Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Βάζω εδω και 4 μήνες μινοξ. 5% μια φορά την ημέρα.Tελευταία έχω λίγη φαγούρα.Χρησιμοποιώ και revivogen αλλά παρατήρησα ότι από την μινοξ.προέρχεται.Δεν ξέρω αν φταίει που από regain τώρα τελευταία βάζω Kirkland.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

βάζε τζελ αλόης 30' μετά την μινοξ.-θα ησυχάσει το κεφάλι σου
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Παιδιά τελευταία κάποιες φορές έχω φαγούρα στο στέρνο,λέτε να είναι από τη μινοξ; Έχει συμβεί σε κάποιον; Ίσως να είναι και από άλλον παράγοντα(κάποιο ρούχο κτλ)απλώς το ρωτάω μήπως ευθύνεται η μινοξ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

sakis9282 είπε:
Παιδιά τελευταία κάποιες φορές έχω φαγούρα στο στέρνο,λέτε να είναι από τη μινοξ; Έχει συμβεί σε κάποιον; Ίσως να είναι και από άλλον παράγοντα(κάποιο ρούχο κτλ)απλώς το ρωτάω μήπως ευθύνεται η μινοξ.
πιθανον ειναι απο την μινοξ και το ειχα και εγω αυτο το συμτωμα στην αρχη της,μην σε ανησυχει ομως καμια σχεση με γυναικομαστια ;)
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

kapamarou είπε:
[quote author=sakis9282 link=topic=2122.msg48872#msg48872 date=1299072981]
Παιδιά τελευταία κάποιες φορές έχω φαγούρα στο στέρνο,λέτε να είναι από τη μινοξ; Έχει συμβεί σε κάποιον; Ίσως να είναι και από άλλον παράγοντα(κάποιο ρούχο κτλ)απλώς το ρωτάω μήπως ευθύνεται η μινοξ.
ειναι απο την μινοξ και το ειχα και εγω αυτο το συμτωμα στην αρχη της,μην σε ανησυχει ομως καμια σχεση με γυναικομαστια ;)
[/quote]5 μήνες βάζω μινοξ μια φορά την ημέρα,δεν είμαι στην αρχή.Στο σημείο που έχω τρίχες στο στέρνο με πιάνει η φαγούρα.Δεν ξέρω ίσως αφήσω ενδιάμεσα στην εβδομάδα 1-2 μέρες κενό χωρίς να βάζω μινοξ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

5 μήνες βάζω μινοξ μια φορά την ημέρα,δεν είμαι στην αρχή.Στο σημείο που έχω τρίχες στο στέρνο με πιάνει η φαγούρα.
μπορει συμτωση,αλλα αν διαβασεις τις παρενεργειες της μινοξιδιλης εχει και πονο στο στηθος,αλλα οχι τσουκσιμο,κατι σε στιλ φαγουρας
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

kapamarou είπε:
5 μήνες βάζω μινοξ μια φορά την ημέρα,δεν είμαι στην αρχή.Στο σημείο που έχω τρίχες στο στέρνο με πιάνει η φαγούρα.
μπορει συμτωση,αλλα αν διαβασεις τις παρενεργειες της μινοξιδιλης εχει και πονο στο στηθος,αλλα οχι τσουκσιμο,κατι σε στιλ φαγουρας
Βάζω rogaine foam ή kirkland ανάλογα αν θα βγω βάζω foam.Το kirland αναφέρει πόνο στο στήθος,ταχυκαρδία,τριχοφυία στο πρόσωπο(κάτι που μου συνέβει στα ζυγωματικά,ευτυχώς δεν προχώρησε)αλλά πόνο στο στήθος ή κάτι άλλο δεν έχω εκτός από τη φαγούρα κάπου κάπου.
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Ρε παιδιά οι τριχούλες στα ζυγωματικά θα φύγουν εαν κόψω τη μινοξ; Καθώς ξυρίζομαι προσπαθώ να μην ξυρίζω αυτά τα τριχάκια για να μη μεγαλώσουν.Λίγο εκεί που πήγε το ξυράφι καταλάθος βγήκαν πιο χοντρές οι τρίχες.Μ'ανησυχεί αυτό το φαινόμενο διότι η kirlkand γράφει αν δούμε ανεπιθύμητη τριχοφυία στο πρόσωπο να τη σταματήσουμε και να ρωτήσουμε γιατρό. :chinscratch
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

sakis9282 είπε:
Ρε παιδιά οι τριχούλες στα ζυγωματικά θα φύγουν εαν κόψω τη μινοξ; Καθώς ξυρίζομαι προσπαθώ να μην ξυρίζω αυτά τα τριχάκια για να μη μεγαλώσουν.Λίγο εκεί που πήγε το ξυράφι καταλάθος βγήκαν πιο χοντρές οι τρίχες.Μ'ανησυχεί αυτό το φαινόμενο διότι η kirlkand γράφει αν δούμε ανεπιθύμητη τριχοφυία στο πρόσωπο να τη σταματήσουμε και να ρωτήσουμε γιατρό. :chinscratch
δεν ξέρω αν αξίζει να σταματήσεις την μινοξ. για τρίχες στο πρόσωπο που θα ξύριζες έτσι και αλλιώς!
περισσότερο θα χάσεις από regrowth-το ξύρισμα των άλλων μία ρουτίνα είναι!

υ.γ:η kirkland-και γενικότερα ό,τι έρχεται απ'έξω-έχει προσέξει να αναφέρει ό,τι μπορεί για την προφύλαξη του καταναλωτή...σε αντίθεση με τις "ελληνικές" μινοξ.!
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Σπύρος είπε:
[quote author=sakis9282 link=topic=2122.msg49124#msg49124 date=1299598577]
Ρε παιδιά οι τριχούλες στα ζυγωματικά θα φύγουν εαν κόψω τη μινοξ; Καθώς ξυρίζομαι προσπαθώ να μην ξυρίζω αυτά τα τριχάκια για να μη μεγαλώσουν.Λίγο εκεί που πήγε το ξυράφι καταλάθος βγήκαν πιο χοντρές οι τρίχες.Μ'ανησυχεί αυτό το φαινόμενο διότι η kirlkand γράφει αν δούμε ανεπιθύμητη τριχοφυία στο πρόσωπο να τη σταματήσουμε και να ρωτήσουμε γιατρό. :chinscratch
δεν ξέρω αν αξίζει να σταματήσεις την μινοξ. για τρίχες στο πρόσωπο που θα ξύριζες έτσι και αλλιώς!
περισσότερο θα χάσεις από regrowth-το ξύρισμα των άλλων μία ρουτίνα είναι!

υ.γ:η kirkland-και γενικότερα ό,τι έρχεται απ'έξω-έχει προσέξει να αναφέρει ό,τι μπορεί για την προφύλαξη του καταναλωτή...σε αντίθεση με τις "ελληνικές" μινοξ.!

[/quote]Σπύρο εκεί δεν είχα τρίχούλες.Ξεκινάνε από πολύ ψηλά.Αν τις ξυρίσω θα έχω γένια λίγο κάτω από τα μάτια και δεν θα είναι και ό,τι καλύτερο.
 

mindtrapper

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Για πες σε πόντους πόσο περίπου κάτω από τα μάτια είναι οι τρίχες. Από το κάτω βλέφαρο δηλαδή μέχρι εκεί που ξεκινάνε οι τρίχες που έχεις δει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

mindtrapper είπε:
Για πες σε πόντους πόσο περίπου κάτω από τα μάτια είναι οι τρίχες. Από το κάτω βλέφαρο δηλαδή μέχρι εκεί που ξεκινάνε οι τρίχες που έχεις δει.
Δεν πήρα και χάρακα :)Πάνω στα ζυγωματικά είναι.Δες την φωτογραφία.Είναι λεπτές τρίχες,αλλά αν τις ξυρίσω θα γίνουν όπως τα γένια χοντρές.Στο άλλο μάγουλο έχω λιγότερες.
 

tatini

New Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Σάκη, σου συνιστώ ενυδατική για λιπαρό/μικτό δέρμα.
 

mindtrapper

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

sakis9282 είπε:
[quote author=mindtrapper link=topic=2122.msg49153#msg49153 date=1299634221]
Για πες σε πόντους πόσο περίπου κάτω από τα μάτια είναι οι τρίχες. Από το κάτω βλέφαρο δηλαδή μέχρι εκεί που ξεκινάνε οι τρίχες που έχεις δει.
Δεν πήρα και χάρακα :)Πάνω στα ζυγωματικά είναι.Δες την φωτογραφία.Είναι λεπτές τρίχες,αλλά αν τις ξυρίσω θα γίνουν όπως τα γένια χοντρές.Στο άλλο μάγουλο έχω λιγότερες.
[/quote]

Εγώ έχω σε αυτό το σημείο (άντε ένα τσακ πιο κάτω) τρίχες χωρίς να παίρνω μινόξ :). Και δεν έχω καν μούσι τύπου ταλιμπάν. Εγώ λέω να τις ξυρίσεις, σε φυσιολογικό σημείο βγήκαν. Φαντάσου να έβγαζες ανάμεσα από μαλλί και φρύδι, εκεί να σε δω τι θα έκανες...
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

Πληροφοριακά θέλω να ξέρω είναι τρίχες που βγήκαν και θα παραμείνουν όσο βάζω μινοξ ή αν τη σταματήσω θα φύγουν.Φοβάμαι μήπως αργότερα βγούνε και αλλού.Αυτές οι τρίχες εμφανίστηκαν μετά τον 3ο μήνα εφαρμογής της μινοξ.Τώρα είμαι στον 5ο.Δε λέω ότι θα σταματήσω τη μινοξ(γιατι θα χάσω ότι κέρδισα).
Γενικά δηλ.είναι τρίχες προσωρινές ή μόνιμες;
 

sakis9282

Member
Απ: Παρενέργειες από Minoxidil μετά από 6 μήνες;

skeptikistis είπε:
Δεν μπορει να σου απαντησει καποιος αν ειναι μονιμες η προσωρινες. Εισαι σιγουρος οτι δεν ειχες εκει τριχες πριν? Γιατι και εγω εχω και δεν περνω μινοξ. Πολλες φορες επειδη παιρνεις ενα φαρμακο ψαχνεσαι, δηλαδη κοιτας αν εχεις παρενεργειες, και βρισκεις και εκει ποου δεν υπαρχουν. Ξυρισε τες και τελειωνε. Το ειδες το λινκ που σου εδωσα?
Δεν είχα τρίχες σ'εκείνο το σημείο.Η Kirkland to γράφει ως παρενέργεια για τριχοφυία στο πρόσωπο και σ'αυτήν την περίπτωση γράφει να ρωτήσουμε γιατρό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα