραφλας θα εισαι μισοκαραφλας......και παλι μπορει να στην λενε οι φιλοι οσυ οπως λες....κτλ κτλ....μην ασχολησε καθολου.....αφου το ειχες ξεχασει κιολας το θεμα οπως λες......απλα ασχολησου με το σωμα σου και ξυρισε το κεφαλι η αστο πολυ κοντο το μαλλι κ θα εισαι οκ.......
εγω τουλαχιστον αν δεν μπορουσα να κανω εμφυτευση.....κ το μαλλι μου ειχε γινει χαλια.....αυτο θα εκανα...θα τα κοβα ολα πολυ κοντα......κ θα γυμναζομουν.....ειναι κι αυτο ενα πολυ καλο στυλ....τουλαχιστον εμενα μου αρεσει πολυ.....δε ταιριαζει βεβαια σε ολους....αλλα δοκιμασε το....κι αν ξενερωσεις η δε μπορεις να το υποστηριξεις τοτε σκεψου για εμφυτευση.....
 

dk

New Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

@ΤΣΕ

Εγω λεω αν το αποφασισω αφου δεν μπορω να μην το διαδωσω, θα φαινεται, για να αποφυγω αυτο που λες, να πω πολυ λιγοτερα χρηματα. Επειδη στην Ελλαδα ειμαστε, οπως λες, και ολοι νομιζουν οτι αυτοι δεν πιανονται ποτε κοροιδο, ειμαι σιγουρος οτι για το ιδιο αποτελεσμα, τα σχολια θα ειναι πολυ θετικοτερα αν τους πεις οτι εδωσες 3χιλ και πολυ αρνητικοτερα αν τους πεις οτι εδωσες 15χιλ

@Πανο

Η αληθεια ειναι οτι το Βιν-Ντιζελ-στυλ μπορω να το υποστηριξω αρκετα αποτι μου λενε, απλα εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω γιατι και μικροτερο προβλημα ειχες και εγινες τουμπανο, οποτε για σενα ηταν ευκολη αποφαση "Τα σκαω και τελος". Για μενα δεν ειναι ετσι γιατι θα εχω σαφη βελτιωση σιγουρα αλλα εφοσον δεν θα λυσω το προβλημα εντελως φοβαμαι οτι στο μεν κομματι της προσωπικης ικανοποιησης και ναρκισσισμου ισως ειμαι ενταξει αλλα δεν θα εχω τοση αλλαγη στις κοινωνικες μου σχεσεις

Και να σου πω την αμαρτια μου, με τη γυμναστικη και ολα αυτα, νομιζω οτι περισσοτερο με πειραζει το τυχαιο σχολειο συναδελφου "Δεν δουλευεις? παλι google είσαι? Το βλεπω να αντικατοπτριζεται στην καραφλα σου.Χαχα" παρα οταν κοιταω τον εαυτο μου στον καθρεφτη. Και λεω, αμα ειναι να δωσω 15χιλ και παλι ο αλλος να εχει κατι να πει "πχ, α,ωραια, ησουναεροδρομιο, εγινες ελικοδρομιο" ισως δεν αξιζει
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

ρε μην ειστε απαισιοδοξοι.......κι ο κομπ αεροδρομια ηταν αλλα τωρα δε γυαλιζει το γκουγκλ στην καραφλα του :)

ο χασσον σε ολους λεει πανω κατω για 4-4,5 χιλιαδες θυλακια γιατι δε μπορει να ξερει την ελαστικοτητα κ την πυκνοτητα του καθενα......ωστοσο αν δεν εχεις κανει ποτε ξανα επεμβαση λογικα θα σου βγαλει παραπανω απλα δε μπορει να σου πει θα βγαλουμε 5500 κ μετα να σου πει ξερεις τελικα καταφερα μονο 4500 γιατι θα ξεφτιλιστει....οποτε λεει 4000 για να ειναι καλυμμενος.....μην περιμενεις θαυματα.....απλα το κεφαλι οσυ θα σταματησει να γυαλιζει κ θα εχεις μαλλι απλα οχι τοσο πυκνο οσο με καποιον που δεν εχει προβλημα......
αν θες βαλε κ καμμια φωτο να σε δουμε για να καταλαβουμε κ τι παιζει.......(εκτος κι αν φοβασαι μη σε ματιασουμε... ;D )
 

dk

New Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

Panos1982 είπε:
ρε μην ειστε απαισιοδοξοι.......κι ο κομπ αεροδρομια ηταν αλλα τωρα δε γυαλιζει το γκουγκλ στην καραφλα του :)

ο χασσον σε ολους λεει πανω κατω για 4-4,5 χιλιαδες θυλακια γιατι δε μπορει να ξερει την ελαστικοτητα κ την πυκνοτητα του καθενα......ωστοσο αν δεν εχεις κανει ποτε ξανα επεμβαση λογικα θα σου βγαλει παραπανω απλα δε μπορει να σου πει θα βγαλουμε 5500 κ μετα να σου πει ξερεις τελικα καταφερα μονο 4500 γιατι θα ξεφτιλιστει....οποτε λεει 4000 για να ειναι καλυμμενος.....μην περιμενεις θαυματα.....απλα το κεφαλι οσυ θα σταματησει να γυαλιζει κ θα εχεις μαλλι απλα οχι τοσο πυκνο οσο με καποιον που δεν εχει προβλημα......
αν θες βαλε κ καμμια φωτο να σε δουμε για να καταλαβουμε κ τι παιζει.......(εκτος κι αν φοβασαι μη σε ματιασουμε... ;D )

Να βαλω καλυτερα απο μπρατσα-στηθος-πλατη? :D

Μαν, εχω καταλαβει πολυ καλα που μπορω να παω, τα ειπαμε και με τον κομπ οταν συναντηθηκαμε, και του ειχα πει απο τοτε "Ειμαι οκ, δεν παω για μοντελο στα 32 μου"

Απλα απο τοτε περασε λιγος καιρος και ειδα οτι αρχισα να μπλεκω με διαφορα αλλα πραγματα που με καλυπτουν ψυχολογικα και τωρα ο ενδοιασμος ειναι...δινεις 15χιλ οταν ξερεις και εχεις αποδεχτει οτι τουμπανο δεν γινεσαι? Γιατι δεν ειναι μονο τα 15χιλ που θα μπορουσα να τα κανω διαφορα αλλα που θελω αυτη την περιοδο, ειναι οι 12 μηνες καφριλας που θα υποστεις μεχρι να γινεις ανθρωπος, η ταλαιπωρια κτλ
Ολα αυτα θα ελεγα "Ας πανε στα κομματια" αν ηξερα οτι παω για πυκνο μαλλι αλα 20αρη. Ομως δεν παω.
Ή ότι εχω απειρα χρηματα. Αλλα δεν εχω
Ή ΕΣΤΩ, οτι δεν εχω γκομενα, ειμαι 27 χρονων, και ειμαι στα προθυρα της αυτοκτονιας. Αλλα ειμαι 32, παντρεμενος, και σιγουρα οχι στα προθυρα της αυτοκτονιας

Να σου πω μα την Παναγια ενα σημαντικο λογο που σκεφτομαι τη μεταμοσχευση. Δεν θελω να σκεφτομαι 24/7 την καραφλα. Σοβαρα. Με τρελαινει. Κουραστηκα. Κουραστηκα οχι να εχω καραφλα, αλλα να τη σκεφτομαι. Ισως χρειαζομαι ψυχολογο περισσοτερο απο χειρουργο. Αν υπηρχε ενας τροπος που να μου ελεγε "Θα εχεις την ιδια καραφλα, θα ακους τα ιδια σχολια, θα σε πειραζουν το ιδιο ΑΛΛΑ οταν θα κανεις κατι αλλο, θα παιζεις, θα βλεπεις τιβι, θα πηδας, θα κολυμπας δεν θα το σκεφτεσαι" μπορει να μην εκανα εμφυτευση
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Περιορισμενη μεταμοσχευση

dk καποιες φορες ειμαστε υπερβολικοι με το θεμα της καραφλας.

Ειδα το λινκ που εδωσε παραπανω ενας φιλος.Αυτος που εκανε την επεμβαση ηταν σε χειροτερη κατασταση απο εσενα Ν6,ενω εσυ λες οτι εισαι 4.5 προς 5.Το αποτελεσμα τον εκανε αγνωριστο.Και μην τρελαθουμε κανεις δεν θα τον σχολιασει ως καραφλα οταν στα 40 του θα εχει τετοιο μαλι...

Δλδ καποιες φορες ολοι μας ειμαστε υπερβολικοι.Δλδ θα σε χαλαγε αν σου εκανε ενα μαλι σαν του bruce στο die hard.??? :p
die-hard-1988.jpg


Eλιωναν η γυναικες ...
Αν του εβαζες παραπανω μαλλι θα γελαγε ο κοσμος. :D

Θελω να πω οτι μερικες φορες θελουμε πραγματα παραλογα προσδοκωντας ενα αποτελεσμα που δεν θα μας κανει ουσιαστικα πιο ωραιους απο οτι ενα μαλλι σαν του bruce...
Δεν μπορεις να τον πεις με τιποτα καραφλα στην παραπανω εικονα.

Αντε και να σου εβγαινε το μαλλι λιγο χειροτερο απο την παραπανω εικονα,καπου στην μεση με αυτο και το μαλλι του τυπου στο λινκ....
Υπαρχει περιπτωση να πει καποιος μολις σε δει...Ρε τον Καραφλα...πως ειναι ετσι? :D

Αντρες ειμαστε.δεν μπορεις να εχεις hairline γυναικας στο κουτελο. :grandpa:

Aσε που οσες γυναικες εχω ρωτησει στο αν προτιμουν αντρα με αδειους κροταφους ή αντρα με υπερβολικο μαλλι και κατεβασμενη hairline ,προτιμουν το πρωτο.
Και αν θες την γνωμη μου εφοσον εισαι παντρεμενος και ας πουμε δεν σε νοιαζει η γνωμη των γυναικων(λεμε τωρα :D) και εγω το πρωτο προτιμω.(το ιδιο πιστευω και οι περισσοτεροι σαν εικονα)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα